Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[Prosvjedi 2011.] Bilanca prosvjeda: 700-tinjak prosvjednika, jedne razbijene naočale i nešto jaja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Na prosvjedu 5. ožujka

ću sudjelovati jer...
52%
 52%  [ 32 ]
neću sudjelovati jer...
36%
 36%  [ 22 ]
ne znam/ne zanima me
11%
 11%  [ 7 ]
Ukupno glasova : 61


Autor Poruka
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.02.2011. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U potpunosti se slažem s @Felt-om.
Nema šanse da idem na prosvjede s ekstra desnom ekipom,dok su oni normalni pljuvali po Hdz-u zadnjih 20godina većina ovih tzv.prosvjednika je redovno glasala za taj isti Hdz kojega kao sad idu rušiti...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vice1981
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2011. 11:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sam se ti lega inati sto je vecinaa glasala za hdz i tjesi se time da si ti mozda to govorio i ranije...
Pitanje je sta ces TI osobno poduzeti u vezi stanja u drzavi... Sam da znas ja sam bio u subotu i velika vecina je bila mlada generacija 18-30godina koji najvjerojatnije nikad nisu ni glasali a kamoli za hdz...
Ja cu se pridruziti imam 30 godina i oduvijek sam pljuvao po hdz-u i iako se slazem da je bilo jako puno njih koji su izabrali taj isti hdz i kao tek su sad shvatili sta su dobili svejedno Srusiti hdz je ono ispravno za napraviti.. -nema druge ta stranka je na vlasti vec 20 godina i previse se opustila i zaboravila da je tamo za nas!!! i zbog nas a ne zbog sebe...
Di to postoji da ministar ima firmu koja posluje sa drzavom... Sukob interesa nitko cuo za to? joooj imao bi puno toga za reci ali poanta je da iako su vecina glasali za taj hdz to nije izgovor da se ova vlast ne skine!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.02.2011. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@vice He he... ova vlast će pasti na izborima kad je i vrijeme za tak šta (iako neće ni Sdp biti puno bolji al ajd.)
A na ove tzv.prosvjede koje je organizirao hdssb i ostatak hdz-ovih satelita nema šanse da primirišem,sve je to ista ekipa,samo malo preobučena...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toma_os
Offline
Ukupno postova: 99
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2011. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nemojte zaboraviti ostalu ekipu, nije HDZ jedini…
Neželjeno dijete HDZ-a - HDSSB je jednako kriv za ovo što se događa u Osijeku i Slavoniji.
Do sada smo bili taoci Glavaševa ludila, konačno je došlo vrijeme reći dosta i njemu i njegovoj ekipi.
Neki dan Man with balls kaže kako mu je razlog bavljenja politikom saborski mandat, odlazak Sabor i preseljenje u Zagreb, dakle HNS=HDSSB=HDZ.
Pogledajte po Baranj što ekipa iz HSLS-a ima i kako živi, otkuda novac za desetke pa i stotine hektara voćnjaka i vinograda…
Gordan Matković ima u NK Osijeku 20 000 kn mjesečno neto, za što, što on to tamo radi???
O SDP-u dovoljno govori činjenica da je glavni strateg ekonomske politike Slavko Linić koji ima putra na glavi jednako kao i Ivan Šuker (doduše Šuker ima višu, a Linić visoku stručnu spremu ).
Ako mislite da je SDP neka alternativa ovoj bandi grdno se varate, proguglajte Alena Prnjata i pogledajte u kojoj je tvrtki zaposlen…

Bjeloglavi sup nije samo simbol žene koja izvrsno govori engleski jezik već cijele naše političke scene od predsjednika mjesnog odbora do predsjednika Sabora, jer svi su oni lešinari, bez obzira kojoj stranci pripadali, obrušeni na ovo malo zdravog tkiva koje nam je ostalo i ako ne izađemo na ulicu i kažemo dosta ostati će samo kosti…

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vice1981
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2011. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
@vice He he... ova vlast će pasti na izborima kad je i vrijeme za tak šta (iako neće ni Sdp biti puno bolji al ajd.)
A na ove tzv.prosvjede koje je organizirao hdssb i ostatak hdz-ovih satelita nema šanse da primirišem,sve je to ista ekipa,samo malo preobučena...

Lega i ja smatram da je zalosno da iako ova vlast treba pasti nemamo dostojnu opciju koja ce promjeniti stvari...
Neznam tko je organizirao ove prosvjede ali nevjerujem da stranke imaju sta sa time, uvjeren sam da je ljudima konacno se upalila zarulja i da su shvatili da su hdz i hdz-ovci stetocine gamad koja sa osmjehom na licu ti uzima najosnovnije iz dzepa... pa ljudi moji radnikje noseci stup jednog drustva i ako ga se ne tretira sa postovanjem i oduzimaju mu se prava gdje cemo zavrsiti?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
burex
Offline
Ukupno postova: 149
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2011. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljudi ja ne vidim u cemu je problem...zar bi na prosvjede trebali izaci samo ljudi koji nisu u nijednoj stranici ili ljudi koji su nezadovoljni stanjem u drzavi??? a ovaj clanak sa tportala me u opce ne cudi,jer kad vidim tko ga je pisao sve mi je jasno. flauder koji je adezeovac naravno da ce pisati takve gluposti...pa na prosvjed idu svi ljudi koji su nezadovoljni bili oni u stranci ili ne...a kolko znam inati slavonijo se pjevalo i prije hdssba tako da su to gluposti koje pise flauder

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vice1981
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2011. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

burex je napisao/la: ›
ljudi ja ne vidim u cemu je problem...zar bi na prosvjede trebali izaci samo ljudi koji nisu u nijednoj stranici ili ljudi koji su nezadovoljni stanjem u drzavi??? a ovaj clanak sa tportala me u opce ne cudi,jer kad vidim tko ga je pisao sve mi je jasno. flauder koji je adezeovac naravno da ce pisati takve gluposti...pa na prosvjed idu svi ljudi koji su nezadovoljni bili oni u stranci ili ne...a kolko znam inati slavonijo se pjevalo i prije hdssba tako da su to gluposti koje pise flauder

Tako je slazem se u potpunosti!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2011. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vice1981 je napisao/la: › pa ljudi moji radnikje noseci stup jednog drustva i ako ga se ne tretira sa postovanjem i oduzimaju mu se prava gdje cemo zavrsiti?
O kojem radniku ti pricas? O onome koji financira radno sposobne lezilebovice s mirovinom od prosjecno preko 5K kuna?!

Radnik grca zbog onoga sto je prikazano ovom tablicom i ovo tablicom.

Treba znati da su to podaci do sredine 2008. S obzirom da su tada krenula velika otpustanja i pad BDP-a, mozemo biti sigurni da je sadasnje stanje jos gore nego ono prikazano u tablicama.

Treba znati i da su ovo samo mirovine, bez invalidnina i ostalih djidja koje placaju ti radnici koje spominjes.

Dakle, stvar je savrseno jasna. Jedni od onih koji su prosvjedovali su bili obicno mucko jaje, ekipa koja je prosvjedovala da bi zastitila svoje ogromne privilegije i to preko ledja ponizenih radnika. Jednom rjecju ih zovemo neoSUBNOR.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vice1981
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2011. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
vice1981 je napisao/la: › pa ljudi moji radnikje noseci stup jednog drustva i ako ga se ne tretira sa postovanjem i oduzimaju mu se prava gdje cemo zavrsiti?
O kojem radniku ti pricas? O onome koji financira radno sposobne lezilebovice s mirovinom od prosjecno preko 5K kuna?!

Radnik grca zbog onoga sto je prikazano ovom tablicom i ovo tablicom.

Treba znati da su to podaci do sredine 2008. S obzirom da su tada krenula velika otpustanja i pad BDP-a, mozemo biti sigurni da je sadasnje stanje jos gore nego ono prikazano u tablicama.

Treba znati i da su ovo samo mirovine, bez invalidnina i ostalih djidja koje placaju ti radnici koje spominjes.

Dakle, stvar je savrseno jasna. Jedni od onih koji su prosvjedovali su bili obicno mucko jaje, ekipa koja je prosvjedovala da bi zastitila svoje ogromne privilegije i to preko ledja ponizenih radnika. Jednom rjecju ih zovemo neoSUBNOR.


Sve to stoji ali istina je da nije bilo 500000 branitelja da je to samo jos jedna stvar u nizu koje su hdz-ovci iskoristili da svojim rodjacima osiguraju mirovinice...
to treba istraziti branitelji mozda imaju previse privilegija ali nemozes reci da na neke nemaju pravo...
Treba naci te laznjake i strpati u zatvor a ne se okomiti na cijelu skupinu kao da su svi isti..
i osim toga cinjenica je da je hdz za vrijeme svoje vladavine omogucio gazenje radnickih prava na postojanje a kamoli na to da ga se isplati za rad koji je odradio posteno.. ja bi volio viditi njih da rade 6 mjeseci bez da dobiju placu sa kreditom djecom i racunima za platiti da li bi onda slali ljude da idu cuvati ovce..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.02.2011. 14:42 
Naslov:  Re: [Prosvjedi 2011.] Bilanca prosvjeda: 700-tinjak prosvjednika, jedne razbijene naočale i nešto ja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo ću napisati potaknut jednim današnjim događajem.

Danas čekam preći cestu s jednim postarijim, nepoznatim gospodinom. Ja sam na biciklu. Kako ja ne znam držati jezik za zubima, govorim: "Pogledajte ove aute, sve se po jedan vozač unutra, i onda mi kao nemamo novaca..." Kaže gospodin: "Eee da, revolucija ide preko noći, ali evolucija ne."

Dakle, gospodo, ovo je bit svega. Mi se prvo moramo sami mijenjati (nadam se da ne moram napominjati da mislim na promjenu nabolje), a ako se zajedno s nama nabolje promijeni i vlast, kud ćeš bolje.

Ono što smatram prijetnjom ovim prosvjedima su patološki nasilnici među prosvjednicima, kojih, složit ćete se, imamo i više nego dovoljno. Dakle, to su ljudi kojima uopće nije bitno zbog čega se prosvjeduje, neki možda niti ne znaju zbog čega se prosvjeduje. Radi se o kroničnim mlatimudanima, koji se u životu nisu prihvatili ni knjige niti alata, svakodnevno mole boga da ne nađu posao, a maksimalni domet u životu im je koliko su piva popili i birtija obišli. I uopće mi nije nezamisliva situacija u kojoj ti nasilnici u sveopćem metežu premlaćuju nekog prosvjednika koji im se, odsad ili od prije, iz nekog razloga nije svidio, čisto iz zabave ili iz svoje patološke potrebe za nasiljem.

Mislim da bi bilo doista žalosno da nekolicina budala po ne znam koji put pokvari plemenita i dobronamjerna nastojanja ostalih.

K tome, u slučaju mirnih prosvjeda možete očekivati 5 puta više ljudi, jer se, barem oni normalni, vode jednostavnom logikom: "Ako ću ja koji neću ništa razbijati i uništavati dobiti pendrekom zbog toga što se nekome drugome razbijalo, onda je to problem, i ja u tim prosvjedima neću sudjelovati."

Medije, svjetske i domaće, treba obići vijest o izrečenim i napisanim porukama, a ne o broju razbijenih izloga i glava. A kao što je netko gore dobro primijetio i naveo primjer mirne revolucije u Istočnoj Njemačkoj, , mirno svrgavanje vlasti itekako je moguće, e sad to što to nije naša tradicija znači da je vrijeme je da to postane, a nema razloga da to ne bude baš sada.

Napokon, one koji zagovaraju teoriju da je nasilje jedino rješenje, ponovno pozivam da krenu od sebe, neka slijede primjer budističkih monaha koji se u znak protesta sami spaljuju, i to toliko često da to više i nije vijest.

Najbolje bi bilo da energiju usmjerite na organizaciju prosvjeda. Da to napokon počne sličiti na nešto. Ja pripremam nekoliko zanimljivih transparenata. A što vi radite?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2011. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja se osječam jako jadno i ne vidim ni malo lijepu budučnost jer ne vidim NIKOGA na našoj političkoj sceni za koga vjerujem da bi bio u stanju pošteno i NESEBIČNO vladati ili se barem potruditi i misliti na budučnost zemlje i naroda, a ne na svoje sebične interese. Sve stranke miješaju istu čorbu već godinama i svi su jednako krivi jer samo gledaju sebe, svi su oni do sada već imali priliku participirati u vlasti i nisu napravili ništa osim što su se bavili sobom samima i po potrebi rasprodajom i zaduživanjem. Još se eto nadam da me shrvao pesimizam pa da nisam u pravu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2011. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neki su na ovom forumu, u napadu revolucionarnih osjećaja (valjda pod utjecajem nereda u zemljama trećeg svijeta), možda krivo shvatili nešto što sam gore napisao, pa eto, i za revolucionare, kratko objašnjenje:

Ovi su prosvjedi klasično hrvatsko sranje, a organiziraju ih i provode neke potpuno različite skupine ljudi sa suprotnim ciljevima.

Prosvjedi su posljednji pokušaj obrane sramotnih privilegija i povlaštenih mirovina jednih (u vremenu kada država više nema novaca), pokušaj spašavanja od zatvora drugih (recimo Sačića i Tompsona), adolescentsko divljanje neodgojenih balavaca (neki su navijači, neki su fejsbukaši, neki samo glupavi), i iskaz nezadovoljstva siromašnih i besperspektivnih društvenih skupina (nezaposleni, ribari, seljaci, i slično). Nije mi namjera nikoga vrijeđati, a da su hrvatski ribari i seljaci produkt komunizma, to je valjda svakom jasno, kao i ogroman broj nezaposlenih bez odgovarajuće stručne spreme, odnosno onih sa pogrešnom stručnom spremom (produkt je to, dakle, komunizma, i nastavka komunističkog sustava koji se ogleda u politici Hdz-a zadnjih 20 godina).

Samo će luđaci sa takvima na ulicu.

K tome, očito je da prosvjede tih uličara pomažu propale trule desničarske stranke koje zapravo predstavljaju otpad Hdz-a, dakle Hdssb i Hsp.

E pa, svaka čast svima navedenima. Nakon što su 20 godina ulazili u Hdz-osku guzicu po svoj dio kolača, dok je država imala novaca da ih svakodnevno kupuje, svi su šutjeli kao bubice (Bubalo). Kad je Jadranka ostala bez love, sjetili se oni jednog čovjeka Purde.

Hdz će pasti na izborima, bilo prosvjeda ili ne. Tako da cilj rušenja Hdz-a na ulici nema smisla. Uostalom, samo će bedak rušiti Hdz da bi ga zamijenio Sačićem, Tompsonom, Glavašem ili Srbom. Pa draži mi je i Josip Đakić od Kolobarića ili Sačića. Javila se ekipa kojoj nešto smeta EU, a na prosvjedima nije govorio niti jedan poptuno pismen čovjek (što oni uopće znaju o EU).

Ovi su prosvjedi oličenje jada i bijede hrvatskog društva, u kojemu, sada je evidentno, branitelji predstavljaju problem broj 1. I to sada, kada je zafalilo novaca. Gdje je bio Sačić kad je Sanader izručivao, koalirao sa Sdss-om, gdje su bili Borković i Tromblon, i slični. Nigdje nisu bili. Uživali su u svojim privilegijama, kao što bi to činili i sada da privilegije nisu pod znakom pitanja.

Sa takvima na ulicu nikad, zapravo u ovakvoj Hrvatskoj nikad na ulicu sa bilo kim. Ulica nas je i dovela gdje jesmo, odnosno uličari, profiteri, lažni umirovljenici, prodane duše, povlastičari i svo ostalo što je proizveo danas im mrski Hdz. Neka nam još malo Hdz-a, do redovnih izbora. Kada su Hrvatine već sa takvom većinom glasale za Hdz (a evo vidimo, pobjeđuje i danas, u Šibeniku i Dubrovniku), neka ga im još malo. Čemu žurba.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vice1981
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2011. 14:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Ovo ću napisati potaknut jednim današnjim događajem.

Danas čekam preći cestu s jednim postarijim, nepoznatim gospodinom. Ja sam na biciklu. Kako ja ne znam držati jezik za zubima, govorim: "Pogledajte ove aute, sve se po jedan vozač unutra, i onda mi kao nemamo novaca..." Kaže gospodin: "Eee da, revolucija ide preko noći, ali evolucija ne."

Dakle, gospodo, ovo je bit svega. Mi se prvo moramo sami mijenjati (nadam se da ne moram napominjati da mislim na promjenu nabolje), a ako se zajedno s nama nabolje promijeni i vlast, kud ćeš bolje.

Ono što smatram prijetnjom ovim prosvjedima su patološki nasilnici među prosvjednicima, kojih, složit ćete se, imamo i više nego dovoljno. Dakle, to su ljudi kojima uopće nije bitno zbog čega se prosvjeduje, neki možda niti ne znaju zbog čega se prosvjeduje. Radi se o kroničnim mlatimudanima, koji se u životu nisu prihvatili ni knjige niti alata, svakodnevno mole boga da ne nađu posao, a maksimalni domet u životu im je koliko su piva popili i birtija obišli. I uopće mi nije nezamisliva situacija u kojoj ti nasilnici u sveopćem metežu premlaćuju nekog prosvjednika koji im se, odsad ili od prije, iz nekog razloga nije svidio, čisto iz zabave ili iz svoje patološke potrebe za nasiljem.

Mislim da bi bilo doista žalosno da nekolicina budala po ne znam koji put pokvari plemenita i dobronamjerna nastojanja ostalih.

K tome, u slučaju mirnih prosvjeda možete očekivati 5 puta više ljudi, jer se, barem oni normalni, vode jednostavnom logikom: "Ako ću ja koji neću ništa razbijati i uništavati dobiti pendrekom zbog toga što se nekome drugome razbijalo, onda je to problem, i ja u tim prosvjedima neću sudjelovati."

Medije, svjetske i domaće, treba obići vijest o izrečenim i napisanim porukama, a ne o broju razbijenih izloga i glava. A kao što je netko gore dobro primijetio i naveo primjer mirne revolucije u Istočnoj Njemačkoj, , mirno svrgavanje vlasti itekako je moguće, e sad to što to nije naša tradicija znači da je vrijeme je da to postane, a nema razloga da to ne bude baš sada.

Napokon, one koji zagovaraju teoriju da je nasilje jedino rješenje, ponovno pozivam da krenu od sebe, neka slijede primjer budističkih monaha koji se u znak protesta sami spaljuju, i to toliko često da to više i nije vijest.

Najbolje bi bilo da energiju usmjerite na organizaciju prosvjeda. Da to napokon počne sličiti na nešto. Ja pripremam nekoliko zanimljivih transparenata. A što vi radite?

Svaka cast jako lijepe rijeci!!!! Ali opet nadati se da ce se ova vlast promjeniti ako se promjenimo mi... neznam bas, ako se nije promjenila 20 godina tesko da ce u buducnosti.. jedina je nada srusiti vlast ako je ikako moguce sto mirnijim putem pa neka se onaj ko ju bude nasljedio pita hoce li biti dostojan predstavljati narod kojemu je vec preko glave idiotizma koji vlada u saboru i na visim karikama...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vice1981
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2011. 15:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Neki su na ovom forumu, u napadu revolucionarnih osjećaja (valjda pod utjecajem nereda u zemljama trećeg svijeta), možda krivo shvatili nešto što sam gore napisao, pa eto, i za revolucionare, kratko objašnjenje:

Ovi su prosvjedi klasično hrvatsko sranje, a organiziraju ih i provode neke potpuno različite skupine ljudi sa suprotnim ciljevima.

Prosvjedi su posljednji pokušaj obrane sramotnih privilegija i povlaštenih mirovina jednih (u vremenu kada država više nema novaca), pokušaj spašavanja od zatvora drugih (recimo Sačića i Tompsona), adolescentsko divljanje neodgojenih balavaca (neki su navijači, neki su fejsbukaši, neki samo glupavi), i iskaz nezadovoljstva siromašnih i besperspektivnih društvenih skupina (nezaposleni, ribari, seljaci, i slično). Nije mi namjera nikoga vrijeđati, a da su hrvatski ribari i seljaci produkt komunizma, to je valjda svakom jasno, kao i ogroman broj nezaposlenih bez odgovarajuće stručne spreme, odnosno onih sa pogrešnom stručnom spremom (produkt je to, dakle, komunizma, i nastavka komunističkog sustava koji se ogleda u politici Hdz-a zadnjih 20 godina).

Samo će luđaci sa takvima na ulicu.

K tome, očito je da prosvjede tih uličara pomažu propale trule desničarske stranke koje zapravo predstavljaju otpad Hdz-a, dakle Hdssb i Hsp.

E pa, svaka čast svima navedenima. Nakon što su 20 godina ulazili u Hdz-osku guzicu po svoj dio kolača, dok je država imala novaca da ih svakodnevno kupuje, svi su šutjeli kao bubice (Bubalo). Kad je Jadranka ostala bez love, sjetili se oni jednog čovjeka Purde.

Hdz će pasti na izborima, bilo prosvjeda ili ne. Tako da cilj rušenja Hdz-a na ulici nema smisla. Uostalom, samo će bedak rušiti Hdz da bi ga zamijenio Sačićem, Tompsonom, Glavašem ili Srbom. Pa draži mi je i Josip Đakić od Kolobarića ili Sačića. Javila se ekipa kojoj nešto smeta EU, a na prosvjedima nije govorio niti jedan poptuno pismen čovjek (što oni uopće znaju o EU).

Ovi su prosvjedi oličenje jada i bijede hrvatskog društva, u kojemu, sada je evidentno, branitelji predstavljaju problem broj 1. I to sada, kada je zafalilo novaca. Gdje je bio Sačić kad je Sanader izručivao, koalirao sa Sdss-om, gdje su bili Borković i Tromblon, i slični. Nigdje nisu bili. Uživali su u svojim privilegijama, kao što bi to činili i sada da privilegije nisu pod znakom pitanja.

Sa takvima na ulicu nikad, zapravo u ovakvoj Hrvatskoj nikad na ulicu sa bilo kim. Ulica nas je i dovela gdje jesmo, odnosno uličari, profiteri, lažni umirovljenici, prodane duše, povlastičari i svo ostalo što je proizveo danas im mrski Hdz. Neka nam još malo Hdz-a, do redovnih izbora. Kada su Hrvatine već sa takvom većinom glasale za Hdz (a evo vidimo, pobjeđuje i danas, u Šibeniku i Dubrovniku), neka ga im još malo. Čemu žurba.

Pesimist do kraja?Smile)) hahahah
Prijatelju ja sam zivio u europi i znam o cemu pricam....
Meni je isto dobro i nista mi ne fali u ovakvoj drzavi, ali mislim na buducnost... Na mene ne utjece hdz-ova politika ni u kakvom smislu.. niti ja gubim ista sa njihovim besmislenim zakonima i nesposobnoscu provedbe istih..
Mislim na svoje prijatelje i svoju djecu i o tome kakva ce ih hrvatska docekati kad narastu....
I ja sam imao taj stav neka jos hdz-a pa kad idemo u k..c zbog idiota koji glasaju za njih neka odemo do kraja pa ce valjda nauciti, ali to nije razmisljanje zrele osobe.. treba mjenjati stvari dok se jos ima sta za spasiti... Po kako pises cinis se ucenom osobom, i zato nemogu shvatiti taj stav... Ribari i seljaci nisu produkt konzumizma nego potrebe za hranom.. produkt konzumizma su internet mobiteli...
Ribari i seljaci su nastradali zbog politike hdz-a koji branis zbog mnogobrojnih laznih obecanja zbog idiotizma i nesposobnosti a o korupciji da ni ne pocinjem..
zerp nije proveden da se zastiti hrvatski interes slovencima se popustilo sa svih fronta iako medjunarodno pravo govori da nemju pravo na nista, ministar cobankovic prije par godina je smanjio kvote izvoza secera i hvalio se time.. Pa di to ima zar se osobu koja nezna ni osnove ekonomije stavlja da bude ministar?
Covjek je smanjio kvote izvoza a uvecao kvote uvoza, sto znaci da je nasim proizvodjacima onemogucio poslovanje izvan RH, kad idem u supermarket vidim gomilu proizvoda koji nisu hrvatski a jeftiniji su sbarem duplo... I pitam se kako je to moguce da jabuka iz argentine kosta npr. 1kn a nasa jabuka 10? pa ko je tu lud... Nasa vlada eto tko... nije ni cudo da nezaposlenost raste...

Povecanjem poreza da se drzavna blagajna napuni se smanjuje kupovna moc gradjana koji su vec i ovako u banani..
Smanjenjem kupovne moci gradjana gradjani kupuju manje od cega drzava manje ubire poreza..
Posljedica drzava mora uvesti dodatne poreze i tako dalj i tako dalje..
Da li se tko pitao gdje to vodi? U bankrot eto gdje!!!
raznorazni ministri koji sklapaju poslove u ime drzave sa vlastitim firmama.. To je najveci problem tu je najveca kolicina novca izgubljena...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kodrann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 521
Lokacija: Between shit and piss...
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.02.2011. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vice1981 je napisao/la (Pogledaj post): › Ribari i seljaci nisu produkt konzumizma nego potrebe za hranom.. produkt konzumizma su internet mobiteli...


čovjek je napisao komunizma. riječ konzumizam ne postoji, mislio si na konzumerizam

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: