Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ostaje li Starčević na Trgu odlučuje struka, ne politika

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ToniOsk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 407
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2011. 14:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije ti ova tema zlatna ribica da ti ispunjava želje Very Happy
Za tu investiciju(popravljanje šahta i micanje znaka) treba par godina,polako. Very Happy

_________________
I am what I am.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.02.2011. 21:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a pitalo se struku kad ga se postavljalo?vidi vidi....
nadam se da im je ostalo još ovog mramora ukoliko ga odluče maknuti....

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jaguar
Offline
Ukupno postova: 173
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.02.2011. 22:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi moji tko o čemu Bubi o školi u Višnjevcu. Koliko se priča o tomu ja sam bio uvjeren da je to već odavna napravljeno i zaboravljeno. Daj više ste dosadni sa tom školom u Višnjevcu. Ili je napravite ili neserite više o tom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jaguar
Offline
Ukupno postova: 173
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.02.2011. 22:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Vic.Mackey je napisao/la: ›
postavljanje i uklanjanje predstavljaju troškove...............


Paklena je to situacija. Đapić and the gang spiskaju nešto novaca na postavljanje rugla, ruglo smeta, ruglo je nezakonito, nemoralno i suprotno projektu (dakle, struka je protiv), ali i uklanjanje košta.

Troškove uklanjanja rugla od kipa smatram opravdanima, kao i postavljanja Grupe građana. Koliko god teška vremena bila, i koliko god se pazilo na novce.

Ovo je dobar početak za Bubala. Ako nastavi ovako, i pritom izađe iz Hdssb-ovske gerile, ili ju rasformira, odnosno prestane bespogovorno služiti svom zatvorenom šefu, možda od njega ispadne i solidan političar.

Samo retoričko pitanje. Ovdje se ljudi kada zazivaju povratak grupe grđana najčešće pozivaju na neke sentimente iz prošlih vremena, te igrali se na grupi, te sjedili, te ovo, te ono. Nemisle li ti isti da je postojeći spomenik Anti Starčeviću prirastao novim generacijama koje se oko njega igraju, sjede na njegovu postamentu i imaju svoje uspomene koje su svježije i time bi bile i bolnije.
Ja osobno imam takova iskustva sa svojom djecom i ako bih uspoređivao eventualno skidanje spomenika Dr. Ante Starčevića s nečim, usporedio bih ga sa skidanjem spomenika banu Jelčiću sa glavnog zagrebačkog trga 1947. godine koji je skinut po noći da se narod eventualno nebi pobunio. Budući se i ovdje radi o silama mraka bojim se da će to odraditi po svom vremenu.
Floki, samo da znaš spomenik nije ruglo, spomenik ima sve potrebne dozvole za postavljenje i dopuštam da o svemu imaš svoj stav ali neistine, nemoj neistine. A o tome ko je struka je jako diskutabilno pitanje i zašto je gospodin Struka bio protiv. Gospodin struka nije dobio određene sinekure u Urbanističkim djelatnostima u gradu Osijeku u vrijeme dok je Đapić bio gradonačelnik i ni po jada odjednom struka protiv,Ko je taj struka. Iza struke se kriju samo neznalice i mediokriteti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.02.2011. 22:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jaguar je napisao/la (Pogledaj post): ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
Vic.Mackey je napisao/la: ›
postavljanje i uklanjanje predstavljaju troškove...............


Paklena je to situacija. Đapić and the gang spiskaju nešto novaca na postavljanje rugla, ruglo smeta, ruglo je nezakonito, nemoralno i suprotno projektu (dakle, struka je protiv), ali i uklanjanje košta.

Troškove uklanjanja rugla od kipa smatram opravdanima, kao i postavljanja Grupe građana. Koliko god teška vremena bila, i koliko god se pazilo na novce.

Ovo je dobar početak za Bubala. Ako nastavi ovako, i pritom izađe iz Hdssb-ovske gerile, ili ju rasformira, odnosno prestane bespogovorno služiti svom zatvorenom šefu, možda od njega ispadne i solidan političar.

Samo retoričko pitanje. Ovdje se ljudi kada zazivaju povratak grupe grđana najčešće pozivaju na neke sentimente iz prošlih vremena, te igrali se na grupi, te sjedili, te ovo, te ono. Nemisle li ti isti da je postojeći spomenik Anti Starčeviću prirastao novim generacijama koje se oko njega igraju, sjede na njegovu postamentu i imaju svoje uspomene koje su svježije i time bi bile i bolnije.
Ja osobno imam takova iskustva sa svojom djecom i ako bih uspoređivao eventualno skidanje spomenika Dr. Ante Starčevića s nečim, usporedio bih ga sa skidanjem spomenika banu Jelčiću sa glavnog zagrebačkog trga 1947. godine koji je skinut po noći da se narod eventualno nebi pobunio. Budući se i ovdje radi o silama mraka bojim se da će to odraditi po svom vremenu.
Floki, samo da znaš spomenik nije ruglo, spomenik ima sve potrebne dozvole za postavljenje i dopuštam da o svemu imaš svoj stav ali neistine, nemoj neistine. A o tome ko je struka je jako diskutabilno pitanje i zašto je gospodin Struka bio protiv. Gospodin struka nije dobio određene sinekure u Urbanističkim djelatnostima u gradu Osijeku u vrijeme dok je Đapić bio gradonačelnik i ni po jada odjednom struka protiv,Ko je taj struka. Iza struke se kriju samo neznalice i mediokriteti.


ovo je spomenik koji je trebao stajati na trgu.





ovo je spomenik zbog kojega se ante starcevic ne bi vrtio u grobu, i koji bi postovao njegovu volju za ne postavljanjem spomenika.

nikakva usporedba sa jelacicem ne pokazuje stanje u osijeku.

a ako si zaboravio na koji je 'zakonski' nacin spomenik postavljem, malo se podsjeti kojim se sve manipulacijama djapic sluzio da postavi ovog repera

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jaguar
Offline
Ukupno postova: 173
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.02.2011. 0:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ingo
Po tvojoj logici svjetska književnost bi bila zakinuta za jedan od svojih najboljih romana napisanih ikada da je jedan prijatelj poslušao velikog pisca Kafku i spalio njegove rukopise.

Po tvojioj logici Otac Domovine se ne bi ljutio na neke skaline koje nevode nigdje. Koja je to logika,spomenika ima ili ga nema

A riječ "reper" upotrijebljena u ovom kontekstu u kojem ga ti upotrebljavaš je otprilike proizišla iz vokabulara podmladka titinih pionira.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.02.2011. 8:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jaguar je napisao/la (Pogledaj post): › ingo
Po tvojioj logici Otac Domovine se ne bi ljutio na neke skaline koje nevode nigdje. Koja je to logika,spomenika ima ili ga nema


tesko mi je ovo uopce i komentirati, ali ne treba bas svaki spomenik biti realistican.

ne radi se o stepenicama nego o govornici.

Citat: ›
A riječ "reper" upotrijebljena u ovom kontekstu u kojem ga ti upotrebljavaš je otprilike proizišla iz vokabulara podmladka titinih pionira.


ovakvo etiketiranje je karakteristika onih cunjoglavaca sto ih je djapic doveo iz bosne i obukao u majice 'osijek je rekao da' ... ali ima istine, polozio sam cak i pionirsku zakletvu.

ta logika da onaj tko je protiv spomenika je protiv hrvatske se stalno imputira ... a nitko od nas koji smo protiv hrvatske nikada nije imao nista protiv postavljanja spomenika koji je odabran na natjecaju, kao sto nitko nikada nije prigovorio sto glavni trg nosi ima ante starcevica.

prema tome, nije nitko protiv obiljezavanja djela starcevica, nije nitko protiv hrvatske ... nego protiv samovolje djapica koji je malverzacijama sa onim zmajevima i rondelom velikana postavio spomenik koji se samo njemu svidjao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ToniOsk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 407
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.02.2011. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam primjetio da je itko riječ reper upotrjebio osim mene osijek031.com smile Ja ga zovem reper jer takav ima položaj ruku. Very Happy

_________________
I am what I am.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.02.2011. 22:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

~ Premetanje iz šupljeg u prazno... sve na teret građana. Ima li to smisla? Što je bilo, bilo je. Kad je već tamo i glavni Trg nosi ime tog velikana, neka tamo i ostane. Istina da nije postavljen na najbolje mjesto, ali ni prvotna ideja mi nije idealno rješenje po tom pitanju. Bolje Starčević, nego Grupa građana. Od tolikih parkova i trgova u našem lijepom gradu, naći će se lokacija i za Grupu.

_________________

www.myspace.com/venus4u
Anonymous
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: