Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Župnici u šoku: Računi za plin do 16.000 kuna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66390
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2011. 19:04 
Naslov:  Župnici u šoku: Računi za plin do 16.000 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rekordno visoki računi za potrošen plin u prosincu šokirali su osječke župnike. Retfalački župnik vlč. Pavao Vukovac čak je javno pozvao u pomoć župljane koji se razumiju u HEP-ov obračun da vide je li u pitanju pogreška, jer na računu piše - 15.543 kune!

Međutim, HEP Plin točno je izračunao potrošnju koja se za crkvu obračunava u tarifi za poduzetnike. K tome, tijekom zadnja tri mjeseca, 'kubik' je tri puta poskupio! Čak se i potrošnja župne kuće obračunava u rangu s obrtnicima i tvrtkama koje ostvaruju dobit. I ostale župe koje se griju plinom u siječnju je zatekao enormni iznos koji će u veljači biti još viši. Župa sv. Luke u Josipovcu mora platiti 8.732 kune za plin, a donjogradska približno 12.000 kuna. Tamošnjeg župnika vlč. Ivan Jurića, međutim, još više boli što u kući Zajednice Cenacolo, čiji je duhovnik, plaća cijenu industrijske struje, no kaže, o tome bi s HEP-om trebao razgovarati crkveni vrh, jer na tržištu “karitativna kuća nije isto što i proizvodna djelatnost s dobiti”.

- U studenome plinsko je grijanje župne kuće i crkve stajalo približno 6.000 kuna, a u prosincu 16.340 kuna za potrošenih 4.660 kubika plina. To je čak 10.000 kuna više u mjesečnom obračunu. U usporedbi s 11.337 kuna plaćenih za veću potrošnju od 4.877 'kubika' u prosincu 2009. godine, razlika je 5.000 kuna! Sada je potrošeno manje plina, a račun veći. Struju plaćamo 1.780 kuna, a prije pet godina bila je približno 700 kuna. Ukupno mjesečni izdatak za režije zimi seže do 25.000 kuna. Izuzev poslije Božića, režije se ne mogu pokriti milostinjom, jer i vjernici teško žive , kaže fra Ilija Mijatović, župnik župe Svete obitelji na Jugu 2.

Crkva i Todorić jednaki!?

- U prosincu je 'kubik' plina stajao 2,85 kuna, dok je u prosincu 2009. cijena bila 1,89 kuna (cijene bez PDV-a). Potrošnja plina i struje obračunava nam se kao za industriju, kao i Todoriću, a komu se žaliti? Nepravedno je izjednačavanje župe i proizvodnje - kaže fra Mijatović.

Točnost cjenika potvrđuje HEP-ova glasnogovornica Mirela Klanac, pojašnjavajući je zakonima i tarifnim sustavom koji u kategoriju poduzetništvo uvrštava sve pravne osobe, uključujući župne urede. Dodaje da 'kubik' u siječnju stoji tri kune bez PDV-a.

Autor
: N. Špoljarić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
klikor
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2011. 19:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ooo jadni,baš mi je žao što napokon morate platiti što ste potrošili,čisti bezobrazluk!a ništa, u potragu za sponzorom koji će vam pomoći u trampu za iskup njegovih grijeha.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2011. 19:23 
Naslov:  Re: Župnici u šoku: Računi za plin do 16.000 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
cijena bila 1,89 kuna (cijene bez PDV-a).[/b] Potrošnja plina i struje obračunava nam se kao za industriju, kao i Todoriću, a komu se žaliti?


pa industrija ste.industrija straha.
Ako se netko treba žaliti, onda je to Todorić.
Naime, on na svoju dobit mora platiti porez.
PR je sveprisutniji u crkvi, što je vidljivo i po ovom članku.
Nisu pokradeni,nisu oštečeni.Jedina svrha članka je informirati "klijente" o poteškoćama u kojima se župa našla, kako bi bili darežljiviji na slijedećem skupu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 31.01.2011. 19:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni ih je isto stvarno žao...... NE!!!

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nagy
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2011. 19:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, i? Pa gdje vi župnici živite toliko godine da ne znate da su sve udruge građana (bilo profitne, bilo neprofitne) svrstane u kategoriju poduzetništva što se tiče HEP-a i to ne samo kod plina, nego i kod struje??? Pa tako lovačka društva, vatrogasna društva, kulturno-umjetnička društva i svi ostali plaćaju plin i struju kao i tvornice...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2011. 20:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa nedavno se išlo svetit kuće, šta nemaju dovoljno za plin?

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2011. 20:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: › Potrošnja plina i struje obračunava nam se kao za industriju, kao i Todoriću, a komu se žaliti?


A kome pope da se ja žalim, što mi od plaće uzimaju, da bi tebi i tvojoj sekti dali. Ja radim za crkavicu ko konj, na minus deset sa biciklom na posao, a ti voziš mercedes, prodaješ narodu svoje gluposti i držiš političke skupove i za to ti još država da jedno tisuću eura mjesečno plaće. A sirotinji koju lažeš uzmeš još 10x toliko.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2011. 20:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prvo im zabrane da provode politiku za vrijeme mise...sad im nabiju racun za plin....fak...ode i crkva u stecaj....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2011. 20:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad citas ove komentare ..katastrofa, nazalost se crkva mjeri sa industrijom,sto je katastrofa.. a ovi su svi komentari kome,ja znam jako puno svecenika koji se takoder voze biciklom i zamisli nemaju auto kao sto svi imaju ako ne svaki ukucanin onda svaki drugi, nemaju po 3-4 mobitela kao sto ima svako kucanstvo, nemaju plazmu, nemaju najnovija racunala..kod nas se svi na sve zale a svi dobro zive i svi sve imaju..a bitno da uvjek pljuju po crkvi iako pojma nemaju..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nagy
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2011. 20:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonka_21 je napisao/la: ›
Kad citas ove komentare ..katastrofa, nazalost se crkva mjeri sa industrijom,sto je katastrofa.. a ovi su svi komentari kome,ja znam jako puno svecenika koji se takoder voze biciklom i zamisli nemaju auto kao sto svi imaju ako ne svaki ukucanin onda svaki drugi, nemaju po 3-4 mobitela kao sto ima svako kucanstvo, nemaju plazmu, nemaju najnovija racunala..kod nas se svi na sve zale a svi dobro zive i svi sve imaju..a bitno da uvjek pljuju po crkvi iako pojma nemaju..

I na svakog takvog poštenog dođe 10 njih nepoštenih...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2011. 20:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa ima ih nepostenih naravno, samo ne vidim zasto osudivati nekoga kad smo svi duplo gori od njih.. svi samo kukaju kako je njima a NITKO nista ne mjenja i svi dobro zive, koliko je nezaposlenih ni ne gladuje se puno..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nagy
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2011. 20:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonka_21 je napisao/la: ›
Pa ima ih nepostenih naravno, samo ne vidim zasto osudivati nekoga kad smo svi duplo gori od njih.. svi samo kukaju kako je njima a NITKO nista ne mjenja i svi dobro zive, koliko je nezaposlenih ni ne gladuje se puno..


Pa nitko od nas ostalih se ne bavi pozivom i ne propovijeda i soli pamet ostalima, a da sam prvi tako ne živi... to se zove licemjerje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aždaha
Offline
Ukupno postova: 70
Lokacija: os
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2011. 21:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa na šta ste potrošili pare od otkupa grijeha?

_________________
TKO S DJECOM SPAVA, POPIŠAN SE BUDI........
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2011. 21:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, a mislis da nije licemjerje sto narod radi? To sto neki rade vise poslova i svejedno kukaju,a neki ni jedan, to nije licemjerje? To sto jedni drugima zabijaju noz u leda, to sto se drustvo svelo samo na iskoristavanje pojedinca.. mozda su se svecenici samo prilagodili tome. A njihove propovjedi su uglavnom politika i nisu vrijedni hvale ali nisu ni najgora gamad kakvih ih narod sve vise pokazuje. Ako je i koja propovjed po tebi soljenje pameti, ipak mozda do nekog pojedinca dode,iako cisto sumnjam jer narod ide u crkvu da bude viden a ne zbog vjere u Boga niti zbog propovjedi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2011. 21:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonka_21 je napisao/la: ›
Pa ima ih nepostenih naravno, samo ne vidim zasto osudivati nekoga kad smo svi duplo gori od njih...


A od koga sam duplo gori? Od svećenika?
Hmmm, šta je duplo gore od pedofilije, vanbračne svećeničke djece (nastavite niz)...hmmmmm, ček sjetit ću se valjda...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: