Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek će konačno dobiti spomenik “crvenom fići”

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
jaguar
Offline
Ukupno postova: 173
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2011. 21:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradjanin je napisao/la: ›
Ja sam za spomenik Fićeku kao autu, ali ne kao barikadi.
Više mi se sviđa ta kozmopolitska dimenzija!

A spomenik Josipu Kiru bio bi puno bolji ratni motiv za obilježiti od ovih niskih strasti Glavaševog zločinačkog pokreta. Vlasnik fićeka je svojevremeno od ratnog zločinca Branimira Glavaša dobio novog Golf-a kao nagradu za svoj podvig pa bi to moglo biti dovoljno razvlačenje te priče.

Ispravak netočnog navoda. Građanine pokojnom vlasniku crvenog fiće novi Golf je kupila i poklonila pokojna SLAVONSKA BANKA. Istine radi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2011. 21:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

IMHO, spomenik fici (u kojem god obliku, samo da nije video-zid (trivijala za debile)) je jedini spomenik o Domovinskom ratu koji je u Osijeku trebao biti postavljen. I to davnih dana.

Malo simbola moze, poput ovog fice, pokazati sav onaj prkos i otpor, sve ono sto su gradjani ovoga grada osjecali.

Ovaj spomenik 15 godina od zavrsetka rata postavljaju oni koji nisu sposobni zivjeti od ovovremenih postignuca, pa se stalno vracaju na rat, jer na njemu su profitirali, od njega zive i danas.

Malo je toga jadnije od onoga da spomenik Starcevicu podize Djapic, a spomenik Osjecanima ratni profiter Kolobaric, osoba u mirovini koja upravlja hotelom u kojem se ne zna tocno iz koje kase radnici dobivaju placu.

Malo je toga jadnije od Osjecana koji ce popast ovakve price, kao sto su i 30 godina nakon WW2 pasli bajke SUBNOR-ovaca.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grissom
Offline
Ukupno postova: 265
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2011. 21:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Ovaj spomenik 15 godina od zavrsetka rata postavljaju oni koji nisu sposobni zivjeti od ovovremenih postignuca, pa se stalno vracaju na rat, jer na njemu su profitirali, od njega zive i danas.
...
Malo je toga jadnije od Osjecana koji ce popast ovakve price, kao sto su i 30 godina nakon WW2 pasli bajke SUBNOR-ovaca.

Točno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gradjanin
Offline
Ukupno postova: 291
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2011. 23:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jaguar je napisao/la (Pogledaj post): ›
Gradjanin je napisao/la: ›
Ja sam za spomenik Fićeku kao autu, ali ne kao barikadi.
Više mi se sviđa ta kozmopolitska dimenzija!

A spomenik Josipu Kiru bio bi puno bolji ratni motiv za obilježiti od ovih niskih strasti Glavaševog zločinačkog pokreta. Vlasnik fićeka je svojevremeno od ratnog zločinca Branimira Glavaša dobio novog Golf-a kao nagradu za svoj podvig pa bi to moglo biti dovoljno razvlačenje te priče.

Ispravak netočnog navoda. Građanine pokojnom vlasniku crvenog fiće novi Golf je kupila i poklonila pokojna SLAVONSKA BANKA. Istine radi.


Nisam ni mislio da je Glavaš dao lovu iz svog džepa, ali ako se dobro sjećam on je svečano uručio ključeve, a teško da je i banka sama to marketinški prepoznala kao dobar PR bez savjeta "vanjskog suradnika".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2011. 23:20 
Naslov:  Re: Osijek će konačno dobiti spomenik “crvenom fići”
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Protiv spomenika nemam ništa protiv (doduše ni za), ali lokacija je fuj.
Predlažem da spomenik "nataknemo" na trg između "oca domovine" i grupe građana.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zimko
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2011. 2:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma fiću treba parkirati na parkiralište Zoo hotela. Nadam se da će naše stručne i neovisne komisije za ovakve stvari uvidjeti da je to najbolje rješenje. Most do tamo je već gotova stvar. Staviti na ono dječje igralište još nekoliko voštanih figura naših lokalnik velikana iz prošlog desetlječa i vrhunsko turističko odredište je stvoreno.

Crveni figuar je zakon.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pootzko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2011. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odlično! ajmo podić još novih 50 spomenika na 'spomen' tog predivnog rata. tek toliko da imamo razlog prisjetit se svega lošeg i nastavit uzgajat mržnju... šta se nitko ne sjeti napravit spomenik u spomen nečeg lijepog što se dogodilo u povijesti između neka 2 naroda? svi žele 'zaboravit', ali nitko ne želi zaboravit. baš je kul živjet u prošlosti. gg

_________________
...I put on my robe and a wizard hat...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
boban_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 95
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.03.2011. 10:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pootzko je napisao/la (Pogledaj post): › odlično! ajmo podić još novih 50 spomenika na 'spomen' tog predivnog rata. tek toliko da imamo razlog prisjetit se svega lošeg i nastavit uzgajat mržnju... šta se nitko ne sjeti napravit spomenik u spomen nečeg lijepog što se dogodilo u povijesti između neka 2 naroda? svi žele 'zaboravit', ali nitko ne želi zaboravit. baš je kul živjet u prošlosti. gg


Daj čovječe idi u Sombor ili Beograd živit pa češ zaboravit, neke stvari se ne zaboravljaju a to je agresija na ovaj grad, to ne znači da moraš mrzit ikoga, ali što je loše prisjetit se na heroje koji su pali za ovaj grad? Imaš problema sinko..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pootzko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2011. 11:09 
Naslov:  Re: Osijek će konačno dobiti spomenik “crvenom fići”
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemam ja nikakvih problema sinko.. već oni kojima treba prisjećanje na rat. sinko.


Zadnja promjena: pootzko; 12.03.2011. 11:15; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
boban_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 95
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.03.2011. 11:11 
Naslov:  Re: Osijek će konačno dobiti spomenik “crvenom fići”
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pootzko je napisao/la (Pogledaj post): › nemaj ja nikakvih problema sinko.. već oni kojima treba prisjećanje na rat. sinko.


O imaš itekakvih problema, ako ti želiš da se zaboravi nešto što je bilo prije ni 20 godina, to je veliki problem. Svi žele zaboravit a nitko neželi zaboravit, promotri malo bolje tu svoju rečenicu možda ti dođe do glave

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inspektormaska
Offline
Ukupno postova: 343
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2011. 11:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U potpunosti se slažem sa ekipom da je spomenik apsolutno nepotreban, sve me to podsjeća i na idiotarije sa NOB-e spomenicima u bivšoj državi, već je čitav Trg Slobode posvećen stradalima u domovinskom ratu i braniteljima, stoga nevidim razloga za ovim fantaziranjem ionako su bedasti Mo po kvartovima u naletu patriotizma i idiotizma već isfinancirali po kvartovima spomenike, kao da građani seru novce a ne da ih moraju teškom mukom zaraditi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.03.2011. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čiko Kolobarić može grafit umjesto spomenika ?

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuvvu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 212
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2011. 15:13 
Naslov:  Re: Osijek će konačno dobiti spomenik “crvenom fići”
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam... doci ce do toga da ce na svakom cosku u gradu biti jedan spomenik necemu ili nekome iz rata. nije li to malo previse? nema li vec dovoljan broj spomenika ne samo u gradu, nego opcenito u drzavi? ako cemo tako, svaki pojedini branitelj je onda zaslusio svoj vlastiti spomenik...
vukovarski toranj, ovcara su sasvim dovoljni podsjetnici na rat i pobjedu. oni predstavljaju i zastavu na Kninskoj tvrdavi i "oba su pala" i ficu i...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Offline
Ukupno postova: 84
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.03.2011. 18:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dajte vi radna mjesta mladima da imaju od čega živjeti ,da imaju budućnost.Sve ostalo je sporedna stvar. :Sad(

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
komentator031
Offline
Ukupno postova: 76
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2011. 23:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rat je na svima ostavio trag. Treba obilježiti svaki događaj. ne ponovilo se. Bio sam tamo kad je fićo zgažen. Bila bi fora da sad na spomeniku fićo zgazi tenk, jer tak smo i mi zgazili JNA, samo malo kasnije Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: