Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Horoskop

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Zal Kopp
Offline
Avatar

Ukupno postova: 110
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2006. 5:33 
Naslov:  Horoskop
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bor je na Dalekom istoku simbol besmrtnosti, između ostalog zbog trajnosti njegovog lišća i nepokvarljivosti njegove smole. Jedući borove iglice, sjemenke i smolu, po taositičkom vjerovanju, njihovo tijelo postaje lako i mogu poletjeti. Dakle, simbol besmrtnosti omogućava im da se vinu u nebeske visine. Prema jednoj igri riječi u japanskoj književnosti, bor evocira očekivanje. Dva bora podsjećaju na legendu o Takasagou i simboliziraju ljubav.

Lega moj, tako knjige govore, a one su često puta pametno napisane. Dakle, lagano te upoznajem sa poznatim i nepoznatim ljudskim pokušajima. Što se tiče tvojih saznanja o nama, pretpostavljam da se u mnogim stvarima podudaraju, ali ipak vjerujem da ću ti otkriti još mnogo toga zbog čega smo tako povezani. Prije svega, pravednost, mjera, opreznost i ravnoteža. Mislim da pravednosti imamo, mjere nam ponekad manjka, ravnoteže nikada dovoljno, a opreznosti najmanje. Idem redom, pa ću te dovesti tamo gdje sam naumio, na sredinu ove priče o tvojim znacima i " predznacima ". Iako za potpuno razumijevanje ne bi bio dovoljan cijeli moj život, a i dobar dio tvoga.

Možeš li, istovremeno, prema svima nama biti pravedan s osjećajima? Pitam zbog toga što mi svoje osjećaje držimo pod kontrolom i neprestano važemo. Znamo da to nije dobro, pogotovo kad si ti u pitanju. Promatrajući duhovnu stranu tvoje osobnosti, slobodno mogu reći da u odgovarajućem trenutku, kod tebe prevladaju ravnoteža i mjera. Kada se radi o tvojim osjećajima prema nama, pravednost se podrazumijeva. Pošto je i vrijeme kao mjerilo važno, prepuštam vremenu da procijeni i donese sud o svemu.

Najvjerojatnije si rođen u svim horoskopskim znacima, jer si mirne naravi. Ovo mi se dopada, a mogu ti reći i događa. Pomalo neobično, ali svakako si nezavisan. Jedino o čemu ovisiš je ljepota. Jednom riječju, stvoren si za ugođaj duše. U svakom slučaju, a u to sam se bezbroj puta uvjerio, pozitivna ti je osobina, što ljubav daješ drugačije, na poseban način, osjetilno i potpuno. Nastavljam dalje s onim što mislim o tebi. Prije svega, znam koliko si dobar i ne mislim da je to posljedica horoskopskog znaka. Vjerujem da je to posljedica stoljetnog odgoja, života i naših gena koji su izrasli u tebi. Sve je u tebi postavljeno vrlo jednostavno. Svi smo mi dobili jedinstvenu priliku. Netko ju je maksimalno iskoristio, a netko nije imao sreće. U prosjeku s određenim brojem godina svjesni smo svojih pogrešaka, loših odluka, a isto tako i lomova zbog kojih osjećamo posljedice. Nitko nije savršen, ali tome ne treba niti težiti. Namjerno ne ulazim u dublju analizu tebe kao takvog predodređenog, naslijeđenog i dobivenog. U svakom slučaju, svatko je kovač svoje sreće. Vrlo jednostavno, a tako točno.

Mir koji ti donosiš jest duhovan. On dovodi do potpunog i zadovoljnog stanja. Taj naš unutrašnji mir preduvjet je stabilnosti u životu i kušanju sreće. Da nema mira, ne bismo se mogli posvetiti sebi samima. Tu su i osjećaji s kojima možemo uživati. Simboli obilne žetve, korisnog rada i zemaljske savjesnosti, dosta dobro ocrtavaju tvoj karakter.

Ti svoju snagu, u što sam se nebrojeno puta uvjerio, vrlo organizirano, temeljito i ustrajno koristiš. Nadalje, osobina koje te krasi je sigurnost. Tu si se itekako do sada dokazao. Materijalno si poprilično stabilan, a i žrtvuješ se za druge. Lako prihvaćaš, vrlo si radoznao i stvaralački raspoložen. Sklon si suzdržavanju, samokontroli, i disciplini. Naginješ štedljivosti, ozbiljan si i točan. Da bi zadovoljio sve naše osjećaj prihvaćaš se teške, nezahvalne i mukotrpne sudbine.

Ovo je nabrojeno bez ikakvog reda, ali u suštini je općenita crta tvog karaktera. Nijanse koje ja poznajem, imaju svoju posebnu boju. Toplu, tihu i svakako mirnu. Ono što tvoje osobine za mene čine, čime su me osvojile i pridobile, našle su malo mjesta u ovome općenito napisanom o tvom horoskopskom znaku.

Što sam osjetio, otkrio i dobio upoznavši tebe? Prije svega ljubav, kakva se ne može opisati, a kamoli napisati. Tvoju ljubav ne mjerim nego je srcem i širom otvorene duše primam. Radost je, moj grade, biti ravnopravan s tobom. Ništa od ljubavi nije važnije, ništa ljepše i ništa čovjeka ne čini potpunijim u životu.

Tekst: Zal Kopp

Fotografija: Davor Pavlić

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: