Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Večeras Korzom kao nekada

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Lorelai
Offline
Ukupno postova: 166
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.05.2006. 13:08 
Naslov:  Večeras Korzom kao nekada
05.05.2006. 20:40
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Večeras će, u sklopu manifestacije «Slavonskog radija» po peti put nakon dugog niza godina ponovno oživjeti popularno osječko «Korzo» - jedna od najljepših tradicija u gradu na Dravi koje je ostala kao draga uspomena mnogih Osječana. U sjećanje na Korzo ekipa sa «Slavonskog» ovaj su put organizirali i prigodan zabavni program koji će se održati na pet punktova u samom centru grada.

Prvi će od pet punktova biti postavljen na Starčevićevom trgu, gdje će u 17 sati, uz šampanjac i «Passage band», biti i otvoren ovogodišnji korzo. Kod IPK-a će biti postavljeni štandovi Slavonskog radija, Glasa Slavonije i sponzora, a prolaznici će, uz svirku veselih tamburaša, biti darivani prigodnim darovima i osvježavajućim pićima. Prostor ispred kina Europa biti će “rezerviran” za osječke mališane koje će zabavljati obožavani Jutromlat i magičar Josip Ciganović. Na ovom punktu također će se naći i mjesni fotograf Cmele, koji će, uz simboličnu naknadu od pet kuna svakome 'ko to poželi osigurati lijepu uspomenu. Kod caffe bara “Trica” smjestit će se Turistička zajednica, a Osječani će se moći družiti sa svojim poznatim sugrađanima. A centralni dio događanaj odviti će se na terasi Hotela Osijek, gdje će, uz nastup sad već tradiocionalnog korzo-benda Red Roosters, Osječane zabavljati i svi djelatnici Slavonskog radija.

Moto ovodišnjeg korza je “I sad će jednom biti nekad”, a za Osječane svih generacija biti će, uz najavljena događanja, pripremljena brojna iznenađenja.

Lorelai031


Zadnja promjena: Lorelai; 06.05.2006. 15:42; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2006. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedna od najljepsih modernih tradicija mog grada, toliko mi je zao sto je zamrla i sto necu moci biti tamo veceras.

Osijek je bio jedan od rijetkih gradova u kome kad se s nekim dogovoras da se vidis "u gradu", nije moglo doci do zabune, nije se postavljalo pitanje "gdje u gradu" i nije se moglo dogoditi da se sa tim nekim ne nadjes ili mimoidjes.....joj.....

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2006. 22:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la: ›
Osijek je bio jedan od rijetkih gradova u kome kad se s nekim dogovoras da se vidis "u gradu", nije moglo doci do zabune, nije se postavljalo pitanje "gdje u gradu" i nije se moglo dogoditi da se sa tim nekim ne nadjes ili mimoidjes.....joj.....


Znam što hoćeš reći, ali za mene je to užas. Taj tvoj grad polako postaje palanka.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2006. 11:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao što reče "8" (svaka čast), grad je postao palanka. Zadrži u sjećanju grad iz kojeg si otišao prije 15-tak godina. To nije isti grad.
Znam ljude koji žive vani i kad se vrate na dan-dva, skamene se i kažu "nikada više".
Ovako ti ostaju sjećanja.
Jadno je kad ti netko preko radija kaže "marš u šetnju". Face koje se pojave su .......bolje da ne napišem.
DV

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2006. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Točno, da...
Ove ljetne večeri su postale groteskni balovi utvara. Gledam ljude koji kao opijeni, kao vampiri kruže Kapucinskom, pa se spuštaju na Šetalište kardinala Š(l)epera, i onda na trg... Bojim se da to kruženje ne predstavlja nikakvo zadovoljstvo osim što im je pomoćna aktivnost dok mantraju za izgubljenim vremenom (M. Proust).
Ono, lakše im se prisjećatiti starih vremena dok rade neku staru rutinu (pozitivna interferencija).
Kaže Milka Babović, da su to bila svijetlo-siva vremena.
Što više razmišljam o tome kako učiniti ovaj grad mjestom kojega se nikad ne bih postidio, sve sam sigurniji da su prvi koraci prometno povezivanje (i u zemlji, i u inozemstvu), a posebno je važna multidisciplinarna suradnja s drugim gradovima i "regijama". Glavnu ulogu imaju NVU (nevladine udruge), sveučilište, gradska uprava, tvrtke...

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2006. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

razmišljaš prilično široko (htjela sam napisati, "To je tvoj problem", ali nije ustvari problem, je li?), i ovaj jedan "marš u šetnju" ti simbolizira toliko toga, i usporedbom onog prijašnjeg pozitivnog i ovog današnjeg negativnog, dolaziš do strašnih zaključaka (i nudiš rješenja). Osijek je puno drugačiji grad, to je istina. Ali je promjena neminovna. Za sve. Valjda je riječ o prirodnoj selekciji. I to što se neke druge utvare šeću gore-dolje korzom znači da je vrijeme - drugačije. Mislim da sad ne možemo ocijeniti je li bolje ili lošije, bar ne prema jednoj šetnji gradom, to nije nikakav pokazatelj. Stoga, mislim da je rješenje u opuštanju: misliš li na negativno, zaboravljaš uživati u trenutku. Jedno i drugo, čini mi se, međusobno se isključuju i predstavljaju svojevrsne ekstreme prihvaćanja promjena koje su nakon svega, jedine stalne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.05.2006. 8:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Promjena jeste neminovna, ali se u našem malom gradu uglavnom dešavaju promjene nagore.
A ja neću biti "utvara" koja šeće dolje-gore i pravi se da uživa dok zaista ne počne vjerovati u to.
"hodam sad kao zombi........."

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.05.2006. 9:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...promjene jesu neminovne, ali problem s mog stajališta jest u tome da se u Osijeku ne mijenja ništa već godinama...osim urbanizacije grada u pogledu izgradnje novog Trga i sličnog...među ljudima je situacija jednaka, TamoNeki su uvijek svugdje najvidljiviji, a Esekeri koliko god se trudili uvijek budu izgurani negdje u statiste...i onda kad dodjem u Grad recimo svaka tri-četiri mjeseca imam osjećaj da vrijeme stoji...i tako već godinama...a oni koji žele promjene bolje i čje ideje su puno prihvatljivije, nisu dovoljno jaki da pokrenu stvari...najčešće...ali da sad ne ispadne da samo pljujem, ima sve više kvalitetnih događanja, i sve više dobrih pokušaja da se Osijeku ponovno vrati njegov dobar glas...samo i dalje se narodnjaci najglasnije čuju...ali svejedno bih se sutra vratila opet...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.05.2006. 9:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zašto se ne vratiš?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.05.2006. 9:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...zato što sad ovdje imam posao koji mi je više-manje stalan i dobar, naslijeđenu kuću i dijete u prvom osnovne...a u Osijeku smo bili podstanari i bez posla...tužna istina o životu u Osijeku...ali to ne znači da za par godina se neću vratiti...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.05.2006. 15:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo, da ne ispada da se samo grdi: u dva tjedna dva velika koncerta u Zrinjevcu i 2-3 manja? To je super, i bilo bi mi drago da bude još više toga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.05.2006. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bravo alana, lijepo je cuti da postoje ljudi koji su spremni pohvaliti!

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: