Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek će izgubiti status četvrtog hrvatskog grada?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
rori 1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: sasvim blizu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.05.2011. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tko god može bježi iz Osijeka glavom bez obzira .Evo samo jedan primjer kolege iz Rijeke, Zagreba i Splita rade na istom radnom mjestu i poziciji kao moje slavonske kolege i ja u istoj firmi a imaju duplo veću plaću od nas.A znate zašto ,jer oni ne žele raditi za siću koja se nudi nama i to je tako.Poslodavc im mora davati više ako ih želi zadržati.Nama slavoncima je rečeno da je to loša i jadna regija sa slabom prodajom i kupovnom moći stanovništva pa se i naše plaće ravnaju po tome. Amen.U slavonskom glibu ostaju samo oni koji nemaju drugog izbora.Mi kao da živimo na drugoj planeti a ne u istoj državi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
VESP
Offline
Ukupno postova: 285
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.05.2011. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovdje se navodi vijenac kao primjer maljeg broja stanovnika koji je izgradjen prije 40 godina i gdje je logicno veci broj matoraca ,a ne pise koliko su uske njive,divaltova,retfala nova,strossmayerova i masa ulice sa novogradnjom imali stanovnika

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2011. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Valjda se ova tema neće svesti na imbecilnu raspravu o glazbenom ukusu. Valjda je domet mladeži u Osijeku i Hrvatskoj veći od toga da razmišljaju samo o tome gdje će se, i uz kakvu glazbu, napiti i potratiti noć.

U životu prosječno inteligentne osobe najmanje je važno kakav je noćni život, ili nightlife, da budem moderniji, a puno je važnije gdje će i što raditi preko dana.

Hdz i derivati, Hdssb i Hsp, te ostali akteri lokalne i državne političke scene, pobrinuli su se da u Osijeku malo tko radi, malo tko ima gdje raditi, a tko želi bilo kakav posao, odlazi prema zapadu. To je jedina istina o migracijama i egzodusu ljudi iz Osijeka. Osim, naravno, potjeranih ljudi iz ratnih vremena (no to je već davna prošlost).

Mrky007 je napisao/la: ›
Osijek ima 20 000 studenata


Valjda ima ljudi i unutar Hdssb-a koji su se u stanju zapitati što će ti studenti raditi poslije faksa. Znam da stranka ne obiluje inteligencijom, Bože moj, kako i bi uz takvog šefa, ali jedan običan homo sapiens u stanju je gledati i u pravcu budućnosti, barem 4-godina, što bi i za Hdssb bio velik uspjeh. Kada bi to bili u stanju, oni bi znali da tih 20000 studenata neće raditi u Osijeku, nakon što im na Ekonomskom i Pravnom faklutetu odštampaju diplomu (to nepotrebno traje 4-5 godina, studente se nepotrebno gnjavi - za ono što će od tih fakulteta dobiti, mogli bi komotno diplomu podići odmah po upisu).

Pronalaze se na internetu zanimljive definicije inata (ponavljam, radi se o srpskom inatu, ali eto, potpuno je isti kao onaj Hdssb-ovski):
"Inat — roughly translated as spite — refers to the aspect of Serbian (dodajem Hdz-Hdssb-Hsp) character to act contrary to the expected behavior, regardless of consequences. If a Serb perceives something as imposed and against his will, he will willfully act to undermine it (even if it might be beneficial), often to his own demise. While such behavior is more often than not counterproductive, Serbs attribute their successes in sport and warfare to such refusal to surrender even when all the odds are against them."

ili

"Blind, irrational spite. Defiance for the sake of satisfying immediate lower instincts, rather than achieving a formulated, longer-term goal."

Naša je lokalna politika na nivou najprimitivnijih srpskih manipulatora, što ove definicije dobro prikazuju. Egzodus pametnijeg stanovništva logična je posljedica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
soulrelic
Offline
Ukupno postova: 54
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2011. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa to je ocito, evo i ja cu od 9.mjeseca potvrdit statistiku, idem radit i zivit u zadar, nema ovdje kruha

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2011. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma palanka Osijek je zakon. Za HDSSB-ove igrače. Grad po njihovoj mjeri Smile Na kraju će u gradu ostati samo njihovo članstvo i simpatizeri. A i kako i ne bi, kad se zapošljava po HDSSB ključu. A spika im je iz perioda 90-tih. Meni je eto zadnjih 9 godina, koliko nisam u Osijeku, super.
Ako vam je dobro - onda ništa. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2011. 15:24 
Naslov:  Re: Osijek će izgubiti status četvrtog hrvatskog grada?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam se spreman okladiti da će svi gradovi doživjeti pad broja stanovnika - neki više, neki manje, ali svi. Pa i u usporedbi 2001. sa 1991. je, čini mi se, jedino Slavonski Brod imao porast od većih gradova, ne računajući gradove iz zagrebačkog prstena Sesvete i V. Goricu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sherlock
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2011. 15:26 
Naslov:  Re: Osijek će izgubiti status četvrtog hrvatskog grada?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Glavaš i ekipa su krivi za sve ovo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mrky007
Offline
Ukupno postova: 490
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.05.2011. 15:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

crveni je napisao/la: ›
Ma palanka Osijek je zakon. Za HDSSB-ove igrače. Grad po njihovoj mjeri Smile Na kraju će u gradu ostati samo njihovo članstvo i simpatizeri. A i kako i ne bi, kad se zapošljava po HDSSB ključu. A spika im je iz perioda 90-tih. Meni je eto zadnjih 9 godina, koliko nisam u Osijeku, super.
Ako vam je dobro - onda ništa. Smile


pa nije mi super al nebi Osijek mjenjao ni za jedan drugi grad. taman je po mjeri čovjeka. Nije prevelik, svugdje se može biciklom, ima puno parkova, kupalište, zoo vrt, blizu je kopački rit, pecanje, lov , turizam.
U gradu svaki vikend ima svega za pogledati i poslušati.
Da se malo sredi nezaposlenost u cjeloj državi, a onda i ovdje i da se promjeni ova vlada koja daje npr. 13 milijardi brodogradnji koja će svjedno propasti bilo bi puno bolje..


Zadnja promjena: Mrky007; 18.05.2011. 15:52; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2011. 15:32 
Naslov:  Re: Osijek će izgubiti status četvrtog hrvatskog grada?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo ovdje je na zadnjoj tablici popis gradova sa stanovništvom iz '81, '91. i '01.:

http://www.citypopulation.de/Croatia.html

Nema teorije da Zadar prestigne Osijek jer i on ima luzerski trend. Od Osijeka je primjerice čak još više izgubila Rijeka, preko 20 000 ljudi, a i Zagreb je ubacio u rikverc.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dim
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.05.2011. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa zar je to toliko važno na kojem će Osijek mjestu biti po broju stanovnika, pojedinci se bave banalnim temama, opće je poznato da su iz nekih gradova pobjegli stanovnici iz poznatih razloga, a možda je to za te gradove i dobro. Osijek je prije 150 godina bio najveći grad u Hrvatskoj po broju stanovnika i kojećemu, sada prolazi kroz krizu prije svega zahvaljujući lokalnim političarima i našim zastupnicima u saboru, no ponovo će doći bolji dani iskreno se nadam, a dali će bit 4. ili 7. nije toliko važno već je važno kako će se živjeti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mrky007
Offline
Ukupno postova: 490
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.05.2011. 15:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

beejay je napisao/la: ›
Evo ovdje je na zadnjoj tablici popis gradova sa stanovništvom iz '81, '91. i '01.:

http://www.citypopulation.de/Croatia.html

Nema teorije da Zadar prestigne Osijek jer i on ima luzerski trend. Od Osijeka je primjerice čak još više izgubila Rijeka, preko 20 000 ljudi, a i Zagreb je ubacio u rikverc.


kak je rijeka mogla izgubit kad je tamo svemogući sdp?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dovla Šex
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2011. 16:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Više me zanima kad će Osijek izgubiti status "Grada slučaja" i kad će Osijek izgubiti sve one koji su ga u zadnjih 20 godina doveli u ovakvo teško stanje .

_________________
Don't wait for the perfect moment...Take the moment and make it perfect...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2011. 16:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prije će Osijek izgubiti status grada nego Čepin postati grad!

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.05.2011. 17:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zadar se razvija zato što je Kalmeta iz Zadra i dalje se ne mora ništa više reći.
Naravno da Osijek ne napreduje jer nemamo nikoga u Vladi RH, a onog Valpovčanina boli dupe za Slavoniju, bitno da se uvukao zna se kome i zna se gdje.
I svi ti silni studenti nisu iz Osijeka i neće se svi prijaviti na HZZ u Osijeku i nemaju svi namjeru ostati u Osijeku kao što je to slučaj sa npr. Zagrebom.

Ja mislim da bi se Felt i Francika na sljedećim izborima trebali kandidirati za gradonačelnika i župana pa bi Osijek i županija procvali do neprepoznatljivih granica nebeskih!

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mrky007
Offline
Ukupno postova: 490
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.05.2011. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moraju oni otiću u Vladu jer još smo uvijek jako centralizirana država pa samo likovi poput Kalmete dovuku projekte u svoj grad.
Naši hdzovci ošli u zg i zaboravili na nas. Valjda Felt i Francika nebi tako Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: