Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Porez na naziv tvrtke povećan 150%, umjesto 400 - 1.000 kuna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66068
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2011. 19:00 
Naslov:  Porez na naziv tvrtke povećan 150%, umjesto 400 - 1.000 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na adrese osječkih poslovnih subjekata počela su pristizati porezna rješenja, a u njima i iznenađenja u obliku povećanja poreza na naziv tvrtke za čak 150 posto!

- Umjesto očekivanih 5.600 kuna poreza, moram platiti čak 13.000 kuna. Prije se za ovaj porez plaćalo 400 kuna po poslovnom objektu, a sada on iznosi čak 1.000 kuna. Riječ je o velikom udaru na naše poslovanje, posebno u situaciji kada poslujemo tako da jedva pokrivamo plaće zaposlenih - žali se Vesna Krnić iz Frizera d.o.o., tvrtke koja na području Osijeka ima 13 poslovnica, a za svaku sada treba platiti 1.000 kuna poreza.

Kako kaže Krnić, s povećanjem iznosa poreza se slaže, ali, napominje, Grad bi trebao izaći u susret tvrtkama koje imaju velik broj poslovnica i poslovanje ograničeno isključivo na gradsko područje.

- Riječ je o specifičnom lokalnom načinu poslovanja koje se ne može usporediti s malim poslovnim subjektima koji imaju po jedan lokal ili s gigantima, poput velikih trgovačkih centara s mnogo prodavaonica, kojima je plaćanje poreza za poslovnice u Osijek sitnica, kaže Krinić, koja se nakon primitka poreznog rješenja žalila Gradu Osijeku, ali bez uspjeha.

- Jednostavno nisu imali sluha za bilo kakvu vrstu dogovora oko eventualnog smanjenja poreza za tvrtke koje imaju više poslovnica, kao ni za dogovor oko eventualnog produženja roka plaćanja s obzirom na to da nije mala stvar očekivati plaćanje iznosa od 5.600 kuna, a dobiti na kraju račun na 13.000 kuna, zaključuje Krnić.

Frizer d.o.o. nije jedina tvrtka u kojoj nisu zadovoljni novim iznosom poreza. No iz Grada Osijeka ističu kako se nitko osim Vesne Krnić na povećanje poreza nije žalio.

16 godina porez minimalan!

Zvjezdana Tuma-Pavlov, pročelnica za financije Grada Osijeka, objašnjava kako oko poreza ne može biti nikakvih dogovora i pregovora s obzirom na to da je on definiran gradskom odlukom na koju se nitko nije žalio i zakonom koji određuje da se naplaćuje po jedinici poslovanja.

- Uz sve to, valja napomenuti da se iznos poreza nije mijenjao čak 16 godina, što ga je učinilo bespredmetnim. Novi iznos čini tek 50 posto najvećeg mogućeg poreza, a brojni mnogo manji gradovi od Osijeka imaju veći porez, kaže Tuma-Pavlov.

Tekst: Ivana Kukić Solar/Glas-Slavonije.hr
Foto: cacan/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sikki
Offline
Avatar

Ukupno postova: 210
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2011. 19:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uvijek je lijepo bilo živjeti na račun drugih Smile

http://www.youtube.com/watch?v=1EgEE6x0WUM

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dovla Šex
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2011. 19:50 
Naslov:  Re: Porez na naziv tvrtke povećan 150%, umjesto 400 - 1.000 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda bi bilo lijepo da prije ovakvog javnog naricanja gospođa Krnić kaže i koliko joj djelatnice imaju placu ?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kinemat2
Offline
Ukupno postova: 281
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2011. 21:55 
Naslov:  Re: Porez na naziv tvrtke povećan 150%, umjesto 400 - 1.000 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dovla Šex je napisao/la (Pogledaj post): › Možda bi bilo lijepo da prije ovakvog javnog naricanja gospođa Krnić kaže i koliko joj djelatnice imaju placu ?!


Obzirom na sve što kao poslodavac mora platiti, pitanje je imaju li uopće još i za plaću!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dovla Šex
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2011. 22:04 
Naslov:  Re: Porez na naziv tvrtke povećan 150%, umjesto 400 - 1.000 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kinemat2 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Dovla Šex je napisao/la (Pogledaj post): › Možda bi bilo lijepo da prije ovakvog javnog naricanja gospođa Krnić kaže i koliko joj djelatnice imaju placu ?!


Obzirom na sve što kao poslodavac mora platiti, pitanje je imaju li uopće još i za plaću!


Poznavajuci naviku davatelja frizerskih usluga da svako 10 šišanje prijave, mislim da poslodavac itekako ima sredstava da podmiri sve svoje obaveze. I tu ne mislim samo na konkretno frizere, nego na sve u uslužnoj djelatnosti...od frizeraja, ugostitelja, veterinara, iznajmljivaca apartmana, itd. itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.04.2011. 22:46 
Naslov:  Re: Porez na naziv tvrtke povećan 150%, umjesto 400 - 1.000 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako volim separativno provođenje zakona...naime kad je u pitanju naplata nekog novog nameta, od jučer ti ga naplate..ali kad je u pitanju nešto drugo onda...u jednom od tekstova sam rekla da ću uvijek koristiti usluge obrtnika koji imaju prijavljn obrt..i nikad neću koristiti usluge na crno iz prostog razloga jer ti obrtnici plaćaju porez, koji puni proračun..bjesni me ekonomska politika bazirana na novom oporezivanju ..te bezidejnost iste i koga se dere opet one koji pune proračun na račun onih koji se bahate. Evo dama sjede kose je izjavila kako je na vodi bez okusa ušteđeno 10 milona kn, ma malo se čovjek zapita imamo li mi slonove koji ulaze u zgradu vlade...nebitna činjeniva je broj s čeitri nule novo kupljenih automobila, valjda se ministarske guze ne mogu voziti u ničemu starijem od dvije godine, pa umjesto da promjene ulje kupuju novi automobil.
S druge strane deklarativno je rečeno da se namjodavci bez ugovora u prijave namoprimaca ne moraju bojati da će se izvan statsistike koristiti podatak o sivoj ekonimiji,isto tako bi trebalo biti sa svim sotalim podacima uzetim za popis stanovništva..ali evo neka me grom opali ako podaci koliko soba imate u kući s toliko kvadrata i koliko vas živi u istoj..ne bude novo oporezivanje već oporezovane kuće u smislu poreza na neiskorišteni prostor..tu su brzi ali kad nvestitor dođe ona mulava sa šaltera, pa ona što je vječno na pauzi u kancelariji iza jebote ne mogu naći žig za pokrenuti stva...nestao je..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sikki
Offline
Avatar

Ukupno postova: 210
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2011. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaka čast na izgovoru...
16 godina je bio minimalan... Very Happy

ahahahahahahahhahhahah

i ja gospodo plaćam porez 16 godina, više neznate što bi uzeli... i 16 godina imam minimalna primanja... poreze podignete za 150%, a primanja za 1%

pitam se zašto ljudi svaki 10 račun prijave...
zato što bi drukčije radili za poreze, PDV, namete, vodu i struju... a šampone bi kupovali iz svog džepa...

ja od danas podižem svoja primanja za 150 odsto... MY ASS...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.04.2011. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sikki je napisao/la (Pogledaj post): › svaka čast na izgovoru...
16 godina je bio minimalan... Very Happy

ahahahahahahahhahhahah

i ja gospodo plaćam porez 16 godina, više neznate što bi uzeli... i 16 godina imam minimalna primanja... poreze podignete za 150%, a primanja za 1%

pitam se zašto ljudi svaki 10 račun prijave...
zato što bi drukčije radili za poreze, PDV, namete, vodu i struju... a šampone bi kupovali iz svog džepa...

ja od danas podižem svoja primanja za 150 odsto... MY ASS...

Sram te bilo, a od čega da živi rodbina u državnom aparatu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2011. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nameti skoro pa svakodnevno idu gore, kako vi idioti na vlasti mislite da cemo se izvuci iz krize kada obrtnici i mali poduzetnici nisu u mogucnosti pokriti place ni sadasnjim zaposlenicima a kamoli zaposliti nove ? drzava svakome poslodavcu (ovdje pogotovo mislim na manje koji to nisu u stanju nekim enormnim prihodima pokriti) uzima i zadnju lipu, a onda dobijete na zavodu za zaposljavanje stotine i stotine tisuca ljudi

nazalost mi smo osudjeni na propast jer se nikada ljudima koji posteno zaradjuju i zaposljavaju druge nece izaci u korist, sve mora ici na uzdrzavanje svetih drzavnih sluzbenika i laznih branitelja, najvjernijeg glasackog tjela...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.04.2011. 14:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a šta sad, nek tjeraju to na ustavni sud, nema im ništa drugo za učinit

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: