Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zeleni ogorčeni prijetnjom smrću novinaru Dragi Hedlu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.05.2006. 8:52 
Naslov:  Zeleni ogorčeni prijetnjom smrću novinaru Dragi Hedlu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Povodom nedavnih prijetnji smrću novinaru Dragi Hedlu određenih članova mladeži HDSSB-a reagirali su i Osječki zeleni. Njihovo Priopćenje za medije i javnost prenosimo u cjelosti.

Ogorčeni smo jučerašnjim događajem kada su članovi Udruge mladih Hrvatskog Demokratskog Sabora Slavonije i Baranje na ulici zaprijetili osječkom
novinaru Dragi Hedlu da će ga <ubiti kao psa!> Ovaj događaj kulminacija je psihološkog terora kojeg neka politička manjina provodi nad većinom građana u ovom zapuštenom i propalom gradu Osijeku.

Želja nam je upozoriti javnost i naglasiti da je novinar Drago Hedl svojim domaćim i međunarodnim novinarskim radom i informiranjem javnosti, sudjelovao da se otkriju velika i teška kršenja zakona o zaštiti prirode.

Uz istraživački okolišni novinarski rad Drage Hedla, naša NVO Osječki zeleni uspješno je započinjala dugotrajne kampanje:

1.. godina 1998./99.- kampanja protiv međunarodnog ekološkog incidenta oko odlagališta 70.000 bačava opasnog kemijskog otpada i otrova Orange B u pograničnoj zoni Hrvatska-Mađarska, samo 30 km zračne linije od Osijeka, na području Szalante. Nakon 2 godine zajedničkog rada na tom slučaju, ova je velika opasnost za područje Slavonije uklonjena saniranjem i dekontaminacijom područja uz granicu sa Hrvatskom.

2.. godina 1997/.98/.99.- kampanja protiv sistematskog uništavanja Kopačkog rita, organiziranog krivolova talijanskog lovca Trombinija ali i domaćih generala i političara, te ribokrađe pod vodstvom i uz potporu tadašnje lokalne vlasti u općini Bilje, unutar zaštićene zone Kopačkog rita.

3.. godina 1999./2000., kampanja protiv GMO pokusnih polja kukuruza na poljoprivrednim površinama u korištenju <Belja> u Baranji, u kojoj je naša NVO spriječila tvrtku Monsanto da tajno obavlja pokuse sa GMO.

4.. spašavanje povijesne jezgre Solarskog trga i parka Vidikovac u Osijeku

5.. dugotrajna bitka za zatvaranje kamenoloma Veličanka 2, unutar Parka prirode Papuk, kojeg je ilegalno eksploatirao Vlado Zec, direktor Kamen Ingrada

To su dugotrajne i velike akcije na zaštiti prirode i okoliša na području Slavonije i Baranje, u kojima je Drago Hedl, visoko ekološki svjestan novinar, davao potporu Osječkim zelenima.

Stoga smatramo da je napad nadobudnih i neobrazovanih mladića na novinara Hedla dokaz ogromnog mentalnog zagađenja našeg zavičaja. Pozivamo građane Osijeka da se probude iz letargije kvazilojalnosti i zamisle se koliko ponašanje <šutnja je zlato> utječe na svakodnevicu i sutrašnjicu cijele Hrvatske.

Također smatramo da je izjava <ubit ću te k'o psa> dokaz i odraz agresivnosti i bolesnog odnosa prema životinjama i životinjskom svijetu koji NIJE osobina građanskog osječkog društva.

------------
Osječki zeleni
[email protected]
www.zeleni.hr
tel/faks: ++385 (0) 31 201 599
------------
D. Neumana 2
31 000 Osijek, Croatia


Zadnja promjena: Circa; 11.05.2006. 23:53; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.05.2006. 10:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Stoga smatramo da je napad nadobudnih i neobrazovanih mladića na novinara Hedla dokaz ogromnog mentalnog zagađenja našeg zavičaja. Pozivamo građane Osijeka da se probude iz letargije kvazilojalnosti i zamisle se koliko ponašanje <šutnja je zlato> utječe na svakodnevicu i sutrašnjicu cijele Hrvatske.

Također smatramo da je izjava <ubit ću te k'o psa> dokaz i odraz agresivnosti i bolesnog odnosa prema životinjama i životinjskom svijetu koji NIJE osobina građanskog osječkog društva.


Bože moj.

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2006. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

od koga prijetnja stiže ne iznenađuje, ali isto tako ne čudi ni kome je upućena... primitivac na primitivca!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.05.2006. 17:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne treba pse vrijeđat...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2006. 17:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
od koga prijetnja stiže ne iznenađuje, ali isto tako ne čudi ni kome je upućena... primitivac na primitivca!


Konac djelo krasi.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.05.2006. 18:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tko su bili ti mladići, imenom i prezimenom? (moja je logika, ako imaju muda na pola ulice vikati nekom - nije bitno što je to Hedl i što je on kao neki poznati novinar (osim zbog činjenice da je to toliko glupo, novinari su lički medvjedi glede medijske zaštićenosti!) - onda se prešutno odriču prava na svoju privatnost). Dakle, tko su oni, da svi čujemo! (to ja samo zbog voajerske strasti!): kladim se da su mojih godina i da su HDSSB-ovci iz uvjerenja, ali s premalo iskustva da ne bi bili marionete, kao što su bilo koje mladeži bilo koje stranke.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2006. 20:22 
Naslov:  Re: Zeleni ogorčeni prijetnjom smrću novinaru Dragi Hedlu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.05.2006. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako ne podnosim kad pridjev "itaknut" dodijele pogrešnom...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.05.2006. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A vid komentare na članak:

"Slušaj majmune | Nacionalist | 10.5.2006 2:16:18
imaj muda kao Boras pa dođi i reci mu to u lice,majmune komunistički štreberski.Ti ćeš nekom jebat mater majmučino balava nadobudna šta ne kažeš to u javnosti,a pederu? Sigurno si neka trofazna budala koja je sa svojim taicom pjevala 91 "Bože čuvaj Hrvatsku idem ja u Njemačku",a sad misliš da možeš srat,goni se pederu u tri pičke materine jel ako te uhvatim polomit ću ti noge,a možeš pod ruku sa špijun.kopiletom,psihičkim bolenikom Hedlom kojem od sveg srca želim sve najgore,a isto tako i tebi....MRTVE ĆE VAS KOSTI PROKLETI....Bravo,Boras svaka čast!!Generale Glavaš uz tebe smo!!!...OPET ĆE SE GUSTA MAGLA SPUSTITI....,a onda ti balavi pederu neće biti lako,uštogljeni štreberčiću koji si 24 sata na intenetu,marš u srbiju!!! "

Hahahaha, super!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.05.2006. 17:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja obožavam tzv. dmoljube...iz primjera gore, jel..
mislim da bi ih sve trebalo pustiti na jednu čistinu, nakon par sati bi se svi pobili zbog različitih nijansi crne boje na majicama i sviet bi bio jedno jako lijepo mjesto...

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.05.2006. 17:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne bi to trajalo par sati. Svi bi nakon 2 minuta pomrli od srcanog udara izazvanog strahom uslijed neravnomjernog odnosa snaga.

Takvi kreteni se mogu boriti samo ako je odnos snaga "fer", sto znaci 100 njih na jednog koji nije s njima. Ovako, kad bi bili samo "svoji", to bi bila borba 1 na 1, od cega bi se usrali i pocrkali od straha.

Ja naprosto uzivam kad sretnem uzivo nekog tako mentalno oboljelog i kad zapjeni o crnoj boji kosulje, pa ga pitam:"Oprosti, kako se zvase onaj sto je napisao hrvatsku himnu?"...

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.05.2006. 17:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

AAAAA OPAKO!!!!
hehe, mene su dva takova lika uvjeravali da je, jel, iron maidenov basist(ne znam kak se zove) pokupio onaj move kada "uperi" bas u publiku, te se, jel, pravi da puca dok svira, od tonsonovog basista(ne zelim znat kak se zove).
ok, nisu mene nego mog brata, al bolje zvuci kada pricas u prvom licu.

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.05.2006. 17:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Normalno....prvo je Tompson nosio crnu kosulju, a tek kasnije su nastale amebe, izumrli dinosauri, majmuni poceli hodati uspravno, Panonsko More presusilo...

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.05.2006. 17:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjerujem da bi se tako nešto i moglo izvući iz razgovora.
...da ih jebo tonson...

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.05.2006. 18:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja najviše volim domoljube kojima iz Yuga trese Ceca, a kada dolaze Tonson i Shkoro sa kumom Bulicem fino se srede, izvade sal "kohorta Osijek" i krenu na koncerat, a putem do tamo koji put autolakom nasaraju stilizirani "U" da se zna ko je Rvat i Katolik...
E takvih Rvata vam je pun grad, a meni pun kurac...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: