Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ne zna se tko treba ukinuti zabranu posjeta u KBC-u?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65827
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2011. 14:00 
Naslov:  Ne zna se tko treba ukinuti zabranu posjeta u KBC-u?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako je u većini bolnica u Hrvatskoj ukinuta zabrana posjeta bolesnicima zbog gripe, u Kliničkoj bolnici Osijek to nije slučaj. Gotovo dva mjeseca građani u bolnicu ne mogu osim ako im to ne naloži liječnik.

- Žena mi je rodila u siječnju i nisam smio doći pogledati dijete. Sada je kćer bolesna i hospitalizirana, a posjete su još uvijek zabranjene. Do kada?, pita se ogorčeni Osječanin.

Ima li nade da posjeti bolesnicima uskoro budu dopušteni, te što se uopće uzima kao osnova za zabranu posjeta, pitaju se mnogi građani. Iz KBC-a dolaze samo šturi odgovori.

- Odluka da posjeti bolesnicima budu zabranjeni u KBC-u se donosi na temelju preporuke epidemiološke službe Zavoda za javno zdravstvo i naše Klinike za infektologiju. Prema tim preporukama posjeti nisu dopušteni do daljnjeg. Trenutačno je nemoguće reći kada će bolnica ponovno biti otvorena, kaže dr. Tonči Mišević, zamjenik ravnatelja KBC-a Osijek.

No, iz Zavoda za javno zdravstvo kažu kako ih iz KBC-a Osijek nitko nije kontaktirao radi preporuke da ulazak u bolnicu za posjete bude zabranjen, tako da epidemiolozi Zavoda ne mogu odgovoriti hoće li zabrana uskoro biti ukinuta.

- Epidemiološka služba Zavoda za javno zdravstvo nema nikakve veze s tim što je osječka bolnica zatvorena za posjete. Iako bi bilo logično da su potražili naš savjet o tom pitanju, jer ipak mi raspolažemo s podacima o broju zaraženih, to još nije nitko učinio. Budući da preporuku za zatvaranje bolnice nismo dali, tako ju, naravno, ne možemo niti povući, kaže dr. Ivan Valek, voditelj epidemiološke službe županijskog ZZJZ-a.

Autor : I.K. Solar/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/ foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
knedlasasljivama
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2011. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E dr Tonči odgovara kao i uvijek u svom stilu, baba šumom deda drumom. Kolko to ima zaraženih. Ja ne poznam nikog da je imao gripu niti znam nekog ko poznaje nekog da je imao gripu (svinjsku).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2011. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

knedlasasljivama je napisao/la: ›
E dr Tonči odgovara kao i uvijek u svom stilu, baba šumom deda drumom. Kolko to ima zaraženih. Ja ne poznam nikog da je imao gripu niti znam nekog ko poznaje nekog da je imao gripu (svinjsku).

Moja bolja polovica imala nedavno gripu. E sad kakvu ... hebem li ga. No bilo je gadno...četiri dana temperatura, glavobolja, bolovi u kostima... Hvala bogu prošlo.
Pretpostavljam da su mnogi preležali i tkz. svinjsku gripu, misleći da se radi o "običnoj", jer su simptomi manje-više isti.


Zadnja promjena: simo031; 05.03.2011. 15:39; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
knedlasasljivama
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2011. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne kažem da nije bilo. Mogao je dr. Valek usput nama znatiželjnima otkriti taj broj. A možda je to tajna. Neznam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2011. 15:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

knedlasasljivama je napisao/la: ›
E dr Tonči odgovara kao i uvijek u svom stilu, baba šumom deda drumom. Kolko to ima zaraženih. Ja ne poznam nikog da je imao gripu niti znam nekog ko poznaje nekog da je imao gripu (svinjsku).

ja sam imao gripu, a znam i nekoga tko je imao svinjsku gripu.
btw, onaj tko je odredio zabranu može ju i ukinuti, valjda...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2011. 15:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mi smo prije 10 dana jedno za drugim "padali" i trajalo je po 4-5 dana. Znači da još uvijek "nešto kruži"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2011. 15:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije li dr. Vranješ bio potpisnik zabrane ulaska posjetama?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hypnotoad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2011. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gluposti...zabranjene posjete a milijon ljudi u bolnici...ja sam sam bio dva puta kod sestre koja je rodila i vidio djete...

_________________
all glory to the hypnotoad
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2011. 19:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Grozno kako se cijela rodbina mora izredati u 4 dana na 5kvadrata. Zar nije dovoljno da dođe samo otac djeteta (ili netko ako već nema oca)

Ja bih zabranila posjete svima koji su u bolnici kraće od 15 dana ili svima koji nisu na samrti. Pa to je strašno kakvi se sve svatovi vucaraju po odjelima i unose milione potencijalnih boleština.
O pravu na mir i privatnost ostalih bolesnika u sobi da ne govorim!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.03.2011. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › Grozno kako se cijela rodbina mora izredati u 4 dana na 5kvadrata. Zar nije dovoljno da dođe samo otac djeteta (ili netko ako već nema oca)

Ja bih zabranila posjete svima koji su u bolnici kraće od 15 dana ili svima koji nisu na samrti. Pa to je strašno kakvi se sve svatovi vucaraju po odjelima i unose milione potencijalnih boleština.
O pravu na mir i privatnost ostalih bolesnika u sobi da ne govorim!


Nemojmo sad pretjerivati. Slažem se da nekad uistinu pretjeraju s tim posjetama pa ti dođe u posjetu i bratić u 10. koljenu, ali ne treba sad ni tako radikalne mjere kakve predlažeš uvoditi. Svali odjel treba odrediti posebne uvjete za posjete ako su potrebne, dakle, ako na nekom odjelu treba ograničiti posjete zbog zdravlja bolesnika ili onih koji posjećuju, neka se to i napravi. A mir i privatnost bolesnika? E, na to ne utječu posjete, već standard - kad ti je u sobi smješteno 6 osoba, kakvu priatnost i mir možeš očekivati, i bez posjeta?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.03.2011. 18:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako se ne zna? HDZ zna se. Very Happy

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: