Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gospodo, pošto diploma?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.02.2011. 1:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@mali od čače...i domovnicu sam rođenjem pa opet nije besplatna....

poanta je da je to dokument i kao svaki dokument se placa.....sam sto ovaj vadis jednom i nikad vise...ak ju cuvas propisno jel

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.02.2011. 2:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Text do jaja osijek031.com smile Potpuno se slažem s svime, posebno što sam i ja dio tog fakulteta, pa sam vrlo dobro upoznata!
Ma svaka čast!!!

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.02.2011. 3:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odlilčan članak, svaka čast !

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Profesorica
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2011. 9:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boooring! Tip je klasičan primjer revolucionara iz fotelje, kenjam dok sjedim kod kuće za svojim kompom.
Pa što nisi već nešto napravio, možda 'neko sranje'? Vjerojatno zato što te 'tatica' spustio.
Sam tekst me ostavio potpuno ravnodušnom. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Krtovo Oko
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2011. 9:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravo majstore! Odličan tekst,nikad ti oprostit i zaboravit za odijelo neću...sve iskreno i točno do jaja, čak je i Porto dobio, vidimo se na Pesu iliti keru u petak, žvio...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ed Wood
Offline
Avatar

Ukupno postova: 144
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.02.2011. 9:30 
Naslov:  Re: Gospodo, pošto diploma?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudima koji su krajnje netalentirani za pisanje ne bi trebalo dati pisati po javnim medijima. A ovo je reprezentativan primjerak kako to loše ispadne.
Tekst na razini šlampavog pučkoškolca koji u manje od 45 minuta na satu hrvatskog treba nešto nažvrljati.
Vrlo, vrlo dosadno i nepotrebno. Odustao sam na pola, a i do tada sam se morao poškakljati da se nasmijem. Diletantski.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vera-os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.02.2011. 9:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E sada Mladene, budući imaš diplomu i ispunio si obvezu prema roditeljima i inima, a kako nećeš i tako naći posao (osim ako nemaš neku tešku vezu) upiši NOVINARSTVO za svoju dušu. Hmmm kad bi bar mogao, ali vjerojatno je opet lova u pitanju. Međutim ne odustaj od onoga što voliš, svjet je pre surov da bi radio ono što ne voliš. Ako ništa onda piši honorarno.

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2011. 9:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čestitam!
Želim ti da uvijek ostaneš takvog duha, da te nikakav pripravnički i "praksa" ne promijene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.02.2011. 9:57 
Naslov:  Re: Gospodo, pošto diploma?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bah, moram priznati da ne razumijem dramu oko ovog teksta: prvo i prvo, trebam sažalijevati nekoga tko je 8 godina studirao četverogodišnji studij? (bolonja se provodi sada šestu godinu, dakle autor teksta je morao početi studirati po predbolonjskom programu.) drugo: izašao si s faxa i nisi siguran što si sposoban raditi s tim znanjima? welcome to the real world - gomila ljudi ima isti problem, koji je dijelom uzrokovan lošim obrazovnim sustavom (na svim razinama, od osnovne škole do doktorskog studija), dijelom roditeljskim nemarom (roditelj koji nije u stanju svojemu djetetu do njegove 18. godine života objasniti kako svijet funkcionira je daleko od idealnog roditelja), dijelom vlastitom lijenošću i nezainteresiranošću.

i meni se dogodilo da sam s fakulteta otišla raditi i shvatila da od lijepih pričica kojih sam se tamo naslušala u praksi ima vrlo malo koristi - ali sam znala gdje su mi rupe u znanju i kako te rupe mogu popuniti (hvala kupusu na knjigama, knjižnicama, gugletu, internetu, gomili stvari koje nam omogućuju da dođemo do potrbnih informacija).

i pun mi je k. jadikovki ljudi koji su linijom manjeg otpora upisali pravo/ekonomiju, misleći da će se za ispite već nekako naštrebetati ili napraviti dobar šverc, u međuvremenu će se lapiti na kavama/cugama, dakle intelektualni napor učenja, razumijevanja i primjene istoga će biti sveden na minimum - i onda se na kraju žale kako nemaju posla i/ili ništa ne znaju! znate onu dobu staru: koliko para, toliko muzike. sigurna sam da oni koji pravo upisuju zato što ih materija zanima, koji uče i imaju dobre ocjene na faxu imaju puno manje problema s pronalaženjem posla i snalaženjem u konkretnim zahtjevima praktičnog rada od onih koji su fax završili samo zato da tih 5-6 ili 8 godina ne moraju ići raditi, mogu živjeti kod mame&tate, krasti bogu dane i folirati se vikendom po gradskim birtijama... (svi vi koji ćete sada graknuti kako ste bili super studenti, a sada nemate posla: ne vjerujem vam! tko je pametan, sposoban i hoće raditi, naći će si posao i amen.)

btw, za dizanje bune/revolucije, nekonformizam i slično nikada nije kasno, s diplomom ili bez nje Wink

p.s. mene je moja diploma nepodignuta čekala u referadi tri (3) godine, na poziv za promociju sam se samo nasmijala i opet sam morala platiti glupih 400 kuna ili koliko me vec taj komad papira kostao... so what?

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inertia
Offline
Ukupno postova: 236
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.02.2011. 10:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
(svi vi koji ćete sada graknuti kako ste bili super studenti, a sada nemate posla: ne vjerujem vam! tko je pametan, sposoban i hoće raditi, naći će si posao i amen.)


Jaco jesi to ti?!


Meni je tekst sasvim ok; na trenutke me nasmijao, a i imao sam se prilike prisjetiti mog studiranja i promocije na istom fakultetu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.02.2011. 10:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Inertia je napisao/la (Pogledaj post): ›
evil monkey je napisao/la: ›
(svi vi koji ćete sada graknuti kako ste bili super studenti, a sada nemate posla: ne vjerujem vam! tko je pametan, sposoban i hoće raditi, naći će si posao i amen.)


Jaco jesi to ti?!
jesam vala, a ti si jedan od onih ljeniguza koji samo kukaju kako nema posla bez da bi prstom mrdnuli da do posla dođu? Very Happy

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2011. 10:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mogli su naplatiti tih 400 kuna pa i više da su rasporedili po godini da upisninu platiš 100 kn više, i za 8 godina bi dobili 800 kn a ne 400. Diplomci bi diplomu dobili "besplatno" i vuk sit a ovce na broju. Ovako pokvare i komercijaliziraju dan koji ne bi trebao biti takav - dobro pa te na dodjeli diplome ne potjeraju kući po knjigu koju nisi vratio u knjižnicu, onako pred svima...da te osramote!

@evil monkey
Tko je sposoban, pametan i hoće raditi naći će posao - ali ne u našoj državi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
andjusticeforall
Offline
Avatar

Ukupno postova: 214
Lokacija: D.G.O.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.02.2011. 10:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ha. Ipak si gruno... Dobar obrat ono sa odijelima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wHITe
Offline
Ukupno postova: 75
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2011. 10:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la: ›
i pun mi je k. jadikovki ljudi koji su linijom manjeg otpora upisali pravo/ekonomiju, misleći da će se za ispite već nekako naštrebetati ili napraviti dobar šverc, u međuvremenu će se lapiti na kavama/cugama, dakle intelektualni napor učenja, razumijevanja i primjene istoga će biti sveden na minimum - i onda se na kraju žale kako nemaju posla i/ili ništa ne znaju! znate onu dobu staru: koliko para, toliko muzike.


S ovim djelom se slažem osim s dijelom da ništa neznaju jer velika većina studenata prava nikada se nije mogla susresti sa pisanjem akata te vjerojatno nikada nije ni vidjela kako isti izgledaju . O neznanju latinskih izraza iz pojedine grane prava isto tako jer većina profesora nezahtjeva, netraži te u knjigama nepišu isti dolazimo do zaključka da nije student kriv nego sustav , autori knjiga kao i sami profesori.

evil monkey je napisao/la: ›
sigurna sam da oni koji pravo upisuju zato što ih materija zanima, koji uče i imaju dobre ocjene na faxu imaju puno manje problema s pronalaženjem posla i snalaženjem u konkretnim zahtjevima praktičnog rada od onih koji su fax završili samo zato da tih 5-6 ili 8 godina ne moraju ići raditi, mogu živjeti kod mame&tate, krasti bogu dane i folirati se vikendom po gradskim birtijama... (svi vi koji ćete sada graknuti kako ste bili super studenti, a sada nemate posla: ne vjerujem vam! tko je pametan, sposoban i hoće raditi, naći će si posao i amen.)


Što se ovoga dijela tiče nisi mi jasna uopće jer dobro je poznato da ocjena nije mjerilo znanja i vjerojatno si na vlastitoj koži to osjetila ako nisi eto sreća te poslužila , a ako kažeš da nije onda lažeš jer nitko nemože sve znati iz većine knjiga. Dali znači da je dobar student onaj koji ima dobre ocjene to nije znak jednakosti jer se može nabrojati velika većina ljudi koji su na navedenom studiju imali super prosjek , a da nemaju izrađenu logiku , da su tipični štreberi te neki od istih nikada to nisu zaslužili jer žive na staroj slavi od prošlih godina (pa da mu se nepokvari prosjek nitko mu neće dati nižu ocjenu iako je nebrojno puta se dokazao kao neznalica toga dijela prava) , na slavi svoje rodbine ili na vezama i vezicama. Pobit ću tezu glede godina studiranja samo jednom poznatom da neovisi se samo o znanju, snalažljivosti, sreći dobijanje ocjene u indeks već i o profesoru te njegovom subjektivnom stavu prema tebi ( od prvog dojma pa sve do kakav mu je dan) . Nebranim pritome nikoga niti ikoga napadam, ali nebrojno puta mnogi su imali problema sa jednim predmetom jer nisu eto imali ono nešto da ga polože (znanje su za prolaz 100% imali). Koliko se studenata prebacivalo na druge fakultete zbog tup-a, gpp-a, mpp-a i up-a? Velika količina , dakle zaključno očito neovisi sve o bajkovitom prikazu koji si ti navela oni koji su revni ti imaju i dobre ocjene jer drugačije se nemože zaključiti iz priloženog teksta kao i to da su završili u roku na kraju i dobili posao. Opet se vraćam se na posao jer to je opet subjektivno motrište ako je privatni sektor u priči, a ako državni onda ovisi o ljudima koji čitaju običan papir sa životopisom, a da osobu i nevide tako opet pitanje koliko je to objektivno bez predočenja te osobe i njegovog znanja da negovorim koliko je dobijanje posla u navedenom sektoru povezano uz veze i vezice kako danas tako i prije.

Za zapošljavanje ti očito neznaš koliko svake godine završi studenata . Ima pravnika na zavodu za zapošljavanje prošle + ove godine vjerojatno će diplomirati oko 800 studenata prava dakle nema dovoljno posla ni za 30 ljudi, a ne za 800.

Nerazumijem te niti si mi jasna sa tvrdnjom posao ako pod istim misliš da radiš bilo koji to da uvijek može osoba sa VSS raditi posao koji je za SSS jer ako čemo biti iskreni nevjerume da će ljudi svi koji su dobri i koji imaju znanje dobiti odmah posao. Pogotovo ne u doba gospodarske krize.


Zadnja promjena: wHITe; 24.02.2011. 10:58; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jedan_iz_mase
Offline
Avatar

Ukupno postova: 173
Lokacija: Tu negdje, u masi
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.02.2011. 10:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Rijetki su oni koje je Pravni fakultet učinio stručnjacima. Mora se priznati da nas je fakultet ipak nečemu naučio - naučio nas je da budemo beskičmenjaci bez hrabrosti, da budemo poslušnici koji ne dižu glas, da dopuštamo da nas gori od nas čvrkaju po glavi, da budemo statistički broj u bazi nezaposlenih, da budemo guzice... Potrudili su se da bilo kakav kreativni bunt zadrže duboko u meni - i uspjeli su u tome!"



Braco, ne znam o čemu pričaš. Ako si ti takav ne znači da smo i mi ostali. Meni nikad nitko na faksu nije rekao "zadrži svoj kreativni bunt u sebi", ni direktno, ni indirektno. Uostalom, tko je tebe izabrao za glas naroda? Zašto govoriš "mi", a ne "ja"?

Braco, fakultet te neće učiniti ni čovjekom, ni stručnjakom, ni poštenjačinom, ni hrabrim, ako ti to sam ne želiš, i ako sam ne radiš na tome.

Najlakše je svoje mane pripisivati drugima, bio to fakultet, Crkva, ili netko treći. Ić od birca do birca, lizat flaše, i drobit kako svijet ne valja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: