Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dolazak konkurencije uništit će Kinematografe

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2011. 21:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

citam komentare i jednostavno ne kužim o cemu vi tu raspravljate
dakle
oduvijek je bilo da onaj tko je želio otici u kino...pogledati film...je skupio lovu...kupio kartu kokice i otišao pogledati film
znaci bez obzira na sve...jedina je fora bila da li želiš ici pogledati film u kino ili ne

po vašoj prici ispada da vi svi idete u kino ne zbog filma koji ce te gledati...vec zbog interijera kino dvorane ??

iskreno zaboli me penis za staro kino a bome i za novo kino....
ako poželim pogledati film...koji po mojoj ocjeni je vrijedan gledanja u kinu...onda cu ga otici pogledati...
pa taman da se prikazivao negdje na ljetnoj terasi.....

i stvarno mi nije jasan mentalni sklop ljudi koji dok je jedno kino u gradu....pljuju po tom kinu uzduž i popreko...a sad kad dobijaju 2 nova kina.....rone krokodilske suze za ovim prvim...jer sad im odjednom žao što ce to kino možda propasti....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Crna Von Katze
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.01.2011. 23:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno da je interijer kina bitan! Bila sam prošli tjedan u kinu. Temperatura je bila kao u paklu, svi su se žalili. Pola ekrana nisam ni vidjela od glavurde ispred sebe. Baš mi je bilo udobno u onim stolicama, nisam znala kako da se namjestim pa da uhvatim cijeli ekran. Ozvučenje katastrofa. Zato mi nije jasno kako netko može tu tugovati zbog tih starih kina.
I to oni naplate 20 kuna! Ako će cijena u ovim novima biti viša za 5-10 kuna, neće mi biti žao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2011. 23:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
citam komentare i jednostavno ne kužim o cemu vi tu raspravljate
dakle
oduvijek je bilo da onaj tko je želio otici u kino...pogledati film...je skupio lovu...kupio kartu kokice i otišao pogledati film
znaci bez obzira na sve...jedina je fora bila da li želiš ici pogledati film u kino ili ne

po vašoj prici ispada da vi svi idete u kino ne zbog filma koji ce te gledati...vec zbog interijera kino dvorane ??

iskreno zaboli me penis za staro kino a bome i za novo kino....
ako poželim pogledati film...koji po mojoj ocjeni je vrijedan gledanja u kinu...onda cu ga otici pogledati...
pa taman da se prikazivao negdje na ljetnoj terasi.....

i stvarno mi nije jasan mentalni sklop ljudi koji dok je jedno kino u gradu....pljuju po tom kinu uzduž i popreko...a sad kad dobijaju 2 nova kina.....rone krokodilske suze za ovim prvim...jer sad im odjednom žao što ce to kino možda propasti....


svaka čast!

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2011. 23:49 
Naslov:  Re: Dolazak konkurencije uništit će Kinematografe
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crna Von Katze je napisao/la: ›
Naravno da je interijer kina bitan! Bila sam prošli tjedan u kinu. Temperatura je bila kao u paklu, svi su se žalili. Pola ekrana nisam ni vidjela od glavurde ispred sebe. Baš mi je bilo udobno u onim stolicama, nisam znala kako da se namjestim pa da uhvatim cijeli ekran. Ozvučenje katastrofa. Zato mi nije jasno kako netko može tu tugovati zbog tih starih kina.
I to oni naplate 20 kuna! Ako će cijena u ovim novima biti viša za 5-10 kuna, neće mi biti žao.


pa bar se grije,i to je nešto Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
meskalin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 48
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2011. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najjače je kad prikazuju 3d film koji moraš gledat 2d!? a cijena ista ...osijek031.com smile

_________________
Gledam kroz tebe jer si mi ništa. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.01.2011. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Volim odlazak u kino, volim taj ogromni ekran i zvuk koji mi se prikrada s leđa.
Ne volim mala sjedala, natapirane frizure i tornjeve ispred sebe (naravno nitko ne može utjecati na genetiku), vrućinu ljeti kada dođe koji blockbuster i svi odjednom postanu ljubitelji kina (čitaj: idu svi u kino pa moram i ja), odvratan smrdljivi wc, (već spomenute) glasove iz sobe za projekciju (halo izolacija) i (nevezano za temu) nekulturne ljude koji naglas pričaju međusobno, ne utišaju mobitele pa im zvoni ne jednom već nekoliko puta i onda se još jave i kažu da su u kinu, da ne mogu razgovarati i onda još 10 minuta se natežu zašto točno ne mogu razgovarati, sva sreća pa sms nije izumljen. Tup, tup
Voljela bih i češće ići u kino, ali rijetko ko od moje ekipe to uopće želi, a poanta je ipak da s nekim poslije filma razgovaraš o njemu.

Nemam ništa protiv Cinestara i mislim da će im ići dobro. Kako je već navedeno, to je izlazak u sklopu kojeg se može otići na klopu, obići trgovine, a poslije i u neki izlazak.
Vjerujem da će ti trgovački centri biti gradovi u malom i da će vikendom biti puni jer će dolaziti iz cijele županije pa i onih susjednih.
Što se tiče cijena, ima raznih. Ne morate svaki puta ići u kino u udarnom terminu i to prvi dan prikazivanja. Meni nije problem sačekati da prođe gužva i pogledati film 2.-3. tjedan prikazivanja. Projekcija u Cinestaru zaista ima u različito vrijeme i imaju jako puno akcija i popusta, ne treba sada toliko frke praviti oko cijena. I nije da toliko ljudi u ovom gradu nema novaca, možda nema za kino, ali ima za kutiju cigareta, barem 1 kavu, a i koji pivkan ili bambus svaki dan. Jel toliki problem odreći se 1 odlaska u Mek da bi otišli u kino? Naravno da nije, ali ljudi žele i ovce i novce. Kad nešto želiš i voliš, uvijek ćeš naći novaca za to. Uostalom tko vas tjera da kupujete njihovu cugu i grickalice?

Jako dugo su obnavljali ova 2 kina (mogli su definitivno izbaciti koji red (pogotovo na balkonima) da bi se dobilo na većem prostoru između redova) i čisto sumnjam da će se išta više u njih ulagati, a o 3D da ne pričamo. Neka puštaju filmove sa "zakašnjenjem", koga put ne navodi u trgovačke centre, taj će ih doći pogledati. Ili neka ih pretvore u neka Art kina, a i bilo bi sjajno kada bi bile projekcije ili nekakve promocije/večeri kratkometražnih (ili daj Bože dugometražnih) uradaka domaćih amaterskih snaga. Rijetko kad se nešto događa u tim kinima osim njihove primarne djelatnosti iako moram priznati da su se prošle godine doista trudili imati razne popratne sadržaje, ali kina budu popunjena samo kada su blockbusteri ili politički skupovi. Nažalost.

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pričobolja
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2011. 10:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zaista, nazovi me ludom ali ova kina nemaju šanse ispred multipleksova. Love za obnovu nemaju. A ako ne mogu parirati blockbusterima za raju što ne pretvore ga u art kino sa širokim spektrom djelovanja. npr. izbor iz nekih naših velikih festivala- motovun, animafest itd. pa maratoni. pa kultni filmovi, poznati i manje poznati ( ja bi definitivno išla, jeste li kad pokušali probati naći titlove za fran. ili kineski ili japanski film koji je stariji od 15 god, a i 2 god zna biti redovit problem)
Manja je publika za art kino, definitivno. ali ovako nemaju šanse, a ima raje koju bi usrećili i koja bi im redovito dolazila. Ugrabe neko sponzarstvo, može i od RH ministarstva kulture i svi sretni. A ne plakati prokleti multipleksi, šmrc, izgubit ćemo blockbustere i ono malo publike koju smo imali.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
coq_au_vin
Offline
Ukupno postova: 5
Lokacija: Zagreb
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2011. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iskreno, mislim da ću i dalje ići u stara kina kad budem u Osijeku. Možda je problem u meni, ali ne vidim toliko drastičnu prednost multipleksa u cijelom doživljaju.

Iskustvo br.1:

Novi Harry Potter u Cinestaru u Avenue Mallu. Budući da preko tjedna nemam vremena ići u kino, išao sam na projekciju petkom u 19:30 pa me ulaznica izašla 33 kn. Cinestar ne dopušta da unosiš vlastite grickalice i piće pa sam tako kupio njihov meni na akciji - velike kokice i pola litre Bistre za samo 27 kn (plakatom su me pokušali uvjeriti kako sam nevjerojatno povoljno prošao uštedjevši 4 kn). U kinu mi je bilo hladno jer je po meni šibao hladan zrak iz ventilacije pa sam se morao ogrnuti kaputom. Dakle, cijelo iskustvo me izašlo 60 kn. Tj. izašlo bi me da glup i naivan nisam prošvercao bočicu Jane iz Konzuma smještenog dva kata niže za 4 kn. Naime, užasno me nervira kad se osjećam kao da me pljačkaju (imala moja malenkost novaca ili ne).

Iskustvo br. 2:

Nove Narnijske kronike u Uraniji. Ulaznica 23 kn, mala Jana 4 kn, kokice s kioska za 10 kn... Ukupno 37 kn. Isto kao u Cinestaru, uz bonus kokice koje nisam uspio pojesti do kraja. Atmosferski uvjeti su mi bili zadovoljavajući.

Zaključak:

S odmakom od par tjedana se pokušavam sjetiti neke audio-vizualne razlike u doživljaju između ova dva iskustva i jednostavno ne uspijevam. Ne dvojim da su slika i zvuk kvalitetniji u Cinestaru, ali meni ta razlika jednostavno nije toliko uočljiva i presudna. Ne dvojim da su stolice udobnije u Cinestaru, ali ja sam se nastojao koncentrirati na radnju filmova pa nisam razmišljao je li mi lijevi guz utrnuo 44,4 % u Cinestaru ili 62,7 % u Uraniji. Djeca podjednako vrište i u Cinestaru i u Uraniji. Statistički su iste šanse da će na sjedalu ispred mene biti Blanka Vlašić u oba kina. Ono što nije isto je gramzivost Cinestara na popratnim sadržajima.

Kao najočitija prednost Cinestara mi se ističe online rezervacija ulaznice u slučaju velikih hitova. Da svakog tjedna visim u kinu, možda bih i ja uviđao prednosti multipleksa. Budući da sam u kinu tek nekoliko puta godišnje, ako se pojavi neki naslov koji me interesira ili se nekome od bližnjih ide, onda mi je više-manje svejedno. Osim kad me netko pokušava uvjeriti da šaka kukuruza i pola litre vode vrijedi 27 kn, s popustom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2011. 16:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U slucaju cinestara, ta je saka kukuruza ispecena u kini i dotegljena kod nas. Za rubriku vjerovali ili ne.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2011. 17:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Manje novaca na drogu i alkohol, a više na kulturu! Very Happy

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: