Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Udruga Student 3p zapečaćena zbog Lepe Brene!?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
negue
Offline
Ukupno postova: 68
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2011. 0:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

junfer&ca je napisao/la: ›
Kak se Crveni križ može bavit turizmom i medicinom i nikom ništa? Njih ne pečate. zasad. Njih kad zapečate biće to u Lepoglavi

Koliko znam CK radi sve po zakonu, oni kad im neodgovara zakon promijene ga i sve postane zakonito, Ista je situacija kao kad se Unikom bavio ugostiteljstvom pod okljem Trojice BBB.

_________________
Veni, vidi, VIČI.!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2011. 9:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la: ›
dijelim zabrinutost zbog (ne)rada državnih službi, ali ako netko radi svoj posao to je državni inspektorat. na koji bi se inače način punila državna blagajna? Wink


Ako misliš na štancanje kazni pristojnim građanima i poduzetnicima koji se trude preživjeti, ali se jednostavno ne mogu snaći u moru propisa i obaveza koji Državni inspektorat koristi za pisanje kazni, jer ih ima najviše na svijetu i stalno se mijenjaju, onda zaista rade svoj posao.

No ne znam kada su nekoga zapečatili, ili kada su kaznili prave kriminalce. Koja ono velika firma ne plaća prekovremene, a svi to znaju?
90% izlazaka na teren i kontrola se radi po prijavama. tako da je stvar jasna; tko ima bilo kakvih saznanja o kršenju zakona, neka slobodno nazove inspektorat. inspektori uslijed prijava moraju izaći na teren po slovu zakona.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2011. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

junfer&ca je napisao/la (Pogledaj post): › Kak se Crveni križ može bavit turizmom i medicinom i nikom ništa? Njih ne pečate. zasad. Njih kad zapečate biće to u Lepoglavi

A kako misliš da se nekome tko 'pomaže' ljudima dokaže da nema veze sa humanošću?
U pomoć ljudima godišnje potroše 20.000 kn, a oštete državu za 2.000.000 kn. Bome i ja bi volio pomagati ljudima na taj način. Preko Crvenog križa se potkrada država pa ih zato inspektori ne diraju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2011. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
90% izlazaka na teren i kontrola se radi po prijavama. tako da je stvar jasna; tko ima bilo kakvih saznanja o kršenju zakona, neka slobodno nazove inspektorat. inspektori uslijed prijava moraju izaći na teren po slovu zakona.


Upravo u tome i jest problem. Zar očekuješ da radnik kojem ne plate nedjelju ili prekovremene sate naziva inspekciju? Ili da inspekcija kazni vlasnike robova-Hrvata? Tko su ti inspektori? Tko ih je zaposlio? Odgovor je uvijek isti, HDZ.

Ne, nema inspekcije u Hrvatskoj. Postoje tek brojne lijenčine sa neodgovarajućom stručnom spremom, koje kažnjavaju ljude bez štele, ili ljude sa štelom, ali i moralom. 20 godina se bespravno gradilo diljem Hrvatske, gdje je bila inspekcija? 20 godina se krše radnička prava, gdje je inspekcija? 20 godina svima poznati kriminalci rade što ih je volja, od građevine do birtijašenja? Inspekcija služi upravo za ono što si napisao, da puni državni proračun, te da se ti ljudi zapošljavani preko Hdz veze nikome ne zamjere, i u miru dožive mirovinu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2011. 18:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poslodavcima se ne otkriva identitet osobe koja je prijavila nepravilnosti u poslovanju. stoga nema zapreke da svaka osoba, kojoj su povrijeđena prava iz ugovora o radu, zakona o radu ili kolektivnog ugovora, prijavi svog poslodavca. meni je jasno da se ljudi boje za svoj posao, ali mi nije jasno da netko dopušta da ga se tlači godinama. i još jednom ponavljam: anonimnost je zajamčena osobama koje prijave poslodavce.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 392
Lokacija: os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.04.2011. 21:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
i još jednom ponavljam: anonimnost je zajamčena osobama koje prijave poslodavce.

ma šališ se...da, tako bi trebalo biti, ali u praksi nije tako. uostalom, ako poslodavac primjeni nepravilnosti u radu na jednog radnika, kako bi to onda uopće moglo biti anonimno?

nemoj me krivo shvatiti, ja sam za prijave, opet i opet, uvijek i prva ću nazvati inspektorat, ali realno, anonimnosti nema

_________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2011. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vlale je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mladjo je napisao/la: ›
i još jednom ponavljam: anonimnost je zajamčena osobama koje prijave poslodavce.

ma šališ se...da, tako bi trebalo biti, ali u praksi nije tako. uostalom, ako poslodavac primjeni nepravilnosti u radu na jednog radnika, kako bi to onda uopće moglo biti anonimno?

nemoj me krivo shvatiti, ja sam za prijave, opet i opet, uvijek i prva ću nazvati inspektorat, ali realno, anonimnosti nema


... slažem se, svugdje se ima neki lega, rođo, bracika, preko kojeg dotični mogu saznati što god žele...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2011. 5:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovaj Srb kao da mora uvijek iznova dokazivati lojalnost... Very Happy Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.05.2011. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Ovaj Srb kao da mora uvijek iznova dokazivati lojalnost... Very Happy Very Happy

Morao bi i ti da se tako prezivaš osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.05.2011. 0:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
i još jednom ponavljam: anonimnost je zajamčena osobama koje prijave poslodavce.


Tko to konkretno jamči ? Imenom i prezimenom, ministarstvo, sindikat ...inspektorat Tko?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: