Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Predstavljanje spomenika 'crvenom fići' 27. lipnja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.06.2011. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): › Ne bih više komentirao spomenik, nešto drugo mi je privuklo pažnju. Naime, sada sam prvi puta nakon 20 godina pogledao cijeli prilog o događanjima na tom križanju Klajnove i Vukovarske. Meni je upravo neobično ponašanje vozača tog Fiće koji je dovezao i parkirao Fiću točno nasred križanja i nekako nonšarlantno, kulerski, bez imalo panike izašao iz njega. Uputio se na drugu stranu uopće se ne obaziravši prema svom Fići unatoč nadolazećem tenku. Kao da ga uopće ne zanima što će biti s autom. Okrenuo se tek nakon što je tenk već udario u Fiću...


ja nevidim nista cudno

pokusao je preprijeciti put tenku

barem to ja tako dozivljavam

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolovođa
Offline
Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2011. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la: ›
PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): › Ne bih više komentirao spomenik, nešto drugo mi je privuklo pažnju. Naime, sada sam prvi puta nakon 20 godina pogledao cijeli prilog o događanjima na tom križanju Klajnove i Vukovarske. Meni je upravo neobično ponašanje vozača tog Fiće koji je dovezao i parkirao Fiću točno nasred križanja i nekako nonšarlantno, kulerski, bez imalo panike izašao iz njega. Uputio se na drugu stranu uopće se ne obaziravši prema svom Fići unatoč nadolazećem tenku. Kao da ga uopće ne zanima što će biti s autom. Okrenuo se tek nakon što je tenk već udario u Fiću...


ja nevidim nista cudno

pokusao je preprijeciti put tenku

barem to ja tako dozivljavam

Čovjek je stavio svoj auto da bi prepriječio put tenkovima,nije on zato kreten.to možda ti imaš neke probleme.
Ali mislim da ovo stvarno nije vrijeme za takav spomenik , et što nemamo para i ovo sa generalima što su nam napravili.samo nabija komplekse.onda se čude što se i dalje rađaju generacije ustaša i mrzitelja srbije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.06.2011. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bolje bi bilo da su napravili ficu transformera i stavili ga na krov neke zgrade Smile

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.06.2011. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolovođa je napisao/la (Pogledaj post): ›
maddox_rumble je napisao/la: ›
PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): › Ne bih više komentirao spomenik, nešto drugo mi je privuklo pažnju. Naime, sada sam prvi puta nakon 20 godina pogledao cijeli prilog o događanjima na tom križanju Klajnove i Vukovarske. Meni je upravo neobično ponašanje vozača tog Fiće koji je dovezao i parkirao Fiću točno nasred križanja i nekako nonšarlantno, kulerski, bez imalo panike izašao iz njega. Uputio se na drugu stranu uopće se ne obaziravši prema svom Fići unatoč nadolazećem tenku. Kao da ga uopće ne zanima što će biti s autom. Okrenuo se tek nakon što je tenk već udario u Fiću...


ja nevidim nista cudno

pokusao je preprijeciti put tenku

barem to ja tako dozivljavam

Čovjek je stavio svoj auto da bi prepriječio put tenkovima,nije on zato kreten.to možda ti imaš neke probleme.
Ali mislim da ovo stvarno nije vrijeme za takav spomenik , et što nemamo para i ovo sa generalima što su nam napravili.samo nabija komplekse.onda se čude što se i dalje rađaju generacije ustaša i mrzitelja srbije.


Ma nisam ni mislio da je lik tenkre, krivo ste me shvatili. Samo sam htio reći kako je lik bio skuliran. Ja bi vjerojatno istrčao iz Fiće i pobjegao glavom bez obzira.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Imagio
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2011. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sta je je, lik je iskulirao da ga chuk noris nebi mogao ponovit

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2011. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Je, lik je vrhunski iskulirao, ali mene je najvise dojmila grancica koja je drzala otvorenim onaj poklopac motora [ficek i pregrijavanje]. ;-)

I onda ga tenk ogolio do koske. Trajno ga ohladio.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.06.2011. 15:27 
Naslov:  Re: Predstavljanje spomenika 'crvenom fići' 27. lipnja uz Prljavce i Juru Stublića
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Di ce svirat Prljavci i Jura?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2011. 15:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Tenku.

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2011. 15:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako ste vi svi cool.
ja sam prosto oduševljen

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
multi
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2011. 17:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Jel' bio uopce natjecaj za idejno rjesenje?! Tko to postavlja i za ciji racun?

Autori spomenika se obicno ponose svojim djelima, a za ovaj spomenik se nigdjene moze asznati tko je idejni autor.


Tehnički muzej darovao T-55 tenka,Miljenko Kolobarić našao fiće..financira se isključivo donacijama,a potaknuto je gradskim Odborom za branitelje.
Odbor za branitelje je dao prijedlog kako bi to trebalo izgledati,i grad se složio,što je i logično jer je u takvoj situaciji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
multi
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2011. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Aquarius je napisao/la: ›
Kao što sam i prije komentirao, sada i ponavljam. Ovakav spomenik je katastrofa. Bolje da su postavili spomen ploču ili bilo što drugo nego ovo. Fićo gazi tenk. Koji je kreten samo to mogao smisliti ( isto kao i oni radijatori na trgu kod supera)? Umjetnik je imao viziju ili možda priviđenje? Strašno. Sramota me pokazivati znamenitosti ovog grada mojim poznanicima kada dođu u Osijek. Volim svoj grad koji sam branio, a sada sa žaljenjem gledam kako ga unakazuju ovakvim kreacijama koju smo svi mi zajedno platili.....


Branitelj kaže:koji kreten je ovo mogao smisliti?
Aquarius je napisao/la: ›
Kao što sam i prije komentirao, sada i ponavljam. Ovakav spomenik je katastrofa. Bolje da su postavili spomen ploču ili bilo što drugo nego ovo. Fićo gazi tenk. Koji je kreten samo to mogao smisliti ( isto kao i oni radijatori na trgu kod supera)? Umjetnik je imao viziju ili možda priviđenje? Strašno. Sramota me pokazivati znamenitosti ovog grada mojim poznanicima kada dođu u Osijek. Volim svoj grad koji sam branio, a sada sa žaljenjem gledam kako ga unakazuju ovakvim kreacijama koju smo svi mi zajedno platili.....


Branitelj kažek:Koji kreten je ovo mogao smisliti?
a Odbor za branitelje dao prijedlog kako bi to trebalo izgledati..odista čudna situacija.Smile

Eto ja bi kad dođu tvoji poznanici u grad,lijepo naučio značenje spomenika te njima objasnio o čemu se tu radi..zapravo je vrlo zanimljiva autorska priča..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
YoMan
Offline
Ukupno postova: 17
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2011. 18:31 
Naslov:  Re: Predstavljanje spomenika 'crvenom fići' 27. lipnja uz Prljavce i Juru Stublića
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da li netko zna šta je s vozačem tog tenka? Tko je on, gdje živi ili je umro itd?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Imagio
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2011. 19:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteći mungosu, vrlo si pronicav...Naravno da do sada nisam vidio grančicu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2011. 21:53 
Naslov:  Re: Predstavljanje spomenika 'crvenom fići' 27. lipnja uz Prljavce i Juru Stublića
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

YoMan je napisao/la (Pogledaj post): › Da li netko zna šta je s vozačem tog tenka? Tko je on, gdje živi ili je umro itd?


kolko se sječam bila je neka priča o njemu na tv-u. on je u biti hrvat koji se zatekao na služenju vojnog roka u jna, a u trenutku gaženja fiće je morao izvršiti zapovjed...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
HokusPokus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.06.2011. 0:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Preacher, ti si pogledao video a ja sam bio nazočan i tom prilikom lakše ranjen zalutalim metkom (krhotina se odbila o asfalt). Ne ulazim u to jel se netkom sviđa ili ne mada mi pomalo izgleda nezgrapno tenk i fićo no taj događaj se mora nekako obilježiti pa ako ništa onda i tenkom. Dežurni protivnici svega i svačega evo jedan beeeeeelj! Mene nije strah izljeva gnjeva građana s neke od terasica u Tvrđi već nekog pijanog mangupa koji bi moga pokušati ukrasti fiću mada sumnjam da će biti u voznom stanju. No to objasniti objesnoj mladeži ovog grada je malo teže. Vi ste svi budalaši što nonstop nešto prigovarate ako ništa barem ste jaki na jeziku sumnjam na dijelima i zato ako vam se ne sviđa slobodno odšetite ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: