Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nejasne snimke i zavjet šutnje napadače na III. gimnaziju štite od policije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66063
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2011. 9:15 
Naslov:  Nejasne snimke i zavjet šutnje napadače na III. gimnaziju štite od policije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Puna dva tjedna protekla su od opasnog vandalskog incidenta, u kojemu je skupina mladića kamenim kockama i grudama snijega porazbijala 16 prozora na učionici III. gimnazije Osijek i ugrozila život 30-ak učenika, no identitet počinitelja, unatoč snimkama videonadzora škole i svjedocima, još nije utvrđen.

Podsjetimo, tada je gotovo sa sigurnošću potvrđeno da su počinitelji maloljetni učenici obližnje Elektrotehničke i prometne škole Osijek. Istoga poslijepodneva policajci su "posjetili" i tu školu, a "internu istragu" i razgovore s učenicima obavio je i ravnatelj Ladislav Lukavec, najavivši sankcije za počinitelje. Razloge zašto oni još nisu poznati objašnjava Marko Ćaleta, službenik za odnose s javnošću PU osječko-baranjske.

- Snimke "skinute" s videonadzora nisu dovoljno jasne, posebice jer su gotovo svi u skupini tih mladića zbog hladnoga vremena na sebi imali kape i šalove. Uz to, u razgovorima s njima naši operativci nisu uspjeli otkriti konkretna imena. No, na tom slučaju se radi i čim i ako budemo imali nešto, objavit ćemo, kaže Ćaleta.

No, kako vrijeme protječe, za to su šanse sve manje, čega su svjesni ravnatelji obje škole, posebice Snježana Barabaš-Seršić, koja vodi 3. gimnaziju.

- Jasne su nam sve otegotne okolnosti u pronalasku počinitelja, posebice jer je najvjerojatnije riječ o maloljetnicima, ali nadamo se da će policija ipak uspjeti. Time bi dali primjer i upozorenje drugima da to ne rade, kako se ne bi ponovilo da samo dan nakon takvoga incidenta učenici dogovaraju novi napad grudama i kamenjem na našu zgradu. Također, ako ih otkriju, može se usmjeriti njihove roditelje da poklone više pozornosti njihovu odgoju i radu s njima. Ovaj put, srećom, nitko nije ozlijeđen, ali drugi put – tko zna, apelira ravnateljica, koja ističe da je, srećom, na osnovi policijskog izvješća, Osječko-baranjska županija bar iz svojih interventnih sredstava nadoknadila nastalu financijsku štetu, a oštećenja su popravljena.

"Nisam cinkaroš ni lud"

Da među učenicima prozvane Elektrotehničke i prometne škole vlada "zavjet šutnje" potvrdio nam je jedan upućeni osječki srednjoškolac, koji je želio ostati anoniman.

- Prijatelj mi ide u 3. razred te srednje škole i bio je tamo toga dana kada su bacali kamenje i grude na 3. gimnaziju. On nije, ali zna tko je... No, kaže da nije cinkaroš, a ni lud da ih otkrije jer zna da bi vjerojatno kasnije dobio batina od tih mladića, ako bi otkrili da ih je on izdao, kaže 16-godišnji srednjoškolac.

Tekst: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.03.2011. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sprdačino od države !

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2011. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U jugi tog nije bilo... da se sleti koji murjek u školu i podjeli 5-6 šamara da vidiš kako se priča, ali ne... ne smije se našu dječicu tući pa to su anđeli,...ne bi moj mali nikad, on je samo neshvaćen...

Spartanci su znali rješavat ''neshvaćene'', a znao bi i ja. 0 tolerancije za vandale i kretene

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.03.2011. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prije 30tak godina sam slusao price iz amerike.

nikuda ne idu pjeske. stalno su u autima jer je tako sigurnije.

drze se svojih kvartova, a kad zadje sunce ostaju u kucama.

u neke kvartove ni u ludilu ne zalaze, jer je to ravno samoubojstvu.

u skolu obavezno voze i odvoze djecu, a u skolama su zastitari koji paze na red.

na ulazu u skolu su postavljeni detektori metala.

itd. itd.

i onda sam se grozio na takav jebeni zivot, a ja sam u 2 ujutro isao pjeske po gradu, ili u 4 ujutro glavinjao po parkovima i setao se psom.

cini mi se da se mi lagano amerikaniziramo i da ce biti jos gore nego je sada

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LjubAskO
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2011. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Probajte ponuditi nagradu i da vidite kako če letjeti izjave..To treba cinkati i doviđorno ^^

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.03.2011. 15:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bog je stvorio Kalašnjikov s razlogom. Uza zid i kako kaže LjubAskO - doviđorno.

_________________
Tata mudantino, sestra drakula.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LjubAskO
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2011. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eeee, to to..kalaš, bojni otrovi, strujni udari..ima načina, samo treba dobre volje Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2011. 18:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

barba je napisao/la (Pogledaj post): ›

Spartanci su znali rješavat ''neshvaćene'', a znao bi i ja. 0 tolerancije za vandale i kretene

Tada bi ti prvi popio one spartanske šamare iz juge. Zaslužio si ih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.03.2011. 19:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

castanea sativa je napisao/la: ›
barba je napisao/la (Pogledaj post): ›

Spartanci su znali rješavat ''neshvaćene'', a znao bi i ja. 0 tolerancije za vandale i kretene

Tada bi ti prvi popio one spartanske šamare iz juge. Zaslužio si ih.


Ne razumijem zašto bi je zaslužio te tvoje ''spartanske iz juge''. Pa nisam je bacao cigle na školu?!

Ili ti smeta spominjanje juge i boli te spoznaja da je onda bilo bolje.

Ili si ti bacao cigle na školu pa te smeta što ja smatram da takve murija treba našamarati.

Ili si jednostavno odlučio mene proglasiti srbinom, jugonostaligačom, komunistom, antihrvatom, masonom, pedofilom, kretenom, navijačem cibalije, oportunistom, filantropom, poštarom, lokalnim cugerom...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.03.2011. 20:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koja je uopće svrha kamera kada je tako teško identificirati osobe na snimkama. Negjde prije je autobus izgazio fontanu na Trgu Ante Starčevića, a murija nije mogla pomoću te snimke identificirati o kojem se busu radi?! osijek031.com smile

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: