Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Domaće jagode na tržnici 15 kuna, sve se prodaju do 9 sati!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66225
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2011. 10:56 
Naslov:  Domaće jagode na tržnici 15 kuna, sve se prodaju do 9 sati!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sezona svježeg povrća proteklih je dana izmamila velik broj građana na glavnu osječku tržnicu koju su doslovce preplavile rajčice, špinat, mladi luk, rotkvice... Većina piljara prodaje ih pod “domaće” u koju se (ipak) sve češće sumnja. Ponajprije kada je riječ o rajčicama za koje mnogi tvrde kako ih je nemoguće uzgojiti “po domaći”, a da već početkom svibnja budu crvene, sočne i spremne za prodaju. No, građani ih kupuju s nadom da ipak na stol neće servirati GMO proizvod. I to po cijeni od 12 do 18 kuna, ovisno o proizvođaču, s time da najjeftinije domaće rajčice dolaze iz Gajića, u Baranji, one po 16 kuna su iz Narda, pokraj Valpova, dok su čepinske najskuplje i prodaju se po 18 kuna.

- Kupila sam kilogram domaće rajčice. Kažu da je uzgojena u Baranji, a budući da nije skupa odlučila sam provjeriti govore li istinu. Sve ću probati jednom. Ako rajčica bude dobra kupit ću ponovno, ako bude kao stiropor neću propasti za 12 kuna. Inače, domaće je uvijek lako za prepoznati, tako da ne me nitko neće prevariti dva puta - kaže Melita Novoselac, koju smo zatekli u kupovni namirnica na tržnici. Uz rajčicu, kaže, kupila je i kilogram špinata, te dvije vezice mladog luka.

- Špinat sam platila osam kuna, a mladi luk tri kune po vezici. Tu se na prvi pogled vidi da je riječ o domaćim proizvodima, nema greške, kaže Melita.

Prema riječima piljara, uz svježe povrće Osječane proteklih dana na tržnicu mami i domaće voće, ponajprije jagode koje je moguće kupiti za iznimno povoljnih 15 kuna, za 500 grama. No, prilikom obilaska tržnice, oko 11 sati na njih nismo naišli.

- Za jagode treba doći ranije. Do 9 sati prodamo sve jagode koje donesemo, savjetuje jedna od prodavačica.

Tekst: I.Kukić Solar/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2011. 11:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

30 kn kilogram jagoda. Iznimno povoljna cijena od 15 kuna za pola kile jagoda ?
Meni to nije iznimno povoljno !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
natty27
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2011. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda je to ona:
Iznimno povoljna cijena od 15 kuna za 500 g jagoda NOT!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2011. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel to oglas,ili?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gangula brate
Offline
Avatar

Ukupno postova: 118
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2011. 21:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

18 kn rajčica iz čepina, 15 kn 500 gr jagoda....WTF !?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wii
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.05.2011. 9:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zato ja kupim u Konzumu za 8kn kada su na akciji, a ovi na piji neka se slikaju Very Happy. Sigurno se babe tuku u kauflandu i konzumu kada su akcije, zato sto je sve na trznici domace. Pogotovo u Kauflandu kada vidim da baba od 60 godina natovari 5 gajbi cvjetace...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.05.2011. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wii je napisao/la: ›
Zato ja kupim u Konzumu za 8kn kada su na akciji, a ovi na piji neka se slikaju Very Happy. Sigurno se babe tuku u kauflandu i konzumu kada su akcije, zato sto je sve na trznici domace. Pogotovo u Kauflandu kada vidim da baba od 60 godina natovari 5 gajbi cvjetace...


kupe na akciji i onda preprodaju kao "domaće", meni ih je žao- male su im pemzije pa se snalaze

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: