Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Usprkos dogovoru s ministrom, dio seljaka i dalje prosvjeduje [Vijesti Osječke]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2011. 16:26 
Naslov:  Usprkos dogovoru s ministrom, dio seljaka i dalje prosvjeduje [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako su predstavnici seljačkih udruga Požeško-slavonske, Bjelovarsko-bilogorske i Varaždinske županije sinoć postigli dogovor s ministrom poljoprivrede Petrom Čobankovićem, nezadovoljni su i dalje seljaci u ostalim županijama. Na ceste su ponovno izašli poljoprivrednici u Vukovarsko-srijemskoj županiji koji traže isplatu poticaja u cjelosti. Dali su rok od nekoliko sati da do njih dođu predsjednik Ivo Josipović, premijerka Jadranka Kosor i ministar Petar Čobanković. Od danas prosvjeduju i seljaci u Virovitičko-podravskoj županiji. Nezadovoljni sinoćnim dogovorima, s dvadesetak su traktora uz državne prometnice u Pitomači, Suhopolju i Čađavici. Prosvjeduju i seljaci u Krapinsko-zagorskoj županiji.

U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- za još 1.015 nestalih u Domovinskom ratu nema tragova
- zasutavljen promet na raskrižju Rokove i Ilirske
- donirano 35 invalidskih kolica
- nova izložba u Arheološkom muzeju

Osječka televizija - Vijesti, 10.03.2011.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2011. 19:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

revija skupih traktora

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.03.2011. 19:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vic.Mackey je napisao/la: ›
revija skupih traktora


baš sad gledam, svi prosvjeduju, a 90% traktora preko 70k €

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dovla Šex
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2011. 19:22 
Naslov:  Re: Usprkos dogovoru s ministrom, dio seljaka i dalje prosvjeduje [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaki treci traktor John Deere...ali bitno je da se prosvjeduje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.03.2011. 19:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A jbga kad moj Torpedo nije htio upaliti Very Happy - šalu na stranu, mislim da su prosvjedi seljaka ipak u veeeelikoj većini opravdani. Ima tu i nečeg što baš nije opravdano ali mislim da 99% stoji...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2011. 20:24 
Naslov:  Re: Usprkos dogovoru s ministrom, dio seljaka i dalje prosvjeduje [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije iznimka, već pravilo, da su prvi kod Čobankovića oni kojima nešto treba i kao pregovarači prvo pitaju kad će se njima riješiti problemi. Jaki su to seljački vođe. Na žalost, a na sreću Čobankovića i Vlade, seljaci su mekani ko kruh, pa ne žele prosvjede. To debelo koriste samozvani vođe, pa kormilare između dvije strane i dobro unovče svoj "rad". Pravi primjer Brlošić i "Brazda"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
frosty
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2011. 23:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zar je seljak kriv sto je traktor skup???
Jeftinih traktora nema,onaj belarus je govno svjetske klase,ako cemo jeftinije...A kad se ostvarilo kapitalno ulaganje,svi prodavaci su digli cijene traktora i strojeva,da bi sto bolje pare uzele,sve je to stoka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2011. 10:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije stvar u tome koliko traktor košta, nego u tome što gotovo svaki seljak ima svoj traktor, a obrađuje površinu malo većeg nogometnog igrališta.

No, ovdje još uvijek prosvjeduju seljaci Hdssb-ovci, a primirili su se seljaci Hss-ovci, dok seljaci Hdz-ovci nisu niti prosvjedovali. To je jedina istina o seljacima, odnosno seljačinama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2011. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nema više seljaka koji obrađuju površine kao nogometno igralište,to ti je zastarjela statistika koju izvlače kojekakvi likovi za svoje čudne stavove.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2011. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
nema više seljaka koji obrađuju površine kao nogometno igralište,to ti je zastarjela statistika koju izvlače kojekakvi likovi za svoje čudne stavove.


Prosječno polj. gospodarstvo u Hrvatskoj koristi 5,7 hektara. To je svega par nogometnih igrališta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2011. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
PEGY je napisao/la: ›
nema više seljaka koji obrađuju površine kao nogometno igralište,to ti je zastarjela statistika koju izvlače kojekakvi likovi za svoje čudne stavove.


Prosječno polj. gospodarstvo u Hrvatskoj koristi 5,7 hektara. To je svega par nogometnih igrališta.

Ako me matematika dobro služi, a i poznavanje dimenzija nogometnog igrališta, to je cca 11-12 nogometnih terena, tucet reklo bi se.

Dakle, od tvojeg prvotno malo većeg nogometnog igrališta, smo došli na njih jedno 11-12. Lijepo Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuvvu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 212
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2011. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ako me matematika dobro služi, a i poznavanje dimenzija nogometnog igrališta, to je cca 11-12 nogometnih terena, tucet reklo bi se.

Dakle, od tvojeg prvotno malo većeg nogometnog igrališta, smo došli na njih jedno 11-12. Lijepo Smile

i za to mu treba traktor od 50 tisuca eura?
takav posjed komotno moze obradivati onaj mali srbin kojeg kupis novog za 7 tisuce eura.
traktor od 50+ tisuca eura je isplativ ako obraduje 10 puta vecu povrsinu, inace ne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2011. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zuvvu je napisao/la: ›
Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ako me matematika dobro služi, a i poznavanje dimenzija nogometnog igrališta, to je cca 11-12 nogometnih terena, tucet reklo bi se.

Dakle, od tvojeg prvotno malo većeg nogometnog igrališta, smo došli na njih jedno 11-12. Lijepo Smile

i za to mu treba traktor od 50 tisuca eura?
takav posjed komotno moze obradivati onaj mali srbin kojeg kupis novog za 7 tisuce eura.
traktor od 50+ tisuca eura je isplativ ako obraduje 10 puta vecu povrsinu, inace ne.


Zaista sam pogriješio. Naime, mislio sam da će si prosječni forumaš, a to Brik Top svakako jest, dati truda i na googlu napisati "poljoprivredno gospodarstvo prosječno", nakon čega se neminovno na ekranu ukazuju brojni linkovi koji daju podatke o istoj stvari.

Dakle, 5,7 hektara je prosječno. Kada pogledate tu statistiku, uočit ćete da su u taj prosjek ugrađene i površine poslovnih subjekata (nekad kombinata) od 210.000 hektara (a mislim da Belje ili Novi Agrar ne sudjeluju u prosvjedima), te da je od ukupne površine čak četvrtina 338.000 hektara zapravo "trajni travnjak" za ispašu stoke. Tu treba oduzeti i površine sa trajnim nasadima, od nažalost svega 80.000 hektara te povrtnjake i voćnjake od jadnih 3.000 hektara (naime, samo pijan seljak traktorčinom vozi kroz trajne nasade i voćnjake).

Dakle, običan seljak, prosječno, koristi oko 3 hektara, ali i tu su ugrađeni mnogi seljaci koji imaju daleko više, i time podižu prosjek. Ministarstvo je ipak bilo dovoljno iskreno da prizna kako najveći dio ukupne površine otpada na oranice i "vrtove".

Pitanje je obrađuje li najveći broj seljaka uopće i to jedno nogometno igralište.

Zašto prosvjeduju? Nagovorili ih, obećali im, prevarili ih, nemaju pametnijeg posla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
frosty
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2011. 18:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a vidi ovako,to sve sto ulazi u statistiku nije bas relevantno,jer,svako selo,i u svakom selu svaka kuca je poljoprivredno gospodarstvo,imalo ono bascu,vrt,vocnjak mali ili nesta tako,zato to rusi prosjek,moje procjene su oko 8 hektara da je neki prosjek svakog tko se smatra poljoprivrednikom u nasoj drzavi.ARKOD je izasao s rezultatima koji su porazavajuci,ali taj arkod isto dosta laze,iako je to odlicna stvar,jer svakakve gluposti ulaze u cestice.Sad nesto sto se neslazem,netko tko obraduje 5 h sigurno nije kupio traktor od 50000 eura,daj mi potvrdu argumentiranu pa cemo pricat,jer mislim da lazes sto se tice toga(FELT) i provociras,kao i da su svi prosvjedi usko vezani s strankama,80% njih nije ni u jednoj stranci,al dobro,tu se necu upustat.
A kombinati nestrajkaju jer su oni ipak druga prica u drzavi(Pripunic i Todoric),al im zato kooperanti naveliko strajkaju,bar za kooperante BELJA znam.Inace zemljiste nase prosjecno Zetor i Torpedo dobro isto odrade,oni bar kabinu imaju Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2011. 19:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

frosty je napisao/la (Pogledaj post): › a vidi ovako,to sve sto ulazi u statistiku nije bas relevantno,jer,svako selo,i u svakom selu svaka kuca je poljoprivredno gospodarstvo,imalo ono bascu,vrt,vocnjak mali ili nesta tako,zato to rusi prosjek,moje procjene su oko 8 hektara da je neki prosjek svakog tko se smatra poljoprivrednikom u nasoj drzavi.ARKOD je izasao s rezultatima koji su porazavajuci,ali taj arkod isto dosta laze,iako je to odlicna stvar,jer svakakve gluposti ulaze u cestice.Sad nesto sto se neslazem,netko tko obraduje 5 h sigurno nije kupio traktor od 50000 eura,daj mi potvrdu argumentiranu pa cemo pricat,jer mislim da lazes sto se tice toga(FELT) i provociras,kao i da su svi prosvjedi usko vezani s strankama,80% njih nije ni u jednoj stranci,al dobro,tu se necu upustat.
A kombinati nestrajkaju jer su oni ipak druga prica u drzavi(Pripunic i Todoric),al im zato kooperanti naveliko strajkaju,bar za kooperante BELJA znam.Inace zemljiste nase prosjecno Zetor i Torpedo dobro isto odrade,oni bar kabinu imaju Very Happy

Nemaš se potrebe prepirati s provokatorom (feltom) Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: