Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Semafori će odbrojavati vrijeme do promjene svjetla

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.01.2011. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne mogu nikako dohvatiti dobrobit i korisnost tog brojača :/ bit će "kul", ali jedino što mi pada napamet kako škripe gume već na 3..2....

_________________
--
Finding beauty in the dissonance.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jedan_iz_mase
Offline
Avatar

Ukupno postova: 173
Lokacija: Tu negdje, u masi
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.01.2011. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

empetri je napisao/la (Pogledaj post): › ne mogu nikako dohvatiti dobrobit i korisnost tog brojača


Mogu ti reć da je to vrlo korisna stvar, vidio sam to u Vž i u inozemstvu. Lijepo znaš koliko imaš za čekat i manja je sekiracija svima. Najgore je kad ne znaš koliko ćeš čekati. Ja bih volio kad dođem kod doktora da mi kaže, lijepo u glavu, čekat ćete dva i po sata. U redu, ali ja znam da sam nakon dva i po sata na redu. A ne ovako, misliš svaki čas sad će me prozvat, stalno napet ko puška, a ono ništa. I tako satima.

A onaj tko će kretat ko kreten, sa paljenjem guma, to radi i sad, bez tajmera.
Neki dan sam na semaforu u Vukovarskoj čekao pa barem tri minute. Svi smo već podivljali, ljudi su mislili da je nešto crklo pa su već kretali na crveno. Čekaš ko budala a nigdje nikog iz suprotnog smjera nema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
suny
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.01.2011. 16:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel se to meni cini ili nasi bas imaju neki fetish na te pjesacke prijelaze?
Prvo su zaljepili setace, pa su onda htjeli bojati pruge na pjesackom,pa je onda vijest bila kako je Bubalo nadgledao bojanje crvenom bojom biciklisticke prijelaze preko ceste,ah da, vijest je bila I ono farbanje betona u setace na trgu slobode......sve razvojna ideja do razvojne....svaka cast....samo tako naprijed......
Nadam se da ce neka vlast u buducnosti imati neki zanimljiviji fetish....npr.olt,lio,standard,secerana I sl......

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
b0o
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.01.2011. 16:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedan_iz_mase je napisao/la: ›
A šta kažete na ovaj semafor:

http://www.boredpanda.com/hour-glass-led-traffic-lights-pic/


zaaaaaaaaaaakon Laughing Laughing

_________________
Bio je to još jedan od onih dana kad ti baš ne ide... No, da njih nije, kad bi se i setio da postoje i dobri dani? Zbunj, zbunj
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
passati5
Offline
Ukupno postova: 59
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.01.2011. 20:19 
Naslov:  Re: Semafori će odbrojavati vrijeme do promjene svjetla
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ej, halo, jednim pametnim zelenim valom se bez problema kontrolira brzina auta, ova gospoda je sigurno bila u Pečuhu u kupnji i ne znam da li su skužili da su s jednog kraja grada do centra ni jednom nisu stali, ovaj nas projekat (izum) je samo neki poticaj mangupima za jurnjavu, koliko vidim to je već gotov ćin kad ih već misle postavit.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2011. 0:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja vidim da je najveći problem tu u ljudima koji podivljaju ako "čekaju" više od minute, dvije. Jesmo stvarno postali tako *nedostaje pridjev* kada nam treba brojač sekundi za čekanje od nekoliko minuta u prometu da ne -podivljamo-?

Možda bi više korisno bilo instalirati display sa uputama za vježbe disanja i meditacije na većim raskrižjima.

_________________
--
Finding beauty in the dissonance.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
S@ky c@r
Offline
Avatar

Ukupno postova: 178
Lokacija: Na pola puta
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2011. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vidio sam take semafore u varaždinu... izbrojava koliko sekundi je ostalo... ovo sa led iodama mi se nekako ne sviđa, skeptičan sam malo, može možda koja slika, da vidimo kak obi to izgledalo... ipak mi se sviđa da ja vidim kako on broji Smile

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smileSamo Osijekosijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2011. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedan_iz_mase je napisao/la: ›
empetri je napisao/la (Pogledaj post): › ne mogu nikako dohvatiti dobrobit i korisnost tog brojača


Mogu ti reć da je to vrlo korisna stvar, vidio sam to u Vž i u inozemstvu. Lijepo znaš koliko imaš za čekat i manja je sekiracija svima. Najgore je kad ne znaš koliko ćeš čekati. Ja bih volio kad dođem kod doktora da mi kaže, lijepo u glavu, čekat ćete dva i po sata. U redu, ali ja znam da sam nakon dva i po sata na redu. A ne ovako, misliš svaki čas sad će me prozvat, stalno napet ko puška, a ono ništa. I tako satima.

A onaj tko će kretat ko kreten, sa paljenjem guma, to radi i sad, bez tajmera.
Neki dan sam na semaforu u Vukovarskoj čekao pa barem tri minute. Svi smo već podivljali, ljudi su mislili da je nešto crklo pa su već kretali na crveno. Čekaš ko budala a nigdje nikog iz suprotnog smjera nema.


to tamo kod eurodoma jel? u popodnevnim satima?

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2011. 13:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako se ikad postave ti brojaci...jedina razlika ce biti u tome...da više na semaforu neceš zjakati okolo gledajuci sise i guzice...vec ceš gledati kako semafor obrojava...sve ostalo su nijanse.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2011. 14:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

suny je napisao/la (Pogledaj post): › Jel se to meni cini ili nasi bas imaju neki fetish na te pjesacke prijelaze?
Prvo su zaljepili setace, pa su onda htjeli bojati pruge na pjesackom,pa je onda vijest bila kako je Bubalo nadgledao bojanje crvenom bojom biciklisticke prijelaze preko ceste,ah da, vijest je bila I ono farbanje betona u setace na trgu slobode......sve razvojna ideja do razvojne....svaka cast....samo tako naprijed......
Nadam se da ce neka vlast u buducnosti imati neki zanimljiviji fetish....npr.olt,lio,standard,secerana I sl......

Bravo za komentar osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malena_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 245
Lokacija: tu negdje
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.01.2011. 16:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
suny je napisao/la (Pogledaj post): › Jel se to meni cini ili nasi bas imaju neki fetish na te pjesacke prijelaze?
Prvo su zaljepili setace, pa su onda htjeli bojati pruge na pjesackom,pa je onda vijest bila kako je Bubalo nadgledao bojanje crvenom bojom biciklisticke prijelaze preko ceste,ah da, vijest je bila I ono farbanje betona u setace na trgu slobode......sve razvojna ideja do razvojne....svaka cast....samo tako naprijed......
Nadam se da ce neka vlast u buducnosti imati neki zanimljiviji fetish....npr.olt,lio,standard,secerana I sl......

Bravo za komentar osijek031.com smile


svaka čast! osijek031.com smile

_________________
PONEKAD POŽELIM DA SAM PONOVO MALA,JER KOLJENA ZARASTAJU BRŽE OD RANJENOG SRCA...

Nisam ja toliko trapava koliko je sve lomljivo, sklono padu i pogrešno postavljeno...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
alex os
Offline
Ukupno postova: 312
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.01.2011. 10:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa nije inovator onaj tko pokupi tuđu ideju,već onaj tko ima ideju i patentira ju.....
izgleda da netko samo hoće pokupit novce na taj način....
takvih semafora ima po cijeloj Evropi,a mi se sad našli pametni i izmišljamo "toplu vodu"....
zašto ne ulažemo u patente koji su od značaja za cijelu Hrvatsku,nego šminkamo izlizane strane inovacije i još se time ponosimo....
sramota da takvi semafori već odavno nisu na našim ulicama...

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.01.2011. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

alex os je napisao/la: ›
pa nije inovator onaj tko pokupi tuđu ideju,već onaj tko ima ideju i patentira ju.....
izgleda da netko samo hoće pokupit novce na taj način....
takvih semafora ima po cijeloj Evropi,a mi se sad našli pametni i izmišljamo "toplu vodu"....
zašto ne ulažemo u patente koji su od značaja za cijelu Hrvatsku,nego šminkamo izlizane strane inovacije i još se time ponosimo....
sramota da takvi semafori već odavno nisu na našim ulicama...


no dobro...nije baš napisano da je taj lik to napravio i izmislio...vec da je razradio sistem...
al s obzirom da se naglašava kako se radi o inovatoru.....ispada kako je on to i izmislio

slažem se s tim da kod nas puno toga se plagira i prodaje kao nešto svoje...iako se to negdje koristi vec godinama...
a da ne kažem kako se plagiraju reklame za razne proizvode...
plus zadnji konkretni slucaj sa originalnim gradskim suvenirom...koji se vec odavno prodaje u nekom drugom gradu....
no to sad nije tema

ono što bi htjeo napisati
da ima jedan semafor u Rijeci....kod autobusnog kolodvora...mislim da taj dio nazivaju žabica....
radi se o semaforu...koji pješacima umjesto klasicnog crveno/zelenog pješaka....odbrojava sekunde...koliko imaju vremena za prijeci pješacki prijelaz....

i sad se dolazi do situacije....koja zapravo pokazuje kako to baš i nije idealno rješenje....
jer ljudi iako vide da im je ostalo npr 2 sec.....i iako znaju da im treba puno više vremena da pređu na drugu stranu kolnika....
tako da vjerujem kako ce i uvom slucaju biti fanatika koji ce na neki svoj nacin preracunati da im je ostalo dovoljno vremena za prolazak....a u biti ce samo zapoceti.....popunjavati stupac crne kronike u sutrašnjem glasu slavonije.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.01.2011. 17:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NE, NE I NE!!!! ....zašto trošit pare na takve gluposti kad su ljudi nezaposleni....ne treba ništa graditi...NI ŠTA...kakve dvorane, bazeni, semafori, ovo ono....kad ima nezaposlenih ljudi koji nemaju za kruh, oće im odbrojavanje na semaforu pomoći da ne budu gladni?.................
di su takvi komentari od dežurnih pljuvača na forumu??? a?

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.01.2011. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bojo je napisao/la (Pogledaj post): › NE, NE I NE!!!! ....zašto trošit pare na takve gluposti kad su ljudi nezaposleni....ne treba ništa graditi...NI ŠTA...kakve dvorane, bazeni, semafori, ovo ono....kad ima nezaposlenih ljudi koji nemaju za kruh, oće im odbrojavanje na semaforu pomoći da ne budu gladni?.................
di su takvi komentari od dežurnih pljuvača na forumu??? a?


Možda bi trebalo zaposliti nezaposlene da prstima pokazuju za koliko će sec semafor pozelenit ili pocrvenit. Wink

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: