Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



GPP-ovci osnovali ured za čuvanje izgubljenih stvari građana

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65848
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2011. 14:30 
Naslov:  GPP-ovci osnovali ured za čuvanje izgubljenih stvari građana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U GPP-ovim vozilima putnici često nepažnjom ispuste ili zaborave najrazličitije stvari, pa je tako nedavno vozač “jugovca” na zadnjem sjedalu autobusa pronašao nečiji komplet posuđa! Većina putnika misli kako nema nade da će izgubljene predmete ikada više pronaći, a brojni su i oni koji ne znaju da postoji GPP-ov Ureda za izgubljene stvari, te da sve što je zaboravljeno u vozilima piše na GPP-ovoj web stranici. Tako, primjerice, butra čeka Duška Radičića, a prijevozne kartice Lavoslava Freitaga i Anue Fabijana. Svog vlasnika “traže” i dioptrijske naočale, jeans jakna, štap, torbica za mobitel, panel za crtanje/pisanje i ključevi automobila Isuzu!

- Većina izgubljenih predmeta nekome je od materijalne i/ili sentimentalne vrijednosti pa smo zaključili kako valja osnovati ured u kojem bismo čuvali te stvari. Ured je proradio lani, u studenome, a istodobno je počelo i oglašavanje na web stranici. Evidentirano je 30-ak pronađenih stvari, no broj izgubljenih je daleko veći, jer se mnogi vlasnici po njih vrate već istoga dana, kaže mr. Igor Medić, GPP-ov direktor. Dodaje kako je do sada vraćeno više od 20 izgubljenih predmeta, a na čuvanju ih ima još. U GPP-u se ne mogu pohvaliti da su, poput ZET-a, imali priliku pronaći u vozilima, primjerice, violinu, a najneobičniji zaboravljeni predmet bila je samostojeća reklama. Većina stvari pronalazi se u tramvajima, i to obično novčanici, ključevi, školske torbe, jakne, patike... Vlasnici izgubljenog predmeta mogu ga potražiti pozivom na telefon broj 228-356, odnosno u GPP-ovom Prometnom uredu (Hadrijanova 1), radnim danom od 7 do 15 sati.

Pošteni putnici

- Oko nas se ne događaju samo loše vijesti, jer ima dobrih, poštenih ljudi, što sam i osobno doživjela, ističe Željka B., ispričavši kako je idući kući bila umorna i pri presjedanju iz tramvaja u tramvaj na Trgu A. Starčevića zaboravila je u vozilu ne baš jeftine tenisice i šal.

- Nazvala sam GPP pitajući za izgubljeno. Na moje oduševljenje što stvari nije uzeo lopov, još više me iznenadila ljubaznost, jer su mi stvari u roku pola sata vraćene, pohvaljuje Željka.

Tekst: N.Špoljarić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Imagio
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2011. 15:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravo, mada i prije koju godinu kada sam zaboravio fasckil u busu nije bilo problema, uredno sam ga dobio natrag.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bree
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.04.2011. 18:39 
Naslov:  Re: GPP-ovci osnovali ured za čuvanje izgubljenih stvari građana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam imala drugačije iskustvo, nešto sam bila izgubila, i kad sam gospođu u GPP-u u pothodniku pitala jel mi može dati neki broj il nešto na kojem mogu pitati jesu li našli to, ona mi se nasmijala u facu i rekla da to nitko ne vraća i da mi nema svrhe

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: