Grad Osijek uključit će se u obilježavanje Svjetskog dana svjesnosti o autizmu pod motom "Autizam govori – čuješ li?", te na preporuku Europske asocijacije za autizam 1. i 2. travnja 2011. svjetlom plave boje osvijetliti zgradu HNK u Županijskoj ulici, Crkvu sv. Roka u Strossmayerovoj ulici te dva gradska spomenika Šetač i Sakuntala park.
U subotu 02. travnja 2011., na Trgu Ante Starčevića proslava će se održati od 10 do 13 sati. Udruge širom Hrvatske u 12 sati pustit će balone s natpisom "Autizam 8000" koji simboliziraju toliki broj registriranih osoba pogođenih autizmom u Hrvatskoj, želeći time naglasiti nedovoljnu informiranost javnosti o ovom rastućem poremećaju te se tako pridružiti cijelom svijetu u obilježavanju ovoga dana.
Proslavu će uveličati i Tamburaški sastav Žitna polja te članovi KUD-a Čepinski Martinci glazbom i domaćim kiflicama i gužvarama koje doniraju udruzi. OŠ August Šenoa iz Osijeka pridružuje se sa 60 učenika od 1. do 4. razreda koji će nositi majice s natpisom "Autizam govori - čuješ li?" Majice donira Grad Osijek kako bi obilježio suradnju s djecom s autizmom u projektu "Osobni asistent" pod vodstvom prof. def. Sande Zlatarić , koordinatorice projekta i prof. Davora Brusta, voditelja projekta.
Osječki program obilježavanja organizira Udruga obitelji djece s autizmom "DAR". |