Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



HUZP krivo tumači zakon, dnevna parking karta nije dar i mora se platiti

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65855
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.02.2011. 20:26 
Naslov:  HUZP krivo tumači zakon, dnevna parking karta nije dar i mora se platiti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mogućnost izbjegavanja plaćanja dnevne karte Osječani su vidjeli na zagrebačkome primjeru. Naime, Hrvatska udruga za zaštitu potrošača pozvala je vozače da kaznu za neplaćanje smatraju darom budući da čl. 54 Zakona o zaštiti potrošača kaže da nije dozvoljeno isporučiti potrošaču proizvod ili pružiti uslugu koju potrošač nije unaprijed naručio, ako je riječ o naplatnom poslu. Međutim, Mira Brumerček - Lukačević iz osječke Udruge potrošača "Potrošač" smatra da treba biti vrlo oprezan i prvo proučiti sve pravilnike i propise.

- Ako vozač zauzme parkirališno mjesto, onda je naručio tu uslugu i dnevna karta ne može se smatrati darom. Smatram da je zauzeto parkirališno mjesto unaprijed određeno kao naručen proizvod, zaključuje Brumerček-Lukačević.

Dodala je da se parkiranje na parkirališno mjesto koje je u koncesiji Elektromodula može smatrati ugovornim odnosom između vozača i tvrtke. U Elektromodulu kažu kako je korisnik usluga parkiranja upoznat s obvezom uplate dnevne parkirne karte na način određen Zakonom o obveznim odnosima (čl. 295.), kao i s posljedicom njezina neplaćanja, odnosno mogućnošću prisilne naplate potraživanja za izvršenu uslugu koju je vozač tražio i prihvatio.

- Sva parkirališta u sustavu naplate parkiranja obilježena su prometnim znakom na kojem je i dopunska ploča s izvatkom iz Općih uvjeta koji obavještavaju korisnika usluga o načinu uplate parkiranja, a jedan od načina je i kupnja dnevne parkirne karte. Korisnici su sklopili ugovor o parkiranju na osnovi korištenja dnevne karte, regulirane Općim uvjetima ugovora o korištenju parkirališnog prostora, stoji u dopisu koji potpisuje Ana Kocelj, direktorica Elektromodul-Parkinga.

Autor : M.Mihelić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.02.2011. 21:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja neznam kako su prije gradske vlasti uspjevale sve troskove pokriti bez naplate parkiranja.

isto tako ne vidim neka znacajnija ulaganja od kako grad ubire lovu za parkiranje ... naravno, osim sto su se sve dosadasnje garniture vlasti osigurale do praunucadi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.02.2011. 21:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"...Ako vozač zauzme parkirališno mjesto, onda je naručio tu uslugu
isto tako kad stanete na tramvajsku stanicu očekuje se da se vozite tramvajem...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
porezni obveznik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 347
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.02.2011. 21:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba plačati parking i to je to,a ne se zbog 3 kn, natezati i stvarati si nepotrebne neprilike, a ovo sa dnevnom kartom je glupost, samo drugi način da se uzme para za kaznu.

_________________
˝Najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi je privatizacija˝.
Borislav Škegro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2011. 22:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koje banalno objašnjenje - 'Ako vozač zauzme parkirališno mjesto, onda je naručio tu uslugu'. Koju uslugu? Pa koliko ja znam u osnovi se parking naplaćuje po jednome satu i svakih slijedećih 20 minuta. Dakle, ako sam ja ostao 15 minuta duže na parkingu trebao bih platiti dodatni sat ili još bolje - dodatnih 20 minuta, a ne dnevnu kartu. Po toj teoriji su mi i prvi puta (kod prvog sata) mogli naplatiti dnevnu kartu.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malios
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2011. 0:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni nije jasno , ako ja dođem na parking u 16 sati,zaboravim platiti parking a parking radi do 20 sati, zašto mi ne naplate 4 sata po 3 kune..znači na neki način me kazne i naplate mi do kraja radnog dana bez obzira što ću ja recimo doći po auto u 17 sati,to bi bilo pošteno!!
Umjesto toga oni mi naplate dnevnu kartu pa tako ispada da sam tamo bio parkiran cijeli dan od ujutro ..a nisam..nadam se da me razumijete?


Zadnja promjena: malios; 10.02.2011. 0:17; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuvvu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 212
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.02.2011. 0:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › ja neznam kako su prije gradske vlasti uspjevale sve troskove pokriti bez naplate parkiranja.

isto tako ne vidim neka znacajnija ulaganja od kako grad ubire lovu za parkiranje ... naravno, osim sto su se sve dosadasnje garniture vlasti osigurale do praunucadi.

ne ubire grad lovu od parkinga. grad dobije godisnje pisljivih cca milijun i po kuna. kajmak ubire direktor elektromodula.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.02.2011. 0:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aj ne serite najbolje d aje besplatno svuda...svuda usvijetu ffunkcionira sam glupi osjecani se bune idite biciklom ak necete placati parking ....koji debilizam

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malios
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2011. 0:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da upravu si..glupi smo..ali zato jer platimo parking a parkiramo po rupama i blatu do ušiju..po ulegnutim parkiralištima..potpuno ne uređenima..nekad me sramota ako je netko samnom ko nije iz osijeka..to nema nigdje!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.02.2011. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako je to sve tako strogo, jel možemo onda ići u te detalje da ako se ja na parkingu zadržim pola sata (30 min), da onda platim pola parkirne karte ?

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.02.2011. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Opet ova klasična priča...

Kada se govori o npr. švercanju u tramvaju, onda se svi sablažnjavaju na samu pomisao na to i glume velike moralne vertikale, a kada se evo radi o plaćanju parkinga, onda se traže i najmanje eventualne rupe u zakonu ne bi li se izbjeglo platiti tih 3-4kn.
Kako rekoh, klasika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
passati5
Offline
Ukupno postova: 59
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2011. 13:41 
Naslov:  Re: HUZP krivo tumači zakon, dnevna parking karta nije dar i mora se platiti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i deda nije htio platiti kartu u filmu "tko to tamo peva" zna se kakje prošao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2011. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zasto bi se parkiranje uopce naplacivalo?????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.02.2011. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

malios je napisao/la: ›
Da upravu si..glupi smo..ali zato jer platimo parking a parkiramo po rupama i blatu do ušiju..po ulegnutim parkiralištima..potpuno ne uređenima..nekad me sramota ako je netko samnom ko nije iz osijeka..to nema nigdje!!


meni se gadi da je ovo na internetu sramota me pokazat nekom ko nije iz osijeka ovaj forum i ove komentare

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: