Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Predstavljanje spomenika 'crvenom fići' 27. lipnja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.06.2011. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Izgradit ćemo još ljepši i stariji Osijek" osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.06.2011. 19:33 
Naslov:  Re: Predstavljanje spomenika 'crvenom fići' 27. lipnja uz Prljavce i Juru Stublića
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Duminske Trake je napisao/la (Pogledaj post): › Previše ste otišli u offtopic,ali stvarno previše...

ni najmanje, radi se upravo o sustini spomenika crvenom fici. sto ga vise suocavas sa istinom, on sve vise crveni.


...


simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Ovaj moj gornji citat govori o mladiću koji je pobjegao iz JNA i kad se nakon dan i pol' pojavio pred vratima vlastitog doma, na njega su zapucali... KOS-ovci ili neki drugi? . Ne znam. Znam samo da su meci bili stvarni.

ne znas, ali optuzujes. to sto danas postoje i neke pravomocne sudske presude koje govore koliko je opasno ne znati, a optuzivati, tebe apsolutno ne tangira. proslo je 20 godina, no ti i dalje ponavljas jednu te istu (Glavasevu) pricu.


simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Vilenjak je napisao/la: ›
sta bi Simo? ime i prezime regruta koji je ubijen zato sto je odbio zapovijed? ima / nema?
 
Ime i prezime na forumu? Izvoli, ti prvi. Iznošenje svog imena i prezimena nije čak ni utuživo .

Simo, sunce ti tvoje donjogradsko, zar si ti mrtav? tja, u svijetu domoljubnih bajki ustinu je svasta moguce. pa cak i diskusija sa mrtvacima.


simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Vilenjak je napisao/la: › ... koji su postali nacistima zbog jednog srapnela...
"Jednog šrapnela ..." Jesi osjetio taj "bijedni i nevrijedan spomena" jedan šrapnel? Jesi li makar uživo vidio nekog tko je popio taj "ništavni" jedan šrapnel? Ako nisi, onda nemoj pričati o tome, jer ne da se sve „naštrebati“ iz knjiga. U nekim stvarima iskustvo je nezamjenjivo.

nezamjenjiva je tvoja zelja da mrzis i utopis svoje neostvareno Ja u kolektivno Mi. to je ono sto je, ocigledno, u tvom slucaju nezamjenjivo. osobno iskustvo pak nije. ljudski je svijet sacinjen od nekoliko milijardi osobnih iskustava. tim milijardama treba pribrojiti i sva ona silna osobna iskustva velikih ljudi koja smo, kao pripadnici civilizacije, primili putem knjizevnosti, filozofije, znanosti, itd. u virtualnom pak svijetu ta se brojka mnozi sa brojem anonimnih nickova po jednoj osobi, tako da je konacna cifra uistinu impozantna. isticati osobno iskustvo Sime031 kao nezamjenjivo djeluje mi... hmmm, ambiciozno? posebice zato sto i nije tvoje, jer ti, kao i mnogi drugi ovdje, nisi u stanju razluciti osobno od kolektivnog.

sto se pak jednog srapnela tice, odnosno stete koju taj jedan srapnel moze napraviti ljudskom tijelu, ona je bijedna samo ako cemo prihvatiti tvoju bijednu teoriju - da cetnicki geleri proizvode ustase. jedan geler mali ustasa, 50 gelera srednji, 100 gelera veliki, a 100%tni invalid = Pavelic glavom i bradom. tezu uvredu invalidima rata, i onim vojnim, i onim civilnim (koji se u Hrvatskoj uopce ne spominju), ja dugo nisam cuo. dakle, po tebi, djeca koja su cetrdesetih prezivjela pakao Endehazije imala su puno pravo devedesetih pociniti uzasne zlocine u Vukovaru, Skabrnji, Sarajevu, Srebrenici, itd. ili nisu? fascinantno je s kakvom lakocom dajes nekom balavcu pravo da bude nacist, a u isto vrijeme jednom drugom balavcu (onom koji je vozio tenk 27.06.'91.), oduzimas pravo na slobodu izbora.

takva nastrana / izopacena "pravna praksa" u Hrvata ima i svoje ime (nisi valjda mislio da je originalno tvoja?) -> hrvatski mnemonizam / temelj djelovanja stranke povijesne oholosti (frankovaca). srecom, danasnja Europska unija s prezirom odbacuje uznosito pravo na genocid, i u politickoj stvarnosti, i sto je puno bitnije, u sudskoj praksi. jednostavno, djeca u tamosnjim skolama uce da ne postoji opravdanje za nacizam. nacist postaje nacistom iskljucivo vlastitim zaslugama i na vlastitu odgovornost.


...


Hadzo je napisao/la (Pogledaj post): › Spomenik je ruglo, još jedna promašena investicija posvećena mitomanskoj prošlosti. Ali, što drugo očlekivati od tzv. Odbora za branitelje? Ljudi koje je dopalo da rade tamo vjerojatno ni ne mogu smisliti nešto bolje. Kao ni oni koji su ih postavili tamo pa prihvaćaju ovakve gluparije. Kad pomislim da ću svaki dan prolaziti pored te grozote...Dođe mi nostalgija za 1991. Tada si bar znao da je situacija "mi vs. oni". Sada nas guze naši vlastiti...I to bez vazelina.

tako je bilo u samom startu, cim je prvi kalasnjikov (pre)prodan za prvih 1000 maraka. i svi su Osjecani s mozgom vecim od nocnog leptira toga bili svjesni. samo, vazelin se tada proizvodio u neogranicenim kolicinama, kao prirodna, alergijska reakcija ljudskog organizma na cetnicko divljanje po Slavoniji. dobar je dio Osjecana postao svjestan neminovnosti domaceg guzenja vec u proljece devedesete, kad je na malim ekranima vidio / cuo Tudjmanov pobjednicki kes. neki pak (malobrojni pojedinci) i ranije. recimo, jos je 1984. godine u knjizi "Sistem i kriza" prof. Jovan Miric kristalno jasno elaborirao da se zatvaranjem u republicke okvire slovenski neradnik mozda i moze zastititi od hrvatskog neradnika, ali ne i hrvatski radnik od hrvatskog neradnika.


Hadzo je napisao/la (Pogledaj post): › Nego, još nešto mi je zanimljivo: odjednom je izgleda svatko bio nazočan tom čuvenom događaju na raskrižju, čak i oni koji su rođeni 1992. U ovoj zemlji sve je normalno...

ne sekiraj se, ni Osijek ni Hrvatska nisu izoliran slucaj. u pitanju je regionalni problem ratnog identiteta. vise o tome -> ovdje.
 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.06.2011. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Potpuno podrzavam ideju,predobro, napokon da pokazemo da se NIKADA ne smije zaboraviti rat barem zbog gubitaka zivota nasih najmilijih, onima kojima to smeta slobodno se mogu preseliti..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2011. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel nitko ne vidi da je instalacija nakaradno nedovrsena, izgleda kao divlji deponij glomaznog otpada, sašto se nije uronio u beton i okruzio pločama kao svaki spomenik, pravilno istaknuo rasvjetom i uklopio u okoliš, maknulo drvece i sl.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2011. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vic.Mackey je napisao/la: ›
jel nitko ne vidi da je instalacija nakaradno nedovrsena, izgleda kao divlji deponij glomaznog otpada, sašto se nije uronio u beton i okruzio pločama kao svaki spomenik, pravilno istaknuo rasvjetom i uklopio u okoliš, maknulo drvece i sl.

nisi umjetnik kao kolobarić i škvadra, pa ti to ne razumiješ!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Chule
Offline
Avatar

Ukupno postova: 200
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2011. 11:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko me sjecanje sluzi taj tenk je vozio decko iz Zagreba, koji je u to vrijeme imao 19-20 godina... Tenk je vozio pod prijetnjom smrcu. Da je stao ili pokusao skrenuti tenk dobio bi metak u potiljak. Par dana nakon toga je uspio pobjeci iz vojarne. Nakon toga je sve to ispricao u nekoj emisiji na TVZ.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paradox1991
Offline
Avatar

Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 27.06.2011. 11:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonka_21 je napisao/la: ›
Potpuno podrzavam ideju,predobro, napokon da pokazemo da se NIKADA ne smije zaboraviti rat barem zbog gubitaka zivota nasih najmilijih, onima kojima to smeta slobodno se mogu preseliti..
potpisujem

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paradox1991
Offline
Avatar

Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 27.06.2011. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
Vic.Mackey je napisao/la: ›
jel nitko ne vidi da je instalacija nakaradno nedovrsena, izgleda kao divlji deponij glomaznog otpada, sašto se nije uronio u beton i okruzio pločama kao svaki spomenik, pravilno istaknuo rasvjetom i uklopio u okoliš, maknulo drvece i sl.

nisi umjetnik kao kolobarić i škvadra, pa ti to ne razumiješ!
a ti vidim razumiješ jer si veliki umjetnik ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2011. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

paradox1991 je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la: ›
Vic.Mackey je napisao/la: ›
jel nitko ne vidi da je instalacija nakaradno nedovrsena, izgleda kao divlji deponij glomaznog otpada, sašto se nije uronio u beton i okruzio pločama kao svaki spomenik, pravilno istaknuo rasvjetom i uklopio u okoliš, maknulo drvece i sl.

nisi umjetnik kao kolobarić i škvadra, pa ti to ne razumiješ!
a ti vidim razumiješ jer si veliki umjetnik ...

ma kakvi, nisam ja umjetnička duša, meni to sve zajedno izgleda kao velika nakarada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivche
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2011. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Očito su ispitivali ljude koji nemaju pojma što se dogodilo na taj dan i koliko ovo znači pravim Osječanima...
U potpunosti DA za spomenik!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.06.2011. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa kolko vidim na slikama....top je spušten prema dolje...a na spomeniku je top podignut prema gore....meni izgleda bolje s topom prema dolje...jer onda se baš vidi da ga je fićo sjebo Smile

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2011. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako li se samo naš veleumni varioc tj. povjesničar umjetnosti Kolobarić nije sjetio da tenk postavi nasred križanja kako bi doživljaj bio što autentičniji.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.06.2011. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): › Kako li se samo naš veleumni varioc tj. povjesničar umjetnosti Kolobarić nije sjetio da tenk postavi nasred križanja kako bi doživljaj bio što autentičniji.


Ako ćemo tako onda je zaboravio i onu crvenu "ikaču" (onaj stari crveni Ikarusov bus) od koje se fićo raspao kad ga je tenk lupio. Taj bus su recimo mogli staviti odostraga pa da izgleda kao da ga bus kara otpozadi a fićo sprijeda.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Cruz031
Offline
Ukupno postova: 244
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2011. 15:28 
Naslov:  Re: Predstavljanje spomenika 'crvenom fići' 27. lipnja uz Prljavce i Juru Stublića
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Duminske Trake je napisao/la: ›
Ako ćemo tako onda je zaboravio i onu crvenu "ikaču" (onaj stari crveni Ikarusov bus) od koje se fićo raspao kad ga je tenk lupio. Taj bus su recimo mogli staviti odostraga pa da izgleda kao da ga bus kara otpozadi a fićo sprijeda.


osijek031.com smile Nemoj im davati ideje !!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.06.2011. 16:43 
Naslov:  Re: Predstavljanje spomenika 'crvenom fići' 27. lipnja uz Prljavce i Juru Stublića
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tenkić-proizvodnja "đuro đaković"
fićek-proizvodnja "crvena zastava " kragujevac
instalacija o pobjedi??? Laž

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: