Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Na privatnim podukama po maturantu uzmu 3.000 kn!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65796
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.04.2011. 20:36 
Naslov:  Na privatnim podukama po maturantu uzmu 3.000 kn!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Majka gimnazijalke pred kojom je državna matura potrošila je gotovo 3.000 kuna na dodatnu poduku svoje kćeri iz matematike, engleskog i hrvatskog jezika. Ona je tek jedan od brojnih osječkih roditelja koje je državna matura, koja je jučer počela, dovela na prosjački štap.

- Dijete mi se boji da unatoč tomu što je odličan učenik neće moći upisati fakultet koji želi. Kao i svaki roditelj, "izmislila" sam novac za poduku, ali zar uistinu uz redovito obrazovanje moramo plaćati djeci privatne poduke da bi uopće mogla konkurirati za najbolje fakultete? Koja je onda uloga redovnog obrazovanja?! - priča ogorčena majka, te dodaje kako u razredu njene kćerke gotovo da nema djeteta kome roditelji ne plaćaju pripreme za državnu maturu.

U prilogu tomu govore i podatci centara za neformalno obrazovanje koji su od državne mature napravili unosan biznis. Jedan od njih je i Centar za edukaciju i usluge prevoditeljstva "Lingua", gdje kroz programe dvije razine tri obavezna i tri izborna predmeta prolazi deset razreda osječkih maturanata! Tečaj iz svakog predmeta za jednu razinu obuhvaća 50 sati i stoji 1.000 kuna, a trenutačno imaju između 250 i 300 polaznika.

- Riječ je o naprednom ponavljanju gradiva na koje se učenici odlučuju jer su zaboravili što su učili iz pojedinih predmeta u prvim godinama srednjoškolskog obrazovanja, a u njihovim školama profesori ne nude dodatnu pomoć. Koliko sam upoznat, bilo je pokušaja da se učenike pripremi za maturu u školama, ali nisu se održali jer nitko od profesora nije htio raditi subotama besplatno - kaže Krunoslav Pavlović iz "Linguae".

Za poduku "jedan na jedan" čak 2.000 kuna!

U edukativnim centrima radi se u grupama od prosječno 15 polaznika. Privatne poduke, "jedan na jedan", stoje 40 kuna po satu, odnosno čak 2.000 kuna za 50 sati! Toliko poduku iz matematike naplaćuje umirovljena profesorica koja maturante za pripremu državne mature regrutira uz pomoć oglasnika.

- Učenici dolaze kod mene i isključivo radim sa svakom osobom zasebno. Oni kojima je potrebna privatna poduka iz matematike obično ne reagiraju dobro na rad u skupini, objašnjava profesorica.

Više od 2.500 maturanata

Ispitom iz hrvatskoga jezika (esej) jučer je počela državna matura 2011. Ispit je na objema razinama prijavilo 35.848 pristupnika u cijeloj Hrvatskoj. Predviđa se da će u Osječko-baranjskoj županiji u ljetnom roku državnu maturu ukupno polagati oko 2.500 učenika.

Tekst: Ivana Kukić Solar/Glas-Slavonije.hr
Foto: foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.04.2011. 21:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije ni cudno s obzirom u kakvom nam je rasulu školstvo....
i onda dolazimo do onoga slicnoga kao i u medicini....
a to je da sav posao koji moraš napraviti u državnoj firmi....prebaciš na privatni biznis i zaradiš duplo

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Night5talker
Offline
Ukupno postova: 70
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.04.2011. 21:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tjedan dana bez fejsbuka bez interneta, nem vanka, nema nikud sjedi i uci pa ces vidit sto nemoze ucit djete
nemos bit tako mutav je*ote

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Futile Existence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.04.2011. 22:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma nemoj!

Ja sam prvi lijen ko pas, pa sam opet uspio vise manje imati OK ocijene iz mature. (4 visa razina iz eng i hrv npr)

Ovo su price za malu djecu. Ozbiljni, marljivi ucenici nebi imali nikakvog problema SAMI ponavljati gradivo. Samo malo klikera u glavi i to je to. I sta bi sad mi trebali tu zenu zalit sto joj djete nije sposobno uz silne 'petice' samo PONAVLJAT zaboravljeno gradivo? A gdje su stari udzbenici i biljeznice?

Znam da je u nasoj srednjoj cak bilo i dodatnih konzultacija subotom, da, besplatno su profesori radili, no ja na te konzultacije nisam ni isao pa opet sam se malo namucio i sredio to. Najlakse uprijeti prst u skolstvo mjesto u lijeno dijete. Ja cu prvi reci da je hrvatsko skolstvo u zescem kurcu, no nemam zamjerki sto se tice ovog slucaja.

_________________
Of my past, there remained only a heavy ruin,
Finally allowing my cold self to breath in.
Of my plans of a slow succumbing,
Silent smokes were now escaping, from their ashes dying.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Aisha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 49
Lokacija: ljubičasta sobica
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.04.2011. 22:42 
Naslov:  Re: Na privatnim podukama po maturantu uzmu 3.000 kn!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
pomoć. Koliko sam upoznat, bilo je pokušaja da se učenike pripremi za maturu u školama, ali nisu se održali jer nitko od profesora nije htio raditi subotama besplatno


zašto je ovo napisano s nekom osudom? profesori ne žele raditi subotom besplatno.. pa ma da.. ajd mi nađite ijednu osobu koja će to napraviti..
bože svašta..

a i šta je s tim klincima u današnje vrijeme, ništa ne mogu sami više..
pa nisam ni ja maturirala prije 20 godina, nego prije 5 (skoro 6) i ne sjećam se da smo imali ovakvih problema.. a koliko znam u mojoj bivšoj školi i dalje predaju svi isti nastavnici koji su i meni predavali, čisto sumnjam da su ljudi odjednom zaboravili predavati svoj predmet.. a čujem klince koji sad idu u tu školu kako im je sve teško osijek031.com smile

mama predaje matematiku u osnovnoj školi i došla neki dan kući šokirana.. žena dan danas stvarno obožva djecu i posao i odičan je predavač (ne što je moja, neg stvarno je Very Happy)..
kaže ona crta na ploči, sva se uživila, daje im primjere, objašnjava.. klinci blijedo gledaju (8.razred).. i odjednom se ustane neki mali i kaže:
"učiteljce, ja moram ić srat" Shocked Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gavran
Offline
Avatar

Ukupno postova: 30
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.04.2011. 23:09 
Naslov: Note Re: Na privatnim podukama po maturantu uzmu 3.000 kn!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Aisha";p="357033"]
Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
pomoć. Koliko sam upoznat, bilo je pokušaja da se učenike pripremi za maturu u školama, ali nisu se održali jer nitko od profesora nije htio raditi subotama besplatno



Ovo zaista nema smisla i vidi se da govori privatnik (K.P) koji nema pojma o profesorskom poslu...Profesori tu djecu i te kako pripremaju za maturu,ali su djeca lijena i samo pušu kako je njima teško i što će to njima-njima ništa ne treba.Profesori svoj posao nose kući, ispravljaju testove,eseje, trude se...Kako se krećem u prosvjetnoj branši, znam što ti isti profesori rade kako bi djeca pokazala znanje te uspješno položila DM...Znam da je Jezična gimnazija za svoje učenike trećih razreda pripremila probnu državnu maturu (BESPLATNO) iz svih predmeta.Profesori su SASTAVILI testove i eseje-opisivače, ISPRAVLJAJU ESEJE, testove,pripremaju materijale , DEŽURAJU tri sata I TO IM NITKO NE PLAĆA. (zato su i bili u TOP 10 škola Hrvatske- Bog im je platio; čestitke Jezičnoj! ).
Gospodine K.P. Vi koji imate koristi od toga što su naša djeca slika društva u kojem mi živimo,molim Vas da provjerite prije nego nešto kažete...Kažete da je kod vas 250 - 300 maturanata...zanimalo bi me koliko vi od toga prijavljujete i koliko Vi plaćate državi te samim tim punite državni proračun...prije nego se nešto kaže,treba provjeriti...Profesori su dolazili subotama-BESPLATNO, ali djeca nisu...
Bilo im je lakše platiti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Commander
Offline
Ukupno postova: 76
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.04.2011. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni samo nije jasno što oni na tih 50 sati rade? Nije mi jasno što će ti oni objašnjavati kad su današnji udžbenici svi više manje metodički tj. da se iz njih može učiti bez pomoći nastavnika. Mislim da je u pitanju samo lijenost onih kojima se neda zagrijat stolicu i razmislit o onome što u knjizi piše. Umjesto toga plaćaju bespotrebne sate samo kako bi sebi mogli uzeti neko opravdanje da ''su se pripremali, al šta moš'' Tko hoće stvarno naučiti dosta mu je olovka bilježnica kniga i mir.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumbaa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Lokacija: selo
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.04.2011. 23:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja bih svu tu nezahvalnu klinjad poslala obavljati teške fizičke poslove pa da vidiš kak bi prestali kukat da je teško sjest i učit.
najlakše je svalit sve na profesore, oni nisu dobri, neće SVOJE vrijeme odvojiti za tuđu djecu. šta ta mama nije sjela sa svojim djetetom i učila s njim? najlakše je prebaciti sve obveze na druge. pf. onda nek i plaća.

_________________
eat, drink and be marry, for tomorrow you die.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.04.2011. 0:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima tu svega pa generalizacije treba izbjeći.
Iako, da je prosvjeta unosan biznis za pojedince - je.

_________________
volim da provociram bolide
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.04.2011. 1:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo ne znam koja budala moze toliko platiti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.04.2011. 7:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba sjesti i zagrijati stolicu...i nikakva poduka ti ne treba.....
neznam zbilja kako smo mi svi uspjeli završiti školovanje bez toga.....
razumljivo mi je da ako nekome nešto ne ide...npr fizika ili matematika da će potražiti pomoć ukoliko netko od familije ili prijatelja ne može uskočiti...ali ostalo mi je i više nego smiješno....
što itko ikoga ima pripremati.....ne uči se samo od danas do sutra već nešto u glavi treba i ostati...e sad to je već drugi par čarapa kome za što služi glava...nekima samo za frizuru....

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ljubićica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.04.2011. 8:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa da, djevojka treba imati i umjetne nokte, i za to će mama naći novaca, treba i kosu ispeglati, i za to će mama naći novaca......što je onda problem u 3.000,00 kn kad je znanje u pitanju, a djete ne uči. Ma dajte molim vas. Bila sam vrlo dobar učenik, pala latinski kod Grnje, nije nikome palo na pamet da mi plaća dodatne instrukcije. Sjela u sobu, nisam izlazila van dok nisam naučila.
Ovo su čiste gluposti.

_________________
Ljubićica iz Japana Zijev
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.04.2011. 8:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljubićica je napisao/la: ›
Pa da, djevojka treba imati i umjetne nokte, i za to će mama naći novaca, treba i kosu ispeglati, i za to će mama naći novaca......što je onda problem u 3.000,00 kn kad je znanje u pitanju, a djete ne uči. Ma dajte molim vas. Bila sam vrlo dobar učenik, pala latinski kod Grnje, nije nikome palo na pamet da mi plaća dodatne instrukcije. Sjela u sobu, nisam izlazila van dok nisam naučila.
Ovo su čiste gluposti.



oooo nisu to ciste gluposti....cak naprotiv....pored današnje balavurdije koja ne želi uciti vec samo pijanciti...te pored još glupljih roditelja koji umjesto da djetetu odvali šamarcinu ako nece uciti vec mu ide platiti instrukcije....ovo ti je nadasve unosan posao.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica21
Offline
Avatar

Ukupno postova: 345
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.04.2011. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hm.. ja sam maturirala 2008.god, i u mojoj šk. (klasična) su profesori (besplatno) subotama u 5.i 6.mj održavali pripreme za prijemni ispit.. tako da, čisto sumnjam da nebi pomogli i oko DM..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tetajug2
Offline
Avatar

Ukupno postova: 40
Lokacija: JUG2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.04.2011. 14:57 
Naslov:  Re: Na privatnim podukama po maturantu uzmu 3.000 kn!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nema recepta, bez obzira na umne mape, tečajeve, instrukcije, i sve ostalo, na kraju se mora SJEST i NAUČIT. ne znam kako to nije nekome jasno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: