Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Penzići raspale glazbu i teroriziraju stanare!?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65827
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.12.2010. 8:20 
Naslov:  Penzići raspale glazbu i teroriziraju stanare!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sedamdesetogodišnja Osječanka Zlatica Rajačić svake subote u 18 sati sa Zelenoga polja odlazi u trgovačke centre na drugi dio grada i kući se vraća tek u 22 sata. Razlog tomu nije navika kupovanja ili ugodne šetnje već, kako kaže, doslovce bježi iz stana kako bi se spasila od buke koja dopire s kata niže gdje svake subote članovi osječke podružnice MUH-a Zeleno polje priređuju plesnjak.

- Najprije sam nabavila slušalice za uši kako bih imala malo mira, no nije uspjelo pa sad jednostavno bježim iz stana, što je sramota! Umirovljenici i to njih više od 20-ak svake subote plešu uz svirku sa sintesajzera i uz velike zvučnike tik ispod moga stana. Živim kao u ludnici, samo su se jednom malo stišali kada je njihov predsjednik došao u moj stan uvjeriti koliko su bučni - priča umirovljenica Zlatica, dodajući da njezino mišljenje dijele i ostali stanari koji su problem prijavili Sanitarnoj inspekciji!

Nezadovoljni nastalom situacijom, a čini se i rješenjem koje im je uputila Sanitarna inspekcija, članovi podružnice burno su reagirali. Prema navodima predsjednika podružnice Josipa Jelinića, riječ je o neutemeljenoj zabrani i to onoj koja stupa na snagu odmah na temelju (vjerovali ili ne!) Zakona o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti!

- Mi nismo društveno neodgovorni da ne poštujemo norme ponašanja, no smatramo da pojedinci štete onima koji se znaju veseliti i družiti. Mi bar jedan dan u tjednu ne provodimo ispred televizora, već se zabavljamo i to na tzv. susretima ugode. Zato smo ogorčeni što je hitno izdano rješenje o zabrani korištenja akustičnih uređaja - smatra Jelinić.

Nikšić: probleme prave samo umirovljenici na Z. Polju

- Imam 27 podružnica i ni sa kojom nemam problema, osim s ovom na Zelenom polju. Mi se nemamo pravo iživljavati na teret stanara koji imaju stanarsko pravo - riječi su Grge Nikšića, predsjednika Matice umirovljenika Udruge Osijek. Kako kaže, svi instrumenti moraju se prilagoditi sredini gdje se nalaze i svakako odrediti dozvoljenu glasnoću.

- Podružnice se moraju pridržavati propisa koje je odredio Grad, a ne na temelju plaćenih doprinosa raditi što ih je volja, smatra Nikšić.

Tekst: Marija Mihelić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
S@ky c@r
Offline
Avatar

Ukupno postova: 178
Lokacija: Na pola puta
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.12.2010. 9:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a sram ih bilo, pod stare dane pizdarije rade XD XD

ugl. ako do 22 sata tandrče, a poslije se stišaju, ne znam tko im šta može... po zakonu do 22 sata ti smiješ radit šta hoćeš... a bakica ako joj smeta nek im se pridruži il nek odseli...

također, ne vidim ništa loše ako jednom u tjednu bude malo buke, pogotovo da se i stariji malo zabave... šta bi u tvrđi ljudi trebali reći... tri noći u tjednu im urla glazba pa se ne bune... a i da se bune nemaju koristi...

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smileSamo Osijekosijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
porezni obveznik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 347
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.12.2010. 9:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba poslati komunalne redare.

_________________
˝Najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi je privatizacija˝.
Borislav Škegro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.12.2010. 10:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

S@ky c@r je napisao/la: ›
ugl. ako do 22 sata tandrče, a poslije se stišaju, ne znam tko im šta može... po zakonu do 22 sata ti smiješ radit šta hoćeš...


U suštini se ne bih složio s tobom jer je to nepisana norma... Dakle, ako netko ima nekakav rođendan, proslavu i sl. susjedi toleriraju određeni nivo buke najčešće do 22 h. Međutim, ako pojedinac ili skupina nekoga terorizira u bilo koje doba neizdrživom bukom ili bilo kakvim drugim ponašanjem koje ometa javni red i mir, nema razloga da ne bude prijavljen nadležnoj službi ili policiji bilo to podne, 18, 20 ili 22h.

No zapravo bi se sve to izbjeglo da kod određenih pojedinaca ne prevladava stav da "smiju raditi što hoće" jer neograničena sloboda za jednog pojedinca može značiti i ograničenje i ometanje slobode kod drugoga. Obzirnost bi trebala biti bitna u svakom aspektu života.

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ninaa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 29
Lokacija: Os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.12.2010. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baš su ludi...čula sam da im iduću subotu dolazi Morales Smile))

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.12.2010. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moraju malo podebljat glazbu kad ne čuju baš svi najbolje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
model500
Offline
Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.12.2010. 11:20 
Naslov:  Re: Penzići raspale glazbu i teroriziraju stanare!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hahahaha e to ti je penzija! osijek031.com smile

A neka se matorci zabave,ona baba od gore je sigurno ljubomorna na njih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.12.2010. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

123456 je napisao/la (Pogledaj post): ›
S@ky c@r je napisao/la: ›
ugl. ako do 22 sata tandrče, a poslije se stišaju, ne znam tko im šta može... po zakonu do 22 sata ti smiješ radit šta hoćeš...


U suštini se ne bih složio s tobom jer je to nepisana norma... Dakle, ako netko ima nekakav rođendan, proslavu i sl. susjedi toleriraju određeni nivo buke najčešće do 22 h. Međutim, ako pojedinac ili skupina nekoga terorizira u bilo koje doba neizdrživom bukom ili bilo kakvim drugim ponašanjem koje ometa javni red i mir, nema razloga da ne bude prijavljen nadležnoj službi ili policiji bilo to podne, 18, 20 ili 22h.

No zapravo bi se sve to izbjeglo da kod određenih pojedinaca ne prevladava stav da "smiju raditi što hoće" jer neograničena sloboda za jednog pojedinca može značiti i ograničenje i ometanje slobode kod drugoga. Obzirnost bi trebala biti bitna u svakom aspektu života.


Slažem se. Nisam za neki redovnički stil života, sačuvaj, Bože, i da svi moraju biti kao bubice, i sam ponekad volim pustiti glazbu, ali treba imati mjeru. Ne možeš puštati toliko glasno glazbu da doslovno onemogućuješ bilo kakav mir susjedima. Znam otprilike kako je to jer mi starci imaju dvorišni stan i trpjeli su teror susjeda, njihove svađe i onda su ti divni susjedi kupili liniju i velike zvučnike i fino cijeli dan puštali glasno glazbu, toliko da smo cijeli vibrirali od buke. Lijepo stara nazvala policiju, policajci došli i ovi su morali stišati jer ne smiješ pustiti glazbu koliko hoćeš po danu. Nakon toga nije bilo problema. Naravno, kako mi je poznato da često starije osobe znaju pretjerivati u svojim prigovaranjima i sve im smeta, pitanje je i koliko ti umirovljenici puštaju glasno glazbu, ali evo, to je sad ono - koliko tko ima obzira i razumijevanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.12.2010. 11:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nek si kupe bežične slušalice

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.12.2010. 11:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A baka bi trebala fino im se pridružit, a ne kukat da mora bježat iz stana kad se ovi zabavljaju. Ljubomora, brate, ljubomora... osijek031.com smile garant ju nisu zvali pa sad baljezga... Nek pusti ljude dase zabavljaju, ako su stari, nisu mrtvi. Thumbs up!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DGOTaliban
Offline
Ukupno postova: 15
Lokacija: Osijek,Donji Grad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.12.2010. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

donjogradski penzići hahha

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.12.2010. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

balavurdija glupa

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.12.2010. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma daj jebote pa kolko oni mogu razvalit glazbu da prave tolko neizdrživu buku, a i sigurno ne razvaljuju do ko zna koje doba u noći.
pusti ih nek se zabavljaju. šta jebe i ta baba.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.12.2010. 12:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jao ej, obećavam sama sebi da nikada neću biti tako dosadna baba!
Slažem se, ljubomorna Zlatica jer nju nisu zvali....

_________________
Ona njemu:
"Bilo bi lijepo da si malo uzbuđen."
On njoj:
"Bilo bi uzbudljivo da si malo lijepa." osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.12.2010. 12:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Našikaju se a prave haos! hahahahahaha

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: