Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Josipović: Europska budućnost je sigurna budućnost

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 66226
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2011. 20:00 
Naslov:  Josipović: Europska budućnost je sigurna budućnost
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Europska budućnost je sigurna budućnost - poručio je predsjednik RH Ivo Josipović, koji je u petak, skupa s Paulom Vandorenom, šefom delegacije EU u RH, u sklopu obilježavanja Dana Europe posjetio Osijek. Josipović i Vandoren prvo su na Trgu A. Starčevića, u pratnji gradonačelnika Krešimira Bubala i župana Vladimira Šišljagića, obišli infoštandove koje su postavili delegacija EU, MVPEI, HGK i Udruga PRONI. Osim što su se mogli informirati što očekuje Hrvatsku pristupanjem EU, građani su mogli napisati i u poseban "poštanski sandučić" ubaciti poruke o tome što oni očekuju od EU.

- Uvjeren sam da će Hrvatska vrlo skoro, nadam se u lipnju, zaključiti pregovore i da ulazimo u fazu ratifikacije našeg ugovora s EU. To ne znači da stajemo s reformama, istaknuo je Josipović. Potom su on i Vandoren sjeli na kavu sa šestero građana koji su im postavili pitanja iz područja gospodarstva, rada civilnih udruga, studenata, poljoprivrede i obiteljskih prava.

- Nitko neće zabraniti proizvodnju i prodaju domaćeg sira, vrhnja i kulena, ali će se oni morati proizvoditi prema [i]najvišim standardima[/i], bio je jedan od zanimljivijih odgovora.

- Od ključne je važnosti objasniti građanima zašto je bitno da Hrvatska kao 28. članica što prije uđe u EU, istaknuo je Vandoren, dok je Josipović dodao kako su - Osijek i Slavonija dobili najviše sredstava iz fondova EU.

Nakon toga delegacija se uputila u Tvrđu, gdje su prvo u Auli Rektorata sudjelovali na tribini "Što EU donosi Hrvatskoj?".

- Standard u EU je viši, zaposlenost je mnogo veća, tehnologija razvijenija i nema ratova. Europska budućnost je sigurna budućnost, poručio je Josipović.

Uslijedilo je sudjelovanje na svečanoj akademiji u povodu obilježavanja 150 godina utemeljenja HAZU-a, potom na probi Quadrille, te obilazak Biosa i Vukovara.

Tekst: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
GrgaZlatoper
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: iza čoška opali te Joška
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.05.2011. 10:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Europska budućnost je sigurna budućnost ...


za tebe i slične možda, a za nas ostale pakao na zemlji!

_________________
Ujo na n-tu kada n->∞
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.05.2011. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

GrgaZlatoper je napisao/la: › za tebe i slične možda, a za nas ostale pakao na zemlji!


Izgleda da smo pred vratima tog pakla.
Ispunili smo sve uvjete: Kraj pregovora s EU 23. lipnja!

Za koga je EU pakao?! Jedno je sigurno - EU nije pakao za sve privilegirane, mutikase i lovce u mutnom. Iako ima i onih koji se u EU vodama snadju i pronadju nekakvu rupu, takvih je slucajeva znatno manje nego u ovakvoj RH, koja je projektirana da bi pojedinci zloupotrbljavali sustav i bogtali s na racun marve.

Doduse, EU nam dolazi kasno. Dolazi kad je zivotnost ionako isisana do kraja, kad je od drzave ostao samo mumificirani les koji govori da je ovdje nekad bila drzava, nekad bilo gospodarstvo, nekad bio bolji i kvalitetniji sustav vrijednosti i zivot pojedinca.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
root
Offline
Avatar

Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.05.2011. 22:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Europska budućnost je sigurna budućnost" NEW WORLD ORDER=NOVUS ORDO SECLORUM oh kako sam sretan što smo ispunili sve uvjete i sad napokon možemo ući na velika vrata u taj raj u kojeg naši političari toliko žele uči.Narode moj ne trebamo se plašiti EU jer će nam svima biti prekrasno svjetska elita se pobrinula da nam bude zaista ugodno živjeti u svjetu koji su oni kreirali za nas.





http://www.youtube.com/watch?v=2iPPfOKyayg

_________________
"U zemlji gdje bundeve cvjetaju ,pametni samo proces ometaju"

https://www.dropbox.com/referrals/NTYwNDgyMjk
http://www.linuxzasve.com/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.05.2011. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Josh da znamo pod kakvim uvijetima uopce ulazimo... Ja bih rado znao; ne smeta me EU, ali znam da se u svijetu svatko pokusava izboriti za sebe, sto je logicno, jer zivimo u vjecitom rastu sa ogranicenim resursima.
No ne vidim bash vladajuce kako pokusavaju izvuci nesto za nas...
Bit ce da se detalji skrivaju dok nam ne dodju iz ojrope sa sretnom vijesti. Tada ce se objaviti tocni uvijeti, ali ce rvati biti prezauzeti slavljem i mahanjem zastavicama EU dobivenima uz jutarnji, a do referenduma ce nam "slobodni tisak" reci da je to svakako dobro...
Ja sam bio za ulazak u EU, ali ne ovako, jebote!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.05.2011. 3:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
- Standard u EU je viši, zaposlenost je mnogo veća, tehnologija razvijenija i nema ratova. Europska budućnost je sigurna budućnost, poručio je Josipović.

naglasak na EU... to ne znači da će se odjednom po Duhu Svetom standard i izjednačiti...
P.S. ostatak izjave valjda nije potrebno komentirati... [ zaposlenost , ratovi ] osijek031.com smile

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
root
Offline
Avatar

Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.05.2011. 17:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@bazooka_joe jesi pogledao sve nastavke o EU ,nema se tu šta mudrovati bratec sve je jasno istina će nas osloboditi.Hoštaplere boli racku za narod gledaju svoje interese ,lažu svaki dan i pričaju bajke pogotovo taj Josipović pravda i pravica ,njemu će biti super u EU i takima slični njemu ,a nama?

_________________
"U zemlji gdje bundeve cvjetaju ,pametni samo proces ometaju"

https://www.dropbox.com/referrals/NTYwNDgyMjk
http://www.linuxzasve.com/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.05.2011. 23:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene bas zanima o kojem ce Qrcu pricati po cjele dane kad napokon udjemo u tu EU, na vrh mi je glave ta mucka propaganda, u svakoj mogucoj emisiji, govoru (bilo na otvaranju lifta, bilo na komemoraciji) politicari forsiraju jedno te isto "EU nema alternative, mi moramo teziti ulasku u EU, EU ovo , EU ono"

koji ce biti novi sveti gral kada udjemo u EU , da nam malo skrene pozornost sa stvarnih problema i nemogucnosti vladajucih da se sa istima nose?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: