Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Predstavljanje spomenika 'crvenom fići' 27. lipnja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.06.2011. 10:26 
Naslov:  Re: Predstavljanje spomenika 'crvenom fići' 27. lipnja uz Prljavce i Juru Stublića
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smatram da je spomenik ipak potreban...pa nek se ne zaboravi šta se tu dogodilo,na tom raskrižju preko kojeg svaki dan prolazim. I ja sam bio jedan od nazočnih,doduše balavac ali vidio sam to. Jedino što ne bi volio vidjeti je taj tenk,mogli su jednostavno postaviti samo fiću i čak bi izgledalo i simpatično. Ovako mislim da je to uglavnom problem estetike jer nije ipak ovo Trpinjska cesta da nam treba tenk. Treba nastaviti dalje gledati u budućnost ali jednako tako moramo čuvati i svoju povijest,ma kakva ona bila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spremačica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.06.2011. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
Ne bih više komentirao spomenik, nešto drugo mi je privuklo pažnju. Naime, sada sam prvi puta nakon 20 godina pogledao cijeli prilog o događanjima na tom križanju Klajnove i Vukovarske. Meni je upravo neobično ponašanje vozača tog Fiće koji je dovezao i parkirao Fiću točno nasred križanja i nekako nonšarlantno, kulerski, bez imalo panike izašao iz njega. Uputio se na drugu stranu uopće se ne obaziravši prema svom Fići unatoč nadolazećem tenku. Kao da ga uopće ne zanima što će biti s autom. Okrenuo se tek nakon što je tenk već udario u Fiću...


vozač fiće je bio preponosan da bi se obazirao na to što mu gaze auto, bio je spreman dati svoj života a ne samo auto!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malena-osijek
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.06.2011. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovaj spomenik će biti čisto ruglo grada kao i oni radijatori!!!Katastrofa i to će mi stajati točno pred zgradom!!!UŽAS!!Ne želi se udavati jednog dana s pogledom na tako nešto.Kako vam nije dosta tenkova u gradu i takvih ružnih uspomena??Moja majka je provela rat u gradu,točno u zgradi kod tog parka(ako se to može nazvati parkom),gledala i slušala svaki dan te strahote koje su se događale,a sad neka ju svako jutro podsjeća i tenk na ta sva razaranja jer ne dao Bog da se probudi i jedno jutro ne misleći na to kako je prije 20 godina ostavila djecu u prognaništvu i trudila se ovdje sačuvati živu glavu.Vi ste potpuno skrenuli sa zdrave pameti!!!Postavite sebi u dvorište poglavarstva par tenkova i uživajte!SPOMENIK JE UŽASAN

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.06.2011. 11:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O kakvom ti parku pričaš dijete drago? U krugu tog raskrižja s jedne strane je Ljepotica,s druge je bila rupa,s treće je stanica na Vukovarskoj a s četvrte benza i Vijenac,ja tu nikakav park ne vidim?

Btw. oni "radijatori" i jesu ruglo,a nažalost mislim da će biti i ovo ako stave tenk. Ne znam koji klinac nitko nije pitao GRAĐANE šta oni misle,tj. šta mi mislimo? Baš zato što se naš ništa ni ne pita neće me čuditi ako taj spomenik bude meta vandala.

_________________
Lega moj...to su ti te dumine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.06.2011. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to nije park, nego zelena povrsina s trafostanicom

dalje, ajmo lijepo di bi zavrsili kad bi za sve pitali gradjane, da mozda bude referendum ?

i radijatori su ruglo, samo zbog materijala - iako moram priznat da u vise europskih gradova ima spomenika od istog materijala postavljenih u slicnom vremenskom razdoblju - vjerojtno je to bio hit onda

mene vise brine - di ce taj spomenik stat na tu lokaciju, pa nije tenk toliko mali

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.06.2011. 11:27 
Naslov:  Re: Predstavljanje spomenika 'crvenom fići' 27. lipnja uz Prljavce i Juru Stublića
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

YoMan je napisao/la (Pogledaj post): › Da li netko zna šta je s vozačem tog tenka? Tko je on, gdje živi ili je umro itd?


Obojica su danas mrtvi,vlasnik fiće je poginuo u prometnoj a vozač tenka je umro. Inače bio je Hrvat i prisiljen od strane zapovjednika da napravi to što je napravio. Kasnije su se vlasnik fiće i vozač tenka i sprijateljili...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.06.2011. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvarno su zajebali stvar kad malo bolje razmislim,trebali su staviti samo fiću ili možda neki mali spomenik samo kao podsjetnik i ništa više... Tako da s te strane će biti jedno ruglo (tenk) a s druge drugo ruglo Eurodom koji je podsjetnik na neke druge stvari ali je isti klinac.

_________________
Lega moj...to su ti te dumine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malena-osijek
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.06.2011. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I psičavam se gospodo što sam tu zelenu površinu gdje moj pas piša i jedino ja kupim pseći drek nazvala parkom umjesto zelenom površinom punom kakice s jednom ispišanom trafostanicom ispod mog prozora koju pijana stoka koristi kao javni wc.Trebala sam točno ovako opisati da bi nekima to zvučalo bolje i jasnije od parka za kojeg sam usput i naglasila ako se to parkom može nazvati.p.s. kao da je bitno kako sam to nazvala,bitno je da je tenka za tu i onako neuređenu i ružnu zelenu površinu ŠAKA NA OKO

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malena-osijek
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.06.2011. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Toliko naživcirana nisam ni skužila sve greške u pisanju,ali valjda neću nekima morati objašnjavati što piše i što sam htjela reći.HVALA Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.06.2011. 15:58 
Naslov:  Re: Predstavljanje spomenika 'crvenom fići' 27. lipnja uz Prljavce i Juru Stublića
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › nitko ne osporava obilježavanje tog događaja

khm...



Duminske Trake je napisao/la (Pogledaj post): ›
YoMan je napisao/la (Pogledaj post): › Da li netko zna šta je s vozačem tog tenka? Tko je on, gdje živi ili je umro itd?
Obojica su danas mrtvi,vlasnik fiće je poginuo u prometnoj a vozač tenka je umro. Inače bio je Hrvat i prisiljen od strane zapovjednika da napravi to što je napravio.

postoji sloboda izbora. uvijek i na svakom mjestu. to da je netko nesto napravio u ratu zato sto mu je nadredjeni drzao pistolj uperen u glavu bajke su za malu / kretenoidnu djecu (i njihovu djecu, i djecu njihove djece). ja bas nesto ne vjerujem da je oficir izvadio pistolj i poceo prijetiti vozacu tenka u trenutku kad je crveni fico izletio ispred njih, al razumljivo je da ce takvu verziju dogadjaja ispricati mladic iz Hrvatske koji se tada zatekao na odsluzenju JNA. dakle, postoje slucajevi, i to nemali broj, odbijanja izvrsavanja zapovijedi (samo nisu zanimljivi kolektivistickoj matrici), isto kao sto ne postoji rocnik JNA kojeg je oficir ubio na licu mjesta (ili kasnije) zato sto je odbio izvrsiti zapovijed. ja barem nisam cuo za takav slucaj u Hrvatskoj 1991. za maltretiranja, pritvore / zatvore, slanja psihijatru na procjenu sposobnosti / bjezanja iz kasarne, pa cak i s prve crte -> da, ali za usmrcivanje regruta radi odbijanja zapovijedi -> ne.

ono sto je puno zanimljivije u cijeloj ovoj "gradjanskoj prici o crvenom fici" je cinjenica da je tog mladica, kao i mnoge druge mladice iz Hrvatske tada, na sluzenje posljednjem uporistu totalitaristickog komunizma istocne Europe, poslao lokalni / opcinski sekretar Sekretarijata za narodnu obranu. cak i srpnju '91. (sto je mjesec dana nakon ovog dogadjaja), slani su klinci iz Hrvatske u tzv. JNA (dakle, direktno u opsadu Vukovara). tu je pak funkciju sekretara Sekretarijata za narodnu obranu tada u Osijeku obnasao Branimir Glavas. i to usporedo s drugom funkcijom... hmmm, pa s funkcijom crvenog fice. razmisliti na trenutak o profilu covjeka koji je u stanju igrati takav "drzavotvorni sah". roditeljima djece koju saljes u JNA govoris / uvjeravas ih da ce sve biti okej / da su im djeca sigurna u jugoslavenskoj vojsci, a istu vecer u mjesnoj zajednici dijelis oruzje raznoraznim probisvjetima tipa Sabana s Juga II i drzis govor o srbocetnickoj armadi koju treba unistiti.


...


ista ta ekipa; ista prvenstveno po nacinu razmisljanja / vladanja (HDZ '91. = HDSSB '11), danas gura postavljanje spomenika crvenom fici. veze to nema s gradjanskim otporom. to se tako samo nekome ucinilo. nekoj "novoj" djeci.
 

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.06.2011. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la: ›
postoji sloboda izbora. uvijek i na svakom mjestu. to da je netko nesto napravio u ratu zato sto mu je nadredjeni drzao pistolj uperen u glavu bajke su za malu / kretenoidnu djecu (i njihovu djecu, i djecu njihove djece). ja bas nesto ne vjerujem da je oficir izvadio pistolj i poceo prijetiti vozacu tenka u trenutku kad je crveni fico izletio ispred njih,


Jesi li služio JNA u to vrijeme, pa iz vlastitog iskustva pričaš o slobodi izbora? Popričaj malo sa ljudima koji su služili JNA u to nesretno vrijeme, i informiraj se kako im je bilo pa tada pričaj o slobodi izbora.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2011. 16:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: › Jesi li služio JNA u to vrijeme, pa iz vlastitog iskustva pričaš o slobodi izbora?
Jesi ti procitao uopce sto pise u nastavku?! Izvadio si dio iz konteksta i na tome gradis tezu.

A, zanimljiva je ova prica o tom sekretaru narodne obrane, koji ce kasnije postati i pravomocno osudjeni ratni zlocinac.

Iz tog vremena [ljeto '91] se sjecam jos jedne price kojom su ti sekretari mlade ljude tjerati u rat.

Kako je dosta hrvatskih JNA rocnika dolazilo kuci [razvojacenje u Sloveniji, bijeg iz kasarni], u Osijeku se pustila prica kako po njih kuci dolaze "KOS-ovci i UDBA" i vraca ih u JNA kasarne te kako im jedinu sigurnost pruza pristupanje gardi i sl.

Koliko je golobradnih mladica izginulo zbog te podvale?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.06.2011. 17:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: › Jesi li služio JNA u to vrijeme, pa iz vlastitog iskustva pričaš o slobodi izbora?
Jesi ti procitao uopce sto pise u nastavku?! Izvadio si dio iz konteksta i na tome gradis tezu.

A, zanimljiva je ova prica o tom sekretaru narodne obrane, koji ce kasnije postati i pravomocno osudjeni ratni zlocinac.

Iz tog vremena [ljeto '91] se sjecam jos jedne price kojom su ti sekretari mlade ljude tjerati u rat.

Kako je dosta hrvatskih JNA rocnika dolazilo kuci [razvojacenje u Sloveniji, bijeg iz kasarni], u Osijeku se pustila prica kako po njih kuci dolaze "KOS-ovci i UDBA" i vraca ih u JNA kasarne te kako im jedinu sigurnost pruza pristupanje gardi i sl.

Koliko je golobradnih mladica izginulo zbog te podvale?


 Napad na mog prijatelja koji je pobjegao iz JNA (siječanj 1991) i meci koji su prštali (DGO, susjedi će se sjetit događaja) su mi dovoljan argument da ne povjerujem u priču o "podvali". Osim ako na njega nisu pucale ljute Zenge?!? Daj da pogodim… Garant ljute Zenge. Jednako tako dobro pamtim i slike Srpskih dobrovoljaca (listopad 1990) koji su „čuvali polja“ i „lovili zečeve i fazane“ na potezu Šibenik – Knin , naoružani automatskim naoružanjem. Živo se sjećam i postrojavanja istih takvih dobrovoljaca na željezničkoj stanici u Kninu (isti taj dan, presjedanje na liniji Šibenik – Vinkovci) , zastave sa četiri „C“ koja visi na kolodvoru (zajedno sa republičkom Srpskom i Jugoslavenskom zastavom), a za koju u to vrijeme nisam znao ni da postoji, a kamoli što predstavlja.

 Zbog svega toga mi ni ti, ni itko drugi ne trebate pričati na čemu ja „gradim teze“, jer ja jako dobro znam na čemu temeljim svoje riječi. Znaš li i ti, ili si namjerno zaboravio, pa pričaš onako kako bi želio da je bilo?

Što se tiče spomenika o njemu sam se odavno izjasnio. Ne slažem sa predviđenim izgledom spomenika. No mene se kao i ostale vrlo malo pita.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2011. 17:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la: ›
ja barem nisam cuo za takav slucaj u Hrvatskoj 1991. za maltretiranja, pritvore / zatvore, slanja psihijatru na procjenu sposobnosti / bjezanja iz kasarne, pa cak i s prve crte -> da, ali za usmrcivanje regruta radi odbijanja zapovijedi -> ne.


Pogledaj od 09:00: http://youtu.be/wB7bqXDW5hg

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2011. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što je on zaboravio?
pa to su šmrkljavi balavci, ne znam što se uopće ljudi koji su ratovali spuštaju na ovu razinu frustracija i kretenizma.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: