Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



I žena je čovjek

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.06.2011. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nebitni ste...stvarno.

_________________
Lega moj...to su ti te dumine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tms123
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2011. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gigi27 je napisao/la: ›
Meni se čini (ili je to ono što mene opterećuje ovih dana, iako vjerujem da i drugi o tome razmišljaju) da je autor teksta dobro odabrao temu. Još otkad je Antonija Bilić nestala, razmišljam o ranjivosti žena u društvu, vizualiziram si tu jadnu djevojku u rukama tog bolesnika, i pitam se kako li se ona morala osjećati....Radim na takvom mjestu gdje se i meni može dogoditi takvo što. Iskreno, ženski spol kontinuirano "fasuje" već tisućama godina...možda je vrijeme da se nešto poduzme,ali onako kako treba.....govoriti i pisati o tome nije dovoljno, treba nešto početi i činiti!

Već sam rekao da podržavam ovaj tekst u cijelosti i eto opet ponavljam, ali sa tvojim komentarom se ni malo ne slažem. Nisi se pitala zašto je nestala? Nestala je svojom krivicom. Kretena ima na svakom koraku koji su skloni bilo čemu da naude. To što je ona napravila prvenstveno se odnosi na njezin odgoj koji je očito bio preloš. I naravno, da ne zaboravim; naravno da je on bolesnik, i sve ostalo što može opisati takvu osobu, ali da je bila malo pametnija, što očito nije ne bi se to dogodilo. To je ono što sam napisao u prijašnjim komentarima da ni žene nisu toliko bajne, ali da je muški rod takav kako se opisuje - je !!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MadWheels
Offline
Avatar

Ukupno postova: 27
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2011. 20:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dosta toga sto se vi napisali je istina ali morate znati jednu stvar, muskarac koji zlostavlja zenu nije odjednom poceo ju zlostavljat, kad im se kaze na vrijeme da su takvi one odgovore pa nije takav prema meni, pokusao sam pomoc u par navrata i dobio sam odgovor od zlostavljane zene Da gledam svoja posla... Pa kad ne zelite nekog ko ce pazit na vas, kome ce te biti jedine ko ce zrtvovat i ono malo sto ima radi vas onda vam se ne moze pomoci. Nazalost ja nemam tu srece uvijek je odgovor da sam predobra osoba za "nju", ja drugacije neznam, meni je jako zao ali ja vas tuc i ponizavat ne mogu... Nekazem ja da nema zena koje trazepomoc, ali eto ja nisam naletio na takvu.... Nadam se da se niko nece uvrijediti ali ovo je moje iskustvo i moje misljenje i uvazam druga i tuđa....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2011. 20:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Ironija tvog komentara je očita. Znači - da mu se to događa to bi zapravo bilo što - u redu? Borac protiv nasilja nad ženama, prvi (ili prva) će se popiškiti u gaće od smijeha kad se to događa muškarcu?

Gdje sam napisala da je "u redu" i da odobravam diskriminaciju u bilo kojem slučaju ? (samo sam navela da se to dogadja i muškarcima a ne samo i isključivo ženama)
Osobno mi nije ni malo smiješno a vjerujem ni osobama kojima je posao da pomažu ljudima ako je netko nesretan, ako trpi i ne zna način kako da riješi svoje probleme vezane uz ovu tematiku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2011. 23:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ Silence

Ispričavam se, pogrešno sam iščitao ironiju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MNOWAR
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.06.2011. 9:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tekst generalizira, izjednačava zlostavljatelje kao muški rod, zlostavljatelj=muškarac i pokušava naći vezu između zlaosavljača i muškaraca. Zlaosavljač je bolesna osoba bez obzira dali je to muško ili žensko.
Pisac teksta je zaboravio činjenicu da svjetom vlada "patrijarhat", a posljednje postojanje "matrijarhata" izčezlo je oko 500 god pr.Kr. To treba prihvatit zdravo za gotovo.
Ali pošto je u hr sve sklono izvrtanju, destrukciji, uništavnju i postavljanju mjerila vrijednosti koja je evolucija zgazila kao ""in"", nešto šćime se trebamo poistovjetiti.
Nazadnost možete primejtiti u dnevnom obliku: relativizacija, manjak morala, govor iz nekih nazadnih krajeva je "in" recimo iz bosne ili tajkovca, nerad, neškolovanje, turbo folk itd, krađe, prijevare, lopovluci, trgovina svim i svačim itd.
Razlog je jednostavan ako netko predstavlja 10% neke vrijdnosti u društvu on je u normalnom društvu pri samom dnu ako smjer vrijednosti ide odozdo prema gore, ali ako strelica ide u kontra smjeru on je baja skoro najbolji, a zapravo talog.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2011. 16:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"govor iz nekih nazadnih krajeva je in, recimo iz bosne".......ovo što ti pišeš, dragi moj, je govor mržnje i diskriminacija po nacionalnoj osnovi za što sam uvjerena da bi se mnogi Bosanci složili....da nisi ti jedan od nazadnih?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.06.2011. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gdje je tu govor mržnje? Nazadnost BiH se može objasnit sa ekonomskog aspekta... I da ja sam isto alergičan kad u nekoj službenoj komunikaciju osoba ne zna pričati hrvatski jezik..nego mi viče PRIJATELJU, BA, A i tako

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.06.2011. 18:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije u redu poistovjetiti muškarca sa zlostavljačem. Nije u redu uopće raditi ikakvo generaliziranje. ALI,
činjenica jest da se zlostavljanje puno češće odvija u smjeru muškarac -> žena, nego obrnuto. I zaista ne razumijem žene koje se vraćaju naslinicima, ograničenim idiotima i zlostavljačima. Da, u puno slučajeva ovise (svojom krivicom ili ne) o svom zlostavljaču, ali evo; ne bih si dozvolila da me netko maltretira na bilo koji način po cijenu života. To su riječi djeteta koje je gledalo kako tata baca mamu o zid.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2012. 9:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

boban_os je napisao/la (Pogledaj post): › Po meni je ovaj naslov odvratan, pa kao da neznamo da je žena čovjek, svašta!

Eto i u big brotheru je pobijedio čovjek-žena!

Ako je žena čovjek, zašto onda ovo radi s usnama kad se slika?

[img][/img]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2012. 10:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: