Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sutra presuda generalima [Vijesti Osječke]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2011. 16:28 
Naslov:  Sutra presuda generalima [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Presuda hrvatskim generalima Anti Gotovini, Ivanu Čermaku i Mladenu Markaču bit će izrečena sutra. Haško tužiteljstvo od sudskog vijeća tražilo je da se trojicu generala proglasi krivima za zločine počinjene tijekom i nakon Oluje i kazni ih zatvorskom kaznom u rasponu od 17 do 27 godina zatvora. Ugledni profesor kaznenog prava Igor Bojanić za Osječku je televiziju izjavio kako očekuje oslobađajuću presudu za generale. Doduše,kaže, ona će biti prvostupanjska, na koju se mogu uložiti žalbe, bez obzira bila ona oslobađajuća ili osuđujuća. U svakom slučaju, kaže Bojanić, predmet sutra nije gotov i može se reći kako je to tek prvo poluvrijeme.



U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- Dan oslobođenja od fašizma
- zaštita prirodnih vrijednosti
- Forum socijlanog poduzetništva


Osječka televizija - Vijesti, 14.04.2011.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2011. 10:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OSTV je napisao/la: ›
U svakom slučaju, kaže Bojanić, predmet sutra nije gotov i može se reći kako je to tek prvo poluvrijeme.


Ugledni profesor je zapravo htio reći, desničari crnokošuljaši, suzdržite se sa rušenjem ustavnog poretka Republike Hrvatske do završetka i drugog poluvremena. Barem dok ne završimo te nekakve pregovore, odnosno dok smo još u stanju stvarati privid da Hrvatska jest država, i da su u njoj građani jednaki. Kad završimo te pregovore, onda nas baš briga.

Mnogi u Hrvatskoj željno iščekuju da Gotovina i ostali dobiju par desetaka godina zatvora. Suprotno od onoga što se ljudima hoće podmetnuti, ogromne bi kazne najviše usrećile silne hrvatske Glavaše, Đapiće, Sačiće, i slične. Kakav će cirkus organizirati! Neće ih zaustaviti ni prodani dio braniteljske populacije, koje Kosorača okuplja oko sebe kao psiće, kad god joj padne na pamet, ni prodani hrvatski biskupi, koji se mole za generale. Bit će zanimljivo. Ako generale oslobode, pak, imat ćemo slijedećih par mjeseci predstavu bande Hdz-ovaca, samoprozvanih boraca za nacionalne interese. Paradoks ove situacije sa generalima jest taj, da po pitanju političke situacije u Hrvatskoj, svi su scenariji loši.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mrky007
Offline
Ukupno postova: 490
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.04.2011. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da griješiš.
Svatko normalan bi bio sretan da se generale oslobode a pogotovo Glavaševci jer bi se time pokazalo da Europa poštenije sudi zapovjednu odgovornost od našeg političkog suda.
Nažalost ja mislim da presuda neće biti povoljna i da će biti krivi, čak je isto jer ga proglase krivim na 1g ili 20g jer je time osuđena Hrvatska država.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2011. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mrky007 je napisao/la: ›
Mislim da griješiš.
Svatko normalan bi bio sretan da se generale oslobode


Mislim da griješiš.
Svatko normalan bi bio sretan da se oslobodi nekog tko je nevin, a osudi onoga tko je kriv.

No, ja nisam ni pisao o normalnim osobama, nego o sljedbenicima Glavaša, Đapića ili Sačića.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mrky007
Offline
Ukupno postova: 490
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.04.2011. 11:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima sigurno krivih nečasnih vojnika ali zapovjeda odgvoornost i osude generala su čista politička igra da se rat pokaze kao građanski i da ispadne da smo mi zapravo napali srbe a ne oni nas.
A vidim da tu ima pacijenata koji podržavaju takvu priču Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: