Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Do kraja lipnja 2011. svi će psi morati biti čipirani

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65825
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.02.2011. 18:42 
Naslov:  Do kraja lipnja 2011. svi će psi morati biti čipirani
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Akcija čipiranja pasa, koja je započela krajem 2004. godine, ulazi u završnu fazu, a do 30. lipnja svi psi morat će imati identifikacijski čip. Branimir Domac iz Veterinarske stanice Osijek kaže da, iako se bliži rok u kojemu svi psi moraju imati mikročip, gužvi nema.

- Čipiranje je najbolje obaviti uz redovito i obvezno cijepljenje protiv bjesnoće. Kada se čipiranje obavlja uz cijepljenje cijena je 180 kuna. Samo cijepljenje protiv bjesnoće stoji nešto više od 130 kuna, a samo čipiranje 80 kuna. Čip u psu ostaje doživotno i predstavlja sredstvo identifikacije, kontrole i povezivanje s vlasnikom, a cjepivo protiv bjesnoće djeluje godinu dana i cijepljenje se mora ponavljati, objašnjava Domac.

Na žalost, akcije cijepljenja pasa protiv bjesnoće, koje se na selima provode od kuće do kuće, nekada ne daju željene rezultate. Pojedinci nisu spremni izdvojiti novac za cijepljenje te veterinare tjeraju s kućnog praga.

- Mi se tada žalimo županijskoj inspekciji koja izdaje nalog da je pojedinac obvezan cijepiti svog psa, objašnjava Domac.

Nevjerojatno je, ističe, da pojedinci riskiraju u borbi protiv zarazne i opasne bolesti od koje obolijevaju i ljudi, a sve zbog 130 kuna. Najavljeno je i oralno cijepljenje lisica pomoću granula koje lisice pojedu te steknu imunitet. Akcija će se provoditi u šumama i mjestima gdje su lisice brojne i aktivne i to u svibnju i lipnju.

Autor
: I.Sekol/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
buda_dgo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 26
Lokacija: donji grad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.02.2011. 22:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hoćemo li ulaskom u europu morati čipirati i svakog parcova u podrumu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.02.2011. 23:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

buda_dgo je napisao/la: ›
hoćemo li ulaskom u europu morati čipirati i svakog parcova u podrumu?

I svakog onog tko je zlouporabio položaj...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kontra_Uvijek
Offline
Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.02.2011. 1:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hoće ti čipirani kerovi ići tj trčati brže od onih koji nisu čipiranii da li će se sad snaga motora izražavati u psima a ne konjima .. ima stvarno brzih kerova tak da bi se to moglo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BrunCHI
Offline
Ukupno postova: 85
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.02.2011. 1:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kontra_Uvijek je napisao/la (Pogledaj post): › hoće ti čipirani kerovi ići tj trčati brže od onih koji nisu čipiranii da li će se sad snaga motora izražavati u psima a ne konjima .. ima stvarno brzih kerova tak da bi se to moglo


osijek031.com smile

PS: ja imam malog mješanca terijera, čipiranog i donedavno je bio najbrži pas na promenadi... dok nije došao jeda whippet (mali hrt)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rori 1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: sasvim blizu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.02.2011. 4:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uskoro će grad preplaviti napušteni psi jer velika većina vlasnika ne želi ni cijepiti pse a kamoli dati lovu za čipiranje.Sve je to trebalo bolje zamisliti ,odrediti neku popularnu cijenu i na taj način privoliti vlasnike da čipiraju pse.A ovako će samo azil popucati po šavovima.Žalosno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kontra_Uvijek
Offline
Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.02.2011. 2:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa šta bi ostavljali pse ako ćže biti brži jel onda nije smisao čipiranja da budu brži i da ih koriste za trke ....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.02.2011. 7:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako je vlasniku imalo stalo do psa odvojit će tih 80 kn i čipirat ga, ja samsvoju čipirao odma čim sam ju nabavio...

samo nevidim i dalje neki pretjerani smisao čipiranja kad veterinari nisu međusobno povezani te ukoliko je moj pas čipiranu vetamu podatci o vlasniku su samo tamo.

ako mi ga veterinar očita u bilo kojoj drugoj stanici on će samo znati da je pas čipiran i ništa više.... so where is the point?

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.02.2011. 9:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

saba je napisao/la (Pogledaj post): › ako je vlasniku imalo stalo do psa odvojit će tih 80 kn i čipirat ga, ja samsvoju čipirao odma čim sam ju nabavio...

samo nevidim i dalje neki pretjerani smisao čipiranja kad veterinari nisu međusobno povezani te ukoliko je moj pas čipiranu vetamu podatci o vlasniku su samo tamo.

ako mi ga veterinar očita u bilo kojoj drugoj stanici on će samo znati da je pas čipiran i ništa više.... so where is the point?



Kad (ako nedaj bože) ti ga "očita" nečiji auto na cesti onda ćeš znati u čemu je fora.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.02.2011. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sva sreća pa ju držim na povodcu dok smo u blizini ceste tako da sam siguran da se to neće dogoditi.

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2011. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Akcija čipiranja pasa, koja je započela krajem 2004. godine, ulazi u završnu fazu, a do 30. lipnja svi psi morat će imati identifikacijski čip. Branimir Domac iz Veterinarske stanice Osijek kaže da, iako se bliži rok u kojemu svi psi moraju imati mikročip, gužvi nema.

- Čipiranje je najbolje obaviti uz redovito i obvezno cijepljenje protiv bjesnoće. Kada se čipiranje obavlja uz cijepljenje cijena je 180 kuna. Samo cijepljenje protiv bjesnoće stoji nešto više od 130 kuna, a samo čipiranje 80 kuna. Čip u psu ostaje doživotno i predstavlja sredstvo identifikacije, kontrole i povezivanje s vlasnikom, a cjepivo protiv bjesnoće djeluje godinu dana i cijepljenje se mora ponavljati, objašnjava Domac.

Na žalost, akcije cijepljenja pasa protiv bjesnoće, koje se na selima provode od kuće do kuće, nekada ne daju željene rezultate. Pojedinci nisu spremni izdvojiti novac za cijepljenje te veterinare tjeraju s kućnog praga.

- Mi se tada žalimo županijskoj inspekciji koja izdaje nalog da je pojedinac obvezan cijepiti svog psa, objašnjava Domac.

Nevjerojatno je, ističe, da pojedinci riskiraju u borbi protiv zarazne i opasne bolesti od koje obolijevaju i ljudi, a sve zbog 130 kuna. Najavljeno je i oralno cijepljenje lisica pomoću granula koje lisice pojedu te steknu imunitet. Akcija će se provoditi u šumama i mjestima gdje su lisice brojne i aktivne i to u svibnju i lipnju.

Autor
: I.Sekol/Glas-Slavonije.hr


I bilo je vrijeme.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2011. 18:08 
Naslov:  Re: Do kraja lipnja 2011. svi će psi morati biti čipirani
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odnosi li se naslov teme i na morske pse ?!? Laughing

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2011. 19:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Odnosi li se naslov teme i na morske pse ?!? Laughing

mislim da ne al psi rata bi mogli proći Very Happy

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.02.2011. 20:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rori 1 je napisao/la (Pogledaj post): › Sve je to trebalo bolje zamisliti ,odrediti neku popularnu cijenu i na taj način privoliti vlasnike da čipiraju pse.

Mislim da je Vetam imao prošlo ljeto nekakvu kao povoljniju cijenu. Platiš cjepivo protiv bjesnoće, a čipiranje dobiješ besplatno. Nije velika ušteda, ali eto, malo su se potrudili privući ljude da naprave pravu stvar.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.02.2011. 7:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bila je pretprošle godine u vetamu akcija bespla čipiranja, taman 2 tjedna nakon što sam ja moju geu uredno čipirao hehe

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: