Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



NK Osijek: Vratio se Ljubo!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65792
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.02.2011. 14:33 
Naslov:  NK Osijek: Vratio se Ljubo!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Puno se pričalo i nagađalo, a potvrda je došla danas, točno u podne, u prepunom fan shopu. Nedostajala je ta devetka Osijeku jako dugo, može se slobodno reći još tamo od 2004. godine, kada ju je nosio upravo on, Goran Ljubojević. Tada mladić kojeg su mnogi vidjeli kao vjerodostojnog nasljednika Igora Pamića, Stanka Bubala te Almira Turkovića, vratio se na mjesto na kojem je i započeo svoju nogometnu odiseju, u špicu Osijekovog napada.

Nakon što je početkom dvijetisućitih upisao 23 gola u 65 nastupa za NK Osijek i s dva gola i asistencijom srušio moćne Engleze na Upton Parku u dresu mlade reprezentacije, uslijedio je odlazak u Dinamo. Nakon posudbe u St. Gallenu, odlazi u belgijski Genk gdje postaje najbolji strijelac lige u odnosu na dobivenu minutažu. Tada počinju problemi s ozljedama zbog kojih propušta gotovo dvije igračke godine. Krajem 2009. godine vraća se u Zagreb, a u dresu Pjesnika upisuje 6 golova u polusezoni. Put ga nakon toga odvodi u švedski AIK, kojeg spašava od ispadanja u drugu ligu sa dva gola u zadnjim utakmicama. Ipak, Šveđani zbog teške financijske situacije sporazumno raskidaju ugovor, a svoju priliku koristi NK Osijek i vraća ga u matično gnijezdo.



Najbolji primjer toga da život može iskreirati najzanimljivije scenarije upravo je Goran Ljubojević. Posljednje dvije osječke godine nogometni mentor bio mu je Robert Špehar. Sada se nanovo susreću, jedan u ulozi spasitelja (što je svojedobno bio i Špehar, op. a.), drugi u ulozi predsjednika kluba. Ugovor je potpisan 8. veljače, a pogodite tko danas slavi 17. rođendan!? Budući Goranov suigrač Dino Špehar! Trener? Branko Karačić. Isti onaj koji ga je ispratio iz Osijeka te 2004...

- Izuzetna mi je čast potpisati ugovor sa svojim bivšim suigračem. Goran se vraća u svoj grad i svoj klub. Čim sam saznao da se vratio u Osijek započeli smo razgovore. U svakom tom razgovoru uvažavali smo njegove ambicije i nogometne godine. Zato i potpisujemo ugovor na 6 mjeseci s mogućnošću produljenja za još godinu dana. Goran može otići u bilo kojem trenutku ako nađe inozemni angažman. Svoju je veličinu pokazao time što će za Osijek tih šest mjeseci nastupati praktički besplatno, a mi ga za uzvrat zasigurno nećemo kočiti ako pronađe mogućnost zaraditi još nešto novca. Ipak, u ugovoru postoji klauzula po kojoj će i NK Osijeku pripasti određena odšteta u slučaju transfera, pojasnio nam je predsjednik Robert Špehar.



- Vi znate da ja nisam čovjek od velikih riječi. Jedino što mogu reći je da sam presretan što sam se vratio u svoj klub. Zahvaljujem se svima u Upravi kluba, ali i svim poznanicima, prijateljima i navijačima NK Osijeka zbog kojih sam se i odlučio na povratak. U Osijek sam se vratio isključivo zbog nogometa, ali morate razumjeti i moju potrebu da probam u budućnosti zaraditi i ponešto inozemnog novca. Vratio sam se nakon 7 dugih godina i planiram nastaviti s onim s čim sam započeo, a to je zabijanje golova! I kada sam odlazio mi je trener bio upravo Branko Karačić s kojim sam proživio najbolju nogometnu godinu u životu. Nema razloga da opet ne bude tako. S Osijekom sam trenirao i prošle godine i uvjerio se da se radi o iznimno talentiranim i tehnički potkovanim mladićima kojima ipak nedostaje završnica. Nadam se da ću baš na tom planu puno doprinijeti, zaključio je svoje predstavljanje Ljubojević.

Na kraju je ipak sve zanimalo postoji li mogućnost povratka još pokojeg bivšeg Osječana. Predsjednik Špehar je istaknuo da su male šanse da se to ostvari prije kraja sezone, ali tada bi se moglo ozbiljno poraditi na vraćanju Babića i Vranješa. Navodno da je Jurica Vranješ obećao povratak na ljeto ukoliko ne nađe zadovoljavajući inozemni angažman.

Za kraj dodajmo da Ljubojevića najvjerojatnije na djelu možete vidjeti već sutra u 15 sati, kada Osijek igra prijateljsku utakmicu u Višnjevcu.

Tekst & foto: Mladen Kovačević

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.02.2011. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bez komentara

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.02.2011. 15:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blago nama, još da vrate i Primorca pa da vidiš napadačkog dvojca...

Ne razumijem upravu koja ima 7 napadača i odluči dovesti još jednog(nažalost upitne forme)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuvvu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 212
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2011. 15:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

barba je napisao/la (Pogledaj post): › Blago nama, još da vrate i Primorca pa da vidiš napadačkog dvojca...

Ne razumijem upravu koja ima 7 napadača i odluči dovesti još jednog(nažalost upitne forme)

u svakom slucaju manje upitne od barisica, milicevica i ostalih...

meni se ovaj potez svida, a najvece koristi od toga bi mogao imati mali spehar koji, sve mi se vise cini, ce ocito imati prednost ispred "zvezda". spoj iskusnog igraca koji je igrao vani i mladog (i prvi put nakon niza godina neupitnog potencijala), zeljnog igre i golova bi mogla biti dobra formula.

a i mozda sada razmislim o odlasku na tekmu. pozdrav bivsem igracu i podrska velikom talentu. od ostalih sam i tako vec dobio cir na zelucu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DARCHO
Offline
Avatar

Ukupno postova: 242
Lokacija: citybosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2011. 16:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

barba je napisao/la: ›
Blago nama, još da vrate i Primorca pa da vidiš napadačkog dvojca...

Ne razumijem upravu koja ima 7 napadača i odluči dovesti još jednog(nažalost upitne forme)



vidiš da si ne upućen u nogometna zbivanja..kojih 7 napadača ?
osijek ovakvog napadača treba..ako imalo pratiš klub,znaš zašto to pričam

Živio ljubo !!! ajmo osječe !


Zadnja promjena: DARCHO; 08.02.2011. 21:14; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
tko pita,taj ne skita..oš,neš bangladeš ! http://www.youtube.com/watch?v=z-Wgb_gh8Ps&feature=player_embedded
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
caltonos
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.02.2011. 16:53 
Naslov:  Re: NK Osijek: Vratio se Ljubo!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakva igračina!!! Bolje da su drvo stavili u napad pa bi se mozda koji put lopta odbila u gol!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
shota98
Offline
Ukupno postova: 27
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2011. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bolje da maglicu forsiraju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silvio
Offline
Ukupno postova: 54
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.02.2011. 17:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ko i svi stari "junaci" povratnici...tu i tamo će nešto zabiti pa se malo ozljediti i nakraju pokupiti nekolko klinaca te ih kao poslati u bolji klub...i više se nikad za nikoga neće ćuti...kao ni za "junake"... Mr. Green

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2011. 18:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne mogu reći da sam baš nešto obožavao Ljubojevića, ali moram reći da je on za Miličevića, Barišića i sada već bivšeg Nikšića, nogometni akademik, bar što se tiče zabijanja golova. Upitno je jedino u kakvom je on fizičkom stanju. Vidim da se nije baš naigrao u Švedskoj...

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.02.2011. 18:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel vam smeta i što igra besplatno?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2011. 18:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

navodno da je trenirao s aik-om sve do četvrtka i zabilježio najbolje rezultate na testiranjima

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.02.2011. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bit će ovo dobar potez...jer ne može gore od trenutnog...u 18 tekmi...20 golova...a kolko su dali napadači od tih 20? Smile Smile

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
russell
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: v.lj.b.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2011. 19:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakvih likova ima, ljudi moji ogorčeniji ste od ženskih koje budu samnom, imate onaj smart shop i odmarajte
Ljubo welcome back

_________________
fakofbolan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2011. 21:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaka čast mladim snagama, ali su dosad imali itekako prilika za dokazivanje. iskusan igrač s međunarodnim iskustvom im može samo pomoći u razvoju (oni za koje još ima nade, s obzirom da se uglavnom i nisu nešto pokazali).
također, igrač koji je procijenjen na oko 400.000 eura, što je za naše pojmove kao 40 milijuna eura, dođe besplatno i igra za siću ili besplatno - svaka čast!
ljubo, dobrodošao!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ToniOsk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 407
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.02.2011. 8:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajde hvala bogu da dođe netko sa više od 20 godina u ovaj Osijek,nadam se da će uspjet uć u neku formu u ovoj čunga lunga ligi u kojoj će moći zabiti 10 golova u polusezoni. Još da dođe neki strani talent koji nam apsolutno fali jer nema nijednog Europskog kluba koji nema bar 2-3 stranca a da je nešto postigao,a nama to fali.

_________________
I am what I am.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: