Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Maturantima humanost nije na prvom mjestu, krv dali da izostanu s nastave

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2011. 13:26 
Naslov:  Maturantima humanost nije na prvom mjestu, krv dali da izostanu s nastave
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako su u prošloj godini krv dale čak 732 osobe više no što se očekivalo, stanje s dobrovoljnim davanjem krvi prema podacima Gradskog društva Crvenog križa Osijek prošle je godine bilo nezadovoljavajuće, posebice kada su u pitanju osobe koje su po prvi put dale krv.

Njih je bilo svega 595, odnosno devet posto ukupnog broja davatelja.
- Prošle godine organizirali smo akcije davanja krvi u srednjim školama u proljeće, a na fakultetima ujesen kad je najviše aktivnih studenata. Međutim, poklopilo se da u to vrijeme Odjel za transfuzijsku medicinu uopće nije trebao krv i onda je nastao problem jer je krvi bilo viška, a, uostalom, i akcija je bio manji broj - pojasnio je Marko Đukić, predsjednik GD Crvenoga križa Osijek.

U Crvenom križu akcije su nastavljene pa su tako jučer krv dali maturanti Opće gimnazije, a kako kažu, krv su najprije odlučili dati zbog izostanka s nastave, a potom da bi učinili dobro djelo.

- Moja majka bila je davatelj krvi, a i ona i otac su liječnici i potpuno me podržavaju u odluci da dam krv. Nadam se da ispunjavam sve uvjete kao dobrovoljni davatelj, a svakako bih redovno davao krv, ne bih se zaustavio samo na jednom davanju, rekao je Hrvoje Bradvica.

Kristina Ilovača, također maturantica Opće gimnazije, kaže da nažalost nije ispunila uvjete za davanje krvi, no svakako će ponovno pokušati u sljedećoj akciji. Iako ne prati situaciju oko nestašice krvi, kaže da svi koji mogu dati krv to trebaju činiti svake godine, što će i ona ponovno pokušati. Inače, uzimanje tableta tri dana prije davanja, problemi s tlakom i tjelesna težina ispod 55 kilograma bili su glavni razlozi odbijanja nekolicine maturanata koji su se jučer odazvali akciji.

Đukić: Nedostajat će nam mladih davatelja!

Crveni križ, u suradnji s Odjelom za transfuzijsku medicinu, odlučio je akcije organizirati na drugi način, odnosno tijekom cijele godine.

- Prije smo imali 25 posto novih davatelja, a sada tek devet posto, što nije dobro za budućnost jer će nedostajati mladih davatelja. No ovoga puta akcije će biti organizirane tijekom godine i krv se neće bacati, a istovremeno ćemo dobiti nove davatelje krvi, što nam mnogo znači u kadrovskom smislu. Regrutiranje novih davatelja značajno nam je i nadam se da će odaziv biti dobar, rekao je Đukić.

Autorica: Marija Mihelić/Glas-Slavonije.hr
Foto: ilustracija

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2011. 13:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to nije bas u potpunosti tocno....je taj jedan put se da krv da bi se izostalo sa nastave,i ja sam tak oal kasnije shvatis da si pomogao nekom i nastavis godinama davati....j aznam par ljudi iz svog razreda koji su nastavili a krenulo j eiz zezancije....

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2011. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakava je ovo glupost od naslova!?

jesu dali krv? - jesu!

ajmo sad psihoanalizu toga postupka! neki odu dat krv samo radi one pizze, pa ajmo i njih osuđivat! katastrofa od "novinarstva".

bolje da kritiziraju ljude koji ne žele davati krv (a sposobni su), nego ovo šta rade!

još jednom...užas!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.02.2011. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sad mi prosto od ovog GLUPAVOG ČLANKA dođe da više nikad ne odem dati krv.

Iskreno govoreći pizza je buldšit, na kraju uzmeš slavonsku jer te je sramota pojesti pizzu što ti daju jer izgleda kao dr&k.
Što se tiče markiranja, sigurno nebi markirali da nije predmet bezveze.

Kakvo je vrijeme nastupilo trebate biti sretni što uopće netko i dođe. Poduzmite nešto da te stvari promjenite, a ne samo reklamiranje. Nove akcije, bilo šta, pokrenite se.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Phlatline
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2011. 13:58 
Naslov:  Re: Maturantima humanost nije na prvom mjestu, krv dali da izostanu s nastave
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao da je bitan razlog zašto, ako su dali dali su, poklonjenom konju se ne gleda u zube. Posebno kad se stalno priča o nestašici. Ja kažem da im se ponudi izostanak s nastave svaki put kad daju krv, ne bi nam tad uopće bilo nestašice, a jedan dan u školi ne znači ništa

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2011. 14:04 
Naslov:  Re: Maturantima humanost nije na prvom mjestu, krv dali da izostanu s nastave
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ja sam dao samo da izostanem sa nastave, ali sam poslije zavrsetka skole svejedno nastavio davati krv Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Filip.
Offline
Ukupno postova: 125
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2011. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smeće jedno.
I ja sam jučer darovao krv kada je tzv. "novinarka" intervjuirala za ovaj članak.

Preko 15 maturanata je leglo i dalo pola litre krvi, da bi sutradan u novinama pročitali ovakav naslov.

Jučer sam prvi put u životu dao krv, istina, izostao sa 7 potpuno nebitnih sati, otišao s legama na pizzu, ali isto tako sam mogao tih 7 sati provesti i na pivkanu u 22ojci.

Iako mi se mantalo, jučer sam se vrlo dobro osjećao zbog darivanja. Zahvaljujući ovom govnu od novinarke, razmislit ću hoće li biti i drugog puta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.02.2011. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš me zanima kako će se kukati kad bude nestašica krvi ...

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.02.2011. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Filip. je napisao/la (Pogledaj post): › Smeće jedno.
I ja sam jučer darovao krv kada je tzv. "novinarka" intervjuirala za ovaj članak.

Preko 15 maturanata je leglo i dalo pola litre krvi, da bi sutradan u novinama pročitali ovakav naslov.

Jučer sam prvi put u životu dao krv, istina, izostao sa 7 potpuno nebitnih sati, otišao s legama na pizzu, ali isto tako sam mogao tih 7 sati provesti i na pivkanu u 22ojci.

Iako mi se mantalo, jučer sam se vrlo dobro osjećao zbog darivanja. Zahvaljujući ovom govnu od novinarke, razmislit ću hoće li biti i drugog puta.


nemoj se uzrujavati ... pa to je glas slavonije

i svi mi znamo da 'maturantima humanost nije na prvom mjestu' ... nekima fetisistima je to bila jedinstvena prilika da vide sestre kao svoju ultimativnu sexualnu fantaziju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.02.2011. 16:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i ja sam dala krv za 2 dana slobodog u firmi i šta sad? bokte nedaš krv govno si, daš krv onda ispituju tvoje motive davanja krvi!

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2011. 22:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Žuto novinarstvo...senzacija uvijek prije vijesti...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dovla Šex
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.02.2011. 23:23 
Naslov:  Re: Maturantima humanost nije na prvom mjestu, krv dali da izostanu s nastave
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvarno bi morao dobro napregnit mozak da se sjetim kad sam zadnji put procitao nešto ovako glupo i s totalno promašenom poantom priče....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Martich
Offline
Ukupno postova: 11
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.02.2011. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Filip. je napisao/la (Pogledaj post): › Smeće jedno.
I ja sam jučer darovao krv kada je tzv. "novinarka" intervjuirala za ovaj članak.

Preko 15 maturanata je leglo i dalo pola litre krvi, da bi sutradan u novinama pročitali ovakav naslov.

Jučer sam prvi put u životu dao krv, istina, izostao sa 7 potpuno nebitnih sati, otišao s legama na pizzu, ali isto tako sam mogao tih 7 sati provesti i na pivkanu u 22ojci.

Iako mi se mantalo, jučer sam se vrlo dobro osjećao zbog darivanja. Zahvaljujući ovom govnu od novinarke, razmislit ću hoće li biti i drugog puta.


Ma sramota za osječko novinarstvo i za glas slavonijea. zar nitko ne kontrolira sadržaj tekstova koji se izdaju? jer ovo je kontraproduktivno.

Bilo bi mi zao kad bi nekoga ovakvi tekstovi odvukli od daljnjeg davanja krvi i inih humanitarnih djela.

Godpodicna novinarka vjerojatno nije upoznata sa znanstvenim polemikama oko toga da li uopce postoji pravo prosocijalno ponašanje, jer je negdje u podlozi uvijek ključno nešto što dobivamo nazad. Pa bilo u obliku pizze, slobodnog dana, ili jednostavno vlastitog zadovoljstva jer smo učinili nešto dobro. što na kraju nije uopće niti važno, dokle god činimo dobro.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.02.2011. 10:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s obzirom koliko sam star...i s obzirom na moje iskustvo...u citanju raznih clanaka po internetu ili novinama....skužio sam jednu stvar....a to je da prije citanja onog krupnog boldanog naslova....procitam ona sitna slova...gdje piše tko je napisao tekst....
te onda odlucim da li cu upoce procitati taj tekst....

naravno da tekstove doticne novinarke citam samo u iznimnim trenucima...kad mi je iznimno dosadno....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.02.2011. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovom prilikom pozivam dotičnu novinarku, da se i ona priključi dobrovoljnim davateljima krvi. Oni kojima je krv potrebna, ne pitaju je li netko dao krv zbog humanosti ili zbog slobodnih dana, kao što se ni ona sama nije trebala pitati. Stoga mlada damo pridružite se studentima, radnicima i svim ostalim dobrovoljnim davateljima krvi, i vlastitom krvlju platite svoje slobodne dane.

 

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: