Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek će izgubiti status prometnog sjedišta HŽ-a?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66411
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2011. 7:17 
Naslov:  Osijek će izgubiti status prometnog sjedišta HŽ-a?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dio radnika zaposlenih u osječkoj Regionalnoj jedinici HŽ Cargo i HŽ Putnički prijevoz strahuje za radno mjesto. “Željezničari” prepričavaju kako će novo HŽ-ovo vodstvo u preslagivanju kadra napraviti preustroj o kojemu se, tvrde upućeni, priča godinama, a mogao bi uslijediti uskoro.

Neslužbeno doznajemo da sjedište regionalnih jedinica osnovnih djelatnosti HŽ Cargo i HŽ Putnički prijevoz više ne bi bilo u Osijeku, nego u Vinkovcima, a to bi značilo ukidanje važnosti Osijeka u ustrojbenom dijelu HŽ-ovog poslovanja u teretnom i putničkom prijevozu.

Kuloarske su priče zaboljele Osječane zbog tradicije željezničkoga prijevoza koju ima Osijek, današnja slavonsko-baranjska metropola. Spomenimo kako je prva pruga Osijek-Dalj-Erdut-Sombor otvorena davne 1870. godine, a 1871. godine Osijek-Beli Manastir, dok su Vinkovci s Gunjom bili povezani željeznicom tek od 1886. godine.

Pretpostavlja se da bi ukidanje uprave u Osijeku značilo manje menadžera i voditelja, odnosno novo vrednovanje radnih mjesta, ali i smanjenje potrebe za određenim radnim mjestima. Osječki željezničari nisu usamljeni jer bi, navodno, i varaždinska regionalna jedinica HŽ Putnički prijevoz i HŽ Cargo bila pripojena Zagrebu. Hrvatske željeznice trenutno imaju regionalne jedinice u Splitu, Rijeci, Zagrebu, Varaždinu, Osijeku i Vinkovcima. Je li točno da će HŽ prebaciti sjedišta HŽ Cargo i HŽ Putničkog prijevoza iz Osijeka u Vinkovce te iz Varaždina u Zagreb, jučer nismo doznali, već su u HŽ-ovom uredu za odnose s javnošću odgovore mjerodavnih direktora obećali za danas.

Tekst: N. Špoljarić/Glas-Slavonije.hr
Foto: foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.03.2011. 7:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa davno ga je i izgubio

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2011. 7:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisu li Vinkovci oduvijek bili regionalno zeljeznicko cvoriste?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dovla Šex
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.03.2011. 8:38 
Naslov:  Re: Osijek će izgubiti status prometnog sjedišta HŽ-a?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno da je vec krajnje vrijeme da se napravi preustroj Hž, jer ovakav ustroj gdje na svaka 3 zaposlena dolazi jedan voditelj nema nigdje u svijetu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.03.2011. 8:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Nisu li Vinkovci oduvijek bili regionalno zeljeznicko cvoriste?


naravno da su vinkovci oduvjek bili prometno cvoriste ... i ovo su samo medijske manipulacije.

isto tako je nedavno nas gradonacelnik govorio kako zeljeznicke pruge presjecaju osijek i da je takvo stanje nepodnosljivo te zahtijevao izmjestanje pruga izvan grada ??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2011. 9:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koja glupost... pa vinkovci zaslužuju biti željeznički centar...oduvijek su i bili. šta je tu senzacionalno u tome što to neće biti osijek? pa svaki normalan i imalo upućen osječanin će to priznati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
non plus ultra
Offline
Avatar

Ukupno postova: 110
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2011. 10:15 
Naslov:  Re: Osijek će izgubiti status prometnog sjedišta HŽ-a?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vinkovci su i u bivšoj državi bili najveće željezničko prometno čvorište...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2011. 19:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

~ boli me john gdje će biti čvorište, zanimaju me linije kojih je sve manje koje vode do OS ... to je prava briga, a ne ovo u članku! Os je nažalost što se željeznice tiče skroz odsječen, jedino što kao i manje-više gotovo sva veća mjesta ima dobru povezanost sa Zagrebom... drugo sve je postalo banana; što se tiče radnika na HŽu i treba biti manje radnih mjesta - pola njih zrelih za mirovinu još uvijek radi i to preko volje i onda kondori u vlaku još pljačkaju svojim razno raznim izmišljenim nadoplatama - npr. ako sam tražila kartu za vlak i rekla točno odredište i vrijeme vlaka, zašto pored svega toga još ja moram naglasiti da je vlak brzi a ne putnički kako sam dobila kartu i u vlaku moram platiti nadoplatu koja i nije baš jeftina... dalje, kad postoji veza vlakova da jedan mora čekati drugi, a prvi kasni, kondor mora zvati prometnika i javiti koliko kasni i zašto... ali će taj kondor itekako bezobrzano: 'ja ću ih zvati kad me HŽ za to plati' mislim, nitko te ne tjera da radiš, ako ne želiš, al bit seljačina prema putnicima stvarno ne vidim smisao. Tako da sam definitivno za ukidanje radnih mjesta za takve seljačine jer je preočito da ih je previše!

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: