Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Jeftinije javnobilježničke tarife

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65861
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.01.2011. 20:56 
Naslov:  Jeftinije javnobilježničke tarife
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pojeftinjenje bilo čega, a kamoli kakvih pristojbi koje svakodnevno plaćamo vrlo je rijetka pojava. A upravo takva situacija bila je u javnobilježničkim uredima gdje su stranke izlazile iz ureda neobavljena posla. Razlog tome pojeftinjenje je bjanko zadužnica, zadužnica i suglasnosti o zapljeni, a za što se čekala objava u Narodnim novinama.

- Bio sam u javnobilježničkom uredu i rečeno mi je da se strpim jer ću za nekoliko dana proći jeftinije čak 200-tinjak kuna! I ne samo da sam ja izlazio iz ureda zadovoljan što ću konačno nešto platiti manje, već i brojne druge stranke koje su također trebale ovjeru bjanko zadužnica - priča V. D.

A da su doista kao rijetko kad stranke ulazile i odmah izlazile iz ureda, potvrđeno nam je iz nekoliko ureda. Javna bilježnica Biserka Arambašić tako je pojasnila kako su dobili okružnicu te da su cijeloga dana pratili kada će Narodne novine objaviti pojeftinjenje određenih tarifa. Manja cijena od stotinu pa čak do 500 kuna malo koga je ostavila ravnodušnim pa svatko tko je mogao pričekati s ovjerom dokumenata to je i učinio.

Slično je bilo i u javnobilježničkom uredu Dragice Dumančić gdje je strankama savjetovano da s ovjerama pričekaju do petka, do kada bi niže cijene određenih tarifa trebale biti objavljene.

- Ministarstvo pravosuđa 15. siječnja donijelo je odluku o pojeftinjenju, no ono stupa na snagu danom objave. Stoga strankama savjetujemo da se strpe, a tek oni koji ne mogu čekati plaćaju višu cijenu - rekla je Dumančić.

Autor : M.Mihelić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: