Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Što voze osječki svećenici?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.05.2006. 19:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pravim imenom ili svojevrsnim pseudonimom, sasvim mi je svejedno! naravno, sve dok me dotična osoba opskrbljuje istinitim i objektivnim činjenicama u dnevnim novinama koje kupujem, u časopisu kojega ponekad prelistam, na TV emisiji koju gledam ili na web portalu kojega posjećujem, a podatci u gaapovom tekstu potpuno su točni!

sljedeće, mediji su danas (bez pretjerivanja) sveprisutni u našim životima. brojne TV kuće, besplatne dnevne novine ili novine koje plaćamo, internet, radio... danas je u medijima zaposleno više ljudi no što je to ikada ranije bio slučaj. sto ljudi, sto ćudi... i novinari su ljudi (vjerovali vi to meni ili ne) pa ih vode različiti interesi kojima je manje ili više prožet njihov profesionalni rad. sad, iz te silno velike količine informacija, kojom nas svakoga dana okružuju mediji, svatko od nas odabire ono što želi gledati, slušati ili čitati. naprimjer, osobno nikad neću čitati sportsku rubriku u dnevnom tisku (osim ukoliko se radi o janici ili baliću), ali ću zato rado proučiti tekstove koji se tiču obrazovanja, zdravstva ili brige o životinjama. tako i svatko drugi neprestano odabire ponešto za sebe. iako mi rad u medijima niti izdaleka nije blizak, jasno mi je da konkurencija pred njih stavlja težak zadatak. naime, potrebno je pridobiti masu da kupuje baš te novine, gleda baš tu TV emisiju ili sluša baš tu radio postaju. svaki novinar zna da će to postići isključivo ukoliko kao plod ruku njegovih nastane nešto što je većini informativno. vijesti poput "baka danica danas prala veš pa ga okačila na štrik ili sedmogodišnja valentina jutros nahranila svoga žutoga mačka" nisu ljudima informativne, one ne prodaju novine!

i na kraju, nije mi jasno zašto je domagoj toliko uvjeren da se u prethodnom članku radi o govoru mržnje prema Crkvi i svemu što je vezano uz nju. autor je sam jasno rekao da MRZI LICEMJERJE, a priznajmo si, njime je protkano cjelokupno društvo. mišljenja sam da je gaap svojim člankom samo htio skrenuti našu pažnju (naravno, ukoliko to i sami želimo) na količinu licemjerja koje nam svakodnevno kesi svoje zube kroz skupe automobile kojima upravljaju oni koji izvikuju: "Blago skromnima, oni će baštiniti zemlju! "

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2006. 1:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

na sta ste vi spali???
pisete kao prvo neistine (jer vlc. Juric nije u Zupi svetog Luke u Josipovcu), a kao druge teme koje se vas ne ticu aposlutno. sto vas briga na sto svecenici (ili bilo tko drugi) trose svoj privatni novac... sto se to vas tice???
a kao drugo u Osijeku se odrzava SPEKTAKULARAN festival krscnaske glazbe i to na takvom nivou da nam Zagreb i ostali veci gradovi mogu pozavidjeti! ali na naslovnici nisam vidio niti jedan clanak o tome. a glavno da pisete sto svecenici voze... sramite se! i vi se zovete novinari... niste vi novinari... mozda neki izrod alinovinari sigurno ne!
dobro vas je vlc. Juric i pitao, a sto vi vozite!

_________________
Sve je moguće osim onog što je nemoguće!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
super_leptir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 203
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2006. 1:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a gaap-a mi je jadnog zao, jer je skolski primjer gusenja savijesti, gdje njegova savijest vice, a on ju pokusava umiriti time sto napada u ovom slucaju Crkvu. nije to slucajno Crkva. jer zna on svijesno ili podsvijesno da radi zlo, no nacin na koji bira da se obrani je po principu: napad je najjaca obrana. a Crkva kao moralni autoritet mu tu smeta i podjseca ga na savijest koju sam ubija. i onda ono sto mali ljudi ne mogu napraviti je reci: oprostite mi, zao mi je, pogrijesio sam; nego se mali ljudi prave veliki i kao pametni i pokusavaju svoje postupke opravdati i sebi i drugim ljudima, a savjest se neda ubiti. jel tako?
mozemo mi zatvoriti usi na njen glas, ali ona je jos uvijek tu... i ostat ce! Smile

_________________
Sve je moguće osim onog što je nemoguće!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.05.2006. 1:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

amen

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.05.2006. 6:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

super_leptir je napisao/la: ›
na sta ste vi spali???
pisete kao prvo neistine (jer vlc. Juric nije u Zupi svetog Luke u Josipovcu), a kao druge teme koje se vas ne ticu aposlutno. sto vas briga na sto svecenici (ili bilo tko drugi) trose svoj privatni novac... sto se to vas tice???
a kao drugo u Osijeku se odrzava SPEKTAKULARAN festival krscnaske glazbe i to na takvom nivou da nam Zagreb i ostali veci gradovi mogu pozavidjeti! ali na naslovnici nisam vidio niti jedan clanak o tome. a glavno da pisete sto svecenici voze... sramite se! i vi se zovete novinari... niste vi novinari... mozda neki izrod alinovinari sigurno ne!
dobro vas je vlc. Juric i pitao, a sto vi vozite!


Htjela bih samo... o Kristfestu je na ovoj stranici (i na naslovnici također!) pisano, čak u dva navrata, jer je portal podijelio i nekoliko besplatnih karata, a na forumu se održavala i rasprava o Kristfestu koju je pokrenulo njeno vodstvo.

Također, piše se i o našim političarima kad nabave nove službene automobile koji su neprimjereni našem standardu, o Željku Kerumu kad nabavi svoj novi privatni automobil koji je neprimjeren našem standardu, ili se piše i o tome što voze naše zvijezde, tako da razumijem i želju novinara da piše i o tome što svećenici voze.
Ali mislim da iz ove obrane Crkve ide više govora mržnje i nerazumijevanja nego što bismo mogli postići tolerancije i međusobnog uvažavanja, pa se i ja slažem da stavimo amen na ovu temu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2006. 8:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
Međutim, radi se i o Internetu kao mediju ovdje. Ovaj tekst ne bi mogao ići u dnevne novine. Internetu je puno toga više dopušteno (pogledajmo samo blogove, koji mogu promovirati čak i neonacističke stavove i govor mržnje u tom smislu, što je po meni još gore i još alarmantnije!)


nije istina! vrlo sličan tekst bio je u dvoje dnevnih novina!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2006. 8:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

super_leptir je napisao/la: ›
a gaap-a mi je jadnog zao, jer je skolski primjer gusenja savijesti, gdje njegova savijest vice, a on ju pokusava umiriti time sto napada u ovom slucaju Crkvu. nije to slucajno Crkva. jer zna on svijesno ili podsvijesno da radi zlo, no nacin na koji bira da se obrani je po principu: napad je najjaca obrana. a Crkva kao moralni autoritet mu tu smeta i podjseca ga na savijest koju sam ubija. i onda ono sto mali ljudi ne mogu napraviti je reci: oprostite mi, zao mi je, pogrijesio sam; nego se mali ljudi prave veliki i kao pametni i pokusavaju svoje postupke opravdati i sebi i drugim ljudima, a savjest se neda ubiti. jel tako?
mozemo mi zatvoriti usi na njen glas, ali ona je jos uvijek tu... i ostat ce! Smile


oprosti pogriješio sam i pročitao tvoj nevjerojatan post!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.05.2006. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
Alana Bates je napisao/la: ›
Međutim, radi se i o Internetu kao mediju ovdje. Ovaj tekst ne bi mogao ići u dnevne novine. Internetu je puno toga više dopušteno (pogledajmo samo blogove, koji mogu promovirati čak i neonacističke stavove i govor mržnje u tom smislu, što je po meni još gore i još alarmantnije!)


Eto, još smo liberalniji nego što sam mislila. Dakle, tematika je legitimna, i nije napad na društvenu klasu (kastu, da ne kažem!)

nije istina! vrlo sličan tekst bio je u dvoje dnevnih novina!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.05.2006. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja ne znam kako sam ja uspjela ubacit svoj odgovor u kvout! Nekad se sama sebi začudim, svojoj genijalnosti, pače.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.05.2006. 17:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne mogu reći da su silne godine i iskustvo iza mene, ali nešto mi je ipak do sada postalo kristalno jasno. to je opasnost koju predstavljaju oni koji jesu dogmatični. ni u kom pogledu slijepo slijeđenje dogme nikada nije dovela do nečega poželjnoga. društvo se mijenja i razvija, Crkva je dio društva pa bi bilo sasvim zgodno kad bi i ona slijedila tu promjenu. mislim da je velika pogrješka beskompromisno vjerovati nekomu ili nečemu. čovjek je jedino biće na Zemlji kojemu je podarena inteligencija, taj savršeni sustav sposobnosti koji omogućuje napredak. slijepo vjerovanje u dogme znači funkcioniranje na nekim nižim razinama od onih koje su prvenstveno čovjeku svojstvene.

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.05.2006. 17:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam nekad davno (pro) vozao jednu redovnicu, kladim se da to nije zabilježeno u statistikama...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ketty
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.05.2006. 21:34 
Naslov:  Re: Što voze osječki svećenici?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislim da u zadnje vrijeme imamo sve manje kvalitetnih svećenika.
Postali su suprotnost onoga što nagovještavaju.Čini mi se da je mnogo njih u toj službi zbog krivih razloga i uopće ih nije sram radi toga.Naravno ima i onih koji svoj posao rade s ljubavlju i koji imaju volje pomoći zajednici.
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Mislim da nije u redu da voze skupe auto,a nama pripovjedaju o tome kako ima ljudi koji su siromašni i koji nemaju ..... nasprem njih,nemam ni ja.Oni su se zavjetovali na skromnost ali taj im zavjet očito ne smeta u zadnje vrijeme.Daju si za pravo da komentiraju druge ali nedaju drugima pravo da komentiraju njih.Ako netko misli da je u redu što oni voze skupe aute onda nebi trebao osjećati potrebu da ih brani,kad ih nitko ni ne napada.
Confused Confused Confused Confused Confused Confused
I ako igdje možemo iznjeti svoje mišljenje to je onda na internetu ..... makar znamo da će ga netko pročitati,ako ništa!!!!!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.05.2006. 21:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ketty, za tvoj prvi post evo ti naramak kikiriki-a...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ketty
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.05.2006. 21:52 
Naslov:  Re: Što voze osječki svećenici?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala hvala ........ Laughing Laughing Very Happy Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
EU_Šaban
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.05.2006. 22:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
nije istina! vrlo sličan tekst bio je u dvoje dnevnih novina!


A ti si kao novinar ovdje? "Dvoje dnevnih novina"...

Piši nam i dalje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: