Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Tekstilna mijenja ime

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65875
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.02.2011. 7:01 
Naslov:  Tekstilna mijenja ime
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječka srednja Škola za tekstil, dizajn i primijenjenu umjetnost ovoga proljeća će, ako dobije sve potrebne suglasnosti, iz naziva izbaciti "tekstil" i po novome će se zvati Škola primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek. Ravnateljica Ina Marić pojašnjava kako inicijativa za takvom izmjenom postoji već duže, ali izravan povod bila je najava osnivanja "Mreža škola" po Hrvatskoj, koje je najavilo Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

- Po tome, više neće na jednom području bez realne potrebe egzistirati nekoliko srodnih smjerova. Primjerice, mi u svojem nastavnom programu imamo smjer krojač, koji više pripada Obrtničkoj školi, kamo će od jeseni biti i prebačen. Ni sada nemamo puno dodirnih točaka s 'tekstilom', osim pet učenika u 2. razredu koji se školuju za krojača, dok je ostalih 312 vezano isključivo uz dizajn i primijenjenu umjetnost, ističe ravnateljica.

Konkretno imaju čak šest takvih smjerova - grafički dizajner, slikarski dizajner, kiparski dizajner, dizajner unutrašnje arhitekture, aranžersko-scenografski dizajner i dizajner odjeće, koji će ostati i dalje.

Autor : T.L./Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.02.2011. 11:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bit ce idealno, kad bi za koju godinu postala umjetnicka gimnazija ili tako nesto

pozdravljam ovu inicijativu

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nave
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.02.2011. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mda precrtani program ŠPUD-a u Zagrebu, no on je prilicno out-of-date, bar za ono sto trziste u konacnici danas trazi..

Volim pomodnu hiperinflaciju rijeci dizajner i upotrebu iste... Twisted Evil

_________________
-------- :X
Complaining is silly. Either act or forget.
Stefan Sagmeister
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.02.2011. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jbt, još malo pa će i moleri postati dizajneri.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: