Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vox populi: Brutalnosti prema životinjama na prestaju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66063
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.06.2011. 10:29 
Naslov:  Vox populi: Brutalnosti prema životinjama na prestaju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

20. lipnja sjedio sam na terasi svoje vikendice u Erdutu, gledao u Dunav i uživao u prekrasnom sunčanom danu. Tada ugledah na susjednom brdu, pokraj u ratu devastirane kuće, automobil i nepoznate ljude. Čudilo me što su izabrali upravo to mjesto za razgledavanje, jer je objekt napušten i već tri godine nisam nikoga stranog primjetio na tom mjestu. U prvi trenutak sam pomislio kako se možda radi o bivšim vlasnicima, koji su došli vidjeti svoju uništenu kuću. Uzeo sam dvogled i pogledao što se to događa. Ugledao sam dvije osobe kako stoje pokraj automobila. Žena u bijeloj majici, s tamnom kosom do ramena, i tamnokosi muškarac. Prizor mi je bio pomalo čudan. Osobe su nepomično stajale bez komunikacije i bez ikakve gestikulacije. Nakon toga sam primjetio kako iz grmlja dolazi treća osoba. Svi su tada sjeli u automobil i krenuli natrag prema selu. Pomislio sam: "Trebalo bi pogledati registraciju automobila!".

To ipak nisam učinio, jer nisam htio biti previše radoznao. Zašto bih ja kontrolirao ljude u šetnji i razgledavanju!?

Pokazalo se kako je to bila velika pogreška!

Nekoliko sati poslije toga događaja začuo sam lajanje psa, čudnog odjeka! Lavež je dolazio iz neke dubine. Prvo sam pomislio kako se radi o nekoj lutalici, koje se često sklanjaju u napuštenim objektima. Kada je lajanje postalo intenzivnije i prešlo u tužno zavijanje, odlučio sam zajedno sa svojom susjedom obići navedeni objekt. Kuća je bila prazna, nismo zatekli nikakvog psa. Tada se lavež ponovio. Po zvuku sam krenuo prema rubu brda i u ruševinama pronašao otvor (u prvom trenutku pomislih nekog razrušenog bunara). To je bila septička jama. Iz nje je dopirao lavež i režanje preplašenog psa. Posvuda se širio nesnosan smrad!

Sada mi je bilo jasno sto se tu dogodilo. Kao i često do sada, u vrijeme godišnjih odmora i odlazaka na more, mnogi dolaze iz grada i tu ostavljaju svoje kućne ljubimce, jer ih nemaju gdje zbrinuti dok su odsutni. Ovi ljudi su bili "malo" brutalniji bacivši svog psa u septičku jamu.

Odmah sam nazvao službu spašavanja, pozvao policiju, a oni su me spojili s vatrogascima, koji su (ne znam već po koji puta!) vrlo profesionalno i požrtvovano odradili svoj posao i spasili jadnu životinju od sigurne smrti. Pas, iako prljav, jako uplašen i izgubljen, mahanjem repa zahvaljivao je svojim spasiteljima.

Nazočni policajci iz Dalja obavili su očevid, preuzeli životinju i naknadno nas osobno došli izvjestiti gdje će pas biti pregledan i zbrinut.

Iako je priča u stvari tužna, zbog neodgovornog ponašanja pojedinaca, ipak ima sretan završetak. Život psa je spašen, a naše službe su pokazale svoju izuzetnu sposobnost, odgovornost i angažiranost.

Tekst & foto: B. Marić, Erdut








Vratili psa 'vlasnicima' koji su ga bacili u septičku jamu!

Osječka tvrtka Vetam, koja obavlja posao higijeničarske službe, vratila je psa "vlasnicima" koji su jadnu životinju brutalno odbacili u septičku jamu u dvorištu napuštene kuće u Erdutu. Nakon dojave Branka Marića, koji je iz svoje vikendice vidio ljude kako napuštaju dvorište kuće i čuo lajanje psa, psa su spasili vatrogasci i daljski policajci. No, kako je pas bio čipiran, u Vetamu su utvrdili "vlasnike" u Vinkovcima i predali im nesretnoga psa.

Vetam je široj javnosti postao poznat kada je krajem ožujka otkriveno da se u dvorištu napuštene kuće u susjedstvu uprave tvrtke protupropisno ubijaju psi.

Slučaj još nije završen, jer su Prijatelji životinja podnijeli kaznenu prijavu protiv tvrtke i direktora Dejana Todorovića kao odgovorne osobe.

Prijatelji-zivotinja.hr/tportal.hr


Zadnja promjena: Redakcija 031; 23.06.2011. 11:51; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pennywiser
Offline
Ukupno postova: 73
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.06.2011. 10:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ti "ljudi" su govna bezosjećajna, nadam se da će se tim govnima koji su to napravili psu izdogađati bezbroj pizdarija u životu...gamad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.06.2011. 10:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

BRAVO GRAĐANINE!!!! TO JE GRAĐANSKA ETIKA I ODGOVORNOST!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.06.2011. 11:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

do tih nebi trebalo biti teško doći, jer kako su oni znali za postojanje te septičke? nisu tek tako naletjeli na nju, pretpostavljam da se dobro snalaze u navedenom prostoru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.06.2011. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neki ljudi su stvarno bezosjećajna gamad! Drago mi je što ima i onih koji će reagirati i pomoći životinjama, koje su žrtva svojih neodgovornih vlasnika!

Tko ne voli životinje, ne voli ni ljude!

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mother Earth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 675
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.06.2011. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odvratno. No izgleda da je taj siroti pas vraćen tim šugavim ljudima.. pogled na prvu vijest

_________________
Dwight Schrute: Jim is my enemy. But it turns out that Jim is also his own worst enemy. And the enemy of my enemy is my friend. So Jim, is actually my friend. But, because he is his own worst enemy, the enemy of my friend is my enemy so actually Jim is my enemy. But...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Baky
Offline
Ukupno postova: 20
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.06.2011. 11:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što drugo reći nego da su ti ljudi poremećeni. Preporučio bih da se pogleda da li je pas čipiran, ako je... vrlo lako se dođe do vlasnika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.06.2011. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mother Earth je napisao/la: ›
Odvratno. No izgleda da je taj siroti pas vraćen tim šugavim ljudima.. pogled na prvu vijest

Idiotizam na djelu! Kvazi vlasnici bace psa u septičku jamu, drugi ga spase i onda "pametni" Vetam psa vrati idiotima koju su ga bacili!! Pa gdje je njima mozak (ako ga uopće imaju)?! Vrate psa onima koji su ga SVJESNO bacili u jamu, što znači da ga ne žele i ovi iz Vetama misle da "vlasnici" neće opet pokušati psa negdje baciti?!

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.06.2011. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znam samo ce vetam imati sve manje i manje ljudi koji su spremni svoje kucne ljubmce dovoditi na lijecenje kod njih.

vratiti psa monstrumima koji su ga bacili u septicku jamu meni je jednak samom tom cinu. i u ovom trenutku ne vidim razliku.

bravo za policiju, vatrogasce i ovog gospodina koji je spasio tu zivotinju.

vlasnici bi trebali platiti i kaznu i sve troskove koje je imala policija i vatrogasci u spasavanju te zivotinje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 23.06.2011. 12:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a zašto vlasnike nebaciti u septičku jamu? osijek031.com smile ako je to nekome bed evo dobrovoljno se javljam da ih ja bacim u jamu,nebudem imao grižnju savjesti ni 1 sekundu ^^

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inertia
Offline
Ukupno postova: 236
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.06.2011. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka čast gospodinu koji je pozvao vatrogasce. Mnogi bi ignorirali lavež psa, a neki bi ga vjerojatno i ubili zato što ih živcira ili im remeti odmor.

Što se tiče Vetama, radije bih psa vodio kod veterinara u Zagreb nego kod njih. Ovo im je jako dobra reklama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 23.06.2011. 13:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da super im je reklama...ajmo vratiti psa vlasnicima koji su ga pokušali ubiti bez da dobiju i jednu kaznenu prijavu ili bilo što slično ^^ ajmo im samo dati psa natrag kojeg su bacili u septičku jamu....predobra reklama nema šta Smile i što je sad sa psom? kao neće ga pokušati više ubiti? sve ok sad?....mislim ipak su pokušali ubiti psa na brutalan način kao da je to nešto bitno kod nas....

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.06.2011. 13:21 
Naslov:  Re: Vox populi: Brutalnosti prema životinjama na prestaju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne kužim poantu vraćanja psa vlasnicima. Dali su im priliku da to izvedu drugi put negdje bez svjedoka... I zanima me zašto vlasnici nisu dobili kaznenu prijavu?

_________________
Always remember you're unique, just like everyone else.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aardvark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.06.2011. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chosen je napisao/la (Pogledaj post): › da super im je reklama...ajmo vratiti psa vlasnicima koji su ga pokušali ubiti bez da dobiju i jednu kaznenu prijavu ili bilo što slično ^^ ajmo im samo dati psa natrag kojeg su bacili u septičku jamu....

usput su ostavili i vizitku da im vlasnici sljedeći put dojave gdje će pseto skončat da mogu uklonit lešinu i to naplatit gradu..

prebolesno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 23.06.2011. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da to i mene zanima,zbilja nikakva kaznena prijava....ništa?! osijek031.com smile što je to bilo evo vam pas nemojte više osijek031.com smile

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: