Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Matijas Imrešković, Vlado Kramer i Tanja Kovač poduzetnici su s najboljim idejama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65796
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.01.2011. 16:15 
Naslov:  Matijas Imrešković, Vlado Kramer i Tanja Kovač poduzetnici su s najboljim idejama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Proizvodnja efikasnijih granula za uništavanje ličinki komaraca, koje je osmislio Osječanin Matijas Imrešković, najbolja je poduzetnička ideja na području Osječko-baranjske županije u 2010. godini, a tvorcu je pripalo 25 tisuća kuna iz županijskog proračuna.

Samo nijansu slabijim povjerenstvo je ocijenilo drugoplasirani projekt "Solarna energija – Gradski vrt" Vlade Kramera (pripalo mu je 20 tisuća kuna od sponzora, Hypo-Alpe-Adria Bank) dok je treću nagradu i 15 tisuća kuna od Nexe grupe i Euroherc osiguranja dobila Tanja Kovač za projekt uzgoja rufa ribica i otvaranja mini lječilišta za terapiju kožne bolesti – psorijaze.

Svim dobitnicima na jučerašnjoj svečanoj dodjeli čestitao je župan Vladimir Šišljagić, naglasivši da je u projekt Najbolja poduzetnička ideja, koji je visoko ocijenjen i na državnoj razini, u proteklih pet godina uloženo gotovo milijun kuna.
Dobitnici su potom pojasnili svoje ideje.

- Ledene granule koje se sada koriste nisu dovoljno efikasne jer su se, nakon što su bacane iz zrakoplova, topile u zraku i do tla ili vode stizale su samo kapljice. Gubici su iznosili i do 80 posto, a naše granule padat će u krutom stanju i biti puno učinkovitije te ekološki sto posto sigurne. Bit će i 40 posto jeftinije od sadašnjih, a osmislio sam i raspršivače. Projekt sam počeo razvijati prije četiri i pol godine, a sada sam ga uspio do kraja osmisliti u suradnji s udrugom Zelenih. Prvo testiranje moglo bi biti u svibnju, a uskoro bi trebala početi i proizvodnja, najavljuje Imrešković.

Kramer je odlučio pametno iskoristiti tužnu činjenicu da stadion Gradski vrt već 30-ak godina nije potpuno završen. Na stadion koji nema natkrivenu tribinu, naime, valja postaviti krov koji će – sam sebe otplatiti.

- Na krovu će se nalaziti solarne fotonaponske ćelije koje će proizvoditi električnu energiju za potrebe stadiona, a višak struje isporučili bismo HEP-u, koji bi nam ga platio, naglašava.

Tanja Kovač objasnila je projekt koji je zamislila zajedno s kolegicom.

- Rufa ribice razvijaju se u vodama u Turskoj i imaju vrlo brz metabolizam. To se iskorištava za liječenje psorijaze jer manjak bjelančevina ribice nadoknađuju grickanjem, uvjetno rečeno, odumrlih stanica kože. To je ustvari ugodna masaža u kadi, a tretman, za koji je potrebno stotinjak ribica, traje dva sata. Ukupno liječenje traje 21 dan, a rezultati su jako dobri, ističe Kovač.

Deset dobitnika nagrada

Među 92 prijavljenih povjerenstvo je izabralo deset dobitnika, kojima je podijeljen nagradni fond od 130 tisuća kuna. Osim prve tri, dodijeljeno je još sedam nagrada, čijim su idejnim začetnicima različiti sponzori osigurali po 10 tisuća kuna.

To su: Vanja Kelemen za projekt "Cjevaste sunčane ćelije za ugradnju u prozore", Mario Kresonja za projekt "Bespilotna letjelica s multisenzorskim sustavom detekcije mina", Krešimir Predrijevac (Pametna javna rasvjeta), S.E.G. Inženjering d.o.o. (Zelena energija budućnosti – Solarna elektrana sa SunFlower sustavom), Manda Bačlija (Proizvodnja funkcionalnog ulja i maslaca iz jezgri koštice marelice), Marica Završki (Sušena kupina na solarnu energiju) i Jasna Ladišić, koja je osmislila proizvodnju aromatičnih drvenih igračaka za pomoć u pravilnom razvoju djece.

Autor : T. Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto : Wikimedia

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.01.2011. 21:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvoj nagradi svaka čast, ove druge dvije su smeće kakvog nema ili prevedeno, prevara kakve nema...ostalih 7 za sada neću komentirati

2. mjesto mi je posebno dobro... sam će sebe isplatiti kaže autor. Pa da tu priču popušiš moraš bit jako nneinformiran. Dobro da nije rekao solrni grad osijek, sve krovove ćemo obljepit solarnim pločama i svima će nam teči med i mlijeko. Pa šta misliš da se nitko prije tebe nije sjetio to napravit, a znaš zašto nisu?? zato što je NEISPLATIVO. To je samo ideja, poduzetnička nikako.

3. mjesto, bože sačuvaj ideje. Ribice za psorijazu, to je kao da ja napišem uzgoj zečeva za gulaš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.01.2011. 21:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ptam se da li stvarno nije bilo boljih ideja ili je posrijedi neka druga igra

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silvio
Offline
Ukupno postova: 54
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.01.2011. 0:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...hej ideje su odlične...prva za komarce je super, druga je isto super i da se samo potrudimo bilo bi i zadovoljavajuće i isplativo, treća ideja je perfektna...zašto nebi imali te ljekovite ribice i tako si barem nekako pokrenuli medicinski turizam...a uz to bi se i razvio lječilišni turizam...i ostale ideje su izvedive i profitabilne, zakon mi je bespilotna letjelica za detekciju mina, a pametna rasvjeta bi uštedjela gradu na struji...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.01.2011. 8:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

silvio je napisao/la: ›
...hej ideje su odlične...prva za komarce je super, druga je isto super i da se samo potrudimo bilo bi i zadovoljavajuće i isplativo, treća ideja je perfektna...zašto nebi imali te ljekovite ribice i tako si barem nekako pokrenuli medicinski turizam...a uz to bi se i razvio lječilišni turizam...i ostale ideje su izvedive i profitabilne, zakon mi je bespilotna letjelica za detekciju mina, a pametna rasvjeta bi uštedjela gradu na struji...


jel vjeruješ ti u djeda mraza??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silvio
Offline
Ukupno postova: 54
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.01.2011. 9:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

barba je napisao/la: ›
silvio je napisao/la: ›
...hej ideje su odlične...prva za komarce je super, druga je isto super i da se samo potrudimo bilo bi i zadovoljavajuće i isplativo, treća ideja je perfektna...zašto nebi imali te ljekovite ribice i tako si barem nekako pokrenuli medicinski turizam...a uz to bi se i razvio lječilišni turizam...i ostale ideje su izvedive i profitabilne, zakon mi je bespilotna letjelica za detekciju mina, a pametna rasvjeta bi uštedjela gradu na struji...


jel vjeruješ ti u djeda mraza??

...čuj meni je samo zanimljiva tvoja reakcija na moj komentar...baš sam namjerno tako komentirao sve pozitivno, jer me je jako zasmetalo takav negativan prvi komentar...imam filing da si ti jedan od natjecatelja kojem nije prošla ideja pa je odmah popljuvao sve redom...kažu o ukusima se ne raspravlja, ok to sve stoji...samo mi je tvoj prvi i drugi komentar jako zasmetao jer mi izgleda, kao da si samo pročitao i kao kod male djece, kada se zainate jedan deugome, odmah kažu ne...ja nisam neki školovani stručnjak ali mi ideje o bespilotnoj letjelici i pametnoj rasvjeti odlične...zašto ne, ako letjelica može pomoči u detekciji mina i ostalih eksplozivnih naprava, a pametna rasvjeta je koliko se ja sječam trebala biti postavljena još prije nekih 10 gdn...tipa smanji se jačina svjetla u određenom nočnom vremenskom razdoblju, pojača se kada prolazi vozilo sa rotaciskim svjetlom, tipa slabije kroz ulice a jače na križanjima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.01.2011. 18:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upravo to, bespilotna letjelica za detekciju mina. Ajmo malo razmisit, za što će se rabiti, za detekciju mina? i što onda, opet ih netko mora razminirat, a uostalom nitko ne može garantirati 100% uspješnost, a s minama se nije baš za igrat. To sve ako zanemarimo mali dio da ju je namoguće napraviti. Ne možeš apsolutno točno detektirati mine koje stoje u zemlji 20 godina jer nema dovoljno jakog detektora. pa šta mislš zašto pirotehničari bockaju???

Rasvjeta je ok, ali kao što si i sam rekao za nju se zna već 10 godina, dakle kakva je to poduzetnička ideja???

Ja sam govorio o ribicama, nečemu gdje i dalje ne vidim razliku između zečeva za gulaš i tih ribica.

Nažalost, nisam negativan, samo realan.

Zašto se bunim? Zato što znam 10 ljudi koji su prijavili 15 ideja boljih od ovih, s izuzetkom 1. nagrade i funkcionalnog ulja koje su stvarno dobre ideje. Žao mi je, ali ne vidim baš nešto poduzetničko u ovim idejama, ako ti vidiš onda molim te napiši što je to.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali stipa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.01.2011. 19:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

.......predlažem da se šuma preko drave sada zove MATIJASOVA ŠUMA .....njegovom zaslugom noćni gologuzani moći će na miru odraditi što su došli..jedino se sada više neće moći izvlačiti na komarce....ili je ipak bilo bolje prije.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2011. 10:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Organizator ne razlikuje poduzetničku ideju, inovaciju i bujnu maštu, ali dobro to je najmanje važno.

Prvonagrađena ideja je u isto vrijem i inovacija, osim ako netko već nije istu stvar smislio. U svakom slučaju, radi se o kvalitetnom projektu.

Druge dvije ideje bolje ne komentirati. Zaista se nadam da je nagrađivanje ovih dvaju ideja posljedica Hdssb-ovske štele, jer ako su to realno druga i treća najbolja ideja, kakve su tek ostale.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.01.2011. 11:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›

Druge dvije ideje bolje ne komentirati. Zaista se nadam da je nagrađivanje ovih dvaju ideja posljedica Hdssb-ovske štele, jer ako su to realno druga i treća najbolja ideja, kakve su tek ostale.


Ti očito nemaš psorijazu.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.01.2011. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›

Druge dvije ideje bolje ne komentirati. Zaista se nadam da je nagrađivanje ovih dvaju ideja posljedica Hdssb-ovske štele, jer ako su to realno druga i treća najbolja ideja, kakve su tek ostale.


Ti očito nemaš psorijazu.


To je odlična ideja, samo nije poduzetnički značajna. Možda se nisam precizno izrazio. Poduzetnički potencijal te ideje je upitan po pitanju isplativosti, pa bi možda trebalo tražiti nekakvo sufinanciranje od Hzzo-a, ako je metoda dokazana.

Kako je ovo poduzetnički natječaj, bilo bi logično da nagrade dobiju ljudi čije se ideje mogu odmah realizirati, koje imaju izvjesnu financijsku konstrukciju i od kojih se očekuje najveća isplativost ili zapošljavanje. E sad, ja sam samo htio reći da se nadam kako ribice za liječenje psorijaze nisu zaista druga najbolja ideja, nego Hdssb-ovska štela, jer kakve su tek ideje ostalih prijavljenih na natječaj, ako se ribice imaju smatrati najisplativijima. Možda u stvari i jesu. Kakvi poduzetnici i država, takvo gospodarstvo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2011. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Druge dvije ideje bolje ne komentirati. Zaista se nadam da je nagrađivanje ovih dvaju ideja posljedica Hdssb-ovske štele, jer ako su to realno druga i treća najbolja ideja, kakve su tek ostale.


Je.... te hdssb, hdz , sdp i politika u tvoj mali i ograničeni mozak.
Ne dao Bog da ti ili tvoje dijete ikad obolite od psorijaze.
Toliko od mene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.02.2011. 9:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tyler_durden je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Druge dvije ideje bolje ne komentirati. Zaista se nadam da je nagrađivanje ovih dvaju ideja posljedica Hdssb-ovske štele, jer ako su to realno druga i treća najbolja ideja, kakve su tek ostale.


Je.... te hdssb, hdz , sdp i politika u tvoj mali i ograničeni mozak.
Ne dao Bog da ti ili tvoje dijete ikad obolite od psorijaze.
Toliko od mene.


nitko ne govori da psorijaza nije grozna, jedino da ribice za psorijazu nisu za najbolju poduzetničku ideju, što je istina. Nema potrebe za ovakvim riječima.

Najviše ne volim neargumentirane rasprave i ljude koji se fokusiraju na jedan dio, koji uopće nije tema rasprave.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.02.2011. 12:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

IMHO, sve tri ideje mi se cine ok. Bilo bi dobro kad bi se negdje mogli procitati detalji sve tri ideje, ali i one ideje koje nisu osvojile nagradu.

Jedina sitnica koja nije objasnjena kod druge ideje je izvor financiranja krova. Je li poduzetnik sam mislio financirati, ili se ocekuje da to ucini Grad? U tom slucaju bi mu nagradu valjalo oduzeti i za taj iznos penalizirati ziri, jer se ne radi ni o kakvoj poduzetnickoj ideji. Ako je pak idejni tvorac odlucio sam pronaci investitora, ili sam investirati - drzim mu palceve.

Thumbs up i za prvu i trecu ideju, nadam se da ce se obje uspjeti realizirati.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.02.2011. 12:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
IMHO, sve tri ideje mi se cine ok. Bilo bi dobro kad bi se negdje mogli procitati detalji sve tri ideje, ali i one ideje koje nisu osvojile nagradu.

Jedina sitnica koja nije objasnjena kod druge ideje je izvor financiranja krova. Je li poduzetnik sam mislio financirati, ili se ocekuje da to ucini Grad? U tom slucaju bi mu nagradu valjalo oduzeti i za taj iznos penalizirati ziri, jer se ne radi ni o kakvoj poduzetnickoj ideji. Ako je pak idejni tvorac odlucio sam pronaci investitora, ili sam investirati - drzim mu palceve.

Thumbs up i za prvu i trecu ideju, nadam se da ce se obje uspjeti realizirati.


kako misliš nešto realizirati na tuđoj imovini,kakva je to ideja?? jel on vlasnik gradskog vrta??

U istom smislu se može onda prijaviti i solarni grad Osijek i svaki pedalj grada popločit soalrnim pločama.

Ili još jedna ''Eko oranica gradski vrt'' ili ''javni bicikli u GPP-u'' ili ''lako je tuđim kurcem gloginje mlatit''

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: