Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Oni koji ne znaju drukčije, svoju će ljubav pokazati buketom od petsto kuna!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65860
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2011. 13:52 
Naslov:  Oni koji ne znaju drukčije, svoju će ljubav pokazati buketom od petsto kuna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Valentinovska euforija zahvatila je cvjećare, trgovce, turističke agencije, ugostitelje i udruge koje pripremaju zabave u povodu Dana zaljubljenih.

Cvjećari su pojačali narudžbe tražeći pretežito crvene ruže jer je, kažu, ruža simbol ljubavi i hit u besparici, kada se manjina kupaca odlučuje potrošiti stotinjak i više kuna na raskošan buket.

- Svježa crvena krupna ruža inače stoji 14 kuna, a za Valentinovo 20 kn jer su i dobavljači najavili poskupljenje. Poučena iskustvom, već ujutro na Valentinovo kupce ću dočekati s najmanje 200 crvenih ruža u celofanu i tristotnjak za komadnu prodaju i valentinovske bukete s dodatkom mimoza i orhideja uz koje se slaže crvena vrpca i organza ili srcolika podloga za buket u obliku srca. Srcoliki detalj ove godine je jestivo Kanditovo čokoladno srce. Lani je kupac tražio buket od deset svježih ruža i jednu umjetnu, otkrivši da umjetna ide uz poruku 'Voljet ću te dok posljednja ruža ne uvene'. Iznenadila me mladićeva narudžba tri buketa s tri različita imena na ljubavnoj poruci, otkriva Snježana Bilandžija, vlasnica cvjećarnice Maja.

Cvjetni atelijer Alstromeria i u internetskoj ponudi ima prigodne bukete - onaj s pet ruža i porukom “Obožavam te” stoji 200 kuna, s jednom ružom i “Volim te” 100 kuna, a s 11 ruža, orhidejom, amarilisom i dodacima uz “Ti si meni sve” 500 kuna. Izlozi većine osječkih trgovina u znaku su Valentinova, a ponajviše je crvenih srdaca u parfimerijama, zlatarnama i trgovinama u kojima se prodaje donje rublje. U drogerijama "Kozmo" i "Müller" mogu se kupiti parfemi i kozmetika po sniženim cijenama za oko 30 posto. Najpopularnija radnja sa ženskim donjim rubljem "Lisca" nudi valentinovski popust od 40 posto, a trgovina "Lady Dee" s istim asortimanom popust do 30 posto. Valentinovo se “osjeti” i u pothodniku, gdje su u poklon-galerijama pripremljeni prigodni darovi za zaljubljene. Ponajprije za one kojima je kupnja poklona za Valentinovo pitanje simbolike. Plišana srca i medvjedići, "Oscari" za najbolje supruge, djevojke i dečke, šarene šalice i majice s porukama ljubavi mogu se kupiti po cijeni od 20 do 60 kuna.

Autori : N.Špoljarić/I.Kukić-Solar/Glas-Slavonije.hr

Boro Ružar [The Rose Man] video by Igor Sambolec & Igor Miličić

[klik za gledanje preko cijelog ekrana u visokoj rezoluciji]
[za gledanje je potrebna verzija 10 Flash playera]


camera/editing/directors:
Igor Sambolec & Igor Miličić

Glume: Tin Kovačić, Petra Franov, Boro Ružar [u filmu se pojavljuju i: Ines Janković, Igor Miličić, Maja Gambiroža, Marko Čović, Matko Ugrin, Ružica Ivelj, Rino Pichler, Marko Kesegić, Marija Ivelj te Jozo Trovač kao poseban gost]
Glazba: Nada Surf - Always Love

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2011. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oni koji ne znaju drugacije ce reći svojoj djevojci, ženi, ljubavnici.....ljubavi moja...ja te volim jednako jako bez obzira što je danas valentinovo...dan koji su izmislili ljigavi ameri....u svrhu komercijalizacije ljubavi.....te s obzirom da nemam love evo ti jedan poljubac i zagrljaj.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.02.2011. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
oni koji ne znaju drugacije ce reći svojoj djevojci, ženi, ljubavnici.....ljubavi moja...ja te volim jednako jako bez obzira što je danas valentinovo...dan koji su izmislili ljigavi ameri....u svrhu komercijalizacije ljubavi.....te s obzirom da nemam love evo ti jedan poljubac i zagrljaj.....


~ potpisujem (: mislim da bi svaa cura bila prezadovoljna da od dečka dobije tako nešto u usporedbi s jednim tako skupim buketom koji će ionako biti lijep samo taj dan, a poslije kad uvene kao i svaki drugi završu kanti za smeće

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2011. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Very Happy


Zadnja promjena: PEGY; 23.01.2013. 11:03; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sir William
Offline
Ukupno postova: 360
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2011. 15:21 
Naslov:  Re: Oni koji ne znaju drukčije, svoju će ljubav pokazati buketom od petsto kuna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Oni koji ne znaju drukčije, svoju će ljubav pokazati buketom od petsto kuna!

a i oni koji znaju drukčije će također svoju ljubav pokazati buketom od petsto kuna, jer se to od njih očekuje, jer sve cure koje kažu da žele i da im je dovoljna samo lijepa rijeć/znak paženje, koliko god iskrene bile, su ipak u manjini.. materijalno je in..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.02.2011. 17:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja bih da se ukine taj smiješni pompozni iskomercijalizirani "blagdan". 500 kn za buket će dati samo budala.


I ja bih također da ljudi prestanu vjerovati u djeda mrazove, zeke peke, vještice, duhove, bogove i svete valentine i druge pizdarije. Ali neka, tko voli nek' izvoli.


Tko nema love, neće ni dati za plastični ili "živi" cvijet kao dokaz beskrajne ljubavi. Takve stvari se dokazuju na druge načine.


Zadnja promjena: -nella-; 14.02.2011. 13:01; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malena_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 245
Lokacija: tu negdje
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.02.2011. 17:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja bi samo jedno volim te, poljubac i zagrljaj, jebo buket kad će uvenuti i bacit ću ga u smeće... a ljubav traje i traje... Smile ali isto tako nisam za to valentinovo...

_________________
PONEKAD POŽELIM DA SAM PONOVO MALA,JER KOLJENA ZARASTAJU BRŽE OD RANJENOG SRCA...

Nisam ja toliko trapava koliko je sve lomljivo, sklono padu i pogrešno postavljeno...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2011. 19:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni se bljuje od Valentinova....i toga što su od toga napravili....s faking poklonima....rezerviranjem restorana itd......
razumljivo je da kao što postoji Božić,Uskrs i slično postoji i dan zaljubljenih,ali sve živo uspiju zasrati s komercijaliziranjem.......
i još mi se više bljuje od onih koji očekuju neki poklon...i to kakav poklon......
najbolje stvari u životu su ipak besplatne.....ma koliko mi šutjeli o tome Smile

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivicaosk
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2011. 22:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tko ce meni sta poklonit????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.02.2011. 9:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ivicaosk je napisao/la: ›
tko ce meni sta poklonit????

Pa pokloni si sam!

Iz iskustva ti mogu reći da sam si najljepše poklone poklonila sama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2011. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Valentinovo nije to sto vi predstavljate, nego samo dan gdje ces mastom i kreativnim radom zaljubljenoj osobi nesto dati. N emoras biti kao svi i otici kupit ruzu i parfem od 300kn nego su bitne sitnice i da se sjetis voljene osobe taj dan i potrudis se pokazati svoju ljubav. Nisu bitni pokloni ni za Valentinovo, ni Bozic, Uskrs, Majcin dan..nego pokazivanje paznje. Ali ljudi to danas nemaju nego im je lakse nesto gotovo kupiti. I sad kad ste to stvorili se zalite sto je sve komercijalizacija.. nisu to ameri izmislili nego vi sami ste stvorili takvo Valentinovo..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2011. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jadni oni kojima je ovo jedini način izražavanja ljubavi
zbljuv

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2011. 15:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije jedini, ali kad pogledas ja znam jako puno cura u dugim vezama koje nebi ni vidjele cvjece da nije valentinova, a inace su decki jaaakoo romanticni svaki dan tako da ima Valentinovo uopce ne treba..da imas pravo..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.02.2011. 15:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonka_21 je napisao/la: ›
nego su bitne sitnice i da se sjetis voljene osobe taj dan i potrudis se pokazati svoju ljubav.

A ostalim danima ne misliš na tu osobu i ne trudiš joj se pokazati ljubav? Wink

Meni su draže naše vlastite obljetnice, nego li iskomercijalizirani dan u kojem trgovci masovno profitiraju.

Muka mi je od Valentinova i masovnih poklona i cvijeća kad vidim po cijelom gradu. Mislim si, ljudi pa zar ste toliko plitki? Večere, pokloni... Volite se i poštujte svaki dan, a ne samo jedan dan u godini. Darujte katkad neki poklon ili sitnicu, a ne kad drugi to odrede i pritom forsiraju.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2011. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gle jel se ti sjetis mame na Majcin dan ili joj svaki dan dajes neku sitnicu?? Nemaju svi vremena svaki dan nekome organizirat iznenadenja ali barem 2-3 puta godisnje je lijepo to pokazati. Ocito nitko ne zna pravo znacenje Valentinova, vec svi govore o tome sto je nametnuto drustvu, krivi pogled na taj dan..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: