Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Država Osijek ostavila bez milijuna eura

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.01.2011. 17:44 
Naslov:  Re: Država Osijek ostavila bez milijuna eura
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako siješ, tako žanješ.
Htjeli ste državu, imamo je.
Glasali ste za HDZ/HDSSB, imate ih.
Koju pi***** materinu sad kukate?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
komentator031
Offline
Ukupno postova: 76
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2011. 18:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Po tebi su trebali za SDSS glasati, granica ti je blizu,sigurno bi im dobro došao neko inteligentan, uspješan i rječit... ha ha ha
Nevjerojatna je razina komentiranja..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.01.2011. 20:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

komentator031 je napisao/la (Pogledaj post): › Po tebi su trebali za SDSS glasati, granica ti je blizu,sigurno bi im dobro došao neko inteligentan, uspješan i rječit... ha ha ha
Nevjerojatna je razina komentiranja..
e jesi i ti bistar, ako nisi za hdz onda si srbin, svaka čast. Intelekt ti je na razini banane. U ostalom, glas HDZu je glas SDSSu.

20 godina imamo državu, od nje nema ništa, dapače, bolje je bilo prije rata i svih sranja, postiglo se nije skoro ništa, nazadovalo se. Prije nas je Beograd jebo ko male majmune, sad nas i ostatah Hrvatske jebe Zagreb. Zakoni važe samo kada se određenim kriminalcima treba oprostiti krađa i sl. Kada treba napredovati, izmišljaju se gluposti da se to spriječi jer to očito ne odgovara pojedincima.

Al doro, nek narod uvijek glasa za istu marvu, uvijek ce nam biti isto.
Ne volim ovu zemlju, korumpirana je, prepuna različitih Mamića i Sanadera, takvi su na cijeni uvdje, zemlja nam je ko kurva, daje se za siću, ulazak u EU ide nauštrb standarda građana za koje nikog nije briga sve do mjesec dana prije izbora... Ne vidim što se tu ima voljeti, možda pokoja neminirana livada... Možda turizam,... ne znam, nemoš nač kiflu u pol sezone poslije 8 naveče za kupit... To me vjerovatno čini srbinom kako neki misle... al dobro, dok su "neki" toliki hrvatine tako če nam i biti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
suny
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2011. 22:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la: ›
Hoćeš reći da je državna birokracija super učinkovita a Mihaljević, Bubalo, Vrdoljak i Ribić lažu?


mejbi noo, but eksuali jes.......

ozbiljno novinarstvo ne bi nikada smjelo uzimati izjave samo jedne strane, a sto je jos gore iskrivljavati istinu....istinabog...jesu italic slova ali je bogami i istina ponesto iskrivljena.....

ajmo sad ekipa.....al stvarno.....ko stvarno zna koji su uvjeti za povlacenje sredstava iz tog fonda?
znamo samo ono sto pise....i lako onda donositi zakljucke na temelju filtriranih info....

onaj koji se imalo razumije u problematiku ovog fonda zna da je odbijen zahtjev OBZ upravo zbog toga sto nismo clanica EU, a povlacenjem sredstava iz doticnog fonda blago receno potpadamo pod zakonodavstvo EU i u voom slucaju Madjarske.... a RH nije jos spremna niti zeli pustiti zupanije na taj nacin...onda bi se Istra uhvatila Italije i sl.

daklem.... da rezimiram...nemere Rvacka prije ulaska potpadati pod zakonodavstvo drugih zemalja koji su u EU....

i nije bas da ova ekipa laze....al na dobrom su putu....kvalitetna semantika je mozda bolji izraz....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jaguar
Offline
Ukupno postova: 173
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2011. 23:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la (Pogledaj post): › Hoćeš reći da je državna birokracija super učinkovita a Mihaljević, Bubalo, Vrdoljak i Ribić lažu?

Ne neću to reći,niti mi je to bila intencija, ali hoću reći da sve članke koje je M.M. napisao zadnjih godina a bilo ih je na stotine uglavnom o bubalu i Vrdoljaku i nikada ama baš nikada nisam naišao na prizvuk, primisli na bilo kakovu kritiku bar u tragovima. Postalo je već degutantno čitati sve to to me dovelo do toga da u novinama u kojima piše M.M. najprije podledam tko piše a ne što piše a njegove tekstove najčešće preskočim što bih volio da je bio slučaj i sa ovim tekstom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
suny
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2011. 23:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jaguar je napisao/la: ›
centurion je napisao/la (Pogledaj post): › Hoćeš reći da je državna birokracija super učinkovita a Mihaljević, Bubalo, Vrdoljak i Ribić lažu?

Ne neću to reći,niti mi je to bila intencija, ali hoću reći da sve članke koje je M.M. napisao zadnjih godina a bilo ih je na stotine uglavnom o bubalu i Vrdoljaku i nikada ama baš nikada nisam naišao na prizvuk, primisli na bilo kakovu kritiku bar u tragovima. Postalo je već degutantno čitati sve to to me dovelo do toga da u novinama u kojima piše M.M. najprije podledam tko piše a ne što piše a njegove tekstove najčešće preskočim što bih volio da je bio slučaj i sa ovim tekstom.


samo zalim zato sto to svi citaju i ako se neka vijest progura 100 puta ma kolika laz i iskrivljena istina bila, to postaje istina i sluzi iskljucivo za njihovu samopromociju.....

ovaj marketing na lokalnoj razini koji se provodi kroz Glas, razne portale i sl. je vise degutantan......respect svima koji uzimaju sve vijesti ovog tipa barem sa malom rezervom.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
porezni obveznik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 347
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2011. 23:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

komentator031 je napisao/la: ›
Po tebi su trebali za SDSS glasati, granica ti je blizu,sigurno bi im dobro došao neko inteligentan, uspješan i rječit... ha ha ha
Nevjerojatna je razina komentiranja..


Od sadašnjih Hdz-ovaca samo su gori bivši.

_________________
˝Najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi je privatizacija˝.
Borislav Škegro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2011. 23:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

suny je napisao/la: ›
jaguar je napisao/la: ›
centurion je napisao/la (Pogledaj post): › Hoćeš reći da je državna birokracija super učinkovita a Mihaljević, Bubalo, Vrdoljak i Ribić lažu?

Ne neću to reći,niti mi je to bila intencija, ali hoću reći da sve članke koje je M.M. napisao zadnjih godina a bilo ih je na stotine uglavnom o bubalu i Vrdoljaku i nikada ama baš nikada nisam naišao na prizvuk, primisli na bilo kakovu kritiku bar u tragovima. Postalo je već degutantno čitati sve to to me dovelo do toga da u novinama u kojima piše M.M. najprije podledam tko piše a ne što piše a njegove tekstove najčešće preskočim što bih volio da je bio slučaj i sa ovim tekstom.


samo zalim zato sto to svi citaju i ako se neka vijest progura 100 puta ma kolika laz i iskrivljena istina bila, to postaje istina i sluzi iskljucivo za njihovu samopromociju.....

ovaj marketing na lokalnoj razini koji se provodi kroz Glas, razne portale i sl. je vise degutantan......respect svima koji uzimaju sve vijesti ovog tipa barem sa malom rezervom.....


Treba gledat HRT i latinicu..ups pa zabranilo ju

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
suny
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.01.2011. 23:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la: ›
suny je napisao/la: ›
jaguar je napisao/la: ›
centurion je napisao/la (Pogledaj post): › Hoćeš reći da je državna birokracija super učinkovita a Mihaljević, Bubalo, Vrdoljak i Ribić lažu?

Ne neću to reći,niti mi je to bila intencija, ali hoću reći da sve članke koje je M.M. napisao zadnjih godina a bilo ih je na stotine uglavnom o bubalu i Vrdoljaku i nikada ama baš nikada nisam naišao na prizvuk, primisli na bilo kakovu kritiku bar u tragovima. Postalo je već degutantno čitati sve to to me dovelo do toga da u novinama u kojima piše M.M. najprije podledam tko piše a ne što piše a njegove tekstove najčešće preskočim što bih volio da je bio slučaj i sa ovim tekstom.


samo zalim zato sto to svi citaju i ako se neka vijest progura 100 puta ma kolika laz i iskrivljena istina bila, to postaje istina i sluzi iskljucivo za njihovu samopromociju.....

ovaj marketing na lokalnoj razini koji se provodi kroz Glas, razne portale i sl. je vise degutantan......respect svima koji uzimaju sve vijesti ovog tipa barem sa malom rezervom.....


Treba gledat HRT i latinicu..ups pa zabranilo ju


a i u pravu si kad bolje razmislim......ali ovo oko fondova znam sta je tocno a sto ne i vise mi je dosta ovakvih clanaka i plasiranja polu istina.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2011. 0:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šta je poluistina?
Pa evo ti tekst iz travanja kad se već reklo da mi ne možemo zasad u to dok drzavna birokracija ne promjeni glupe odluke ali do danas se to nije pomaknulo :

http://www.glas-slavonije.hr/vijest.asp?rub=1&ID_VIJESTI=122905

OSIJEK - Iako hrvatska Vlada još nije obavila obveze koje bi jedinicama lokalne uprave i samouprave, odnosno gradovima poput Osijeka, omogućile suradnju u okviru Europske grupacije za teritorijalnu suradnju - EGTC, grad Pečuh pozvao je jučer Osijek da ipak učini prvi korak u stvaranju grupacije s Pečuhom, te Lendavom i Mariborom iz Slovenije.
Naime, gradonačelnik Pečuha, dr. Zsolt Pavu jučer je, na susretu s gradonačelnikom Osijeka Krešimirom Bubalom, zatražio da Osijek pošalje pismo namjere, koje će Pečuhu biti dovoljno da započne s pripremom dokumentacije, jer je za ovakvu grupacije potrebno sudjelovanje gradova dvije države članice Europske unije i jedne koja to nije.
Ovakva suradnja Osijeku bi najviše pomogla na polju gospodarske suradnje.
Inače, Grad Osijek i Osječko-baranjska županija u prvom natječaju IPA pretpristupnih fondova upravo su u projektima s Mađarskom i Pečuhom dobili odobrenje za 25 projekata vrijednih 2,6 milijuna eura. Do mogućeg uključivanja Osijeka u EGTC grupaciju u IPA fondu ostaje još oko 490 milijuna eura za koje se mogu kandidirati projekti.(N.Z.)

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2011. 0:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a evo i sa neke EU straniceda se skuzi i bit takve grupacije :

regije i gradovi koji žele razvijati zajedničke projekte mogu postaviti EGTC bez većih administrativnih prepreka ili odobravanja nacionalnih metropola. Na temelju čvrste organizacije s pravnom osobnošću, oni mogu podnijeti zahtjev za bilo kakva EU ili nacionalna sredstava i kombinirati ih s vlastitim finansiranjem u javno-privatna partnerstva.


očito je nekima problem što Osijek prema EU fondovima ide puno brže od Zagreba pa sve stopiraju da oni ne ispadnu nesposobni.
Zašto svaka kuna od EU mora proći kroz glavni grad? Eto i EU je to skužila pa je osnovala ovaku shemu za REGIJE ali jedino kod nas i dalje sve preko CENTRALE

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
suny
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.01.2011. 1:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

helou....kao sto rekoh ....nemere Osijek prije ulaska u EU krcmiti s Madjarima jerbo Rvacka ne da da se izdvajaju niti JLS-ovi a kamoli cijele zupanije i podpadaju pod upravu u kojoj je nadleznost EU, kao sto je npr. Madjarska.......ma koliko god bio zgodan clanak iz Glasa i bas onako lijepo zvuci i pridonosi cijelokupnoj klimi koja se pokusava stvoriti i koja se svakim danom stvara....

a sto se tice stranice EU-a....e pa da se to tako moglo sto bi onda uopce cekali odgovor Zagreba....

a ovo...."regije i gradovi koji žele razvijati zajedničke projekte mogu postaviti EGTC bez većih administrativnih prepreka ili odobravanja nacionalnih metropola. Na temelju čvrste organizacije s pravnom osobnošću, oni mogu podnijeti zahtjev za bilo kakva EU ili nacionalna sredstava i kombinirati ih s vlastitim finansiranjem u javno-privatna partnerstva."

daklem....pa sto onda Ribic s obzirom da je RRA agencija s pravnom osobnoscu, nije to rjesio.....ima iza sebe i grad i zupaniju jer je vlasnistvo 50:50 i imaju pravo djelovati na trzistu uz to i sami ostvarivati profit...pa sto onda oni nisu to napravili, ako su imali vremena od travnja kako se jasno vidi iz linka, a vjerovatno i ranije.....

nisam bas frik za neke zavjere i kojekakve stvari....kako nam je tako nam je, uvijek treba teziti boljem i pokusati manje pljuvati a vise raditi na odredjenim stvarima koje su trebale biti napravljene davnih dana....
sto nitko nije digao prasinu kad se odradjivalo institucionalno jacanje i to godinama, a dobivali su za to masne pare na svim razinama.... i kada se nama od pocetka trebalo jasno govoriti i davati sve smjernice sto ce nas tocno docekati.....
sad su se svi upljuvali od Europe....sad kad smo pred njom a sacica ljudi kontrolira info...ti mozda znas, ja mozda znam i pitanje je koliko znamo...a sta je sa svima onima kojima se ovo plasira....

samo da se jos nadovezem na zadnju recenicu.....EU i funkcionira po principu regija...prirodnih regija i prostorima koji gravitiraju jedan prema drugome povezanim prirodno, geografski... bla, bla jer su njihove stvarnosti slicne i kao takve mogu bolje razumjeti i razmjeniti znanja.... i IPA je jedna od njih...prije smo radili sa Talijanima od kojih nismo nista pametno naucili nego smo samo dobivali zlatnom kasikom ravno u usta a oni su nas samo koristili jer su nas trebali da bi povukli sredstva, a umjesto da mi to sada radimo sa Srbima, oni to nama rade...pogledaj malo nosioce dobivenih IPA, a osim toga pogledaj i listu onih koji nisu odobreni...vidjeti ces omjere....a sa Madjarima s obzirom da je post financiranje....HA! ostaju neiskoristena sredstva jer ni grad ni zupanije ni drzava nije osigurala fond novaca iz kojeg ce oni koji dobiju projekte moci predfinancirati projekat do trenutka dobivanja sredstava koje nastupi nakon kojih 8 mjeseci od prvih izvjestaja.....
dakle na vise razina ima propusta... i to je ono sto zelim reci....nije bas sve crno bijelo, dosta je sivila koje se pokusava marketingom i kvalitetnom semantikom prodat.......
mislim da ce se dogoditi ono da cemo raditi u regiji ali da ce nam "centrala" biti i dalje od Bg i Zg i opet necemo biti zadovoljni....kontas....

eto centurione moje...ubi ja sad pisanjem...ali eto tako nekako ja to vidim osijek031.com smile
sta ti mislis o tome?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jaguar
Offline
Ukupno postova: 173
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.01.2011. 1:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la (Pogledaj post): ›
suny je napisao/la: ›
jaguar je napisao/la: ›
centurion je napisao/la (Pogledaj post): › Hoćeš reći da je državna birokracija super učinkovita a Mihaljević, Bubalo, Vrdoljak i Ribić lažu?

Ne neću to reći,niti mi je to bila intencija, ali hoću reći da sve članke koje je M.M. napisao zadnjih godina a bilo ih je na stotine uglavnom o bubalu i Vrdoljaku i nikada ama baš nikada nisam naišao na prizvuk, primisli na bilo kakovu kritiku bar u tragovima. Postalo je već degutantno čitati sve to to me dovelo do toga da u novinama u kojima piše M.M. najprije podledam tko piše a ne što piše a njegove tekstove najčešće preskočim što bih volio da je bio slučaj i sa ovim tekstom.


samo zalim zato sto to svi citaju i ako se neka vijest progura 100 puta ma kolika laz i iskrivljena istina bila, to postaje istina i sluzi iskljucivo za njihovu samopromociju.....

ovaj marketing na lokalnoj razini koji se provodi kroz Glas, razne portale i sl. je vise degutantan......respect svima koji uzimaju sve vijesti ovog tipa barem sa malom rezervom.....


Treba gledat HRT i latinicu..ups pa zabranilo ju
¸
Latinici iili ćirilicu svejedno, ovaj put su skinuli zbog postotka gledanosti. A tebi svakako predlažem da se informiraš na različitim vrstama medija na različitim lokacijama, imaš na primjer, elektroničke medije, tiskane, internet portale i dr. i ako si malo ONO možeš donijeti objektivan sud pa čak i kada je latinica u pitanju. A tvojim bi šefovim a predložio da se bar mjesec dana ne pojavljuju na Drinovačkoj televiziji, da se narod malo odmori od njih, (Blaženi daljinski) jer i kad je dobro dosadi ako je previše, a možemo posvjedočiti da nikako nije dobro.
P.S. ovo da se nepojavljuju bar mjesec dana stvarno mislim, sigurno bi im koristilo i u privatnom i političkom smislu. i nakraju kad ti ljudi rade oni pola radnog vremena daju intervijue

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
suny
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.01.2011. 1:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e a sto se tice para...to su samo dobili kao budzet....a koliko ce se od toga morati vratiti ukoliko budu lose provedene npr. javne nabave po novom PRAG-u i izvjesca koja moraju biti po dvojnim pravilima koja se kose u bitnim stvarima i onda kad ti uleti revizija ti objasnjavaj......
ako pogledas malo statistike cards,phare,ispa fondova i novaca koji su se morali vratiti zbog razno raznih razloga o kojima nitko ne govori ispada da cemo ipak biti samo izdasan donator EU....daklem...opet pod cizmom tudjom....koja je sve dalje od nase Slavonije......

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2011. 7:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da skratim.
da je Hrvatska htjela uzeti tu lovu od Europe na bilo koji način bi donjela te propise i sve naše županije bi se mogle kandidirati sa vanjskim regijama i lova bi dolazila.
Politika i nmesposobnost su uvijek jači od novca koji se ne može kontorlirati i eto mi opet popušili al et oja se nada mda će ove gdoine HDZ frknut sa vlasti u državi i da će crveni bar malo biti normalniji prema nama

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: