Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nakon šetnice u čast branitelja Osijek dobiva Tuđmanov trg

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65665
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2011. 15:45 
Naslov:  Nakon šetnice u čast branitelja Osijek dobiva Tuđmanov trg
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon što je gradski Odbor za branitelje pripremio projekt, a krajem prošlog tjedna Odbor za imenovanja i preimenovanja ulica i trgova i službeno uputio prijedlog, gradonačelnik Krešimir Bubalo podržao je ideju da se lijeva dravska šetnica ubuduće zove Šetnica hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata. Incijativu je službeno uputio UHDDR Grada Osijeka, no, dodaje Miljenko Kolobarić, predsjednik Odbora za branitelje, to je bila želja većine udruga proisteklih iz Domovinskog rata.

Šetnica hrvatskih dragovoljaca protezat će se od Zoološkog vrta do kraja Tvrđavice, točnije do Ulice Grmić, oko kilometar i pol od željezničkog mosta. Duž nje, na pet-šest mjesta bit će postavljene ploče s nazivom šetnice.

- Očekujem da će Gradsko vijeće konsezusom prihvatiti ovaj prijedlog. Ove godine obilježavamo 20. godišnjice naših brigada, a na lijevoj obali 106. je držala položaj i branila grad, kaže Kolobarić.

Odbor za branitelje radi na nekoliko prijedloga preimenovanja ulica i trgova (postojale su ideje o da "svoje" ulice dobiju i pojedine brigade). No, to svako preimenovanje povlači i određene poteškoće (promjene adresa i slično). Tim više, ovaj je projekt vredniji. Braniteljske udruge su zadovoljne, a istovremeno su izbjegnute sve potencijalne komplikacije. Kolobarić kaže kako na ovom projektu Odbor, odnosno braniteljske udruge ne namjeravaju stati. Sljedeći korak je, dodaje, realizacija ideje da, nakon rekonstrukcije, dio Trga slobode ponese ime Trg dr. Franje Tuđmana.

- To je jedan od prioriteta. To i Ulica osječkih branitelja, za koju predlažemo Ulicu Ante Slavičeka (bivši Osmanov prolaz), zaključuje Kolobarić.

Tekst: M. Mihaljević/Glas-Slavonije.hr
Foto: Zalkopp/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
freedom.fighter
Offline
Ukupno postova: 199
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2011. 16:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradski Odbor za branitelje on the rampage!!!

_________________
Sudba kleta jednaka je, bio gospodin ili drug!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.04.2011. 16:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dosadni su s tim braniteljima više... Vi koji ste stvarno bili u ratu svaka vam čast,skidam vam kapu,ali meni je već dosta povlačenja tog rata i svega po medijima... Najgore je to što osjećam da taj rat još nije ni blizu završio,a pitanje je kad će i da li će uopće završiti...

_________________
Lega moj...to su ti te dumine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2011. 17:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam zašto se Kolobarić ustručava - Osijek valja preimenovati u Tuđmanovac, ili Tuđmanovo. Toliko je Osijek od Tuđmana i njegove klike profitirao, svaki bi Osječanin morao i danas imati Tuđmanovu sliku u dnevnoj sobi. Da li je bolja ideja o najsnažnijoj centralizaciji u Europi ili 200 bogatih obitelji, ili pak etnički čistoj Hrvatskoj, ili braniteljskim povlasticama, ili Hašk Građanskom tj. Croatiji, tko bi znao. Kad objave rezultate popisa stanovništva, sa ushićenjem ćemo se prisjetiti Tuđmana i njegove veličine. Zašto samo most i trg, Tuđman je zaslužio i grad. Da nije bilo Tuđmana, ne bi bilo nikog od nas, ni ovog foruma, ni interneta uopće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2011. 18:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iskreno, puca mi kako će se neka ulica ili šetnica zvati... jer osim onoga što će pisati na ploči i u osobnim iskaznicama ljudi koji će zbog toga morati mijenjati dokumente i to platiti ništa se neće promijeniti... tko će ikada reći "odveo sam pičića preko, na šetnicu hrvatskih branitelja i uvalio joj ga na klupi"???? ili "krenuli mi s trga u voodoo i tako sam se izbljuvao na tuđmanovom trgu..."

mogu oni nametati što god hoće, ali to nitko nikada u ovom gradu neće zvati tako kako oni žele....

bljuje mi se tek na primitivnu ideju da se slaviček zamijeni braniteljima. ne zbog branitelja, nego zbog priitivaca koji ne znaju tko je slaviček bio... i zašto je zaslužio ulicu/prolaz (iako... to je trebao biti osmanov prolaz... tko zna tko je bio osman zna, tko ne zna, nije ni bitno)

a zavarivač miljenko koji je odjednom postao povjesničar umjetnosti bi trebao za života dobiti svoju aveniju za zasluge u promicanju esekerskih vrijednosti. samo da još nauči da nisu svi koji su ispod kamena ispuzali zaslužili da budu nametnuti nama koji ovaj grad volimo više od njegovog zavičaja.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2011. 18:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
bljuje mi se tek na primitivnu ideju da se slaviček zamijeni braniteljima. ne zbog branitelja, nego zbog priitivaca koji ne znaju tko je slaviček bio...


Kakav Slaviček. Taj je živio prije 1991. godine, a svijet je počeo 1991., ništa prije ne postoji. U novom svijetu je variocima omogućeno da postavljaju spomenike i preimenuju ulice i trgove, zaslužnicima da se nagrabe stanova, automobila, da steknu povlaštene mirovine, uz koje se u miru bave privatnim poduzetništvom, stranačkim vojnicima da postanu tajkuni. Ti ljudi zaista imaju razloga slaviti stvoritelje novog crnog svijeta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dovla Šex
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2011. 19:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve čekam kad će osvanuti ideja da se desna dravska šetnica nazove : Šetnica Miljenka Kolobarića ili još bolje : Šetnica Bore Ivkovića

_________________
Don't wait for the perfect moment...Take the moment and make it perfect...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
istina_osijek
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2011. 19:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dovla Šex je napisao/la: ›
Sve čekam kad će osvanuti ideja da se desna dravska šetnica nazove : Šetnica Miljenka Kolobarića ili još bolje : Šetnica Bore Ivkovića

Šetnica Miljenka Kolobarića i Bore Ivkovića

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Noelle
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2011. 19:23 
Naslov:  Re: Nakon šetnice u čast branitelja Osijek dobiva Tuđmanov trg
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma užas..to s brigadama u nazivima..pa to je kao nekada s partizanskim odredima, udarnim brigadama i bataljonima. baš smo bili odahnuli kad su ukinuli te nazive i počeli davati normalna imena poput Cvjetna, Vrtna i sl.
Cestovni most što se zove po Tuđmanu već je toliko propao da je sramota za izvođače. Gledajući ga od dolje sav je trul i zahrđao, a dio koji je namijenjen pješacima je zreo za novi sloj asfalta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
AKIZIKA
Offline
Avatar

Ukupno postova: 193
Lokacija: Na Jugu kod bajera
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2011. 19:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U zadnjih dvadeset godina se toliko puta posezalo za ratom i svime što proizlazi iz njega olako, za svakakve potrbe.Kao i sve što je tu svakodnevno tako i to postaje i već je postalo otrcano, samo još da shvate ovi na vlasti i bit će sve ok! Mislim da bi bilo bolje da pokušaju sa time da stvaraju radna mjesta za nove naraštaje, a ne da mlate praznu slamu kako će se zvati koj trg i ulica. Još malo i to će bit nevažno jer će nam trebat trgova da imamo gdje prosit! Sad zamislite Trg Franje Tuđmana a na njemu ljudi prose kakva ironija!


Zadnja promjena: AKIZIKA; 29.04.2011. 19:28; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Bezkonačna je ljudska glupost, za svemir nisam siguran!

Nisam stranački ni politički opredjeljen, ja sam samo mali čovijek na netu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2011. 19:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sjenjak, što je to uopće? Lijepo se nekada zvao Vijenac XII. slavonskog udarnog korpusa

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gangula brate
Offline
Avatar

Ukupno postova: 118
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2011. 19:52 
Naslov: Grrrr ! Re: Nakon šetnice u čast branitelja Osijek dobiva Tuđmanov trg
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da bi Kolobariću trebalo pokloniti ZOO hotel zbog njegovog sudjelovanja u ratu. Da ne znam kakva je situacija bila, čovjek bi pomislio da je on sam ovdje ratovao.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2011. 19:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da se treba koješta imenovati isključivo osobama koje su mrtve najmanje 100 godina, dakle kad lijepo s odmakom i u miru znamo što o njima mislimo i čime su to zaslužile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2011. 20:02 
Naslov: Grrrr ! Re: Nakon šetnice u čast branitelja Osijek dobiva Tuđmanov trg
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovakve stvari izvrsno mogu poslužiti kao lakmus papir za određene društvene pojave i grupacije. Iznova i iznova...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2011. 20:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › Mislim da se treba koješta imenovati isključivo osobama koje su mrtve najmanje 100 godina, dakle kad lijepo s odmakom i u miru znamo što o njima mislimo i čime su to zaslužile

Ti bi političarima oduzeo kruh iz usta. Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: