Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Predstavljanje spomenika 'crvenom fići' 27. lipnja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2011. 17:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la: ›
ja barem nisam cuo za takav slucaj u Hrvatskoj 1991. za maltretiranja, pritvore / zatvore, slanja psihijatru na procjenu sposobnosti / bjezanja iz kasarne, pa cak i s prve crte -> da, ali za usmrcivanje regruta radi odbijanja zapovijedi -> ne.


Pogledaj od 09:00: http://youtu.be/wB7bqXDW5hg

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2011. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što je on zaboravio?
pa to su šmrkljavi balavci, ne znam što se uopće ljudi koji su ratovali spuštaju na ovu razinu frustracija i kretenizma.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.06.2011. 18:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Pogledaj od 09:00: http://youtu.be/wB7bqXDW5hg

to su rezervisti i cetnicki dragovoljci, ne regruti.


...


simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Jesi li služio JNA u to vrijeme, pa iz vlastitog iskustva pričaš o slobodi izbora? Popričaj malo sa ljudima koji su služili JNA u to nesretno vrijeme, i informiraj se kako im je bilo pa tada pričaj o slobodi izbora.

sto je bilo Simo, opet si se usro istine? ne trpi hrvatstvo punu istinu / realan prikaz cinjenica? pa znamo to. ne trpi ju ni kulturoloski, jer pociva na folklornim mitovima, ne trpi ju ni ideoloski, jer promatra svijet monokromatskim vidom. hajde, navedi mi tko je to ubijen u JNA od rocnika iz Hrvatske zato sto je odbio zapovijed.


...


natakario krscanski kriz na avatar, a ne znas da je sloboda svjesno prihvacanje odgovornosti izbora? i onda se ljutis kad netko tvoju nacionalnu ideologiju nazove ispraznim kicom. nije ti ovo prvi put da pod kovanicom "nesretna vremena" svasta pokusavas podvaliti. prosli put je bilo da "treba cuti / razumijeti" balave glavasoidne ustasoide koji su postali nacistima zbog jednog srapnela. dakle, nakon teorije o cudnovatim gelerima, idemo s teorijom o nepostojanju slobode izbora u "nesretnim vremenima".

pitam se samo sto je sljedece u ovoj "gradjanskoj prici o crvenom fici"? letece tipkovnice?
 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.06.2011. 18:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la: ›
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Pogledaj od 09:00: http://youtu.be/wB7bqXDW5hg

to su rezervisti i cetnicki dragovoljci, ne regruti.


...


simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Jesi li služio JNA u to vrijeme, pa iz vlastitog iskustva pričaš o slobodi izbora? Popričaj malo sa ljudima koji su služili JNA u to nesretno vrijeme, i informiraj se kako im je bilo pa tada pričaj o slobodi izbora.

sto je bilo Simo, opet si se usro istine? ne trpi hrvatstvo punu istinu / realan prikaz cinjenica? pa znamo to. ne trpi ju ni kulturoloski, jer pociva na folklornim mitovima, ne trpi ju ni ideoloski, jer promatra svijet monokromatskim vidom. hajde, navedi mi tko je to ubijen u JNA od rocnika iz Hrvatske zato sto je odbio zapovijed.


...


natakario krscanski kriz na avatar, a ne znas da je sloboda svjesno prihvacanje odgovornosti izbora? i onda se ljutis kad netko tvoju nacionalnu ideologiju nazove ispraznim kicom. nije ti ovo prvi put da pod kovanicom "nesretna vremena" svasta pokusavas podvaliti. prosli put je bilo da "treba cuti / razumijeti" balave glavasoidne ustasoide koji su postali nacistima zbog jednog srapnela. dakle, nakon teorije o cudnovatim gelerima, idemo s teorijom o nepostojanju slobode izbora u "nesretnim vremenima".

pitam se samo sto je sljedece u ovoj "gradjanskoj prici o crvenom fici"? letece tipkovnice?
 

 Sad sam uvjeren da sam ti prošli put odlično postavio dijagnozu ...

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›  @Vilenjak, molim te pokušaj razmisliti o mogućnosti da te možda ne sputava to tvoje uvjerenje da sve najbolje znaš (barem se tako ponašaš), pa zbog toga ne možeš čuti i razumjeti razmišljanja i ideje drugih ljudi?

P.S. Ovo nije provokacija.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2011. 18:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@simo, nista ja nisam zaboravio. Opet mijesas kruske i jabuke. Od patke o KOS-ovcima koji odbjegle rocnike vracaju u JNA si dosao do price o organiziranju i naoruzavanju Srba. Rekao sam da su price o KOS-ovcima, s danasnjim odmakom od 20 godina, ocito bile obicna podvala kako bi se popunili redovi u gardi.

S druge straane, svojim ocima sam svjedocio naoruzavanju Srba i organiziranju pobune (tada mi je kao klincu to sve skupa bilo cudno i nepojmljivo da bi moglo biti rata). Ne moras mi govoriti tko je planirao pobunu, tko se naoruzavao niti kako su se po selima i gradovima sirile velikosrpske ideje i mrznja. Ali to nema veze s pricom o "KOS-ovcima" koji po gradovima skupljaju rocnike, kao da nisu imali pametnijeg posla.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.06.2011. 19:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la: ›
... koji su postali nacistima zbog jednog srapnela...


"Jednog šrapnela ..."
Jesi osjetio taj "bijedni i nevrijedan spomena" jedan šrapnel? Jesi li makar uživo vidio nekog tko je popio taj "ništavni" jedan šrapnel? Ako nisi, onda nemoj pričati o tome, jer ne da se sve „naštrebati“ iz knjiga. U nekim stvarima iskustvo je nezamjenjivo.
Vrlo rado bih te i dalje intelektualno i duhovno donirao, međutim nemam više sitnog, a krupnije očigledno ne stane u tvoju vuglu.

Terapija :
Neprekidno čitaj dijagnozu koju sam ti postavio, jer samo ako uspiješ dokučiti njeno značenje, ponovo ćeš mi biti pandan za razgovor.

P.S. Želim ti brzo ozdravljenje …

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.06.2011. 19:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemosvjerovat je napisao/la (Pogledaj post): › Što je on zaboravio? pa to su šmrkljavi balavci, ne znam što se uopće ljudi koji su ratovali spuštaju na ovu razinu frustracija i kretenizma.

ljudi koji su ratovali znaju pricu o regrutima, i znaju zasto je JNA trebalo nekoliko mjeseci da udje u mali Vukovar. ljudi koji su ratovali vrlo dobro poznaju / svjedocili su procesu transformacije jugoslavenske JNA u cetnicku armadu Milosevica. takodjer, znaju i kakav je bio odaziv na mobilizaciju u Srbiji. no, i ljudi koji su ratovali cesto "zaboravljaju", pa su skloni JNA iz lipnja '91. prikazivati kao mocnu, homogenu vojnu silu cetvrtu po jacini u Europi od koje su oni, vodjeni samo srcem i bozanskom providnoscu, obranili Rvacku i nepokoreni grad na Dravi.

imam lagani osjecaj da su i smrkljavi balavci takve domoljubne bajke odavno provalili.


...


sta bi Simo? ime i prezime regruta koji je ubijen zato sto je odbio zapovijed? ima / nema?
 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.06.2011. 19:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
@simo, nista ja nisam zaboravio. Opet mijesas kruske i jabuke. Od patke o KOS-ovcima koji odbjegle rocnike vracaju u JNA si dosao do price o organiziranju i naoruzavanju Srba.

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
 Napad na mog prijatelja koji je pobjegao iz JNA (siječanj 1991) i meci koji su prštali (DGO, susjedi će se sjetit događaja) su mi dovoljan argument da ne povjerujem u priču o "podvali".


Ovaj moj gornji citat govori o mladiću koji je pobjegao iz JNA i kad se nakon dan i pol' pojavio pred vratima vlastitog doma, na njega su zapucali...

KOS-ovci ili neki drugi? . Ne znam. Znam samo da su meci bili stvarni.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.06.2011. 19:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la: ›
...
sta bi Simo? ime i prezime regruta koji je ubijen zato sto je odbio zapovijed? ima / nema?
 


Ime i prezime na forumu? Izvoli, ti prvi. Iznošenje svog imena i prezimena nije čak ni utuživo .

Angelium je napisao/la (Pogledaj post): ›
Što se tiče predstavljanja, evo ja ti ponovno nudim kavu na kojoj se upoznamo.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.06.2011. 19:48 
Naslov:  Re: Predstavljanje spomenika 'crvenom fići' 27. lipnja uz Prljavce i Juru Stublića
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Previše ste otišli u offtopic,ali stvarno previše... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.06.2011. 20:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Duminske Trake je napisao/la: ›
Previše ste otišli u offtopic,ali stvarno previše... osijek031.com smile

Da ...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
GrgaZlatoper
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: iza čoška opali te Joška
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.06.2011. 21:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HokusPokus je napisao/la: ›
Preacher, ti si pogledao video a ja sam bio nazočan i tom prilikom lakše ranjen zalutalim metkom (krhotina se odbila o asfalt). Ne ulazim u to jel se netkom sviđa ili ne mada mi pomalo izgleda nezgrapno tenk i fićo no taj događaj se mora nekako obilježiti pa ako ništa onda i tenkom. Dežurni protivnici svega i svačega evo jedan beeeeeelj! Mene nije strah izljeva gnjeva građana s neke od terasica u Tvrđi već nekog pijanog mangupa koji bi moga pokušati ukrasti fiću mada sumnjam da će biti u voznom stanju. No to objasniti objesnoj mladeži ovog grada je malo teže. Vi ste svi budalaši što nonstop nešto prigovarate ako ništa barem ste jaki na jeziku sumnjam na dijelima i zato ako vam se ne sviđa slobodno odšetite ...


svaka čast na komentaru. to su isti oni što su 'branili' Hrvatsku iz Mađe, Njemačke itd., a sada svoj kukavičluk skrivaju omalovažavajući druge koji su ostali ovdje. Ali dezerteri ostaju dezerteri ma koliko se napirivali po forumima.

_________________
Ujo na n-tu kada n->∞
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cavino
Offline
Ukupno postova: 200
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.06.2011. 1:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma..ko god da je sudjelovao..nemoš to stavit..spomkenik treba al.brate mili..ovo je čisti sprdakis...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
GrgaZlatoper
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: iza čoška opali te Joška
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.06.2011. 8:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cavino je napisao/la: ›
ma..ko god da je sudjelovao..nemoš to stavit..spomkenik treba al.brate mili..ovo je čisti sprdakis...


O ukusima se ne raspravlja. Nekome se dopada, nekome ne. Moj je stav da se o svemu može napraviti referendum pa nek građanstvo odluči. Ali o svim stvarima koje su bitne za grad. Dakle i o spomenicima na trgu, o gradnji đamije, mosta, itd.itd. Međutim, upravo takve transparentne odluke nisu po volji političkoj 'avangardi' tipa sdp= hdz. Naime, tada bi morali poštivati odluke naroda a ne njihovih 'belosvetskih' gazda koji ih drže na povodcu.

_________________
Ujo na n-tu kada n->∞
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hadzo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 27
Lokacija: Zagreb, Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.06.2011. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Spomenik je ruglo, još jedna promašena investicija posvećena mitomanskoj prošlosti. Ali, što drugo očlekivati od tzv. Odbora za branitelje? Ljudi koje je dopalo da rade tamo vjerojatno ni ne mogu smisliti nešto bolje. Kao ni oni koji su ih postavili tamo pa prihvaćaju ovakve gluparije. Kad pomislim da ću svaki dan prolaziti pored te grozote...Dođe mi nostalgija za 1991. Tada si bar znao da je situacija "mi vs. oni". Sada nas guze naši vlastiti...I to bez vazelina.

Nego, još nešto mi je zanimljivo: odjednom je izgleda svatko bio nazočan tom čuvenom događaju na raskrižju, čak i oni koji su rođeni 1992. U ovoj zemlji sve je normalno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: