Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Bubalo naredio: Vratite Grupu građana na Trg!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2011. 8:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KillaBEEZ je napisao/la (Pogledaj post): › "Grupa građana" je najružniji i najbesmisleniji spomenik koji sam vidio. Izgleda kao se grupa ljudi/građana otopila u požaru osijek031.com smile
Starčević je zaslužio spomenik baš zbog svoje skromnosti, jer ga nikada nije zahtijevao!

Možda si u pravu, ali vjerovatnije je da Starčević nije želio da mu se gradi spomenik upravo zato da se ljudi ne zavađaju u političke svrhe, što se sada dešava a i dešavat će se ubuduće.
Zbog samovolje Đapića koji se brine samo za svoju vlast sve ovo zlo je i nastalo. Ako spomenik ostane uvijek će ostati zapamćeno da je to HSP postavio i uvijek će vatra goriti u Osijeku i nikada nećemo imati mira.
Ako se spomenik makne i uništi te umjesto njega postavi neki neutralni spomenik koji nije politički obojan narod će se prestati zavađati u političke svrhe. Nadam se da ne misliš da Osijek treba biti zatucana sredina u kojoj će vladati "babe sa tržnice" i lokalni šerifi, nego da će se razviti u jako gospodarsko središte što i zaslužuje zbog plodne Slavonije u kojoj se nalazi. Samo nam trebaju pametni ljudi, a ne "babe sa tržnice" poput Đapića i drugih huškačkih političara.
Dakle spomenik na trgu ne smije biti politički obojen jer je upravo to Starčević i mislio i treba ga uništiti kako bi se ispoštovala njegova altruističnost.
Treba spriječiti sve one koji potiču Osječane na zavadu da politički djeluju u Osijeku, jer nas to vodi u propast, a upravo je čin postavljanja spomenika Starčevića na trg djelo sotone koja želi zavađati Osječane u ime domoljublja, a nema nikakve veze sa dobrobiti građana.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2011. 8:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marcipancic je napisao/la (Pogledaj post): › Nitko ne pljuje nego se logično pitamo "GDJE"? (da prevedem-gdje -bi ga to stavili...s obzirom da je trg tako koncipiran, plus Ante, plus to da trg u svom "modernom" uređenju totalno ne paše uz GG)
Iskreno, ne znam Osječanina kojem ne nedostaje GG.

Uvijek sam bio protiv da se trg koncipira u ovakvom stilu sa inoxom i staklom. To je totalno bezveze napravljeno, ali ljudi vole blještavilo i manjina uvijek odlučuje u ime većine. Arhitekti su baš zbog toga i projektirali tako trg kako bi osvojili novčanu nagradu, a danas nitko ni ne primjećuje da trg nije koncipiran da bude svevremenski. Baš zbog takve koncepcije ne uklapa se ni Ante Starčević, a ni Grupa građana, ali nije to do spomenika već do koncepcije trga.
Grupa građana je u svakom slučaju bolje rješenje od Starčevića, jer ako bi htjeli postaviti neki drugi spomenik morali bi mijenjati ime trgu. Na trgu ne vidim nijedno drugo rješenje osim Grupe građana dok trg nosi ime Ante Starčevića. Nažalost Osijek nikada nije imao neku jako istaknutu ličnost kroz povijest, a da nije ratni zločinac pa ne znam kome bi mogli posvetiti trg ukoliko bi mu mijenjali ime. Svakako ne bi želio da se trg jednog dana zove Trg Branimira Glavaša ili Trg Vladimira Šeksa jer mislim da nijedan to nije zaslužio. Ako bi se već mijenjalo ime trga kako bi se mogao postaviti jedan pravi spomenik na njega, onda bi on morao biti politički neobojan. Mogli bi naprimjer trg nazvati Trg Paje Kolarića. On je bio pravi Osječanin i skladatelj čije se političko djelovanje temeljilo na kulturnoj neovisnosti Osijeka.
Zaista ne znam tko bi drugi mogao dobiti glavni osječki trg koji bi Osijeku dao osobnost u bezličnosti hrvatskih gradova.
A dokle god trg nosi ime Ante Starčevića na njemu može biti Grupa građana jer nije pregolema i dobro se uklapa u osječki maleni trg.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kinemat2
Offline
Ukupno postova: 281
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2011. 9:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): › godina izbora čini svoje....sad će porast potrošnja vazelina...


good point morgan Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kinemat2
Offline
Ukupno postova: 281
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2011. 9:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): › ..da, valjalo bi da se, već jednom, pojavi na trgu grupa građana.. u malo većem broju...


Bravo Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.01.2011. 9:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kinemat2 je napisao/la (Pogledaj post): ›
josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): › ..da, valjalo bi da se, već jednom, pojavi na trgu grupa građana.. u malo većem broju...


Bravo Very Happy


da ponesemo vile i baklje ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lea50
Offline
Ukupno postova: 67
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2011. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tamo mu je i mjesto...Baš se veselim...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2011. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sada je Šerif na vlasti i biti će kako on kaže Smile
Nemojte se ljudi prepirati.
Meni se iskreno "Grupa građana" baš ne sviđa, ali je dio Osijeka već dugo vremena i bez obzira što ga je pregazilo vrijeme, treba naći lijepo mjesto za spomenik.

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2011. 19:01 
Naslov:  Re: Bubalo naredio: Vratite Grupu građana na Trg!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ta GG je od zivotnog znacaja, nitko nece moci spavati na miru dok se ne vrati na trg Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2011. 21:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kinemat2 je napisao/la: ›
morgan je napisao/la (Pogledaj post): › godina izbora čini svoje....sad će porast potrošnja vazelina...


good point morgan Very Happy

malo zdravog razmišljanja kako funkcioniraju naši političari.nema velikih investicija na koje bi se pozvali pa sad podilaze ljudima sa ovakvim stvarima.da je to sve njihova osobna volja pokazuje činjenica da im ranije nije padalo na pamet vratiti skulpturu.niti su nas pitali kad su je izmještali niti nas sada pitaju....važan je njihov image a ne želje i potrebe ljudi.po meni ni ne trebaju je stavljat tamo,neka maknu i onou gorilu i nek cijeli taj prostor bude velika čistina a GG nek se stavi pred nekadašnju Ro-Ma-u,pred PBZ.mislim da bi tamo bilo puno efektnije imati takvu skulpturu tim više što se nekad tamo doista okupljalo mnoštvo ljudi (nekad je to bilo polazište u noćni život,mjesto gdje se ekipa okupljala) dok to na trgu nije bio slučaj.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jaguar
Offline
Ukupno postova: 173
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2011. 22:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja predlažem, da pošto je grupa građana ipak malo prevelika za Trg Otca Domovine da se raspiše novi pozivni natječaj za izdadbu spomenika GG ali u manjim gabaritima. Ili bi se mogle iskoristiti konceptualne skaline. Ili još bolje da se na Trgu postavi spomenik danijeli livaković jer je žena u nedostatku ideja, vizija i znanja kako riješiti komunlne probleme izmišlja problema tamo gdje ih nema. Jer sve ovo sa spomenicima je ona producirala. Kruha i igara. Možda nam spremaju neko poskupljenje nečega ko to zna, pa da se narod pozabavi stvarima nebitnim za egzistenciju. ipak ostavite postamente......

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jaguar
Offline
Ukupno postova: 173
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2011. 22:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Marcipancic je napisao/la (Pogledaj post): › Nitko ne pljuje nego se logično pitamo "GDJE"? (da prevedem-gdje -bi ga to stavili...s obzirom da je trg tako koncipiran, plus Ante, plus to da trg u svom "modernom" uređenju totalno ne paše uz GG)
Iskreno, ne znam Osječanina kojem ne nedostaje GG.

Uvijek sam bio protiv da se trg koncipira u ovakvom stilu sa inoxom i staklom. To je totalno bezveze napravljeno, ali ljudi vole blještavilo i manjina uvijek odlučuje u ime većine. Arhitekti su baš zbog toga i projektirali tako trg kako bi osvojili novčanu nagradu, a danas nitko ni ne primjećuje da trg nije koncipiran da bude svevremenski. Baš zbog takve koncepcije ne uklapa se ni Ante Starčević, a ni Grupa građana, ali nije to do spomenika već do koncepcije trga.
Grupa građana je u svakom slučaju bolje rješenje od Starčevića, jer ako bi htjeli postaviti neki drugi spomenik morali bi mijenjati ime trgu. Na trgu ne vidim nijedno drugo rješenje osim Grupe građana dok trg nosi ime Ante Starčevića. Nažalost Osijek nikada nije imao neku jako istaknutu ličnost kroz povijest, a da nije ratni zločinac pa ne znam kome bi mogli posvetiti trg ukoliko bi mu mijenjali ime. Svakako ne bi želio da se trg jednog dana zove Trg Branimira Glavaša ili Trg Vladimira Šeksa jer mislim da nijedan to nije zaslužio. Ako bi se već mijenjalo ime trga kako bi se mogao postaviti jedan pravi spomenik na njega, onda bi on morao biti politički neobojan. Mogli bi naprimjer trg nazvati Trg Paje Kolarića. On je bio pravi Osječanin i skladatelj čije se političko djelovanje temeljilo na kulturnoj neovisnosti Osijeka.
Zaista ne znam tko bi drugi mogao dobiti glavni osječki trg koji bi Osijeku dao osobnost u bezličnosti hrvatskih gradova.
A dokle god trg nosi ime Ante Starčevića na njemu može biti Grupa građana jer nije pregolema i dobro se uklapa u osječki maleni trg.
bulazniš i sve sam reko što mislim o napisanom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
El-Fatih
Offline
Avatar

Ukupno postova: 208
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2011. 9:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

He He!!!!!
Evo i ja sam da se simbol Osijeka konacno vrati tamo i gdje mu je mijesto, samo mi nije jasno kak ce se ta grupa gradjana uklopiti u malogradjanski stih koji prsti na sve strane u Osijeku!!!!???

I zasto to bas sad? Kontam si da su izbori u niskom startu i da si kontaju da ljudi nece biti na skupovima, pa sad stavljaju broncane figure da upotpune mjesta Wink

salim se naravno Razz

_________________
Vjerujem u boljitak, ali u svoju glavu, srce, ruke i lopatu jos vise!!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2011. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): ›
kinemat2 je napisao/la: ›
morgan je napisao/la (Pogledaj post): › godina izbora čini svoje....sad će porast potrošnja vazelina...


good point morgan Very Happy

malo zdravog razmišljanja kako funkcioniraju naši političari.nema velikih investicija na koje bi se pozvali pa sad podilaze ljudima sa ovakvim stvarima.da je to sve njihova osobna volja pokazuje činjenica da im ranije nije padalo na pamet vratiti skulpturu.niti su nas pitali kad su je izmještali niti nas sada pitaju....važan je njihov image a ne želje i potrebe ljudi.po meni ni ne trebaju je stavljat tamo,neka maknu i onou gorilu i nek cijeli taj prostor bude velika čistina a GG nek se stavi pred nekadašnju Ro-Ma-u,pred PBZ.mislim da bi tamo bilo puno efektnije imati takvu skulpturu tim više što se nekad tamo doista okupljalo mnoštvo ljudi (nekad je to bilo polazište u noćni život,mjesto gdje se ekipa okupljala) dok to na trgu nije bio slučaj.

Potpuno si u pravu u svemu i odlična ti je ideja za Grupu građana jer kao što si rekao baš tamo su se uvečer okupljale "grupe građana" a i veličinom spomenik bi se odlično uklopio u taj trg .
Mislim da je to za sada najbolji prijedlog. Da Starčević ostane na trgu, a grupa građana ispred PBZ-a.
A što se tiče investicija mislim da je i dobro što ih nema previše, jer je Bubalo uspio gradski proračun dovesti u stanje da se posluje bez gubitaka, a ne kao Đapić koji je dijelio pare svima i financijski upropastio grad do te mjere da se nema love za razvoj gospodarstva u gradu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2011. 8:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vratite A. Starčevića Đapiću i evo stavljamo "Grupu građana" vrlo jednostavno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
seronj@
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.01.2011. 12:47 
Naslov:  Re: Bubalo naredio: Vratite Grupu građana na Trg!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kod nas rvata je uvijek prisutan nekakav inat.pa je tako spomenik ocu domovine (u stvarnosti đapićev spomenik) manje vrijedan, iako je impozantan.dok je sad suprotna politička opcija đapićevoj pokupila političke bodove vraćajući nekakav bezvezan spomenik na glavni osječki trg.mislim da to nema nigdje.i ja sam se kao dijete igrao na tom spomeniku ali me za njega baš zaboli.pa ne će me to sad valjda vratiti u mladost? spomenik anti starčeviću je značajan, lijep i prikladan i treba ostati tamo gdje jest, a grupa (anonimnih) građana može lijepo stajati gdjegod

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: