Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vatrogasci i Hitna protiv ukidanja brojeva 93 i 94

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66068
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.12.2010. 21:00 
Naslov:  Vatrogasci i Hitna protiv ukidanja brojeva 93 i 94
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro poznate brojeve policije, Hitne pomoći i vatrogasaca uskoro će u potpunosti zamijeniti jedinstveni broj 112, što ne ide na ruku ni korisnicima, ali ni službama čiji bi se operativno-komunikacijski centri u tom slučaju ugasili!

- To je vrlo osjetljiva tema za, uvjetno rečeno, sukobljene strane - Državnu upravu za zaštitu i spašavanje s jedne, te nas, Hitne pomoći, policije i vatrogasaca s druge strane. Objedinjavanje brojeva treba završiti s gašenjem starih pozivnih brojeva s čime se ne slažemo. Građani su dobro naučili tko im može pružiti pomoć, primjerice, kod požara pa zašto stoga zvati 112 kad mogu izravno nazvati 93 - kaže Boris Banjan, zapovjednik Javne profesionalne vatrogasne postrojbe Grada Osijeka.

Dodaje da u takvim slučajevima posrednik nije potreban, to više što okrupnjavanje operativno-komunikacijskih centara u smislu regionalne organizacije može dovesti do nesporazuma između pozivatelja i primatelja poziva.

- To je posebice važno kod požara na otvorenim prostorima. Primjerice, mi dobijemo dojavu da kod Pustare Šeper gori treća tabla kod Tomina hrasta. Naši će znati gdje se to nalazi, ali teško da će isto znati i netko tko u ime Službe 112 primi poziv. Osim toga, naš se OKC dokazao i ove godine na obrani od poplave gdje smo dnevno imali i 200 dojava građana - upozorava Banjan.

JPVP podržava objedinjavanje svih hitnih službi, ali ne pod cijenu narušavanja cjelokupnoga sustava. Srećom, gašenje pozivnih brojeva neće ujedno značiti, kaže Banjan, manje radnih mjesta. Na “pobunu” vatrogasaca i Hitne pomoći na kraju je reagirao ministar Tomislav Karamarko koji je do daljnjega stopirao sve radnje oko uključivanja ove dvije službe u sustav 112.

Hitna pomoć na 112

Dr. Blaženko Vinković, voditelj Službe HMP-a, kaže da osobno nema ništa protiv objedinjavanja brojeva, no naglašava da je riječ o službi gdje su minute doslovno pitanje života i smrti.

- Preusmjeravanje poziva na 112 malo nam produžuje vrijeme dolaska, no ne značajno, budući da je djelatnik DUZS-a samo prespajatelj poziva, a ne i osoba koja komunicira s pozivateljem - naglašava dr. Vinković. Za sada sustav funkcionira besprijekorno, dodao je.

Autor : M. Mihelić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
porezni obveznik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 347
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.12.2010. 21:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Duzs je poprilično ne uredna i ne organizirana služba koja ni sama ne zna koji su joj točni zadaci, zapravo prava jedna birokratska služba(za sada), za razliku od jvp-ova i hmp. Ovo preusmjeravanje brojeva je slično situaciji da vam se dogodi požar u kući, a vi zovete susjeda da nazove vatrogasce.

_________________
˝Najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi je privatizacija˝.
Borislav Škegro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.12.2010. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eo sad da se zarati ja neb znao kog da zovem ... eo majke mi ... to mene sve zbunjuje i ja želim dobre stare brojeve 92,93 i 94, jebo ti sve ovo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.12.2010. 21:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
eo sad da se zarati ja neb znao kog da zovem ... eo majke mi ... to mene sve zbunjuje i ja želim dobre stare brojeve 92,93 i 94, jebo ti sve ovo


nazoeš rođaka u minken da ti sredi poso..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.12.2010. 23:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kurac ... pušku u ruke i da vidiš !!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
divkovi1
Offline
Ukupno postova: 49
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.12.2010. 1:28 
Naslov:  Re: Vatrogasci i Hitna protiv ukidanja brojeva 93 i 94
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa pobogu, zar nisu culi za preusmjeravanje poziva????
Ostave se aktivni brojevi 92, 93, 94, pa se preusmjere na 112!
Zar je to toliko tesko napraviti?

Naravno da ce se opet platiti nekakva studija par miliona kuna kako bi se doslo do ovog ili slicnog zakljucka...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dit
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.12.2010. 7:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

divkovi1 je napisao/la: ›
Pa pobogu, zar nisu culi za preusmjeravanje poziva????
Ostave se aktivni brojevi 92, 93, 94, pa se preusmjere na 112!
Zar je to toliko tesko napraviti?




to i nedamo da se 93 preusmjeri na 112.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dovla Šex
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.12.2010. 17:37 
Naslov:  Re: Vatrogasci i Hitna protiv ukidanja brojeva 93 i 94
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jedino čega se ovi boje je gubitak svog radnog mjesta a ne zbrke među građanima !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: