Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gdje su najjeftiniji osnovni prehrambeni artikli u gradu Osijeku?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.03.2011. 20:21 
Naslov:  Gdje su najjeftiniji osnovni prehrambeni artikli u gradu Osijeku?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 U današnje vrijeme kad je svaka kuna bitna, odlučio sam otvoriti ovu temu, u namjeri da ukažemo na trgovine u kojima su najjeftiniji osnovni prehrambeni proizvodi u gradu Osijeku te na taj način svi uštedimo. Ujedno to može biti i motivacija trgovcima da reguliraju svoje cijene. Stoga ako znate gdje su najpovoljniji kruh, mlijeko, brašno, ulje, meso itd. raspalite.

Počnimo sa kruhom:

Polubijeli 700 g. (papirnata vrećica) - 4,19 kn. - Kaufland
Polubijeli 700 g. (pvc folija) - 4,45 kn. - Lidl

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.03.2011. 20:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne radi se samo o pojmu "najjeftiniji" nego rekla bih "povoljno i kvalitetno". To su najčešće tzv. robne marke svake trgovine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.03.2011. 20:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
Ne radi se samo o pojmu "najjeftiniji" nego rekla bih "povoljno i kvalitetno". To su najčešće tzv. robne marke svake trgovine.


slažem se...
ne može se robna marka nekog trgovackog lanca uzimati pod relavantnu cijenu...

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rori 1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: sasvim blizu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.03.2011. 21:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najjeftinije je u kupovinu otići preko u Bogojevo.Ako se može naravno .U Osijeku i dalje je najpovoljnije kupovati u Kauflandu i Lidlu.Ponekad i Billa na svojim robnim markama ima dobre cijene i akcije.Mnogi ljudi ne vole reklamne letke u sandučiću, po meni su jako korisni jer se vidi tjedni pregled akcija po trgovinama .Da se mene pita letaka bi trebalo biti i više.


Zadnja promjena: rori 1; 04.03.2011. 21:01; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.03.2011. 21:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pri otvaranju teme misli su mi bile okrenute socijali.
Što bi značilo proizvod određenih specifikacija = malo kuna. O tome je li nešto više ili manje kvalitetno, bi se dala razviti rasprava koja bi mogla potrajati u nedogled. Stoga predlažem da ocjenu kvalitete navedenih najjeftinijih proizvoda prepustimo svakom kupcu ponaosob. Jer siguran sam da će vrlo brzo izaći na vidjelo ako neki trgovački centar ima jeftin, ali pri tom nekvalitetan proizvod.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.03.2011. 21:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kontam ako tražiš kvalitetu u low cost proizvodima, odnosno robnim no name markama, onda je to svakako Lidl.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.03.2011. 21:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
Kontam ako tražiš kvalitetu u low cost proizvodima, odnosno robnim no name markama, onda je to svakako Lidl.

 Zamisao mi je bila da svatko upiše neki proizvod za koji zna da je jeftin u nekoj trgovini. Odlično bi bilo kad bi si dali truda i upisali i nekoliko riječi o proizvodu radi lakše usporedbe. Tako bi nakon xy postova, znali gdje je što jeftino u gradu, te bi dodatno uštedjeli na lutanju gradom u potrazi za što jeftinijim proizvodima. Osim toga, to bi s vremenom zasigurno utjecalo na trgovce u gradu, jer kupci bi išli tamo gdje za svoj novac mogu više i bolje dobiti.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
semir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.03.2011. 22:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nesviđa mi se ovakova zamisao o tome gdije,kako i zbog čega jer upravo to je uništilo naše gospodarstvo i naše DOMAČE trgovce,obrtnike i poljoprivrednike ne zato što smo mi imali visoke cijene ne upravo smo mi imali realne cijene a strani trgovački lanci su došli sa svojom robnom markom koju neće nitko u njihovim državama i uz sve to njihove vlade podupiru izvoz tih proizvoda uz poticaje i tu još dodatno pojeftini proizvod a mi svi mulci trčimo za bofl robom i bogatimo strane trgovačke lance koji taj novac izvoze van i pune svoje blagajne dok se naše prazne i kad u potpunosti unište naše gospodarstvo e onda čemo vidjet šta smo učinili a tad če biti kasno sve ostalo je suvišno za reč............

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.03.2011. 23:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

semir je napisao/la: ›
... jer upravo to je uništilo naše gospodarstvo i naše DOMAČE trgovce,obrtnike i poljoprivrednike ne zato što smo mi imali visoke cijene ne upravo smo mi imali realne cijene ............

Za Kauflad kruh po gore navedenoj cijeni proizvodi domaći prizvođač ("Arbanas") i siguran sam pri tom ostvaruje profit. Lidl kruh također nabavlja od domaćeg proizvođača, no nisam siguran od koga. Znači u ovom konkretnom slučaju govorimo o domaćem proizvodu.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.03.2011. 23:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

semir je napisao/la: ›
ne upravo smo mi imali realne cijene

Možemo govoriti o realnim cijenama i kvalitetnim proizvodima tek kad je tržište potpuno otvoreno.
semir je napisao/la: ›
strani trgovački lanci su došli sa svojom robnom markom koju neće nitko u njihovim državama i uz sve to njihove vlade podupiru izvoz tih proizvoda uz poticaje i tu još dodatno pojeftini proizvod a mi svi mulci trčimo za bofl robom............

  Svatko sam bira za svoju lovu kakav će proizvod kupiti. Ako mi se proizvod koji sam kupio ne svidi, više ga neću kupovati bez obzira je li jeftin ili nije.
semir je napisao/la: ›
...kad u potpunosti unište naše gospodarstvo e onda čemo vidjet šta smo učinili a tad če biti kasno sve ostalo je suvišno za reč............

 Kako naši proizvođači i trgovci misle na nas tako će im se i vratiti. Kako funkcionira naše tržište i naši domaći proizvođači, mogli smo vidjeti na zadnjem sastanku pekara, gdje nam je ekipa sa gospodinom Škojom na čelu, pokušala nepotrebno uvaliti veće cijene kruha. Tko god se tako odnosi prema kupcu, može slobodno propasti barem što se mene tiče.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2011. 0:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Plodine:
kruh crni 750g, 4.69kn
mlijeko zbregov u tetrapaku, 1L, 5.19kn
jogurt Mia mill, mali onaj(burekaš), 2.19kn
sirni namaz zbregov, 200g, 8.65kn
paket jaja ( 10 kom ), 10.89kn
jogurt mali,ali onaj gušći, marka Plodine, 1.89kn

ovo sam zadnje kupovao pa su mi cijene ostale u memoriji, ako sam fulao u lipama nemojte zamjeriti jer su cijene iz glave, nije čitano s računa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
semir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2011. 1:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
semir je napisao/la: ›
... jer upravo to je uništilo naše gospodarstvo i naše DOMAČE trgovce,obrtnike i poljoprivrednike ne zato što smo mi imali visoke cijene ne upravo smo mi imali realne cijene ............

Za Kauflad kruh po gore navedenoj cijeni proizvodi domaći prizvođač ("Arbanas") i siguran sam pri tom ostvaruje profit. Lidl kruh također nabavlja od domaćeg proizvođača, no nisam siguran od koga. Znači u ovom konkretnom slučaju govorimo o domaćem proizvodu.

e kolega izgleda da neznate način prodaje u trgovačkim lancima ja osobno sam proizvođač povrća i voća i iz prve ruke vam mogu reći kako to ide kupe po večoj cijeni i prodaju po nižoj samo da bi privukli kupce u svoju trgovinu a vi nečete doči tamo da bi kupili samo kruh ili če te doći možda u namjeri da uzmete samo jedan ili dva snižena proizvoda ali če te uočiti nešto drugo i treče i tako ode 200 kuna a upravo če te kupit ono na čemu vas i čekaju a to su proizvodi gdije imaju zaradu i do 100% i 50% posto šansu da če te opet doći tako su ostvarili svoj naum a vi tim potezom ste uništili jednu obitelj obrtnika ili proizvođača da se bavite tim poslom ja sam siguran da bih ste drukčije gledali sveukupnu situaciju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2011. 6:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

semir je napisao/la: ›
nesviđa mi se ovakova zamisao o tome gdije,kako i zbog čega jer upravo to je uništilo naše gospodarstvo i naše DOMAČE trgovce,obrtnike i poljoprivrednike ne zato što smo mi imali visoke cijene ne upravo smo mi imali realne cijene a strani trgovački lanci su došli sa svojom robnom markom koju neće nitko u njihovim državama i uz sve to njihove vlade podupiru izvoz tih proizvoda uz poticaje i tu još dodatno pojeftini proizvod a mi svi mulci trčimo za bofl robom i bogatimo strane trgovačke lance koji taj novac izvoze van i pune svoje blagajne dok se naše prazne i kad u potpunosti unište naše gospodarstvo e onda čemo vidjet šta smo učinili a tad če biti kasno sve ostalo je suvišno za reč............

Totalno si u krivu. I naši trgovački lanci imaju low budget proizvode, tzv. no name marke. Dakle Lidl u Njemačkoj i Hrvatskoj prodaje potpuno iste proizvode. Nema razlike. Jedina razlika u lidlovim robnim markama i domaćim robnim markama (čitaj. Standard by Konzum) je kvaliteta.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2011. 9:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

semir je napisao/la: ›
iz prve ruke vam mogu reći kako to ide kupe po večoj cijeni i prodaju po nižoj samo da bi privukli kupce u svoju trgovinu a vi nečete doči tamo da bi kupili samo kruh ili če te doći možda u namjeri da uzmete samo jedan ili dva snižena proizvoda

 Zahebu li i tebe u trgovačkim centrima pa kupiš ono što zapravo ne želiš? Ja uvijek kupujem proizvode koji mi odgovaraju cjenom i kvalitetom. Kupim ono što mi odgovara i izađem van iz trgovine. Meni se to čini jednostavno... tebi ne? Oni koji u paketu sa jeftinim proizvodom kupe i neke full skupe proizvode, očito imaju dovoljno novca za to. Ja nemam.
semir je napisao/la: ›
... tim potezom ste uništili jednu obitelj obrtnika ili proizvođača da se bavite tim poslom ja sam siguran da bih ste drukčije gledali sveukupnu situaciju

 Evo ganio si me do suza, i u naletu humanosti pomolit ću se za Matu Škoju i ostale male obrtnike koji toliko trpe i brinu da imamo kvalitetan i jeftin proizvod, što se i moglo vidjeti neki dan na sastanku pekara. I za one koji svoje povrće kupuju u velikim trgovačkim centrima i prodaju ih na tržnici kao svoj domaći proizvod. Daj čovječe Weke Up, i pogledaj kako ljudi žive, redovi pred kontejnerima su postali duži od onih pred trgovačkim centrima i svaka je kuna bitna, nažalost vrlo često i na uštreb kvalitete.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
semir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2011. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e vidiš upravo to i govorim da nema trgovačkih lanaca večina njih i nebi kopali po kontainerima nego bi imali svoje poslove i živjeli bi donekle humano a što se tiče proizvoda ni neznaš na kojim proizvodima imaju kako rekoh 100% zarade a oni koji kupe i prodaju pod "vlastiti proizvod" štete i meni ali bolje i to da rade i zarade za bilo kakav život nego da banče po kavanama i troše zadnju kunu za alkohol i uz to postanu socijalni ili krivični problem a to se vidi na jučerašnjem postu da su zatvori prepuni i nemaju mjesta za sve prijestupnike a školo le priča za sebe i nemoj ti i nitko drugi uopće trošit slova za njega samo mi je jedino žao što vam nemože doprijet ovaj naočigled sociološki problem koji je sve gori a ako tako nastavimo bit če i gore........!!!!!!!!!!!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: