Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Za obrte sve manji interes, popularna je Ekonomija, gimnazije i Računalstvo

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65914
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2011. 19:00 
Naslov:  Za obrte sve manji interes, popularna je Ekonomija, gimnazije i Računalstvo
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jučer su počele prijave za upis u srednje škole. Stotine završenih osnovaca i njihovih roditelja imale su samo jedan cilj - 'upasti' u željenu školu, a hoće li to svima poći za rukom znat će se u srijedu.

U Drugoj gimnaziji, ističu profesorice, popunjavanje pristupnica počelo je u ranim jutarnjim satima i proteklo je bez većih problema i zastoja. Iako su ranije objavljene i poznate bodovni pragovi koje pojedina škola zahtijeva od svojih pristupnika, još uvijek postoje i oni koji razočarano odustaju od željenih škola:

- "Nedostaje nam samo jedan bod do zadovoljavanja bodovnog praga, ne znamo što sada, moramo još razmisliti", izjavile su razočarane učenice ispred ulaza u II. gimnaziju.

Školarci i njihovi roditelji redove su stvorili i u Ekonomskoj i upravnoj školi na mjestima prijavljivanja, a prof. Sanja Simel tvrdi da su gužve tijekom prvog upisnog dana veće nego što su se u njihovoj školi nadali.

- “Gotovo svi pristupnici dosad zadovoljavaju uvjete upisa i vjerujemo da će ispuniti upisne kvote” - napomenula je prof. Simel.

Isto se nadaju i učenici u redovima za prijave vjerujući da će im upravo ta škola pružiti potrebno predznanje za upis na željeni fakultet.

- "Nadam se da ću upisati smjer upravnoga referenta jer me zanima pravo, o kojemu ovdje želim više naučiti, a bitno mi je saznanje da u programu ovog smjera nema mnogo matematike", objasnila je motive svoga prijavljivanja na upis u Ekonomsku i upravnu školu Lea Glavaški Hosinović.

Velika gužva tijekom prvoga dana prijava za upis u srednje škole bila je i u predvorju Elektrotehničke i prometne škole.

- "Kod nas je uvijek gužva, redovito se svake godine sve upisne kvote popune već tijekom prvoga kruga upisa, a najveći broj učenika upisuje, dakako, u skladu sa svojim mogućnostima, ono što zaista želi", napomenula je profesorica Srebrenka Prelčec.

Većina kandidata za upis u Elektrotehničku i prometnu školu zainteresirana je za računalstvo, što je potvrdila i majka budućega srednjoškolca:

- "Moj sin želi biti računalni tehničar strojarstva i u tome ga posve podržavam. Sam je birao školu u koju se želi prijaviti, a budući da je stalno za računalom i da to uistinu voli, nadam se da će ova škola zadovoljiti većinu njegovih ambicija", istaknula je Zlata Vučić čekajući sina u dugim redovima za prijave.

Očekivano, u prvom upisnom roku učenici nisu pokazali veliko zanimanje za obrtnička zanimanja

Autor: M.Radić/M.Tomić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.07.2011. 19:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma da, samo nam ekonomisti fale Rolling Eyes

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Commander
Offline
Ukupno postova: 76
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2011. 21:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni fakat nije jasno..... jel su ta djeca luda ili njihovi roditelji- ic u ekonomsku skolu??!?! I ovako ih je previse...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
burex
Offline
Ukupno postova: 149
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.07.2011. 16:06 
Naslov:  Re: Za obrte sve manji interes, popularna je Ekonomija, gimnazije i Računalstvo
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znači ide se s roditeljima na upis...al ajd Wink
a što se tiče ekonomske škole, to je manje više samo šminka, a znanje je jako jako slabo, toliko slabo da ogromna većina učenika ekonomske škole ne uspije upisati ekonomski fakultet ( pri tome mislim na redovni studij, neračunam stručni studij) a mislim da to sve govori... a o zapošljavanju istih netreba trošiti riječi, to je već poznata priča

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.07.2011. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

burex je napisao/la: ›
znači ide se s roditeljima na upis...al ajd Wink
a što se tiče ekonomske škole, to je manje više samo šminka, a znanje je jako jako slabo, toliko slabo da ogromna većina učenika ekonomske škole ne uspije upisati ekonomski fakultet ( pri tome mislim na redovni studij, neračunam stručni studij) a mislim da to sve govori... a o zapošljavanju istih netreba trošiti riječi, to je već poznata priča


ispravak netočnog navoda:
nije problem u neznanju kod upisivanja ekonomskog fakulteta, već je veeeeelika greška u sustavu što su prijemni ispiti za ekonomski fakultet prilagođeni gimnazijama, a ne školi koja ih je za taj fax pripremala

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Someone
Offline
Avatar

Ukupno postova: 191
Lokacija: Skoro pa Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2011. 17:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): ›
ispravak netočnog navoda:
nije problem u neznanju kod upisivanja ekonomskog fakulteta, već je veeeeelika greška u sustavu što su prijemni ispiti za ekonomski fakultet prilagođeni gimnazijama, a ne školi koja ih je za taj fax pripremala


A kome će se prilagoditi molim te ako neće gimnazijama, ha? Pa gimnazije i služe da te pripreme za fakultet, malo si dijete pobrkao lončiće...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
burex
Offline
Ukupno postova: 149
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.07.2011. 17:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): ›
burex je napisao/la: ›
znači ide se s roditeljima na upis...al ajd Wink
a što se tiče ekonomske škole, to je manje više samo šminka, a znanje je jako jako slabo, toliko slabo da ogromna većina učenika ekonomske škole ne uspije upisati ekonomski fakultet ( pri tome mislim na redovni studij, neračunam stručni studij) a mislim da to sve govori... a o zapošljavanju istih netreba trošiti riječi, to je već poznata priča


ispravak netočnog navoda:
nije problem u neznanju kod upisivanja ekonomskog fakulteta, već je veeeeelika greška u sustavu što su prijemni ispiti za ekonomski fakultet prilagođeni gimnazijama, a ne školi koja ih je za taj fax pripremala


ja se ne bih složio s tobom,i dok su se pisali prijemni i dok je sada državna matura, ekonomisti su teže upisivali taj fakultet. znam puno prijatelja i poznanika koji su išli i završili tu školu, ali nitko ne radi u struci, to je ili bauštela,pekara, skladište i konobarenje Rolling Eyes
neki su i probali upisati fakultet, više-manje da bi bar radili nešto preko stuc-a, ali nisu imali sreće...

i moj krajnji zaključak je da bi trebalo smanjiti upisne kvote za škole i fakultete ,poslije kojih nema adekvatnog posla u struci

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.07.2011. 19:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gužva je i ugostiteljskoj..koliko znam sve popunjeno... i kuhari i slstičari pa čak i konobari..

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.07.2011. 19:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Someone je napisao/la: ›
Provokator je napisao/la (Pogledaj post): ›
ispravak netočnog navoda:
nije problem u neznanju kod upisivanja ekonomskog fakulteta, već je veeeeelika greška u sustavu što su prijemni ispiti za ekonomski fakultet prilagođeni gimnazijama, a ne školi koja ih je za taj fax pripremala


A kome će se prilagoditi molim te ako neće gimnazijama, ha? Pa gimnazije i služe da te pripreme za fakultet, malo si dijete pobrkao lončiće...


zdrava logika je da ekonomski fakultet treba biti nekakav nastavak ekonomske škole, a ne gimnazije Rolling Eyes

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Someone
Offline
Avatar

Ukupno postova: 191
Lokacija: Skoro pa Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2011. 19:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): ›
zdrava logika je da ekonomski fakultet treba biti nekakav nastavak ekonomske škole, a ne gimnazije Rolling Eyes


A šta je onda po zdravoj logici nastavak gimanzije? Ne znam, ja sam oduvijek smatrao da onaj tko upiše gimnaziju misli ići na fakultet te je obrazovni sustav tako i orijentiran. S druge strane, ostale škole se upisuju kako bi nakon njih imao zvanje i mogao raditi. Naravno, nitko ti ni tada ne brani odlazak na fakultet, ali ne možeš onda očekivati da se fakulteti prilagode takvim školama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.07.2011. 20:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Someone je napisao/la: ›
Provokator je napisao/la (Pogledaj post): ›
zdrava logika je da ekonomski fakultet treba biti nekakav nastavak ekonomske škole, a ne gimnazije Rolling Eyes


A šta je onda po zdravoj logici nastavak gimanzije? Ne znam, ja sam oduvijek smatrao da onaj tko upiše gimnaziju misli ići na fakultet te je obrazovni sustav tako i orijentiran. S druge strane, ostale škole se upisuju kako bi nakon njih imao zvanje i mogao raditi. Naravno, nitko ti ni tada ne brani odlazak na fakultet, ali ne možeš onda očekivati da se fakulteti prilagode takvim školama.


nastavak gimnazije = filozofija, psihologija, jezici, književnost i još milijun drugih fakulteta

nema logike da ljudi iz gimnazije idu na ekonomiju, medicinu, etf kad za te fakultete postoje škole koje rade pred znanja Wink

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Someone
Offline
Avatar

Ukupno postova: 191
Lokacija: Skoro pa Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.07.2011. 21:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): ›
nastavak gimnazije = filozofija, psihologija, jezici, književnost i još milijun drugih fakulteta

nema logike da ljudi iz gimnazije idu na ekonomiju, medicinu, etf kad za te fakultete postoje škole koje rade pred znanja Wink


Ja sam s gimnazije otišao na etf i mogu ti reći da su ovi iz emše jako loši studenti, tako da ti je to sve relativno. Gimnazija prvenstveno daje opću kulturu i naviku učenja, koju ovi iz nazovimo običnih srednjih škola nemaju razvijenu u toj mjeri. Na faksu se ionako sve radi gotovo od nule, tako da to njihovo predznanje gotovo ništa ne vrijedi. S druge pak strane, ovi iz gimnazija puno lakše svladaju gradivo i u vrlo kratkom roku po znanju sustignu, pa i preteknu, ostale. Doduše, govorim na primjeru etf-a, ali vjerujem da je situacija slična i na ostalim fakultetima. Stoga, i dalje stojim da je fakultet prvenstveno za gimnazijalce, bez obzira o kojem je riječ.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.07.2011. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Someone je napisao/la (Pogledaj post): › Stoga, i dalje stojim da je fakultet prvenstveno za gimnazijalce, bez obzira o kojem je riječ.


Pa kad gimnazijalci i nisu nizašto drugo,osim faks.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
clean_ac
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.07.2011. 22:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa s razlogom su upisali gimnaziju. jer su odmah znali da žele na faks. netko tko upiše neku srednju koja nije gimnazija u startu zna da ga neće pripremiti za faks kao što to gimnazije čine za njihove učenike jer je jednostavno takav sustav. i ne vidim problem, ako netko želi upisati faks, gimnazija mu je najbolja opcija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.07.2011. 7:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zato postoji državna matura , pa tko zna...zna.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: