Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječka šećerana ove godine proizvela 73.000 tona šećera

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65795
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.12.2010. 7:00 
Naslov:  Osječka šećerana ove godine proizvela 73.000 tona šećera
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U osječkoj šećerani Kandit Premijer završila je kampanja prerade šećerne repe. Kako je naveo Damir Rogulja, član uprave Kandit Premijera, prerađeno je više od 560.000 tona korijena šećerne repe, od kojega je proizvedeno više od 73.000 tone šećera, pretežito za tržište Europske unije.
Rogulja napominje da su, unatoč vrlo nepovoljnim klimatskim uvjetima, koji su se odrazili na sve poljoprivredne kulture, pa tako i na šećernu repu, ipak zadovoljni rezultatima ovogodišnje kampanje. Naime, proizvodnja je šećera za čak 40 posto veća nego lani. Razlog povećanoj proizvodnji šećera leži i u tomu, kako dodaje Rogulja, što se ulaskom osječkog Žita u vlasničku strukturu Kandit Grupe vratilo povjerenje kooperanata te su bile osigurane i veće količine šećerne repe.
Kad je riječ o izuzetno nepovoljnim klimatskim uvjetima, odnosno prekomjernoj količini oborina, kakve ne pamte ni stariji ratari, kod šećerne repe one su se odrazile na smanjenje prinosa i digestije. Prosječni prinos šećerne repe po hektaru iznosio je oko 50 tona, a prosječna digestija (slador u šećeru) 14,7, što je za 1,3 posto manje nego lani, kada je prosječna digestija iznosila 16.
Ove je godine, kako ističu u Kandit Premijeru, dio njihovih izuzetno kvalitetnih proizvođača zabilježio velike štete zbog ležanja vode na njivama te su pojedini od njih imali prinos od samo 20 tona po hektaru.
U Kandit Premijeru je u tijeku i ugovaranje nove proizvodnje šećerne repe. Odaziv proizvođača šećerne repe je, kako doznajemo, vrlo dobar, kako zbog vraćenog povjerenja u Kandit Premijer, koji isporučenu repu plaća na vrijeme, ali vjerojatno i zbog toga što je tvrtka za iduću godinu povećala otkupnu cijenu šećerne repe.

Pripreme za žutu kampanju

U osječkoj šećerani planiraju, ovisno o cijeni sirovog tršćanog šećera na svjetskom tržištu, koja je od druge polovine ove godine u stalnom porastu, već početkom veljače započeti tzv. žutu kampanju, odnosno preradu sirovog tršćanog šećera. U pravilu je taj šećer do sada završavao na domaćem tržištu, dok je šećer od šećerne repe najvećim dijelom završavao u izvozu u zemlje EU.
560 tisuća tona repe prerađeno je u ovogodišnjoj kampanji
50 tona imali su proizvođači prosječan prinos repe po hektaru
14,7 iznosila je prosječna digestija

Autor : Zdenka Rupčić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2010. 9:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na koju foru je taj Damir Rogulja odjednom postao član uprave Kandit Premijera?! Svojevremeno sam čuo priče da je lik bezveznjak, navodno se nije baš proslavio u Allianz-u, pa ga je onda Bubi preko neke štele uzeo kod sebe u poglavarstvo. Nije mi jasno na koju ga je foru Pipunić uzeo kod sebe, mora da je nekome dužan gadnu uslugu kad je njega stavio na tako odgovorno mjesto. Ne znam lika i ne želim griješiti dušu, samo pišem ono što sam čuo o njemu, možda u tim pričama ima zlobe i zavisti.
Btw, volio bih kad bi mi uvažena novinarka Zdenka Rupčić objasnila što joj to znači 'slador u šećeru'. Naime, tako je u tekstu briljantno opisala pojam digestije. Ta jezična eskapada mi zvuči otprilike kao i paradajz u rajčici ili bundeva u tikvi i sl.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lydi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.12.2010. 10:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): › Na koju foru je taj Damir Rogulja odjednom postao član uprave Kandit Premijera?! Svojevremeno sam čuo priče da je lik bezveznjak, navodno se nije baš proslavio u Allianz-u, pa ga je onda Bubi preko neke štele uzeo kod sebe u poglavarstvo. Nije mi jasno na koju ga je foru Pipunić uzeo kod sebe, mora da je nekome dužan gadnu uslugu kad je njega stavio na tako odgovorno mjesto. Ne znam lika i ne želim griješiti dušu, samo pišem ono što sam čuo o njemu, možda u tim pričama ima zlobe i zavisti.
Btw, volio bih kad bi mi uvažena novinarka Zdenka Rupčić objasnila što joj to znači 'slador u šećeru'. Naime, tako je u tekstu briljantno opisala pojam digestije. Ta jezična eskapada mi zvuči otprilike kao i paradajz u rajčici ili bundeva u tikvi i sl.


manje više nebitne stvari se pišu kao o količini prizvodnje i digestiji,,nitko ne piše kakav je kaos nastao od ulaska "Žita" u šečeranu a to je kako su ljudi otpuštani i kako nema mjesta za sezonske radnike koji su poslani na zavod za zapošljavanje prije nego su trebali otići.

Na mjesto šefova postavljeni nestručni ljudi koji dolaze iz Žita tj . kojekakovih farmi i silosa što nema veze sa šečeranom i prizvodnjom a zapošljavaju se pojedinci koji dolaze na dogovorene mimo natječaja poslove..

Smanjuje se radna snaga na minimum tamo di je potrebna,vrši se mobing nad ljudima i sve to da bi profit ostala sve veča ,,ljudi koji rade po 6-7 kampanja i više se vjerojatno neče više ni primati i neče imati jedini izvor prihoda koji su imali ,,što naravno ako je profit u pitanju nije ni bitno..

Istina je da je bio kaos i prije ulaska "Žita" u vlasničku strukturu osječke šečerane ali da su donijeli nešto dobro ljudima,zaposlenicima,sezoncima i nisu.
Ako želi napraviti nešto pozitivno za grad i regiju kao i samu tvornicu,neka osigura ljudima radne uvjete ,radnu i zaštitnu odječu,menzu i sve ono što imaju u 21 st. zaposlenici jedne tvornice.Naravno i da se pazi na socijalnu sliku grada i ljudi koji žive u njemu a to je da s ljudi u kampanji znali si zaraditi da prežive godinu koja je sve teža i duža...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.12.2010. 10:51 
Naslov:  Re: Osječka šećerana ove godine proizvela 73.000 tona šećera
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nitko da napiše koliko ljudi su otpustili, a koliko poslali u mirovinu ove ovako uspješne godine......mrzim ovaku retoriku..kao da su čitatelji bez zdravog razuma

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.12.2010. 10:57 
Naslov:  Re: Osječka šećerana ove godine proizvela 73.000 tona šećera
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel netko zaborvaio da ulasom u EU opstaje samo jedna šećerana, vidjela sam iznutra šećeranu u Virki...a i ovu našu..mi nemamo nikakve šanse..puno pametni je bi bilo prodati se Viru, pa pod jednom kapom izeađemo prema tržištu kao jedna šećerana..o tome da sam u pravu govori tekst u kojem se kaže Viro uložio u Županju 50 ml kn u kriznoj 2010...u ovo ovdje nitko ništa nije ulagao godinama..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.12.2010. 11:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
Svojevremeno sam čuo priče


Seoska babo.

lydi je napisao/la: ›
nitko ne piše kakav je kaos nastao od ulaska "Žita" u šečeranu

Istina je da je bio kaos i prije ulaska "Žita" u vlasničku strukturu osječke šečerane


Kaos bio, kaos nastao, kaosa će biti. Kaos je najčešće u ljudskoj glavi.

Inače, vjerujem da su radnici šećerane teško primili promjenu u vlasničkoj strukturi firme. Sada će se teže krasti, teže opijati na radnom mjestu, a možda netko dobije i otkaz, ako ne valja.

lydi je napisao/la: ›
sve to da bi profit ostala sve veča

što naravno ako je profit u pitanju nije ni bitno..


Zanemarimo li uobičajenu nepismenost na forumu, ostaje nam zanimljiva konstatacija - forumašica ovdje zamjera nekome što želi ostvariti što veći profit.

Cijenjena forumašice, ne znam da li još uvijek postoji stranka pokojnog Stipe Šuvara (SRP), ali ako ne postoji, predlažem ti da se u tom smjeru angažiraš - osnivanje Komunističke partije Hrvatske mogao bi biti pravi politički uspjeh (doduše, već imamo nešto slično, HDZ, ali u toj je zločinačkoj organizaciji starih komunjara kombiniranih sa lažnim domoljubima i provjerenim udbašima teško napredovati - puno je ulizica).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.12.2010. 15:23 
Naslov:  Re: Osječka šećerana ove godine proizvela 73.000 tona šećera
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mogu li ja malo pitati za ovu konstataciju oko profita...ovo oko SRP-a neću komentirati. Naime ako je profit jedini relevantni faktor koji opravdava sva sredstva za nagomilavanja istog onda mi nije jasno kamo ovaj svijet ide?? Naime bial je jedna statistički uvjetno ispravna činjenica da je profit svih poduzenika u Hr bio cca, a da je pri tome bez posla ostalo oko ako se ne varam 25 000 ljudi. Sama sam bila svjedok situacija i otkaza za i pod okriljem recesije, koji ustavri nisu bili neophodni, ljudi su bili iskorišteni do maksimuma cijelo radno vrijeme i nitko ije čačkao nos. Doživjela sam recesiju kao jako dobar izgovor da se otkazi dijele, puno jednostavnije je to napraviti danas nego recimo prije dvije-tri godine. Činjenično stanje godišnje bilance je uduplan profit. E sad jeli profit kao takav ..koji isključivo ide jednoj osobi vlasniku uvijek najbolji parametar uspjeha, jeli tim ljudima stvarno neophodno nemati profit od recimo 5 mil eura ako možeš imati 7 miliona erua..mislim koja je ideja??? Ako imaš dovoljno za sebe svoju obitelj za šest slijedećih generacije jeli neophodna da nekoliko tisuća ljudi završi na ulici zato da bi se nekome kome to uopće ne treba povećavale nule na računu. Proizvodnja i tehnologja napreduje u smjeru da će skoro sva radna mjesta zamjeniti strojevi, da li mi razmišljamo što će ljudi raditi i kako će si kruh zaraditi ili samo razmišljamo o nulama i ko ih jebe susutavu???
Posljednje nisam za nerad, ni alkohol, ni krađu..ali ta krađa od straen radnika je ništa od krađe od strane vrhuške koja se obavlja finski ipapirnato. Zašto otkaze uvijek pravdaju ljudi koji su jebeno sigurni da se to baš njima nikada ne može dogoditi??? Zašto se postavljamo antisocijano i zašto te druge ljude koji rade niže rangirane poslove smatramo ljudskim otpadom i zašto nikoga nije briga što će oni svojoj djeci staviti na tanjur?? Otac mi je bio stečajni upravitelj..zaštita radnika je bila prva, isplata dobavljača druga, treće je bilo opstanak tvrtke..mislim da su naši menageri prilično nespobni za razliku od nekih drugih menagera iz nekih drugih vremena, nije istina da su plaće problem i da je zatvaranje radnih mjesta jedini izlaz iz krize uvjerena sam da postoji sto drugih načina, ulaganje u znanje, slanje ljudi van koji će donjet nove načine i ideje, preslagivanje kadra, nova tržišta, novi standardi..to je teži ali po mene puno pametniji i dugoročniji put ka uspjehu. Najlakše je maltretirati ljude, sijati strah i dati otkaz.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.12.2010. 17:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lydi je napisao/la (Pogledaj post): ›
PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): › Na koju foru je taj Damir Rogulja odjednom postao član uprave Kandit Premijera?! Svojevremeno sam čuo priče da je lik bezveznjak, navodno se nije baš proslavio u Allianz-u, pa ga je onda Bubi preko neke štele uzeo kod sebe u poglavarstvo. Nije mi jasno na koju ga je foru Pipunić uzeo kod sebe, mora da je nekome dužan gadnu uslugu kad je njega stavio na tako odgovorno mjesto. Ne znam lika i ne želim griješiti dušu, samo pišem ono što sam čuo o njemu, možda u tim pričama ima zlobe i zavisti.
Btw, volio bih kad bi mi uvažena novinarka Zdenka Rupčić objasnila što joj to znači 'slador u šećeru'. Naime, tako je u tekstu briljantno opisala pojam digestije. Ta jezična eskapada mi zvuči otprilike kao i paradajz u rajčici ili bundeva u tikvi i sl.


manje više nebitne stvari se pišu kao o količini prizvodnje i digestiji,,nitko ne piše kakav je kaos nastao od ulaska "Žita" u šečeranu a to je kako su ljudi otpuštani i kako nema mjesta za sezonske radnike koji su poslani na zavod za zapošljavanje prije nego su trebali otići.

Na mjesto šefova postavljeni nestručni ljudi koji dolaze iz Žita tj . kojekakovih farmi i silosa što nema veze sa šečeranom i prizvodnjom a zapošljavaju se pojedinci koji dolaze na dogovorene mimo natječaja poslove..

Smanjuje se radna snaga na minimum tamo di je potrebna,vrši se mobing nad ljudima i sve to da bi profit ostala sve veča ,,ljudi koji rade po 6-7 kampanja i više se vjerojatno neče više ni primati i neče imati jedini izvor prihoda koji su imali ,,što naravno ako je profit u pitanju nije ni bitno..

Istina je da je bio kaos i prije ulaska "Žita" u vlasničku strukturu osječke šečerane ali da su donijeli nešto dobro ljudima,zaposlenicima,sezoncima i nisu.
Ako želi napraviti nešto pozitivno za grad i regiju kao i samu tvornicu,neka osigura ljudima radne uvjete ,radnu i zaštitnu odječu,menzu i sve ono što imaju u 21 st. zaposlenici jedne tvornice.Naravno i da se pazi na socijalnu sliku grada i ljudi koji žive u njemu a to je da s ljudi u kampanji znali si zaraditi da prežive godinu koja je sve teža i duža...

Već ti je Felt dosta toga odgovorio, nadovezat ću se na njega.
Kažeš da je Žito na mjesto šefova postavilo nestručne ljude, s tom konstatacijom ću se djelomično složiti. No ako uzmemo u obzir da su u Kanditu do sada glavnu riječ vodili Pavić i njegova kćerka, u tom slučaju bi i kakav drvosječa ili vodoinstalater bili kvalitetnije rješenje. Ako ništa drugo, ovi novi neće krasti.
Što se tiče Šećerane, lega mi je tamo bravar i otkako je Žito ušlo unutra svaki dan baca kukavicu. Zašto? Pa zato što su ovi uveli reda i sada mora raditi. Zašto svi drugi kukaju? Zato što više nemaju 3 pauze dnevno, zato što nema više bezbrojnih ispijanja kava, zato što nema više kuhanja čobanca ili fiša za vrijeme radnog vremena, zato što nema više krađe željezne skalamerije nakon remonta ili prebacivanja iste 'krišom' preko ograde, zato što nema više spavanja u noćnim smjenama, zato što nema više 100 šefova i šefića, zato što nema više kojekakvih kooperantskih firmica pomoću kojih se prala lova u remontu, zato što nema više krađe šećera i rezanca u dosluhu s vagarima...Nabrojao bih i vrlo domišljate načine krađe čokolade i lješnjaka iz Kandita za koje sam čuo, ali post mi je ionako predugačak.
Koliko znam, nije bilo otpuštanja u Šećerani i Kanditu, samo onih koji su uhvaćeni u krađi. Ostali su dobili neke otpremnine. Ne vidim ništa neobično u tome da novi vlasnik želi racionalizirati proizvodnju zbrinjavanjem viška radnika i smanjivanjem nerealno visokih plaća. Ako to ne možemo shvatiti onda je očito da dobar dio naših mentalnih sklopova još uvijek korespondira sa socijalizmom. Ispalo je da ovim postom branim Žito, koje baš i ne simpatiziram, no ne mogu ostati nijem kada netko pokušava opravdati nerad i lopovluk.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lydi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.12.2010. 18:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Seoska babo.


Kaos bio, kaos nastao, kaosa će biti. Kaos je najčešće u ljudskoj glavi.

Inače, vjerujem da su radnici šećerane teško primili promjenu u vlasničkoj strukturi firme. Sada će se teže krasti, teže opijati na radnom mjestu, a možda netko dobije i otkaz, ako ne valja.

Da dobiti ce se posao na natječaju u zavičajnom klubu Modriče,vjerojatno ga i ti tako očekuješ ili imaš ...



Zanemarimo li uobičajenu nepismenost na forumu, ostaje nam zanimljiva konstatacija - forumašica ovdje zamjera nekome što želi ostvariti što veći profit.

Cijenjena forumašice, ne znam da li još uvijek postoji stranka pokojnog Stipe Šuvara (SRP), ali ako ne postoji, predlažem ti da se u tom smjeru angažiraš - osnivanje Komunističke partije Hrvatske mogao bi biti pravi politički uspjeh (doduše, već imamo nešto slično, HDZ, ali u toj je zločinačkoj organizaciji starih komunjara kombiniranih sa lažnim domoljubima i provjerenim udbašima teško napredovati - puno je ulizica).


Ne,ne....,,,, predlažem osnivanje zavičajnih klubova što više ,kao i mobinga a radnici neka hodaju u starim iznošenim majicam sa logotipom šečerane kao i radnim odijelima na kojima je svako dugme različito..Menza koja je radila cijeli dan da radi samo do 15h u tvornici koja radi 24h...

Ako to sve nije prioritet da se promjeni kada se udje u vlasničku strukturu sa kapitalom i namjerom da se uvedu promjene onda neka proda zemljište to je najisplativije u ovoj cijeloj priči oko šečerane...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lydi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.12.2010. 18:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): ›
Već ti je Felt dosta toga odgovorio, nadovezat ću se na njega.
Kažeš da je Žito na mjesto šefova postavilo nestručne ljude, s tom konstatacijom ću se djelomično složiti. No ako uzmemo u obzir da su u Kanditu do sada glavnu riječ vodili Pavić i njegova kćerka, u tom slučaju bi i kakav drvosječa ili vodoinstalater bili kvalitetnije rješenje. Ako ništa drugo, ovi novi neće krasti.
Što se tiče Šećerane, lega mi je tamo bravar i otkako je Žito ušlo unutra svaki dan baca kukavicu. Zašto? Pa zato što su ovi uveli reda i sada mora raditi. Zašto svi drugi kukaju? Zato što više nemaju 3 pauze dnevno, zato što nema više bezbrojnih ispijanja kava, zato što nema više kuhanja čobanca ili fiša za vrijeme radnog vremena, zato što nema više krađe željezne skalamerije nakon remonta ili prebacivanja iste 'krišom' preko ograde, zato što nema više spavanja u noćnim smjenama, zato što nema više 100 šefova i šefića, zato što nema više kojekakvih kooperantskih firmica pomoću kojih se prala lova u remontu, zato što nema više krađe šećera i rezanca u dosluhu s vagarima...Nabrojao bih i vrlo domišljate načine krađe čokolade i lješnjaka iz Kandita za koje sam čuo, ali post mi je ionako predugačak.
Koliko znam, nije bilo otpuštanja u Šećerani i Kanditu, samo onih koji su uhvaćeni u krađi. Ostali su dobili neke otpremnine. Ne vidim ništa neobično u tome da novi vlasnik želi racionalizirati proizvodnju zbrinjavanjem viška radnika i smanjivanjem nerealno visokih plaća. Ako to ne možemo shvatiti onda je očito da dobar dio naših mentalnih sklopova još uvijek korespondira sa socijalizmom. Ispalo je da ovim postom branim Žito, koje baš i ne simpatiziram, no ne mogu ostati nijem kada netko pokušava opravdati nerad i lopovluk.


Ok sve stoji da je bilo kako je bilo i da je tamo se moralo nekoga dovesti da uvede red,,,samo nitko ne piše i nema petlje da istražuje kao novinari koji bi trebali raditi svoj posao na način da istraže sve ono što su gospoda uradila u tvornici da bi radnicima olakšali posao i da bi zadržali te iste radnike,,ne želim pričati o neradnicima i lopovima kojih je bilo i biti če....

Otkazi su se dijelili u sredini kampanje kako sezonskim radnicima tako i stalnim koji su premjestani sa posla na posao i pretumbavani kao repa..
Zaposljavali su se novi po liniji zavičajnih klubova (Modriča,Posavina),tate,stričevi,tetke i od Đurđine sestre brata kao i njena sestra .....Very Happy

Ako ništa bar postoji internet gdje se mogu svakojaka saznanja saznati i pročitati svašta nešto što nema u našim novinarima koji bi trebali raditi taj istraživački posao novinara...,,,,nije dovoljno napisati članak o tome koliko je šečera proizvedeno i koja je digestija repe Razz

Činjenica je da gospoda koja sada vode tvornicu šečerana ne rade na tome da u našem gradu zaposle nove mlade ljude ,kao i da zadrže trenutne koji žele raditi a ne biti na popisu zavoda za zapošljavanje ....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.12.2010. 18:43 
Naslov:  Re: Osječka šećerana ove godine proizvela 73.000 tona šećera
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

frajeru aj ti lijepo uzmi otpremninu koju ne tumačiš kao otkaz, a ja ću raditi tvoj posao..jel može?
nema racionalizacije poslovanja sa starudijom od tvornice prvo pravilo poslovanja..to što tamo prođe neiskorišteno ne može sto otkaza pokriti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gradjanski
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.12.2010. 19:19 
Naslov:  Re: Osječka šećerana ove godine proizvela 73.000 tona šećera
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svašta sam pročitao ovdje ali uglavnom se poruke djele na one koji su po narodnoj- sit gladnom ne vjeruje, i one koji shvaćaju problem ali ga ne mogu definirati!
Ovi prvi uglavno trkljaju kako je Žito i novi suvlasnik napravio reda i kako je važan profit i sve ostale floskule koje se gotovo uvijek provlače kad netko želi biti veći katolik od pape! Da odmah rezimiram! Spavanja po noći opijanja i ostale nevaljalosti su uglavnom poticali stalni radnici i to oni koji su zapošljavani preko veza! Sezonci bi se samo pridruživali tome! Na kraju su sezonci( u koje sam i sam spadao ) popušili otkaze a svi oni koji su se iživljavali na sezoncima i radili samo po prisili a zaposleni su na sve moguće načine, ostali su usrećiti firmu ( svi skupa sa alkosima i ekskivatorima)! Da nabrajam kakve sam sve prljave i fizički extremno naporne poslove radio neću spominjati! To ostavljam mašti onih koji kritiziraju jer im je lega koji radi pričao i ... tra-la-la!
Drugo je pitanje profita pa ću ga ja malo izvrnuti na stranu koju nisam našao! Tko i kako profitira? Pipunić i pavić.. da, ... Osijek? Sumnjam!? Županija i populacija? Sumnjam! Da li je profit pojedinaca dovoljan da opravda sredstva?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.01.2011. 16:34 
Naslov:  Re: Osječka šećerana ove godine proizvela 73.000 tona šećera
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Piše u tekstu da je šećer išao pretežito na tržište EU.. nije mi tja podatak jasan ..čistoća šećera osječke šećerane je oko 30 ppm, EU traži šećer čistoće 15ppm, a SAD (Coca cola)7 ppm ..upravo iz ovih razlga sam pisala o starom pogonu...on ne iskoristi svu suhu tvar, šećer nije adekvatne čistoće, pa time niti cijene. u osječkoj šećerani se zrnac šećera prljavog od čistih odvajaju odokativnom metodom...u Viru to radi fotoćelija iskorišetenje je neuporedivo, osječka šećerana nema dobre kristalizatore , te šećer nije ujednaćene veličine..u smislu kristala, na pakovanju postoji problem jer je pakirka volumna..kad su kristali ćešera veći izbaci palirka i po 100kg šećera, Viro ima ujednačene kristale jer su izvana nabavili kvalitetnu maticu, uložili su milone u centrifuge koje dodatno skidaju nečsistoće i tužna vjest za radnike na pakiranju od kg, 50kg, 100kg, 500kg..tamo nema radnika stroj sam sve radi..
.i zbog ovih razloga mi j ežao što osječka šećerana nije prodana Viru..oni jedini ispunjavaju uvjete, da se podsjetimo Viro je bio zaintersiran za kupnju osječke šećerane ali...onda je kupljena županjska, rezultat nitko nije ostao bez posla u Županji, krizne 2010. uloženo je 50mil kn u pogone...ako ćemo o profitu u redu..ali ja bi birala gazdu na osnovu više parametara..jedan od najbitnijih je opstanak tvrtke...Viro jedini ima šanse opstati i da su sve šećerane pod jednom kapom- firmom niti jedna se ne bi morala ugasiti..ovako ..bumo vidjeli...2012.te ako se ne varam

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: