Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sat za planet Zemlju 2011. [ugasimo svjetla]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ljilja
Offline
Ukupno postova: 165
Lokacija: tu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2011. 22:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ah, bolje da osječki organizatori ugase sebe nego svjetla...mi smo ionako već dugo u MRAKU osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sir William
Offline
Ukupno postova: 360
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.03.2011. 22:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poison_ivy je napisao/la (Pogledaj post): › Ispricavam se, vidim da ste puno bolje informirani od mene, te onda znate i koliko dugo je ovakva akcija prisutna na podrucju RH. Ne zelim ulaziti u detalje, istina je da oscilacije smanjuju zivotni vijek, transformatora napona, iako vrijeme bez napona istodobno omogucuje i znatne popravke koji se ne mogu obaviti dok je mreza pod punim naponom, te kako je i stvar sa svim elektronickim sustavima, mislim da je povremeno pozeljan 'restart' sustava, (ako to laicki usporedimo sa kompjutorom koji je stalno upaljen, bilo bi ga tu i tamo pozeljno ugasiti nakratko i ponovno upaliti) ako se varam, slobodno me ispravite.

kažeš da bi ukoliko sustav ispadne u subotu navecer, to vrijeme mogli korisno utrošiti na popravke? ne, nikako.. ako svi ostanemo u mraku (što je neka vrsta katastrofe), radi se na što bržem dizanju sustava, koje i samo po sebi dugo traje i bez nepotrebnih popravaka..

a što se popravaka tice, nikada se ne gasi cjelokupna elektroenergetska mreža, jer to je opet ravno gore nevedenoj katastrofi.. svaki dio mreže se može po potrebi odvojiti s mreže radi otklanjanja kvarova ili redovitog servisa..

a sad što se "reseta" tiče, u ovome slučaju nikako nije poželjan..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pootzko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.03.2011. 17:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poison_ivy je napisao/la (Pogledaj post): › Ispricavam se, vidim da ste puno bolje informirani od mene, te onda znate i koliko dugo je ovakva akcija prisutna na podrucju RH. Ne zelim ulaziti u detalje, istina je da oscilacije smanjuju zivotni vijek, transformatora napona, iako vrijeme bez napona istodobno omogucuje i znatne popravke koji se ne mogu obaviti dok je mreza pod punim naponom, te kako je i stvar sa svim elektronickim sustavima, mislim da je povremeno pozeljan 'restart' sustava, (ako to laicki usporedimo sa kompjutorom koji je stalno upaljen, bilo bi ga tu i tamo pozeljno ugasiti nakratko i ponovno upaliti) ako se varam, slobodno me ispravite.


zašto je tako teško prihvatit da se ovdje na forumu nalazi i pokoja osoba koja je upućena u tematiku i da ima znanje koje je nešto više razine od "pročitao na Internetu"? čovjek se javio i očito je da zna šta priča, a ti misliš da je tu i tamo dobro malo elektranu ištekat eto, onako, da odmori kao da je nekakav hrčak u kolutiću? pa zar ne postoje stručnjaci koji valjda najbolje znaju šta sa tom elektranom i kako treba raditi? osim toga, u nikakvom svemiru nije moguće laički usporediti elektranu i računalo te ih tretirati kao nešto što se jednako ponaša i podrazumjevati da će se iz toga izvuči ikakvi ispravni zaključci.

svima kojima je stalo - ne budite licemjerni štediše na sat-dva godišnje, već štedite konstantno cijelo vrijeme...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pootzko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.03.2011. 17:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e i osim toga, kad se već spominje gašenje računala da odmori - to je najgora stvar koju možeš napraviti računalnom hardveru.. (softver - odnosno šrotavi windowsi koje malo-malo treba rebootat su druga priča). dokazano je da računalu (hardveru) više šteti paljenje i gašenje nego da ga se jednostavno ostavi da radi.. osjetljiva elektronika od kojeg je računalo sastavljeno se na taj način jednostavno brže troši/uništava..

real life primjer - sysadmini se ježe svaki puta kad trebaju rebootati serverska računala jer im redovito velik broj diskova pokrepava prilikom toga..

_________________
...I put on my robe and a wizard hat...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison_ivy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2011. 0:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poztzko, molim te, pravi se kao da pricas s "malo" (pa vise puta po malo) upucenijom osobom ... zapravo, ne moras se praviti ...
A to tko je dokazivao ne zelim ni znati, proguuglaj si malo, ali ne wikipediju, za to sto pricas o nasim adminima je naveci problem jer se i inace nasem mentalitetu nista ne radi, dokaz je i ovajh vecerasnji uspjeh, gdje svi gledaju "koji klinac me briga za zemlju" dok se ne ponovi Japan ili Cernobil, a ja bih onda pekao kokice i navijao, evo vam sto ste i trazili. Ne da mi se sada pisati litanije, ali isto je i dokazano da mobiteli ne stete i da ne zrace dobvoljno da se skuha jaje (provided by Nokia), a sta je istina ...

_________________
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Poison Ivy
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pootzko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.03.2011. 1:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

za nekoga tko očekuje da se njegovu upućenost uvažava, prilično je nekorektno postavljat se prema drugima kao da im je glavni izvor wikipedija, nije li? =)
nebitno ajde. ne želim se svađat ni prepirat.. peace.

ja nisam ciljao na naše admine. čak ne ni na admine općenito... hoće admini biti sposobni vratit podatke ili ne to je druga priča. ali da diskovi krepavaju nakon dugačkog uptime-a kada se računalo ugasi i upali - krepavaju. to je činjenica i nikakav admin tu ništa ne može, osim prije toga obaviti backup i kasnije vratiti sve na novi set diskova..

btw - jel netko primjetio da je sponzor ovoga svega coca-cola?! wtf.. zašto ovako nešto uopće treba imati sponzora? užas di se trpaju sve samo malo marketinga da prodaju pod bubrege nekome..

_________________
...I put on my robe and a wizard hat...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
andjusticeforall
Offline
Avatar

Ukupno postova: 214
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2011. 3:37 
Naslov:  Re: Sat za planet Zemlju 2011. [ugasimo svjetla]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sa stripovi.com, vezano za žarulje iliti sijalice:

Koliko je potrebno forumaša za zamjenu jedne sijalice?

1 da promjeni sijalicu i napiše da je promjenjena
14 da podjele slična iskustva o zamjeni sijalica i o tome kako je to moglo i drugačije da se izvede
7 da upozori na opasnosti pri zamjeni sijalica
1 da poruku premjesti u zonu o elektrici
7 da istaknu pravopisne i gramatičke greške u poruci o promjeni sijalice
5 da zezaju tog sitničara
3 da ga štite
6 da raspravljaju da li je to sijalica ili svetleće tijelo...
6 da ovih 6 proglase glupim
2 profesionalca da obavijeste grupu da je ispravan naziv osvjetljenje
15 sveznalica koji tvrde da su bili u proizvodnji i da je sasvim ispravno reći i sijalica
19 da napišu da ovaj forum nije o sijalicama i zamole da raspravu premjeste na forum o lampama
11 da brane pisanje na ovom forumu argumentom da svi mi koristimo sijalice i zato je poruka prikladna za ovaj forum
36 da raspravlja koji je najoptimalniji metod za zamjenu, gdje kupiti najbolje sijalice, koja je najbolja marka za upotrebljeni način, a koje bi bile promašaj
7 da stave linkove na kojima se vide razne vrste sijalica
4 da napišu da su linkovi omašili i da stave prave
3 da stave linkove koje su našli prateći linkove iz te grupe koji dokazuju da je rasprava o sijalicama baš za ovaj forum
13 da povežu sve poruke do tog trena, kompletno ih citiraju uključujući sva zaglavlja i potpise, pa dopišu i ja.
5 da saopšte grupi da neće više pisati jer ne mogu da se pomire sa stanjem
4 da kažu Nismo li nedavno već prošli kroz ovo?
13 da kažu Prije nego što postavite pitanje o sijalicama pogledajte to isto na google-u
1 je dovoljan koji će kroz 6 mjeseci da pročačka po forumu, odgovori na originalnu poruku, pa da sve počne iznova.
1 da napiše da je SIJALICA Edisonovo najveće otkriće
5 da napiše da je Edison ukrao projekat od Tesle
1 ostavlja link sa Teslinim porijeklom i slikom njegove babe
1 tvrdi da je Tesla bio bez spolnog organa
5 ostavljaju pravu riječ i naziv za ljude bez spolnog organa
3 nalazi čak i latinski korijen riječi .....
4 ostavlja link sa svim Teslinim dokumentarcima
1 nalazi neobjavljeni dokumentarac sa najvećom i najmoćnijom zavjerom u vezi Tesline smrti
4 ostavljaju linkove o Tesli i njegovom porijeklu
2 tvrde da je Tesla živ
1 da su ga odneli Marsovci
1 daje objašnjenje i porijeklo riječi Marsovci
1 pita kako da skine film sa youtube-a
14 odgovaraju koji software da koristi
2 tvrde da je nemoguće skinuti film
1 ispriča vic kako je Mujo zavrtao sijalicu
2 ispričaju drugačiju verziju vica
1 pita zašto plavuša piri u sijalicu
0 odgovara na to pitanje
1 ispriča vic kako Mujo izlazi iz ruševina 11 rujna i kaže "...o vas ovaj aerodrom..."
2 grde ovoga prethodnog da pogleda topike od prije nekoliko dana i tvrde da je taj vic O MUJI bio na raspravama nekoliko puta..
1 daje prijedlog moderatoru da se vicevi o 9/11 brišu odmah
1 ostavlja link sa zavjerom 9/11...
25 da komentiraju gore navedeni vic
18 da naklika najmanje 8 smajlija koji se klanjaju vicu
2 s komentarima bez smajlija
5 koji tvrde da su to negde već pročitali
8 tvrdi da to nije istina
3 žele da se ova tema premjesti na posebnu temu o vicevima
10 se tome protivi
2 zovu modertora u pomoć
1 moderator staje na stranu da vic ostaje ovde
5 tvrde da nam na forumu uopće ne treba moderator
8 objašnjavaju da ljudima treba čvrsta ruka inače bi nastao kaos
6 se toj tvrdnji protivi
7 je ravnodušno jer zna da je nemoguće riješiti se moderatora
4 želi da osobno postanu moderatori
2 u žaru rasprave koriste neprimjerene izraze i psovke
1 dobija ban
1 se ljuti što je dobio ban
1 kreira novi nick i počinje psovati dalje
1 opet dobija ban
1 odustaje nakratko da se situacija smiri
8 komentiraju kako su zapravo sve teme na forumu sliče ovoj promeni sijalice
2 shvata svoju forumsku ovisnost te odlučuju napraviti pauzu od foruma
5 shvataju svoju ovinost o forumu, ali ne znaju kako sebi pomoći
10 uživaju u toj ovisnosti i nastavljaju dalje
15 nisu uopšte svesni svoje prekomjerne forumske ovisnosti
6 smatraju gore naveden vic besmislenim
2 shvata da se gore navedeni vic može lako dopuniti
1 to upravo čini
5 komentiraju dopune
3 ih smatraju besmilenima i tvrde da je time pokvaren dojam gornjeg vica o sijalici
2 smatra da nije i staju u obranu ovog nastavka
1 želi da i drugi nastave s dopunama
2 se tome odazivaju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2011. 4:08 
Naslov:  Re: Sat za planet Zemlju 2011. [ugasimo svjetla]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Objektiv 031: Sat za planet Zemlju 2011. [Tvrđa u mraku]
[Foto: Daniel Antunović][26.03.2011. Tvrđa]

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2011. 5:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eto jedan primjer ...pogledajte samo gradski vrt kad su utakmice po mraku...koliko problema imaju sa paljenjem 300tinjak zarulja na reflektorima....a kamoli da cijeli osijek ugasi svjetla pa upali..

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2011. 8:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rockeros je napisao/la: ›
eto jedan primjer ...pogledajte samo gradski vrt kad su utakmice po mraku...koliko problema imaju sa paljenjem 300tinjak zarulja na reflektorima....a kamoli da cijeli osijek ugasi svjetla pa upali..

Ne kontam šta si htio reći s ovim!? Jer ovo nema smisla ako sam te dobro shvatio.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.03.2011. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poison_ivy je napisao/la: ›
A to tko je dokazivao ne zelim ni znati, proguuglaj si malo, ali ne wikipediju


Sugeriraš nam da proguglamo tu temu, ali da fitriramo samo pozitivna mišljenja i/ili "dokaze"?

poison_ivy je napisao/la: ›
za to sto pricas o nasim adminima je naveci problem jer se i inace nasem mentalitetu nista ne radi


Bio admin japanac ili hrvat - nijedan ne želi da produkcija stoji a downtime ode u beskraj dok se opet ne povrati storage.

poison_ivy je napisao/la: ›
dokaz je i ovajh vecerasnji uspjeh, gdje svi gledaju "koji klinac me briga za zemlju" dok se ne ponovi Japan ili Cernobil, a ja bih onda pekao kokice i navijao, evo vam sto ste i trazili.


Ne znam samo kakve uzročno-posljedične veze sa ovime imaju černobil ili japan?

poison_ivy je napisao/la: ›
Ne da mi se sada pisati litanije, ali isto je i dokazano da mobiteli ne stete i da ne zrace dobvoljno da se skuha jaje (provided by Nokia), a sta je istina ...


Nije dokazano. Pokušaj doma, pa vidi hoće li ti uspjeti.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.03.2011. 16:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poison_ivy je napisao/la (Pogledaj post): › Ispricavam se, vidim da ste puno bolje informirani od mene, te onda znate i koliko dugo je ovakva akcija prisutna na podrucju RH. Ne zelim ulaziti u detalje, istina je da oscilacije smanjuju zivotni vijek, transformatora napona, iako vrijeme bez napona istodobno omogucuje i znatne popravke koji se ne mogu obaviti dok je mreza pod punim naponom, te kako je i stvar sa svim elektronickim sustavima, mislim da je povremeno pozeljan 'restart' sustava, (ako to laicki usporedimo sa kompjutorom koji je stalno upaljen, bilo bi ga tu i tamo pozeljno ugasiti nakratko i ponovno upaliti) ako se varam, slobodno me ispravite.


nemoj molim te pisati takve gluposti molim te, još će ti ljudi i povjerovati.

čovjek ti je probao objasniti najjednostavnijim mogućim rječnikom što se događa u elektroenergetskom sustavu pri nagloj promjeni opterećenja (kao što je ovo), a ti njemu odgovaraš potpune gluposti i nebuloze. nemoj si to raditi i ponekad i poslušaj nekoga tko je u nekom segmentu pametniji od tebe. Eo i ja sam iz te struke i mogu ti potvrditi da te nije lagao Wink

e da, ovo resetiranje sustava ti je punch line! Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.03.2011. 22:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pootzko je napisao/la: › e i osim toga, kad se već spominje gašenje računala da odmori - to je najgora stvar koju možeš napraviti računalnom hardveru.. (softver - odnosno šrotavi windowsi koje malo-malo treba rebootat su druga priča). dokazano je da računalu (hardveru) više šteti paljenje i gašenje nego da ga se jednostavno ostavi da radi.. osjetljiva elektronika od kojeg je računalo sastavljeno se na taj način jednostavno brže troši/uništava..

Zato moj radi 0/24... ne radi jedino kad tamo neki kvazi-environmentalisti pogase svjetla pa elektrana crkne i nestane mi struje Very Happy

pootzko je napisao/la: › real life primjer - sysadmini se ježe svaki puta kad trebaju rebootati serverska računala jer im redovito velik broj diskova pokrepava prilikom toga..

Sysadmini se više ježe zbog toga što im se ispadom jednog ili više servera sjebe load balancing, pa manje servera ima više posla za obaviti, a da ne govorim da, dok serveri ne rade, podaci na njima nisu dostupni... Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison_ivy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2011. 23:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma nasli se svi pametovati, a imate mozga samo drugima poklapati. Da vidim diplome !? Iz kojeg podrucja onaj prci HEP-ovac ima ? Nisam rekao da je pametniji, ali sad se svi nasli **** protiv onog sto sam ja napisao, a nitko pametan da nesto potkrijepi primjerom, npr disertacijom na temu ... molio bih pametnjakovice da prvo to procitaju (sto sam ja morao, te da se tek onda nacu pricati bajke). Nitko nije niti otvorio stranicu koju sam stavio , gdje ima DOKTORA znanosti koji su koju pametnu rekli nego sad meni o glavu obijate svoje neznanje.
Ne da mi se vise pisati o ovoj temi, a vi samo naprijed ispucavajte bijes, pa pljujte dalje kako samo znate.
P.S. Isprike pojedincima koji su shvatili prvobitnu poruku organizatora ove teme i sve pohvale na lijepim idejama koja je nestala u mentalitetu ljudi.

_________________
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Poison Ivy
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2011. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poison_ivy je napisao/la (Pogledaj post): › Ma nasli se svi pametovati, a imate mozga samo drugima poklapati. Da vidim diplome !? Iz kojeg podrucja onaj prci HEP-ovac ima ? Nisam rekao da je pametniji, ali sad se svi nasli **** protiv onog sto sam ja napisao, a nitko pametan da nesto potkrijepi primjerom, npr disertacijom na temu ... molio bih pametnjakovice da prvo to procitaju (sto sam ja morao, te da se tek onda nacu pricati bajke). Nitko nije niti otvorio stranicu koju sam stavio , gdje ima DOKTORA znanosti koji su koju pametnu rekli nego sad meni o glavu obijate svoje neznanje.
Ne da mi se vise pisati o ovoj temi, a vi samo naprijed ispucavajte bijes, pa pljujte dalje kako samo znate.
P.S. Isprike pojedincima koji su shvatili prvobitnu poruku organizatora ove teme i sve pohvale na lijepim idejama koja je nestala u mentalitetu ljudi.


*

pa odi na etf ili fer, šta ti draže, pa se malo pitaj doktore znanosti. ja sam imao sreću da su mi ti ljudi predavali 4 godine, tako da se smatram dovoljno stručnim (iako još nisam dr.sc. iz područja elektroenergetike) da ti mogu pametovati ili potvrditi dali ti netko točno ili netočno pametuje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: