Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ceste i šahtovi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2011. 19:02 
Naslov:  Ceste i šahtovi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Volio bih da mi na ovu temu odgovori netko kompetentan u području niskogradnje, cestogradnje, štogod. Ono što me zanima je način na koji se određene ceste projektiraju, a čiji je odnos kvalitete i način izrade (pogotovo slivnih kanala) poprilično drugačiji.
Primjer prvi: Divaltova ili Reisnerova ulica, relativno novo-rekonstruirane, poprilično propale i oštećene, pogotovo na mjestima gdje su šahtovi (klasični, četvrtasti, pod desnim točkom).
Primjer drugi: Čvrsnička ulica, također novoobnovljena, ali sa drugačije projektiranim sustavom odvodnje, uz samu bankinu, postavljeni uzduž cijele ulice, prekriveni nekakvom mrežicom (ako sam dobro zapazio), ali ne širi od 10-ak cm. Ulica nema udarnih rupa, mjesta gdje su ulegnuća kraj i na šahtovima i sl.

Ono što me zanima jest zbog čega se određene ulice rekonstruiraju na način da propadnu za pola godine, usput uništavajući naše automobile, dok je evidentno da se drugačijom gradnjom postižu potpuno drugačiji rezultati. Ne želim vjerovati da je jedini razlog tome samo još jedan način kako ukrasti još više popravljanjem, krpanjem, zamjenama ili nekakvim novim rekonstrukcijama kroz samo par godina nakon prvotne obnove.

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2011. 19:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Ne želim vjerovati da je jedini razlog tome samo još jedan način kako ukrasti još više popravljanjem, krpanjem, zamjenama ili nekakvim novim rekonstrukcijama kroz samo par godina nakon prvotne obnove."

Vjeruj, jer istina oslobađa. Wink

Šahtovi i ini se trebaju raditi uz kranje rubove ceste, što kod nas, jel, nije slučaj. Zašto to oni rade tako kako rade, sam bog zna. Jer i mene zanima.

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2011. 20:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne vjerujem da cemo ikad dobiti odgovor na to pitanje....
gotovo je fascinantna cinjenica...dasu cepinsku cestu jebavali gotovo godinu dana...te je promet bio obustavljen u jednom smjeru....znaci imali su vremena mogucnosti i stotinu drugih cudesa da taj posao kvalitetno naprave....
al ne...kretenizam na Rvatki nacin je opet pobjedio....
kao prvo....postavi su one faking šahtove taman tako da desnim tockom pogodiš baš svaki šaht....
no dobro...
kao drugo...nakon ni godinu dana...ti faking šahtovi pocinju propadati...te svaki put kad pređeš preko njih prvo pogledaš u retrovizor...da li ti je koji tocak otpao....
kao trece....ajd što su sjebali te šahtove....sad dolazi do problema da propadne 5m kvadratnih ceste zajedno sa šahtom...no ni to nije problem...
vec problem nastaje kad dođu majstori...i kao to porave....te nakon ni 2 tjedna taj dio što su popravljali...propadne još više...

pa sunce mu kalajsano.....ni oni likovi iz crtica takvu pizdariju ne bi znali smisliti

i sad ja kao obicni covjek koji to sa strane promatram...te koji sam svakodnevno prinuđen voziti se tom cestom...i moliti boga da ti ne otpadnu tockovi...
mogu samo donjeti zakljucak...
jebe lud zbunjenoga
s ukljucenom opcijom repeat

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.02.2011. 20:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isto i u Tvrđavici. Cesta je nova, a na nekim dijelovima mi je žao auta kad moram prijeći preko šahta. Sad su opet raskopali cestu da srede te šahtove.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
root
Offline
Avatar

Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2011. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se tiće izgradnje slivnika koji se nalaze tamo gdje se nalaze ,a možda se nebi trebali tamo nalaziti,taj odgovor na tvoje pitanje trebao bi dobiti od gospodina Posavca koji se nalazi u gradskom poglavarstvu pod odjelom za promet.Problem sa šahtovima koji se nalazi u ulici Sv.Leopolda Bogdana Mandića pa se nastavlja na Osječku ulicu sve do Čepina ,te bi odgovore trebali potražiti u Osijek Koteksu koji je bio glavni izvođač radova i koperant Vodovod Osijek.

_________________
"U zemlji gdje bundeve cvjetaju ,pametni samo proces ometaju"

https://www.dropbox.com/referrals/NTYwNDgyMjk
http://www.linuxzasve.com/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.02.2011. 21:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

na mjesec smo navodno stigli, ali sahtove nismo naucili raditi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.02.2011. 21:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

provozaj se divaltovom u smjeru sjenjak => bikara, pa zamjerti kako su im dobri šahtovi sve od bikare...

meni to nije jasno, jel to štednja na materijalu ili šta ?

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2011. 21:48 
Naslov:  Re: Ceste i šahtovi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 Interesantan je taj fenomen nepravilno postavljenih šahtova u Osijeku i okolici (uz svu dostupnu tehnologiju) osijek031.com smile . Neko je očito markirao sate kad se učilo projektirati visinu šahta u odnosu na kolnik. Možda građevinski fakultet jednostavno nema te lekcije, no kako bilo da bilo, problem postoji i konstantno se ponavlja, te definitivno zaslužuje da se njime pozabave odgovorne osobe.
Čini mi se da smo već nešto i pisali o tome na ovom forumu …

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2011. 23:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ak već ne znaju napravit šaht kak spada, barem neka onda stoji na sredini vozne trake, a ne u kolotragu..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.02.2011. 1:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali od čače je napisao/la: ›
ak već ne znaju napravit šaht kak spada, barem neka onda stoji na sredini vozne trake, a ne u kolotragu..



eee al to bi onda bilo dobro za amortizere i ležajeve, na autima pa ih nikada ne bi morao ić popravljat, a di je tu njima onda korist ?

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.02.2011. 7:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel niste pomislili da se ti šahtovi nalaze iznad kaalizacijskih cijevi koje su već postojeće? i zbog toga se nalate taman na naletu točkova jer prije xx godina kada je sustav odvodnje građen niko možda nije predviđao da će se promet toliko povečati....

i tako da se sada ceste i šahtovi moraju projektirati u skladu sa postojećim instalacijama jer bi izmještanje istih bila preskupa investicija.

to je neka moja teorija....

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
S@ky c@r
Offline
Avatar

Ukupno postova: 178
Lokacija: Na pola puta
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.02.2011. 7:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma to su oni potpisali prije XX godina sa autokućama ugovor da će tako graditi da ljudi razjebu svoje aute da bi autokuće imale više posla odnosno više para Smile

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smileSamo Osijekosijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.02.2011. 8:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

saba je napisao/la (Pogledaj post): › jel niste pomislili da se ti šahtovi nalaze iznad kaalizacijskih cijevi koje su već postojeće? i zbog toga se nalate taman na naletu točkova jer prije xx godina kada je sustav odvodnje građen niko možda nije predviđao da će se promet toliko povečati....

i tako da se sada ceste i šahtovi moraju projektirati u skladu sa postojećim instalacijama jer bi izmještanje istih bila preskupa investicija.

to je neka moja teorija....


To nije slučaj u ulici Sv. L.B.Mandića..ovdje je kanalizacija tek postavljena.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.02.2011. 8:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la: ›
saba je napisao/la (Pogledaj post): › jel niste pomislili da se ti šahtovi nalaze iznad kaalizacijskih cijevi koje su već postojeće? i zbog toga se nalate taman na naletu točkova jer prije xx godina kada je sustav odvodnje građen niko možda nije predviđao da će se promet toliko povečati....

i tako da se sada ceste i šahtovi moraju projektirati u skladu sa postojećim instalacijama jer bi izmještanje istih bila preskupa investicija.

to je neka moja teorija....


To nije slučaj u ulici Sv. L.B.Mandića..ovdje je kanalizacija tek postavljena.


upravo to....
i sad krece prica kao nisu oni krivi zbog propadanja ceste i šahtova...vec su problem podzemne vode.....
pa jebemu mater...te podzemne vode postoje tu još od kada su i amebe pocele razvijati život na zemlji...
to je isto kao kad bi na sjevernom polu...rekli....iznenadio nas snijeg....nismo znali da ce toliko napadati.....
najveci problem u cijeloj ovoj prici je taj da kod nas u zamlji panjeva...ne postoji nikakva kaznena odgovornost za neispravno izvođene radove....i samim tim...svakog izvođaca zaboli penis....
plus što znaju da ako neštoi i zajebu...oni ce to kao popraviti...al ne u vlastitom trošku...vec opet na trošak poreznih obveznika...

kad se to bude promijenilo...i kad netko bude odgovarao za svoj posao...e onda možemo barem malo ocekivati da ce se nešto bolje napraviti....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.02.2011. 9:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se tiće neispravno izvedenih radova, građeivnska firma koja izvodi radove za tehnički pregled mora dostaviti pisanu izjavu izvođača radova u kojoj navodi svu atestnu dokumentaciju za ugrađene amterijale i još razne stvari koje trenutno nisu bitne.
Između ostalog u pisanoj izjavi piše da izvoditelj radova daje garanciju (shodno ugovoru a najčešće 2 godine) na izvedene radove, te su dužni ukloiti nedostatke na koje ih investitor upozori o trošku izvoditelja radova.

a šta se dešava nakon 2 godine to je već druga prića

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: