Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Tako lijepa, tako skupa... [Vijesti Osječke]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
nk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.06.2011. 11:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam za vani ali ako ideš kod nas u predsezoni i vodiš dvoje male djece,bez 5500-6000 ne ideš,pa tko ima nek navali

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bondgirl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.06.2011. 11:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Klasična priča koja se ponavlja svake godine.
Ja sam proteklih nekiliko ljeta provela vani i uvijek prošla jeftinije nego kod nas npr. Amsterdam za 1800 kn s uključenim prijevozom u kolovozu ili recimo najam dvosobnog stana u centru Edinburgha za tjedan dana za 2500 kn + 100 eura let, dakle sve skupa ni 3500 kn...
Sve u svemu,puno je mogućnosti,treba se samo dobro raspitati,a i važno je naravno što ranije uhvatiti dobru ponudu. Tak sam barem ja prošla i nisam požalila.

_________________
What doesn't kill you, makes you stronger
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rori 1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: sasvim blizu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.06.2011. 12:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tri godine za redom ljetujemo u Tunisu obišli smo od poznatih ljetovališta Hammamet,Monastir i Djerbu i ne znam gdje je bilo bolje.Usluga vrhunska, ljudi ljubazni,plaže beskrajne pješčane bez gužvi,klopa odlična cijene sasvim ok.Išli smo i na izlete u pustinju i obišli nekoliko znamenitosti Tunisa a najvažnije od svega je da ne žalim niti jednog novčića potrošenog tamo jer je prekrasno.Svi mi volimo Jadran ali još više od toga volim ljetovati uz pristojne cijene( daleko niže od hrvatskih) Svima toplo preporučam odlazak u tu egzotičnu zemlju daleko od našeg sivila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exosječanka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.06.2011. 12:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvatska je jako skupa pogotovo za nas! ljeti još dignu cijene kako u dućanima tako i restoranima i kafićima. Hvar je jedan od skupljih sjećam se prošle god smo ušli u neku pekaru i pecivo najobičnije je bilo 10 kn,a hrenovka u tijestu 16 kn, za nas je to puno,s tim da mi gospođa ne kaže ni dobar dan kad uđem. Usluga nikakva,skupo je jako i ja sam uvijek za ljetovanje van Hrvatske !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DinoDee
Offline
Ukupno postova: 14
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2011. 14:12 
Naslov:  Re: Tako lijepa, tako skupa... [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Idući tjedan idem u London... kakav Tunis, kakvi bakraci...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2011. 14:22 
Naslov:  Re: Tako lijepa, tako skupa... [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvatska puca na srednju EU klasu, koja je po kupovnoj moći daleko jača od hr srednje klase, ako ju uopće imamo.
nama egipat i turska nisu konkurencija jer uopće nemamo istu strategiju.
Priče o tome da će nas dotične zemlje pojesti, notorna su glupost.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.06.2011. 17:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ToniOsk je napisao/la: ›
Sve se može kad se hoče.. Može se za jednu osobu i za manje od 1000 ako znaš iskombinirati i ako ne misliš živjeti kao kralj na moru i svaki dan visit po restoranima i sl. Smile

U potpunosti se slažem s tobom! Wink Za 1000 kn po osobi (autobusna karta, smještaj, hrana...) može se isplanirati odličan godišnji odmor od tjedan dana na našem Jadranu u privatnom smještaju.

Dečko i ja smo već jednom tako išli na ljetovanje i bilo je odlično! Za lijepo provedeno ljetovanje ne trebaju mi hoteli, all inclusive ni ništa slično. Kao da je problem sam si nešto skuhat...i pritom ne trčati na doručak/ručak/večeru u određeno vrijeme, već možeš jesti kad god želiš i što želiš. Wink

Idem na more da se opustim, isplivam, odmorim i uživam, a ne da sjedim na svim mogućim obrocima u restoranu nekog fensi šmensi hotela.

I da, ne bih mijenjala naš Jadran ni za koju inozemnu destinaciju! Embarassed


Zadnja promjena: Stella1989; 09.06.2011. 10:15; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ToniOsk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 407
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2011. 1:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile
Ja sam ni za više ni manje nego 400 kn prošle godine bio (oko 16 dana), 200 dao za gorivo, 200 imao ovako, a naravno smještaj sam imao , no i da nisam snašao bi se več nekako za koju kunu više, stvari koje sam mogao ponio od kuće, paštete, salamice, ovo ono, nisam se nacugavo po klubovima, samo ponekad koje pivo i to je to, i ja se vratio i više nego zadovoljan, a tako se nadam da će biti i ove godine.
Na more se ide okupat, malo zabavit, a ne se prejedat i spavat po cijele dane u hotelima sa 5 zvijezdica, ko ne može ovako živjet tjedan, dva ili neka ni ne razmišlja o ljetovanju ili neka ne gunđa kada bi i ovce i novce..

_________________
I am what I am.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.06.2011. 10:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ToniOsk je napisao/la: ›
Smile
Ja sam ni za više ni manje nego 400 kn prošle godine bio (oko 16 dana), 200 dao za gorivo, 200 imao ovako...

A cestarine nisi morao platiti? Smile
ToniOsk je napisao/la: ›
Na more se ide okupat, malo zabavit, a ne se prejedat i spavat po cijele dane u hotelima sa 5 zvijezdica, ko ne može ovako živjet tjedan, dva ili neka ni ne razmišlja o ljetovanju ili neka ne gunđa kada bi i ovce i novce..

Upravo to...svi vječito kukaju kako je (pre)skupo, bla, bla...

A ne bi im naškodilo da se malo sami bace na organizaciju vlastitog ljetovanja u privatnom smještaju i razmisle da li im je potrebno puno trošiti na moru...

Stvari koje možeš poneseš odavdje, a u većini (većih) destinacija uvijek imaš Kaufland, Lidl, Getro i sl. pa se hrana i sve što je potrebno može kupiti po povoljnim cijenama.

I bez trgovačkih centara može se proći povoljno, samo ako znaš usmjeriti pare na prave stvari, i ne trošiti kao da ti je tata Rockefeller pa se onda, kad se vratiš kući, hvatat za glavu jer nemaš para.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuvvu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 212
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2011. 12:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
A cestarine nisi morao platiti? Smile

bosna? ili podravska magistrala pa stara cesta kroz gorski kotar?

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
A ne bi im naškodilo da se malo sami bace na organizaciju vlastitog ljetovanja u privatnom smještaju i razmisle da li im je potrebno puno trošiti na moru...

Stvari koje možeš poneseš odavdje,
a u većini (većih) destinacija uvijek imaš Kaufland, Lidl, Getro i sl. pa se hrana i sve što je potrebno može kupiti po povoljnim cijenama.

bitno da se uvijek sere po cesima, slovacima, madarima itd. koji to rade. kako dvolicno!
a da stvar bude gora, isto to rade i hrvati kad idu na skijanje, malo sarme, kulena, kobasice... onda je izgovor "pa sarma je tradicija kad se ide na skijanje." a cesima nije tradicija ponijeti cesku pastetu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.06.2011. 12:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zuvvu je napisao/la: ›
Provokator je napisao/la (Pogledaj post): ›
notorna laž, al baš notorna, bio sam u tunisu i 4000kn me je izašao smještaj sa prijevozom i još 2000kn sam potrošio i to ukupno na sebe i curu, a sve znamenitosti smo obišli.. dakle 3000kn po osobi, a kod nas se sa 3000kn nemoraš ni pojavit na moru..

dobro. tako cu i ja tebi reci da lazes. bio sam u tunisu prosle godine u spici sezone (8. mjesec).
dakle: 2000kn smjestaj i prijevoz + 800kn avio-pristojba za aerodrom + sto smo bili na svima, ali bas svima mogucima izletima, znaci sidi bou said, kartaga, folklorna vecera, sahara, deve, adrenalinska voznja dzipovima je ukupno oko 1500kn.
pa sad racunaj koliko je to.
a ako idem u neku stranu zemlju, idem s namjerom da nesto i vidim.
naravno da mozes otici za 2500 kn, ali ces cijelo vrijeme biti na plazi i nista raditi. to isto mozes i kod nas skontat za 3000-3500 kn.

ne znam koliko ste vi komunicirali sa domacim stanovnistvom, ali mi smo se sa jako puno ljudi druzili. pa tako npr, decko koji radi kao konobar u hotelu (student je pa zaraduje si za skolovanje) ima placu od 200 dinara. 1 din=4kn otp pa si racunajte koliko je to. spremacice imaju placu 120 dinara. mi smo im jedan dan ostavili bakse na krevetu, nas trojica nekih 10 dinara, grlile su nas bokte, na krevetu nam slozile svakome po buket cvijeca. kruh je kod njih npr 0.30 din, kila mesa 2-3 dinara, smijeh.
sad to usporedite sa hrvatskom i onda recite zasto je kod njih tako jeftino. pa zivotni standard im je 18. stoljecu. Wink

no, oni su pametni, oni turiste deru. npr, bili smo u bora-bori, disko ogrooooman, kontam jedan od vecih na mediteranu i bas je jeben. e tamo je npr samo upad 15 dinara, jack daniels 400 dinara. mi smo narucili najjeftiniju bocu vodke 0.75l, to je bilo 180 dinara. konobari su nas gledali ko bogove. napominjem 1 din=4 kn.


ti si onda u nekom drugom tunisu bio očito, ak si toliko skupo sve platio..

a ovo što pričaš za njihov standard života, aj mi molim te objasni zasto bi to mene kao turista trebalo zanimat ? jel švabu, talijana, poljaka zanima to kako žive konobari u Hr restoranima, kolike plaće imaju itd ?

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuvvu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 212
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2011. 12:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): ›
ti si onda u nekom drugom tunisu bio očito, ak si toliko skupo sve platio..

a ovo što pričaš za njihov standard života, aj mi molim te objasni zasto bi to mene kao turista trebalo zanimat ? jel švabu, talijana, poljaka zanima to kako žive konobari u Hr restoranima, kolike plaće imaju itd ?

ajde mi ti onda lijepo napisi koliko si sve platio, koja agencija i koji mjesec? da ja mogu otic u suncani odmor i vodit im ljubav s majkom.

ne, naravno da ne. nego sam samo objasnio zasto je tunis jeftiniji tisucu kuna od hrvatske.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.06.2011. 16:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zuvvu je napisao/la: ›
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
A cestarine nisi morao platiti? Smile

bosna? ili podravska magistrala pa stara cesta kroz gorski kotar?

Palo mi je nešto slično na pamet, ali sam svejedno pitala. Tko pita, ne skita. Wink
zuvvu je napisao/la: ›
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
A ne bi im naškodilo da se malo sami bace na organizaciju vlastitog ljetovanja u privatnom smještaju i razmisle da li im je potrebno puno trošiti na moru...

Stvari koje možeš poneseš odavdje,
a u većini (većih) destinacija uvijek imaš Kaufland, Lidl, Getro i sl. pa se hrana i sve što je potrebno može kupiti po povoljnim cijenama.

bitno da se uvijek sere po cesima, slovacima, madarima itd. koji to rade. kako dvolicno!
a da stvar bude gora, isto to rade i hrvati kad idu na skijanje, malo sarme, kulena, kobasice... onda je izgovor "pa sarma je tradicija kad se ide na skijanje." a cesima nije tradicija ponijeti cesku pastetu?

Tko je njih uopće spominjao?!

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuvvu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 212
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2011. 18:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Tko je njih uopće spominjao?!

ne vidis poveznicu?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.06.2011. 18:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zuvvu je napisao/la: ›
Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Tko je njih uopće spominjao?!

ne vidis poveznicu?!

Vidim, ali svejedno... Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: