Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Teorija spontanog razvoja događaja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: pobornik ste:

teorije zavjere
62%
 62%  [ 5 ]
teorije spontanog razvoja događaja
37%
 37%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 8


Autor Poruka
jeremy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: s druge strane ogledala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.06.2011. 22:36 
Naslov:  Teorija spontanog razvoja događaja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nedavno sam bio na odličnom predavanju krešimira miška u kojem je između ostalog spomenuo teoriju spontanog razvoja događaja
o čemu se radi?
kada se većini ljudi spomene teorija zavjere, oni odmahuju glavom govoreći da je to pretjerivanje i slično
na stranu moje mišljenje da bi trebalo izbaciti 'teorija' iz naziva, ali po takvim ljudima stvari na globalnoj/lokalnoj razini se ne dešavaju smišljeno i proračunato
znači, kriza je slučajna, nisu bankari ili tkogod krivi, ili recimo, američki antiteroristički zakon je posljedica terorističkog čina a ne namjerna povećana moć i kontrola kojoj je prethodio smišljeni 'teroristički' čin od istih ljudi koji su donijeli zakon
takvi ljudi vjeruju da je to sve spontano, stihijski, dakle vjeruju u teoriju spontanog razvoja događaja
gledajući općenito, ja mislim da nema područja što se spontano razvija
znači, od poljoprivrede (izori, istanjuraj, posadi, poberi...), bilo kojeg proizvodnog programa (sirovine, prerada, prijevoz...), pa do življenja (ustani, jedi, pij, radi, spavaj...), sve je planski tako da ne vidim razlog da i ovo nije
čak i drvo ima svoj plan rasta i umiranja
tako da izgleda nema između, ili je jedno ili je drugo
možda nećete priznat to ali me zanima kako dišete po tom pitanju...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.06.2011. 22:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve se događa s razlogom... s razlogom jedemo ( gladni smo ), s razlogom pijemo ( žedni smo ), s razlogom nas masovno pljačkaju ( sve njima ide u džep )... dakle, sve ima svoj razlog i unaprijed smišljeni plan... ništa nije slučajno... osim pada sa bicikla Smile

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.06.2011. 23:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U teoriju marketinga, reklamiranja, lobiranja, likvidacija i sl.

Pa prema tome, teorija spontanih događaja, a nikako urote ili zavjere odnosno prevare i obmane.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.06.2011. 23:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sale car je napisao/la (Pogledaj post): › sve se događa s razlogom... s razlogom jedemo ( gladni smo ), s razlogom pijemo ( žedni smo ), s razlogom nas masovno pljačkaju ( sve njima ide u džep )... dakle, sve ima svoj razlog i unaprijed smišljeni plan... ništa nije slučajno... osim pada sa bicikla Smile


Ako niskogradnja nema posla ni to ne mora biti slučajno. Par građana se požali na rupe u cesti i vidi koliko posla, a nije slučajno ni da nam asfalt tako brzo propada jer se radovi namjerno ne izvode zahtjevanom kvalitetom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jeremy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: s druge strane ogledala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.06.2011. 0:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
U teoriju marketinga, reklamiranja, lobiranja, likvidacija i sl.

Pa prema tome, teorija spontanih događaja, a nikako urote ili zavjere odnosno prevare i obmane.


ovo mi malo kontradiktorno zvuči...
nema ništa spontano u likvidaciji i lobiranju
marketing = prevara i obmana
kao i ostalo

_________________
Jeremy spoke in class today
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.06.2011. 10:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da se stvari u svijetu,bar one od strateskog znacaja,dogovaraju. Tu se radi o smjernicama koje bi trebale osigurati daljnji razvoj trzista, a time i tehnologije.
Nekome zvuci zastrasujuce,ali je sasvim logicno usmjeravati svijet ka jednoj vladi,sudu i valuti, zapravo, to je jedino konvencionalno rjesenje,a prema raspolozivim resursima i uzevsi u obzir porast stanovnistva - mora se ostvariti do polovine ovoga stoljeca.
Otud svi paneli, skupine i sve ostalo sto teoreticari zavjera povezuju sa NWO planom.
Ljudi koji rade projekcije i ljudi koji planiraju nisu nikakvi zli gusteri - oni to rade kako bi ocuvali i razvijali sve ovo sto imamo. Naravno da iz toga mogu izvuci korist, sto i rade, jer su direktno na izvoru informacija, ali se ta financijska korist svodi na ulaganje u tehnologije koje zacrtano moraju uspjeti, cime se opet jaca poduzetnistvo i konkurentnost. U ovom pogledu je pohlepa dobra stvar.
Ostatak sistema radi spontano, ali uvijek prema gore spomenutoj strategiji i planiranju.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.06.2011. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Mislim da se stvari u svijetu,bar one od strateskog znacaja,dogovaraju. Tu se radi o smjernicama koje bi trebale osigurati daljnji razvoj trzista, a time i tehnologije.
Nekome zvuci zastrasujuce,ali je sasvim logicno usmjeravati svijet ka jednoj vladi,sudu i valuti, zapravo, to je jedino konvencionalno rjesenje,a prema raspolozivim resursima i uzevsi u obzir porast stanovnistva - mora se ostvariti do polovine ovoga stoljeca.
Otud svi paneli, skupine i sve ostalo sto teoreticari zavjera povezuju sa NWO planom.
Ljudi koji rade projekcije i ljudi koji planiraju nisu nikakvi zli gusteri - oni to rade kako bi ocuvali i razvijali sve ovo sto imamo. Naravno da iz toga mogu izvuci korist, sto i rade, jer su direktno na izvoru informacija, ali se ta financijska korist svodi na ulaganje u tehnologije koje zacrtano moraju uspjeti, cime se opet jaca poduzetnistvo i konkurentnost. U ovom pogledu je pohlepa dobra stvar.
Ostatak sistema radi spontano, ali uvijek prema gore spomenutoj strategiji i planiranju.


Prema svemu ovome što si napisao ispada da su ljudi evoluirali od mrava a gušteri su njihovi prirodni neprijatelji, pa se ne bih složio s konstatacijom da nisu gušteri.

Ti strateški dogovori ne idu u korist naroda nego za vlastiti ego pod krinkom dobrobiti.

Šta će bilijuni dolara nekome na računu koji bi mogli rješiti problem gladi u svijetu, ako je to strateški i tehnološki interes. Da dobro si rekao strategija tehnologije omogućava gomilanje bilijuna dolara na računima umobolnih financijera.

Znam da misliš da se oni brinu o gladi u svijetu jer da se ne brinu bilo bi još više gladnih. I naša vlada se također brine da ima gladnih kako bi mogla financirati gubitaše da ne bi bilo još više gladnih.


Zadnja promjena: francika; 30.06.2011. 16:59; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.06.2011. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@francika
bazooka_joe ima fiksaciju i opsjednutost s Davidom Ickeom i teorijom koji je Icke popularizirao, te sprdanjem iste teorije (što je posve u redu, dok ne postane pretjerano). Ukratko da Zemljom upravlja grupa guštera iz niže 4 dimenzije, a uzimaju ljudski oblik i zauzimaju sva utjecajna mjesta u društvu.

No, isto tako vjerovati da se sve radi za dobrobit ljudi je jednako naivno kao i vjerovati u guštere.

http://www.amazon.com/Confessions-Economic-Hit-John-Perkins/dp/1576753018

Ovo je knjiga koju bih bilo kome preporučio, ako ga zanimjau takve stvari. Čovjek priča o svom radu za velike korporacije i koje sve načine koriste za ostvariti svoj cilj (mito, seks, ubojstva). Postoji niz sličnosti s onim što se radilo vani a isto i kod nas (bez da je velika većina direktnih sudionika bila zapravo svjesna što se dešava).
Igra je moć i kontrola a sva su sredstva dopuštena.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.06.2011. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la: ›
No, isto tako vjerovati da se sve radi za dobrobit ljudi je jednako naivno kao i vjerovati u guštere.


Slazem se i ne tvrdim da se radi prema opcoj dobrobiti drustva, vec prema nacinu ocuvanja sustava zgrtanja love, tj.ocuvanja kontrole nad drustvom.
Ovo je vidljivo i bez knjiga svjedocanstava insajdera - dovoljno je pogledati Soroseve manipulacije drustvima i ekonomijama drzava, pa i zadnji primjer Gadafijeve zelje uvodjenja zlatnog dinara i zlata opcenito (zlata kojeg Amerika i Europa NEMA) kao valute za libijsku naftu i sto je od toga ispalo.

E, i moja fiksacija Ickeom je na mjestu, covjek je jednostavno kreirao majku svih teorija zavjera, tko bi mu mogao odoljeti? Smile

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.06.2011. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@chuck, bazooka, sve to stoji oko tih djela na taktickoj razini. Muljaze, zgrtanje, pljacka.

Iz moje perspektive, to nije zavjera svemirskih razmjera, vec iskoristavanje rupa, pozicije, testiranje granica.

Takvo ljudsko ponasanje (testiranje granica) je sveprisutno i dostupno i svakodnevnim smrtnicima - vecina ljudi ce se truditi ogrebati za korist u svakoj prilici - od neplacanja poreza, do sitnih potkupljivanja. Radit ce to jer ne postoji efikasan sustav kontrole i sankcioniranja takvog ponasanja.

Isto to, samo na razini s vise nula, rade i bankari, politicari, "ulagaci" i ostali muljatori svih zivih fela.

Ali, ja u tome ne vidim teoriju zavjere. Ne vidim stratesku odluku koju su donijeli ljudi-gusteri, ekipa iz Bilderberga ili seici, vec samo skup djela na taktickoj razini.

Slijedom toga, skloniji sam teoriji spontanog razvoja dogadjaja ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.06.2011. 14:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se zlata tiče Ron Paul (kongresmen, republikanac) predlaže neovisnu inspekciju koja bi provjerila da li je u Fort Knox-u uopće ta količina zlata koja se tvrdi da je (5 000 tona).
Naime, kod nekih političara u SAD se javila sumnja da toga zlata nema.
http://www.scrubbu.com/news/20110620-ron-paul-introduces-bill-to-test-us-gold-reserves.html

Slično kao i Gadafi, i Sadam Hussein je imao sličnih želja kod nafte krajem 80-ih (umjesto dolara želio je njemačku marku), pa su doživjeli istu sudbinu.
Tko god dirne u zlato dobije svoju dozu odmah. Zapravo cijela ekonomija izgleda kao jedna velika Ponzi shema.

Icke, moram se osvrnuti, je dosta zanimljiv (geneologija američkih predsjednika, stavovi o ekonomiji, globalna politika). No, ono dobro što kaže u deset rečenica, odmah poništi s jednom gluposti. Teorija o gušterima nije njegova, on je samo u svoje uklopio ono što su mu drugi ispričali.

Uvjeren sam da postoji zacrtani put, negdje napisan. Tiče se generalnih svjetskih zbivanja. Zapravo, krenulo se iz točke A i netko (kapetan, navigator, cijela ekipa, bilo tko... Smile ) je donio gdje je konačna točka B. Naravno, cijelim tim putem postoji previše varijabli, koje nije moguće kontrolirati. Devijacije. Ali smjer i cilj ostaju isti.

Što se tiče Bilderberga, to je skup jako utjecajnih ljudi. Ne vjerujem da pričaju gdje je najbolji kavijar i tko ima najstarije vino.
Ovako, nabrzinu. Ako je vjerovati, a trebalo bi provjeriti za pola godine, godinu dana.

Grupa Bilderberg ima plan lansirati novi rat na Bliskom istoku, prvenstveno Sirija.
http://globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=25315

Sljedeći republikanski kandidat bi mogao biti guverner Texasa Rick Perry.
http://www.prisonplanet.com/bilderberg-approved-perry-set-to-become-presidential-frontrunner.html

I ako je za vjerovati, jedan od glavnih planova je nametanje cenzure na Internet.
Nemam link za to.

Ovo je službena lista svih prisutnih ove godine.
http://www.activistpost.com/2011/06/bilderberg-2011-full-official-attendee.html
Opet, gledajući pozicije i utjecaj tih ljudi, malo je vjerojatno da sjede i pričaju o kolačima, tortama i vinu Smile.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.06.2011. 16:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

drzim se one da gdje se okrecu novci,ima i muljaza.
osim toga, moc je najjaca droga u paketu s kontrolom.
sve sto se dogadja na toj nekoj visokoj razini dogadja se s razlogom.
sigurno se tu i tamo dogodi nesto neplanirano sto moze potpiriti teorije o spontanom razvoju dogadjaja.

da budem iskren, kao mladji sam dosta citao o teorijama zavjera jer su me zabavljale kao dobro SF stivo pomjesano sa stvarnim dogadjajima.
malo me sokira da se s vremenom dosta tih stvari i dogodilo.
nadam se da isto nece biti sa ickeovim gusterima hehe.


eto ti bildebergovci, prije 5-6 godina procitao tekst i covjeka svi sprdali, nekidan u jutarnjem 2 strane o tom drustvu.
ja onak wtf pa oni postoje i stvarno se sastaju

_________________
D3S!gn47!0N
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.06.2011. 16:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › @chuck, bazooka, sve to stoji oko tih djela na taktickoj razini. Muljaze, zgrtanje, pljacka.

Iz moje perspektive, to nije zavjera svemirskih razmjera, vec iskoristavanje rupa, pozicije, testiranje granica.

Takvo ljudsko ponasanje (testiranje granica) je sveprisutno i dostupno i svakodnevnim smrtnicima - vecina ljudi ce se truditi ogrebati za korist u svakoj prilici - od neplacanja poreza, do sitnih potkupljivanja. Radit ce to jer ne postoji efikasan sustav kontrole i sankcioniranja takvog ponasanja.

Isto to, samo na razini s vise nula, rade i bankari, politicari, "ulagaci" i ostali muljatori svih zivih fela.

Ali, ja u tome ne vidim teoriju zavjere. Ne vidim stratesku odluku koju su donijeli ljudi-gusteri, ekipa iz Bilderberga ili seici, vec samo skup djela na taktickoj razini.

Slijedom toga, skloniji sam teoriji spontanog razvoja dogadjaja ;-)


Nisi mi baš jasan. Nije li kršćanstvo jedna velika teorija zavjere i tko je uopće taj Isus Krist? Da li je 'komunizam' kao društveno uređenje teorija zavjere i kapitalizam?
Nije li sve to ista ekonomija i onda kad to podigneš na razinu bilijuna dolara i one stare 'Sve je na prodaju', te teze da je sve relativno a pogotovo novac, koliko se stvari onda može kontrolirati novcem?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.06.2011. 17:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@francika, mozda ja dobro ne shvacam pojam zavjere. Nastanak religija nije zavjera, bar u onom smislu u kojem ja nesto smatram zavjerom. Da bi nastanak religija bio zavjera, bilo je potrebno da se sastane neko vijece nekih pra-papa, pra-biskupa i pra-svih ostalih parazita sto zive na toj obmani, osmisli cijelu pricu i onda na castingu pronadje nekog shizofrenika koji ce okolo siriti trip da je svemoguc. I onda ga jedan dan prikucaju na kriz i od toga naprave nepresusan izvor novca.

No, ne znamo kako su religije nastale (krscanstvo). Znamo samo ono sto su nam oni ispricali, a tu su onda moguce teorije zavjere.

Zavjera bi bila da ni Isus ni nista nije postojalo do npr. 15-tog stoljeca, kad se pocinju izmisljati price. Uostalom, Crkva ne nijece da svoje dogme i istine prilagodjava na svojim Vatikanskim saborima. To mi vec zvuci kao realnija mogucnost zavjere od price o nekom tipu oboljelom od sindroma spasitelja.

Tja, pa mi na konkatedrali imamo gorgoyle. Znamo cemu sluze, ali ne znamo zasto je bas njih stavio onaj tko je nasu konkatedralu gradio.

Odrzavanje religija u stanju u kojem jesu - to bi se moglo nazvati teorijom zavjere kad se ne bi znalo tko stoji iza toga i kojim metodama se sluzi. Tu postoje sustavno stratesko planiranje i kalkuliranje, no, poznati su akteri i dobrim dijelim i njihov cilj. Tako da se to moze nazvati cistom obmanom i manipulacijom (koja kod nekog prolazi, kod nekog drugog ne prolazi).

Teorije zavjere su u sustini manipulacije, ali puno sofisticiranije i savrsenije, stvarni akteri su nepoznati, kao i njihov konacan cilj (o tome se samo nagadja).

P.S. Sve je to neko moje vidjenje ta dva pojma. Mozda sam u krivu...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KaktusDzek
Offline
Ukupno postova: 23
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.06.2011. 18:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A za šta služe gorgoyle? ( stvarno me zanima )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: